Skocz do zawartości
BRB Nexus

Czy Acer Predator XB241hbmipr to dobry wybór?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu planuję kupić monitor głównie pod gry. Posiadam kartę od NVIDIA a dokładniej GTX 1080. W większości gier moje fpsy trzymają się grubo ponad 60, tzn. 80-120. Obecnie gram na monitorze 60hz IPS, na którym granie w gry nie jest zbyt przyjemnie, ścinki wywołane przez v-sync, słabe odwzorowanie czerni, jednak kolory są dobrze odwzorowane oraz kąty widzenia perfekcyjne. Jednak po zakupie gamingowego PC nie ma opcji żebym go dłużej ograniczał.

Zastanawiałem się nad monitorami Freesync kompatybilne z gsync i certyfikowane zgodnością z tą technologią. Jednak np taki ASUS VG258QR ma różne opinie.

Stąd jedynym słusznym wyborem wydaje mi się Acer Predator XB241HBMIPR - posiada GSYNC, 144hz, jednak trochę obawiam się, że np biały będzie widoczny jak żółty albo brązowy.

Warto go kupować biorąc pod uwagę że nie wydam kasy na monitor za 2 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale założę się że jest gdzieś haczyk. Poza tym ma wsparcie FreeSync a ja mam kartę od NVIDII, no i nie wiadomo jak na tym AOC będzie działać gsync compatible

I gdzieś słyszałem że IPSy mają problemy z motion blur albo ghostingiem więc nie są polecane do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od kwietnia br. jest możliwość włączenia G-Sync na Freesyncu, więc z tym problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od kwietnia br. jest możliwość włączenia G-Sync na Freesyncu, więc z tym problemu nie ma.

ale nie działa to na każdym monitorze z freesync, a jak działa to nie zawsze tak jak powinno. Najlepiej jak monitor ma certyfikat zgodności z gsync, wtedy raczej problemu nie ma. Te AOC nie mają certyfikatu, ale dopiero chyba wyszły więc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko jedna z opcji. Jak mozesz poczekac, to na przelomie listopada i grudnia wyjdą 24,5 cala od Acera XV253Q P za 1099zl. Zgodny Z G-Sync Compatible, HDR400. Aczkolwiek na AOC G-sync tez powinno chodzić.

 

W pierwszym kwartale 2020r wyjdzie XV253QX z 240hz odswiezaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko jedna z opcji. Jak mozesz poczekac, to na przelomie listopada i grudnia wyjdą 24,5 cala od Acera XV253Q P za 1099zl. Zgodny Z G-Sync Compatible, HDR400. Aczkolwiek na AOC G-sync tez powinno chodzić.

 

W pierwszym kwartale 2020r wyjdzie XV253QX z 240hz odswiezaniem.

Monitor chciałem kupić jakoś w połowie października, ale jeśli ten Acer XV253Q P zapowiada się dobrze to może poczekam. Rozumiem że to będzie monitor freesync z gsync compatible tak? I jak z czasem reakcji? 1ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor chciałem kupić jakoś w połowie października, ale jeśli ten Acer XV253Q P zapowiada się dobrze to może poczekam. Rozumiem że to będzie monitor freesync z gsync compatible tak? I jak z czasem reakcji? 1ms?

 

Ma byc kompatybilny z g-sync compatible nvidii. Czas reakcji wedle producenta 1ms. Wiecej informacji tutaj https://pclab.pl/news81826.html

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma byc kompatybilny z g-sync compatible nvidii. Czas reakcji wedle producenta 1ms. Wiecej informacji tutaj https://pclab.pl/news81826.html

G-sync compatible czyli g-sync na freesyncu. Z tego wynika że monitor będzie freesync certyfikowany na g-sync, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-sync compatibile czyli adaptive sync na nvidii. Żaden gsync na freesyncu. :) Różnica taka, że zakres synchronizacji pewnie w dolnej granicy ~45fps czyli jak freesync (ale na to monitory mają rozwiązanie, podwajając odświeżanie względem ilości klatek, monitor z modułem gsync synchronizuje do 30fps) i bodajże większe smużenie. Monitory z wkładką gsync tego problemu nie mają. Ponoć niezauważalne prawie, ja specem nie jestem, używam adaptive sync na nv i nie mam porównania z niczym innym.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-sync compatibile czyli adaptive sync na nvidii. Żaden gsync na freesyncu. :) Różnica taka, że zakres synchronizacji pewnie w dolnej granicy ~45fps czyli jak freesync (ale na to monitory mają rozwiązanie, podwajając odświeżanie względem ilości klatek, monitor z modułem gsync synchronizuje do 30fps) i bodajże większe smużenie. Monitory z wkładką gsync tego problemu nie mają. Ponoć niezauważalne prawie, ja specem nie jestem, używam adaptive sync na nv i nie mam porównania z niczym innym.

ale adaptive sync działa jak g-sync? Tzn oferuje zmienną wartość Hz w monitorze zależną od fpsów?

I co myślisz, czy lepiej tego najtańszego Acer Predatora z gsync czy poczekać na proponowanego Acera 24,5 IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystego powodu - matryca TN w Predatorze bym czekał na proponowanego Acera 24,5 IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystego powodu - matryca TN w Predatorze bym czekał na proponowanego Acera 24,5 IPS.

A czy na IPS dobrze się gra z adaptive sync? Przyznam że większość gier w które gram to singlówki, ale ostatnio też gram w shootera, w którym chciałbym mieć jednak płynny obraz.

No i czy właśnie ten adaptive sync jest gorszy od g-synca?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...