Forum PCLab.pl: Czy Acer Predator XB241hbmipr to dobry wybór? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Czy Acer Predator XB241hbmipr to dobry wybór?

#1 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Wrzesień 2019 - 14:02

Witam. Od jakiegoś czasu planuję kupić monitor głównie pod gry. Posiadam kartę od NVIDIA a dokładniej GTX 1080. W większości gier moje fpsy trzymają się grubo ponad 60, tzn. 80-120. Obecnie gram na monitorze 60hz IPS, na którym granie w gry nie jest zbyt przyjemnie, ścinki wywołane przez v-sync, słabe odwzorowanie czerni, jednak kolory są dobrze odwzorowane oraz kąty widzenia perfekcyjne. Jednak po zakupie gamingowego PC nie ma opcji żebym go dłużej ograniczał.
Zastanawiałem się nad monitorami Freesync kompatybilne z gsync i certyfikowane zgodnością z tą technologią. Jednak np taki ASUS VG258QR ma różne opinie.
Stąd jedynym słusznym wyborem wydaje mi się Acer Predator XB241HBMIPR - posiada GSYNC, 144hz, jednak trochę obawiam się, że np biały będzie widoczny jak żółty albo brązowy.
Warto go kupować biorąc pod uwagę że nie wydam kasy na monitor za 2 tys?

#2 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 11:43

Dajcie odpowiedź

#3 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 12:33

http://forum.pclab.p...rsji-2427-cala/

Masz tu ips 144hz za 2x taniej od tego acera.

#4 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 12:58

Zobacz postCS_pAqu, o 21 Wrzesień 2019 - 12:33, napisał(a):

http://forum.pclab.p...rsji-2427-cala/

Masz tu ips 144hz za 2x taniej od tego acera.

Niby tak ale założę się że jest gdzieś haczyk. Poza tym ma wsparcie FreeSync a ja mam kartę od NVIDII, no i nie wiadomo jak na tym AOC będzie działać gsync compatible
I gdzieś słyszałem że IPSy mają problemy z motion blur albo ghostingiem więc nie są polecane do gier?

#5 Użytkownik jest niedostępny   Erik 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 14:20

Jakoś od kwietnia br. jest możliwość włączenia G-Sync na Freesyncu, więc z tym problemu nie ma.

#6 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 14:30

Zobacz postErik, o 21 Wrzesień 2019 - 14:20, napisał(a):

Jakoś od kwietnia br. jest możliwość włączenia G-Sync na Freesyncu, więc z tym problemu nie ma.

ale nie działa to na każdym monitorze z freesync, a jak działa to nie zawsze tak jak powinno. Najlepiej jak monitor ma certyfikat zgodności z gsync, wtedy raczej problemu nie ma. Te AOC nie mają certyfikatu, ale dopiero chyba wyszły więc nie wiem

#7 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 14:45

To tylko jedna z opcji. Jak mozesz poczekac, to na przelomie listopada i grudnia wyjdą 24,5 cala od Acera XV253Q P za 1099zl. Zgodny Z G-Sync Compatible, HDR400. Aczkolwiek na AOC G-sync tez powinno chodzić.

W pierwszym kwartale 2020r wyjdzie XV253QX z 240hz odswiezaniem.

#8 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 16:02

Zobacz postCS_pAqu, o 21 Wrzesień 2019 - 14:45, napisał(a):

To tylko jedna z opcji. Jak mozesz poczekac, to na przelomie listopada i grudnia wyjdą 24,5 cala od Acera XV253Q P za 1099zl. Zgodny Z G-Sync Compatible, HDR400. Aczkolwiek na AOC G-sync tez powinno chodzić.

W pierwszym kwartale 2020r wyjdzie XV253QX z 240hz odswiezaniem.

Monitor chciałem kupić jakoś w połowie października, ale jeśli ten Acer XV253Q P zapowiada się dobrze to może poczekam. Rozumiem że to będzie monitor freesync z gsync compatible tak? I jak z czasem reakcji? 1ms?

#9 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 16:26

Zobacz postBRB Nexus, o 21 Wrzesień 2019 - 17:02, napisał(a):

Monitor chciałem kupić jakoś w połowie października, ale jeśli ten Acer XV253Q P zapowiada się dobrze to może poczekam. Rozumiem że to będzie monitor freesync z gsync compatible tak? I jak z czasem reakcji? 1ms?

Ma byc kompatybilny z g-sync compatible nvidii. Czas reakcji wedle producenta 1ms. Wiecej informacji tutaj https://pclab.pl/news81826.html

Ten post był edytowany przez CS_pAqu dnia: 21 Wrzesień 2019 - 16:26

#10 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 16:29

Zobacz postCS_pAqu, o 21 Wrzesień 2019 - 16:26, napisał(a):

Ma byc kompatybilny z g-sync compatible nvidii. Czas reakcji wedle producenta 1ms. Wiecej informacji tutaj https://pclab.pl/news81826.html

G-sync compatible czyli g-sync na freesyncu. Z tego wynika że monitor będzie freesync certyfikowany na g-sync, prawda?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Ksamek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 16:34

G-sync compatibile czyli adaptive sync na nvidii. Żaden gsync na freesyncu. :) Różnica taka, że zakres synchronizacji pewnie w dolnej granicy ~45fps czyli jak freesync (ale na to monitory mają rozwiązanie, podwajając odświeżanie względem ilości klatek, monitor z modułem gsync synchronizuje do 30fps) i bodajże większe smużenie. Monitory z wkładką gsync tego problemu nie mają. Ponoć niezauważalne prawie, ja specem nie jestem, używam adaptive sync na nv i nie mam porównania z niczym innym.

Ten post był edytowany przez Ksamek dnia: 21 Wrzesień 2019 - 16:34

#12 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 16:59

Zobacz postKsamek, o 21 Wrzesień 2019 - 16:34, napisał(a):

G-sync compatibile czyli adaptive sync na nvidii. Żaden gsync na freesyncu. :) Różnica taka, że zakres synchronizacji pewnie w dolnej granicy ~45fps czyli jak freesync (ale na to monitory mają rozwiązanie, podwajając odświeżanie względem ilości klatek, monitor z modułem gsync synchronizuje do 30fps) i bodajże większe smużenie. Monitory z wkładką gsync tego problemu nie mają. Ponoć niezauważalne prawie, ja specem nie jestem, używam adaptive sync na nv i nie mam porównania z niczym innym.

ale adaptive sync działa jak g-sync? Tzn oferuje zmienną wartość Hz w monitorze zależną od fpsów?
I co myślisz, czy lepiej tego najtańszego Acer Predatora z gsync czy poczekać na proponowanego Acera 24,5 IPS?

#13 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 17:23

Z czystego powodu - matryca TN w Predatorze bym czekał na proponowanego Acera 24,5 IPS.

#14 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 17:36

Zobacz postCS_pAqu, o 21 Wrzesień 2019 - 17:23, napisał(a):

Z czystego powodu - matryca TN w Predatorze bym czekał na proponowanego Acera 24,5 IPS.

A czy na IPS dobrze się gra z adaptive sync? Przyznam że większość gier w które gram to singlówki, ale ostatnio też gram w shootera, w którym chciałbym mieć jednak płynny obraz.
No i czy właśnie ten adaptive sync jest gorszy od g-synca?

Ten post był edytowany przez BRB Nexus dnia: 21 Wrzesień 2019 - 17:36

Strona 1 z 1