Skocz do zawartości
azgan

Terminator: Resistance nowy FPS z elementami RPG od Polaków

Rekomendowane odpowiedzi

- AI w tej grze nie jest kiepskie, ono praktycznie nie istnieje. (np. wbiegłem sobie na T-800 ten goni za mną i odstawiłem Benny Hilla wokół szafki - odpuścił po chwili i poszedł dalej patrolować. Albo zacząłem strzelać przez kraty do maszyny strażniczej a ta się tylko na mnie patrzy i czeka aż ją rozwalę)

- mamy całą masę rzeczy które znamy z innych gier (crafting, rozwój postaci, skradanie się, dialogi niby z konsekwencjami), tyle że tutaj jest to zrobione najpłycej jak się da.

- gram na poziomie ekstremalnym i nie ma ŻADNEGO wyzwania. Pływam w surowcach i w sumie nie mam co robić. (może dalej będzie troszkę lepiej, ale wątpie przez to jak gra jest zaprojektowana.

 

To nie jest zła gra, ale faktycznie na polskie warunki 40zł albo jakiś bundle lub darmo na Epicu.

 

(a i grafika nie wygląda tragicznie - niektóre assety nawet fajne)

 

W sumie to lepiej tym kolesiom dać trochę kasy niż dokarmiać szczurki z EA :)

 

EDIT: Na którym poziomie (mniej więcej) skończyliście grę?

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby miał zrobić ten terminator, stać tam jak widły w gnoju czy łazić przez pół dnia wokół szafki?

 

Maksymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co niby miał zrobić ten terminator, stać tam jak widły w gnoju czy łazić przez pół dnia wokół szafki?

 

Ty teraz kpisz, tak? (mi się tu coraz trudniej orientować kto pisze na serio a kto nie)

I co maksymalny?

 

To samo z odstrzeliwaniem grup - walisz w jednego drugi ignoruje. To jest niezły żart. Tam AI prawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty teraz kpisz, tak? (mi się tu coraz trudniej orientować kto pisze na serio a kto nie)

I co maksymalny?

 

To samo z odstrzeliwaniem grup - walisz w jednego drugi ignoruje. To jest niezły żart. Tam AI prawie nie ma.

 

No serio pytam co Twoim zdaniem miał zrobić ten terminator.

 

Na którym poziomie (mniej więcej) skończyliście grę?

 

Poziom maksymalny.

 

AI nie jest wcale głupie, jak ma się odpowiednio długo utrzymany czerwony pasek potrafią zawołać ziomków do pomocy. Tak zrobiła ta wieżyczka, T-800 był za płotem, nie widział mnie a przyszedł.

W międzyczasie pochodził do mnie też T-82S

 

 

Grałem na trudnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalny poziom ?

Ciekawe, jak przechodzicie tego infiltratora :hmm:

Ja na normalnym poziomie wyciągnąłem kopyta, jak mnie granatem potraktował - nie zauważyłem kiedy rzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Miał np. przyśpieszyć? Zawołać ziomków? Ogłosić alarm? To serio takie trudne do wymyślenia? Ale nie. ganianie wokół szafy a później "meh, nie chce mi się" Nie wierzę że bronisz czegoś takiego.

 

---

 

Ale KTÓRY poziom jest maksymalny? (postaci, nie trudności)

Gram na ekstremalnym i nie ma co tam robić :/ Skończę grę chyba tylko dla tego że za nią zapłaciłem.

 

EDIT:

 

Maxymalny poziom ?

Ciekawe, jak przechodzicie tego infiltratora :hmm:

Ja na normalnym poziomie wyciągnąłem kopyta, jak mnie granatem potraktował - nie zauważyłem kiedy rzucił.

 

 

Służę:

super AI :)

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to maja byc te maszyny co uznaly ze ludzie sa im zbedni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał np. przyśpieszyć? Zawołać ziomków? Ogłosić alarm? To serio takie trudne do wymyślenia? Ale nie. ganianie wokół szafy a później "meh, nie chce mi się" Nie wierzę że bronisz czegoś takiego.

 

---

 

Ale KTÓRY poziom jest maksymalny? (postaci, nie trudności)

Gram na ekstremalnym i nie ma co tam robić :/ Skończę grę chyba tylko dla tego że za nią zapłaciłem.

 

Jak dla mnie takie zachowanie AI jest w porządku

Serio zaskoczył mnie tym przykucem i stał dość długo w okolicy.

 

Max postaci to 28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takie zachowanie AI jest w porządku

Serio zaskoczył mnie tym przykucem i stał dość długo w okolicy.

 

Max postaci to 28

 

To masz wybitnie niskie wymagania względem AI :)

Mogłeś przegapić tę edycję:

 

 

Służę:

super AI :)

 

 

Albo to:

Tu też jest wszystko ok i super wg. ciebie?

 

Skończę grę to może znajdę trochę czasu na porządną kompilacje (którą obejrzy pewno maks 10 osób xD)

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz wybitnie niskie wymagania względem AI :)

 

Albo Ty w mało gier grałeś i uważasz takie rzeczy za słabe AI. Mafię 3 sobie obczaj co tam się odstawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ty w mało gier grałeś i uważasz takie rzeczy za słabe AI. Mafię 3 sobie obczaj co tam się odstawiało.

 

Aha :)

Oczywiście filmików już nie skomentujesz bo się nie zgadzają z twoim obrazem poprawnego AI.

