Forum PCLab.pl: Poleasingowy ultrabook do 1500zł, czy znajdę coś lepszego? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Poleasingowy ultrabook do 1500zł, czy znajdę coś lepszego?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bopek 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:28

W budżecie do 1500zł brutto szukam laptopa z systemem, gwarancją i przyzwoitym wyglądem.
Znalazłem takie Fujitsu
Niby wszystko OK: i5 6gen, 8GB RAM, 240GB SSD, Windows, matryca FullHD i z wyglądu OK.
Nie mam jednak doświadczeń z tą firmą. Czy macie może jakieś alternatywy? Może jakiś ThinkPad na 6gen?

#2 Użytkownik jest dostępny   Stefan999 

• Don't Panic!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:32

Della E7470 da się kupić w tym budżecie.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bopek 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:37

Zobacz postStefan999, o 18 Wrzesień 2019 - 15:32, napisał(a):

Della E7470 da się kupić w tym budżecie.

Wielkie dzięki, już widzę na Allegro, nawet z LTE. Dell to zawsze znajomy produkt :)

#4 Użytkownik jest niedostępny   oskid 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 15:53

Thinkpada na 6th gen w tej cenie nie kupisz, na piątej generacji tak. Ja mam T450s, wcześniej miałem służbową T450 (nie slim) i wykonanie tych laptopów to jest rewelacja. Zawiasy można podnosić jedną ręką łapiąc za róg, w obudowie nic nie skrzypi nie trzeszczy. Z wyglądu się ładnie prezentuje, minimalistycznie. Ram działa w dual-channel, nie wiem czy we wszystkich modelach ale w moim np tak. Jedyny minus to że w tych polisingowych thinkpadach przeważnie klawiatura ma jakiś obcojęzyczny układ więc warto sobie na niektóre klawisze naklejki przykleić, ja tak właśnie mam ale jakoś szczególnie mi to życia nie utrudnia jeśli w ogóle.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Bopek 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 18:33

Zobacz postoskid, o 18 Wrzesień 2019 - 15:53, napisał(a):

Thinkpada na 6th gen w tej cenie nie kupisz, na piątej generacji tak. Ja mam T450s, wcześniej miałem służbową T450 (nie slim) i wykonanie tych laptopów to jest rewelacja. Zawiasy można podnosić jedną ręką łapiąc za róg, w obudowie nic nie skrzypi nie trzeszczy. Z wyglądu się ładnie prezentuje, minimalistycznie. Ram działa w dual-channel, nie wiem czy we wszystkich modelach ale w moim np tak. Jedyny minus to że w tych polisingowych thinkpadach przeważnie klawiatura ma jakiś obcojęzyczny układ więc warto sobie na niektóre klawisze naklejki przykleić, ja tak właśnie mam ale jakoś szczególnie mi to życia nie utrudnia jeśli w ogóle.

Też miałem kiedyś kontakt ze starszym ThinkPadem i oczywiście stanowią one klasę dla siebie. Widzę, że faktycznie mogę znaleźć w tym budżecie ładnego T450s z FullHD. I jeżeli dobrze rozumiem, procesor 5300U jest praktycznie tak samo wydajny jak 6200U? Klawiatura niestety QWERTZ, ale zakładam, że pewnie uda mi się przełożyć klawisze Z i Y?

#6 Użytkownik jest niedostępny   oskid 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Wrzesień 2019 - 20:06

Jeśli chodzi o sam procesor to wydajność myślę że będzie taka sama ale 6200U pracuje już z pamięciami DDR4 a 5300U z DDR3, dodatkowo 6200U ma nowszą i lepszą zintegrowaną grafikę więc pod tymi względami lapki z 6gen będą trochę wydajniejsze. Klawisze da się zamienić.

edit: z tego co widzę to 6200U może być też sparowany z ramami DDR3 wtedy pomiędzy tymi laptopami nie będzie różnicy w wydajności.

Ten post był edytowany przez oskid dnia: 18 Wrzesień 2019 - 20:21

Strona 1 z 1