Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że 27" ma lepsze podświetlenie. Wg. pcmonitors 24" na 0% ma 89cd/m2, czyli 2x więcej niż mój BenQ. Jak dla mnie dużo za dużo, a jednak 24" to max jaki chciałbym mieć do gier, bo lubię mieć monitor dość blisko oczu. Swojego BenQ 27" muszę daleko odstawiać, co jest mało komfortowe, bo się robi użytkowanie jakby na TV patrzeć, a nie monitor.

 

No nic jeszcze poczekam na inne testy i co ludzie będą pisać o swoich egzemplarzach.

 

 

Raczej nie kwestia indywidualna, bo już kilka takich opinii czytałem w sklepach, które sprzedają ten monitor. Najwyraźniej ten typ tak ma i podświetlenie to jego największa wada przy całym wachlarzu zalet.

 

 

Gdzie kupowałeś? Lepiej zwróć i kup inną sztukę w innym sklepie. Nie wymieniaj :)

na morelach w opcji ze zniżką o 100zł.

na szczęście poszło gładko i zmienili mi status zgłoszenia z wymiany ekspresowej na zwrot pieniędzy. Dzięki temu że kurier był już zamówiony na jutro po odbiór towaru na wymianę (którego opłaca sklep), po zmianie statusu zgłoszenia dostałem kuriera za darmo :P Kupię nową sztukę w innym sklepie i się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol w recenzji na pclabie zamieścili aktualizację. Wam też koledzy nie działa ten overdrive tak jak im?? Ja jak robiłem testy na tej stronie z UFO to po przełączaniu overdrive na medium a potem na strong to widziałem wyraźną różnicę. może dostali uszkodzoną sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol w recenzji na pclabie zamieścili aktualizację. Wam też koledzy nie działa ten overdrive tak jak im?? Ja jak robiłem testy na tej stronie z UFO to po przełączaniu overdrive na medium a potem na strong to widziałem wyraźną różnicę. może dostali uszkodzoną sztukę?

Mi działa. Między off, low, medium nie ma jakiejś ogromnej różnicy to przy strong smużenia nie ma praktycznie w ogóle. Ktoś też chyba pytał o celownik. U mnie da go się ustawić (dzisiaj odkryłem przez przypadek) przyciskiem z prawą strzałką.

Ogólnie polecam ten monitor, jednak warto sprawdzać sztuki pod kątem bad pixeli, sam je zauważyłem dopiero po 2-3 dniach użytkowania :/

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica jest, niewielka ale jest. I to również się pokrywa z wnioskami kolesia z pcmonitors. Zrobili tak aby był jak najmniejszy overshoot więc różnica jest subtelna ale jak ktoś jej nie widzi to ma albo jakiś feler w swojej sztuce albo w oczach.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak samo. Co prawda nie wiem czy ja w ogóle jakaś różnicę w grach dostrzegam bo to ciężko mi zauważyć ale przy tym teście z ufo co trzy ufo lecą przez ekran to jak przełączam między trybami overdrive to powoli znika ten cały ghosting...nie wiem czy dobrze to nazywam :P także może chłopaki dostali uszkodzony model. No i pcmonitors też tego przecież z palca nie wyssali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka postów dalej, że overdrive prawie nie działa. Takie odniosłem wrażenie, ale miałem porównanie wtedy na świeżo z TN gdzie te różnice były rażące. Tutaj przy 144hz trzeba się mocno przyjrzeć by to dostrzec. Co innego gdy zmienimy odświeżanie na 60hz - przy strong mamy niebieski overshoot. Tutaj różnica wyraźna. Ustawiam więc zależnie od gry na strong lub medium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dorwałem swojego AOC'a. Podzieli się ktoś ustawieniami? Jakie cienie, kontrast, jasność i RGB + tryb lowblue(?) i overdrive.

1.Na przeglądanie neta/yt - dobre kolorki ale bez męczenia oczu

2.Do gier singleplayer - dobre kolorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia domyślne są skonfigurowane fabrycznie niemal idealnie. Daj tylko overdrive na medium albo jak masz powyżej 100fps na strong i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z ustawieniami. Warm według mnie za ciepłe kolorki, wolę 50/50/50 :P Nie zapomnijcie żeby włączyć gsynca czy freesynca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko jak fabryka dała poza zmianą profilu kolorów na "użytkownika/user" - jest jaśniej, bardziej kontrastowo. W zakładce z ustawieniami dla graczy zmieniam tylko overdrive/przyspieszenie w zależności od gry, większość czasu ta funkcja ustawiona jest na "medium/średnie".

