Skocz do zawartości
NopeSkillAleMVP

Sanki do dysku SSD do laptopa lenovo legion y520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę do was z prośbą, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, albo wskazać jakie sanki montażowe są potrzebne do montażu dysku 2,5 cala? Posiadam jedynie dysk M.2 w laptopie, więc fabrycznie nie ma tam zamontowanych żadnych sanek. W morele i x-kom rozkładają ręce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym lapku kupionym jako używka dla ojca dysk hdd 2.5" był bez kieszonki, tylko przyciśnięty do klapy zwiniętą kartką.

Połapałem się po kilku latach przy wymianie na ssd- miałem dokupić, a tymczasowo wsadziłem tam kawałek gąbki.

Minęło kilka lat i tam nadal jest ta gąbka zamiast kieszeni. Druciarstwo, ale działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

w tym lapku za dużo gąbkami nie dociśniesz wink.gif najprościej, to piankowa taśma dwustronna i podklejenie dysku przy montażu (ssd jest lekki, więc wystarczy malutki kawałek) - trzyma elegancko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w środku. Po rozmowie z supportem dali mi numer części, za ten koszyk plus taśmę, trzeba dać łącznie jakieś 260 złotych. Co jest trochę śmieszne. Czyli najlepiej jest po prostu jakiś patent z taśmą dwustronną ?

 

Tak to wygląda w środku. Po rozmowie z supportem dali mi numer części, za ten koszyk plus taśmę, trzeba dać łącznie jakieś 260 złotych. Co jest trochę śmieszne. Czyli najlepiej jest po prostu jakiś patent z taśmą dwustronną ?

https://drive.google.com/file/d/1zf2nUUKtHeOLSnJ5BDbj3k2740dJqMyn/view?usp=sharing

Edytowane przez NopeSkillAleMVP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśmę przyklejasz w zaznaczonym miejscu (oczywiście od spoduwink.gif) - tylko dobierz odpowiednią grubość, żeby dysk był wypoziomowany względem złącza sata, podłączasz, dociskasz do blaszki pod spodem i malina

 

img_20170206_1817401ejs5.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model laptopa i również z fabrycznym SSD. Przerabiałem więc ten problem.

Tacka kosztuje ok. 150 zł na Allegro lub na Aliexpress. Czy jest sens ją kupować? Nie za bardzo.

Ja u siebie dysk podkleiłem mocną taśmą i jest ok. Jedyna wada takiego rozwiązania to taka, że dysk może się wysunąć ze złącza (od wstrząsów) i przestanie być wykrywany przez system. Ale myślę że ta piankowa taśma dwustronna to może być to, ja akurat nie wpadłem na to, zastosowałem zwykłą taśmę dwustronną z mocnym klejem.

Od razu ostrzegam, nie klej nic do tej tasiemki, która tam biegnie przez te wnękę, bo potem będzie draka przy odklejaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model laptopa i również z fabrycznym SSD. Przerabiałem więc ten problem.

Tacka kosztuje ok. 150 zł na Allegro lub na Aliexpress. Czy jest sens ją kupować? Nie za bardzo.

Ja u siebie dysk podkleiłem mocną taśmą i jest ok. Jedyna wada takiego rozwiązania to taka, że dysk może się wysunąć ze złącza (od wstrząsów) i przestanie być wykrywany przez system. Ale myślę że ta piankowa taśma dwustronna to może być to, ja akurat nie wpadłem na to, zastosowałem zwykłą taśmę dwustronną z mocnym klejem.

Od razu ostrzegam, nie klej nic do tej tasiemki, która tam biegnie przez te wnękę, bo potem będzie draka przy odklejaniu ;)

Wielkie dzięki za wskazówkę! Właśnie liczyłem na opinie od kogoś, kto miał ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...