Skocz do zawartości
Ciachonek

Syntezator do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się zapytać forumowiczów, czy istnieje osoba która potrafiłaby zrobić tłumaczenie dialogów z gier? Chodzi tu dokładnie o syntezator mowy " IVONA". Było tak w przypadku GTA V , program nazywał się "GTA V READER"

 

Za głupie odpowiedzi dziękuję już z góry.

 

Jestem w stanie dofinansować za projekt.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak samo jak w przypadku GTA V, tak w przypadku wszystkich nowych gier, które cały czas podlegają aktualizacjom, musisz liczyć się z tym, że program może nagle przestać działać, i będzie współpracować tylko z wyznaczonymi wersjami gry w trybie offline, lub tylko w grach, które już są wystarczająco stare, i już nie dostaną nowych aktualizacji.

 

Sporo wskazuje na to, że gra dynamicznie wydobywa z pamięci operacyjnej wyświetlane dialogi, i wysyła do systemu do odczytania. Jak zmienia się główna binarka, zmieniają się też adresy pamięci, i narzędzie przestaje działać.

 

Bierz też na poprawkę, że zrobienie czegoś takiego do gry z Denuvo może okazać się za trudne.

 

Sądzę, że najlepiej by było skontaktować się z autorem modyfikacji. To Polak:

https://www.youtube.com/channel/UCBA_4iixXZC7kGvvk8tJfng

http://chomikuj.pl/Dany_Max/GTA+V+-+Reader

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, nie potrzebuje aktualizacji gier ponieważ gram zazwyczaj w trybie offline zawsze.

 

Z autorem tego programu kontaktowałem się ale bez powodzenia, facet albo już nie prowadzi kanału, albo nie zajmuje się takim czymś...

 

Wiem, że jest taka możliwość stworzenia takiego programu uniwersalnego do każdej gry, ja niestety nie jestem programistą i nie potrafię ogarnąć programu.

 

Naprawdę bardzo mi na tym zależy i naprawdę byłbym bardzo wdzięczny jeśli znalazłaby się pomocna dłoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego na tamtym chomiku.

Choć był ostatni raz w maju.

 

Skoro adresy zmieniają się z każdą aktualizacją, to i zrobienie narzędzia uniwersalnego jest niemożliwe, chyba, że bazowało by na OCR, czego użycie w czasie rzeczywistym będzie bardzo kłopotliwe. Program musiałby robić ciągle screeny co sekundę, analizować każda klatkę czy pojawił się nowy napis, a potem przerzucać to przez OCR i wysyłać do odczytania. Nie dość że prawie na bank będą duże opóźnienia, to jeszcze będzie spory narzut na CPU.

 

To jedyny pomysł na rozwiązanie problemu uniwersalności jaki widzę.

 

Ew. narzędzie musiałoby mieć jakiś interfejs do zmiany adresów pamięci skąd bierze napisy. Tylko skądś te adresy trzeba potem wziąć. Teoretycznie można by zrobić do tego jakiś poradnik, ale przy niektórych grach nadal będzie to trudne, albo może wymagać przeróbki oprogramowania celem odpowiedniej ekstrakcji napisów, nie polegającej na zwykłej zmianie adresów.

 

Co do wersji gry, nie tylko Ty musisz ją akurat mieć, ale i twórca oprogramowania.

 

Trzymanie Steama wiecznie offline, to też trochę pokraczne rozwiązanie, bo działa do momentu aż nie zmienisz systemu/nie zrobisz formata. A warto pamiętać, że aktualizację dla danej gry trzeba wcześniej wyłączyć, w razie gdybyś zalogował się online celem pogrania jednak w inną grę.

 

Twórca musiałby mieć osobne konto tylko dla tej gry.

 

Ogólnie to wątpię, by ktoś chciał się męczyć w imię takiej prowizorki.

Do tego jeszcze jestem mocno ciekaw, jakie jest realne zastosowanie takiego narzędzia? Dla kogo ono jest? Dla osób niedowidzących? Wolno czytających? Bez podzielności uwagi napisy-obraz?

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...