 

W grach na joypada ustawiam vsync na on, by gry działały w okienku freesync - jest super płynnie. Przy klatkach powyżej 100fps nie odczuwam różnicy w lagu między vsync on i off. W grach na myszkę vsync mam zawsze wyłączone, czasem ustawiam limit fps w grze jak np. w Division 2 na 135fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze sprawdzić monitor pod względem bad pixeli i sub pixele. W moim przypadku 1 bad i 2 sub, o ile bad nie jest aż tak widoczny i nie przeszkadza to sub są nie dość że blisko siebie to jeszcze strasznie denerwują. Co do monitora świetnie się spisuje lecz przy ustawieniach w moim przypadku 144 hz nie dało się dłużej usiedzieć (o dziwo przy 120 hz było ok). Jakość wykonania nie powala tak samo jak głośniki (coś w stylu radia z lat 90). Co do czerni o dziwo bardzo dobra jak na IPS, blending też nie wielki tylko z prawej strony jest bardziej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku 144 hz nie dało się dłużej usiedzieć (o dziwo przy 120 hz było ok).

Za duża płynność ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania nie powala tak samo jak głośniki (coś w stylu radia z lat 90).

 

Jak za tą cenę to jakość wykonania jest świetna a głośniki choć słabe to są lepsze od wielu z innyych monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę to jakość wykonania jest świetna a głośniki choć słabe to są lepsze od wielu z innyych monitorów.

powiem ci tak mam starego ips od philipsa kosztował 500 zł (totalna budżetówka), i dźwięki był znacznie lepszy (a tu brzmią jakby były zamknietę w puszcze). Po za tym w moim modelu plastik od nóżki jest źle przycięty/stopiony to byłoby znośne gdyby nie fakt ze na start uszkodzone 3 piksele (1 bad pixel + 2 sub pixele). Niby technologia idzie do przodu a kilka lat temu łatwiej było kupić monitor bez defektów (uszkodzone piksele) niż teraz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor juz zwrocony, kase przelali a miesiac czasu go testowalem :).

 

Zostaje mi tylko czekac na nowe monitory od acera i zamowic jeszcze jedna sztuke od aoca, zrobie porownanie monitorow i podejme ostateczna decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy monitor na ipsie 24.5 cala asus vg259q pojawi sie pod koniec listopada w xkomie. Tak wiec jak cos mozna poczekac z miesiac az bedzie dostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując do LG 23mp68vq-p widzę, że AOC ma gorsze kąty widzenia,

po lekki odchyleniu obraz ciemnieje, w LG wygląda znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty to mnie tam walą po całości, siedzę z 1,5 metra od niego także mnie to nie robi różnicy. Ale jak czytam o tych paskach u kogoś, wyjaranych pikselach u innych to paradoksalnie jeszcze się lepiej czuję :E , że w końcu, za szóstym razem trafiła mi się niemal idealna sztuka. Rzecz jasna nie jest to szósty aoc g2u :lol2: Po pięciu padłach wjechał ten model i od razu złoty strzał. Więcej chyba bym nie zdzierżył. Powodzenia w poszukiwaniach w każdym razie - kiedyś się trafi dobry egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dobrą sztukę, piksele ok, podświetlenie równomierne,

ogólnie jestem zadowolony z monitora, mam zamiar zostać z nim parę lat,

świetne połączenie z Navi 10. Najczęściej blokuje klatki na 100 FPS,

powyżej nie czuje różnicy.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor juz zwrocony, kase przelali a miesiac czasu go testowalem :).

 

Zostaje mi tylko czekac na nowe monitory od acera i zamowic jeszcze jedna sztuke od aoca, zrobie porownanie monitorow i podejme ostateczna decyzje.

