Forum PCLab.pl: Sanki do dysku SSD do laptopa lenovo legion y520 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Sanki do dysku SSD do laptopa lenovo legion y520 Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   NopeSkillAleMVP 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 12:52

Witam, przychodzę do was z prośbą, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, albo wskazać jakie sanki montażowe są potrzebne do montażu dysku 2,5 cala? Posiadam jedynie dysk M.2 w laptopie, więc fabrycznie nie ma tam zamontowanych żadnych sanek. W morele i x-kom rozkładają ręce. Pozdrawiam.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Killer85 

• 10 lat na labie minęło jak 1 dzień...:E
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:44

Podobno taka więc szukaj takiej samej

https://archiwum.all...7262680000.html

Ten post był edytowany przez Killer85 dnia: 20 Wrzesień 2019 - 13:44

#3 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 13:51

W pewnym lapku kupionym jako używka dla ojca dysk hdd 2.5" był bez kieszonki, tylko przyciśnięty do klapy zwiniętą kartką.
Połapałem się po kilku latach przy wymianie na ssd- miałem dokupić, a tymczasowo wsadziłem tam kawałek gąbki.
Minęło kilka lat i tam nadal jest ta gąbka zamiast kieszeni. Druciarstwo, ale działa :P

#4 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 14:51

@UP

w tym lapku za dużo gąbkami nie dociśniesz Dodaj obrazek najprościej, to piankowa taśma dwustronna i podklejenie dysku przy montażu (ssd jest lekki, więc wystarczy malutki kawałek) - trzyma elegancko

#5 Użytkownik jest niedostępny   NopeSkillAleMVP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:01

Tak to wygląda w środku. Po rozmowie z supportem dali mi numer części, za ten koszyk plus taśmę, trzeba dać łącznie jakieś 260 złotych. Co jest trochę śmieszne. Czyli najlepiej jest po prostu jakiś patent z taśmą dwustronną ?

Tak to wygląda w środku. Po rozmowie z supportem dali mi numer części, za ten koszyk plus taśmę, trzeba dać łącznie jakieś 260 złotych. Co jest trochę śmieszne. Czyli najlepiej jest po prostu jakiś patent z taśmą dwustronną ?
https://drive.google...iew?usp=sharing

Ten post był edytowany przez NopeSkillAleMVP dnia: 20 Wrzesień 2019 - 15:07

#6 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 15:04

taśmę przyklejasz w zaznaczonym miejscu (oczywiście od spoduDodaj obrazek) - tylko dobierz odpowiednią grubość, żeby dysk był wypoziomowany względem złącza sata, podłączasz, dociskasz do blaszki pod spodem i malina

Dodaj obrazek

#7 Użytkownik jest niedostępny   stark2991 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 11:48

Mam ten sam model laptopa i również z fabrycznym SSD. Przerabiałem więc ten problem.
Tacka kosztuje ok. 150 zł na Allegro lub na Aliexpress. Czy jest sens ją kupować? Nie za bardzo.
Ja u siebie dysk podkleiłem mocną taśmą i jest ok. Jedyna wada takiego rozwiązania to taka, że dysk może się wysunąć ze złącza (od wstrząsów) i przestanie być wykrywany przez system. Ale myślę że ta piankowa taśma dwustronna to może być to, ja akurat nie wpadłem na to, zastosowałem zwykłą taśmę dwustronną z mocnym klejem.
Od razu ostrzegam, nie klej nic do tej tasiemki, która tam biegnie przez te wnękę, bo potem będzie draka przy odklejaniu ;)

#8 Użytkownik jest niedostępny   NopeSkillAleMVP 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 19:06

Zobacz poststark2991, o 21 Wrzesień 2019 - 12:48, napisał(a):

Mam ten sam model laptopa i również z fabrycznym SSD. Przerabiałem więc ten problem.
Tacka kosztuje ok. 150 zł na Allegro lub na Aliexpress. Czy jest sens ją kupować? Nie za bardzo.
Ja u siebie dysk podkleiłem mocną taśmą i jest ok. Jedyna wada takiego rozwiązania to taka, że dysk może się wysunąć ze złącza (od wstrząsów) i przestanie być wykrywany przez system. Ale myślę że ta piankowa taśma dwustronna to może być to, ja akurat nie wpadłem na to, zastosowałem zwykłą taśmę dwustronną z mocnym klejem.
Od razu ostrzegam, nie klej nic do tej tasiemki, która tam biegnie przez te wnękę, bo potem będzie draka przy odklejaniu ;)

Wielkie dzięki za wskazówkę! Właśnie liczyłem na opinie od kogoś, kto miał ten sam problem.

Strona 1 z 1