 

Dał byś już spokój, bronisz tego na siłę i to serio widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha :)

Oczywiście filmików już nie skomentujesz bo się nie zgadzają z twoim obrazem poprawnego AI.

 

Dał byś już spokój, bronisz tego na siłę i to serio widać.

 

Przecież skomentowałem, nie wprost ale jednak. Nie wiem gdzie na tych Twoich filmikach jest słabe AI, walisz T-47 po głowie przez co jest ogłuszony, chowasz się przed atakiem rakietowym a później znowu walisz w głowę i słabe punkty. Z T-850 też walczysz jak walczysz, walisz mu po głowie a mimo tego ten próbuje Cię złapać na czysty strzał bo mu widlak przeszkadza. Nie wiem czego Ty oczekujesz. Może przestań grać z przyczajki jeśli jest za łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie ma stuna :) Debilnie sobie chodzi wkółko i nic nie potrafi zrobić. Gra ma bezradne AI - nie jest to poziom Colonial Marines, jest bardzo źle.

Dobra - ja już odpuszczam bo widzę że do ciebie nie dotrze, jakoś masa ludzi to zauważa nawet w pozytywnych reckach :)

 

Jestem przy końcu i cholernie nie chce mi się tego kończyć :/

Gierka na uczciwe 6/10 w normalnej skali. Chyba chcieli zrobić coś dużo większego, ale nie wystarczyło czaslu i/lub pieniędzy.

 

Wkrótce pewno w bundlu :)

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AI to w wielu grach mamy lipę. Np. Metro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę:

super AI :)

 

To jest maxymalny poziom trudności ?

Ja mam trudniej na normalu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z AI to w wielu grach mamy lipę. Np. Metro :E

Nad tym elementem muszą twórcy gier popracować po wyjściu nowych konsol.

Ai i fizyka bo graficznie jest ok tylko wszyscy sie za bardzo podniecają ray tracingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Terminator Resistance ma jedno z najgorszych zaprojektowanych algorytmów SI. Coś okropnego. Może poprawią dlatego poczekam.. Chociaż raczej na wiele bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator Resistance ma jedno z najgorszych zaprojektowanych algorytmów SI. Coś okropnego. Może poprawią dlatego poczekam.. Chociaż raczej na wiele bym nie liczył.

Pewnie jakiś patch coś naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo poprawią AI w terminatorze jak i poprawili w np. Metro :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W metro na najtrudniejszym poziomie dość często ginąłem. Może SI nie jest zbyt idealne ale jest wymagające na wyższych poziomach - i to jest najważniejsze. To nie poziom assasyna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam nie ma praktycznie żadnego AI :E, na najwyższym poziomie po prostu są zwiększone obrażenia. NPC dalej głupie jak but :E i jeszcze nędznie oskryptowane.

 

:lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

To co wkleiłeś to pewnie jakiś błąd w oskryptowaniu algorytmu SI - pewnie to już w patchach poprawili. A widać, że filmik był udostepniony jakoś po premierze.. Ja tam sie z takim błędem nie spotkałem jak grałem. Tzn były czasami momenty ze SI dziwnie sie zachowywało ale nie przeszkadzało mi. Bo na największym poziomie trudności jest wymagająco.

 

Na grupie dyskusyjnej na Steam akurat odnoszą się pozytywnie do SI na najwyższych poziomach trudnosci. na przykład tu -->https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1798529872646786845/?l=french . Dlatego nie dziwie sie ze ja miałem ogromne trudności na tych poziomach .. Zupełnie inny poziom SI w metro.

 

Ludzie włączą tryb normalny i narzekają na SI. Dzisiaj tryb normalny jest jak Easy. Powinno się grać na trudnym lub jescze trudniejszych poziomach.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz mało hapeków, a przeciwnicy zadają więcej dp. Z AI to nie ma nic wspólnego.

 

Na grupie dyskusyjnej na Steam akurat odnoszą się pozytywnie do SI na najwyższych poziomach trudnosci. na przykład tu --> https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1798529872646786845/.

Co? Typ pisze, że przeciwnicy w Exodus mają martwicę mózgu.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś to pewnie jakiś błąd w oskryptowaniu algorytmu SI - pewnie to już w patchach poprawili. A widać, że filmik był udostepniony jakoś po premierze.. Ja tam sie z takim błędem nie spotkałem jak grałem. Tzn były czasami momenty ze SI dziwnie sie zachowywało ale nie przeszkadzało mi. Bo na największym poziomie trudności jest wymagająco.

 

Na grupie dyskusyjnej na Steam akurat odnoszą się pozytywnie do SI na najwyższych poziomach trudnosci. na przykład tu --> https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1798529872646786845/. Dlatego nie dziwie sie ze ja miałem ogromne trudności na tych poziomach .. Zupełnie inny poziom SI w metro.

 

Ludzie włączą tryb normalny i narzekają na SI. Dzisiaj tryb normalny jest jak Easy. Powinno się grać na trudnym lub jescze trudniejszych poziomach.

AI się nie zmienia po podniesieniu poziomu trudności :E Zmieniają się obrażenia, ilość znajdowanej amunicji, zasięg reagowania NPC na nas itd. AI dalej jest głupie jak but. Wracałem do tej gry kilka razy nic specjalnie się nie zmieniło po patchach.

 

No, ale sama gra przyjemna mimo wszystko.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...