Myślałem że czekasz na Acery :)

Ja chyba jak tylko PC będzie poskładany do kupy to biorę kolejnego AOC 24G2U. Ten asus chyba jedynie co może mieć na plus to lepsze podświetlenie matrycy (bardziej równomierne) a Acer jeszcze może się pochwalić HDR, ale dla mnie to i tak nie ma znaczenia. Byłem bardzo zadowolony z AOC, powrót na starego IPS jest koszmarem XD Kolory wyblakłe, nieostre, 60hz. Ale niestety w mojej sztuce AOC nie dość że były 2 martwe pixele to jeszcze mega nierówne podświetlenie. Na białym tle cała prawie prawa część ekranu była dużo ciemniejsza :/ Od razu to się rzucało w oczy. W moim asusie jest wszystko ładne, równomierne. Ale już do tej nierównomierności zdążyłem się przezwyczaić, także dla mnie to nie jest jakiś duży problem

Swoją drogą to Acer nieźle przedłuża premierę tych monitorów. W Polsce pierwszy model miał się pojawić na przełomie września/października a tu mamy prawie listopad :/

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że czekasz na Acery :)

Ja chyba jak tylko PC będzie poskładany do kupy to biorę kolejnego AOC 24G2U. Ten asus chyba jedynie co może mieć na plus to lepsze podświetlenie matrycy (bardziej równomierne) a Acer jeszcze może się pochwalić HDR, ale dla mnie to i tak nie ma znaczenia. Byłem bardzo zadowolony z AOC, powrót na starego IPS jest koszmarem XD Kolory wyblakłe, nieostre, 60hz. Ale niestety w mojej sztuce AOC nie dość że były 2 martwe pixele to jeszcze mega nierówne podświetlenie. Na białym tle cała prawie prawa część ekranu była dużo ciemniejsza :/ Od razu to się rzucało w oczy. W moim asusie jest wszystko ładne, równomierne. Ale już do tej nierównomierności zdążyłem się przezwyczaić, także dla mnie to nie jest jakiś duży problem

Swoją drogą to Acer nieźle przedłuża premierę tych monitorów. W Polsce pierwszy model miał się pojawić na przełomie września/października a tu mamy prawie listopad :/

 

Zle zrozumiales ;) Bedzie premiera nowych monitorów, wtedy zamówie nowosc od acera/asusa i drugą sztukę od AOC (w przyszlosci kolejne egzemplarze mogą być bardziej udane stad przeczekanie), i wtedy zostawię tego, co mi najblizej.

 

Wedlug newsa na labie ma być na przelomie listopad/grudzien. To co mnie ciągnie do Asusa to nizsza jasnosc minimalna, dlatego chcę go obadać.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiales ;) Bedzie premiera nowych monitorów, wtedy zamówie nowosc od acera/asusa i drugą sztukę od AOC (w przyszlosci kolejne egzemplarze mogą być bardziej udane stad przeczekanie), i wtedy zostawię tego, co mi najblizej.

 

Wedlug newsa na labie ma być na przelomie listopad/grudzien. To co mnie ciągnie do Asusa to nizsza jasnosc minimalna, dlatego chcę go obadać.

Ok :) Sam jestem ciekaw tych paneli od AUO. W ogóle to w ciemnych scenach np w takim Hunt showdown ciemne pomieszczenia zamiast być ciemne były czarne. Nie wiem jak to rozjaśnić bo shadow boost czy coś takiego niby robi robotę ale rozjaśnia cały ekran i po wyjściu na powierzchnię jest za jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiales ;) Bedzie premiera nowych monitorów, wtedy zamówie nowosc od acera/asusa i drugą sztukę od AOC (w przyszlosci kolejne egzemplarze mogą być bardziej udane stad przeczekanie), i wtedy zostawię tego, co mi najblizej.

 

Wedlug newsa na labie ma być na przelomie listopad/grudzien. To co mnie ciągnie do Asusa to nizsza jasnosc minimalna, dlatego chcę go obadać.

Nie wiem czy jest na co czekać bo poprzedni TUF od ASUSa to spawara była.

 

https://www.tftcentr...ming_vg27aq.htm

115 cd/m2 przy minimalnym podświetleniu - nie do wysiedzenia nawet w półmroku. Z zaciemnionym pomieszczeniu trzeba oglądać jak telewizor - z paru metrów. Omawiany AOC to przy nim ideał do pracy w nocy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest na co czekać bo poprzedni TUF od ASUSa to spawara była.

 

https://www.tftcentr...ming_vg27aq.htm

115 cd/m2 przy minimalnym podświetleniu - nie do wysiedzenia nawet w półmroku. Z zaciemnionym pomieszczeniu trzeba oglądać jak telewizor - z paru metrów. Omawiany AOC to przy nim ideał do pracy w nocy wink.gif

 

Moja sztuka AOC była wadliwa, ustawienia 5 jasnosci kontrastu 50, a to mocniej swiecilo od LGka 24GM77.... (180 kandeli jak nic)

 

Poczekac nie zaszkodzi, tym bardziej ze teraz siedze na Acerze GD245HQ z CCFL podswietleniem i 120hz matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...