Forum PCLab.pl: AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (24 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala Pierwsze monitory 24 calowe IPS 144hz - temat zbiorczy

#41 Użytkownik jest niedostępny   Baadm 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 30 Wrzesień 2019 - 22:13

Ok mam właśnie 24G2U (IPS) obok HP 25x (TN). Na wstępie odszczekuję wszystko co wcześniej generalizując pisałem o IPS. Monitor mi się podoba, zwłaszcza w kontekście ceny.

- Najważniejsza różnica, którą od razu zauważyłem to użyta powłoka matrycy. W HP mamy ziarno na jasnych kolorach, mieniące się w ruchu, jakby monitor był czymś uwalony. W AOC nie ma tego efektu jest gładko, serio mega różnica!

- Kontrast zauważalnie lepszy niż w HP

- Ładniejsze kolory niż HP 25X. Nie ma jakiejś olbrzymiej deklasującej przepaści, ale to widać od razu. Najładniejsze kolory ze wszystkich monitorów jakie testowałem. AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

- Kąty widzenia kolorów lepsze, ale widać glow zwłaszcza na jasnym tle, które się lekko przyciemnia. Nic jednak wielkiego. Na czarnym o dziwo efekt glow mało widoczny. Nie przeszkadza mi tak jak na innych monitorach, czy TV IPS.

- Dobra jednolitość podświetlenia, jedynie widoczny lekki bleed w prawym dolnym rogu, mi to nigdy nie przeszkadzało.

- Dobra jakość wykonania jak na tę cenę. Serio myślałem, że będzie wiało taniochą, a tutaj dobrej klasy plastik, stabilna noga z elementami stalowymi, funkcja piwot, złącza usb w tym 3.1

- Ghosting, smużenie, responsywność.. Testowałem w kilku grach, w ciemnych scenach. Doom pokazał przewagę LG w kolorach, kontraście - światła, rozbłyski, efekty wyglądają lepiej na IPS. HP 25x ma nadal ładny obraz i jest jednak szybszy, to widać. LG nie smuży jakoś bardzo, mimo, że panel ma deklarowane 7.5ms gtg vs ~2ms HP, ale przy przełączaniu między monitorami da się zauważyć różnicę. W Remnant from the Ashes HP wyświetla świetny ostry obraz, LG ma ładniejszy nieco obrazek, ale widać, że nieco bardziej rozmywa. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne. Jeśli chodzi o wrażenia responsywności, input lag to oba monitory są na podobnym poziomie czyli OK. Reasumując smużenie w LG 24G2U jest jak najbardziej akceptowalne!

Idealnie dla mnie byłoby gdyby panel był nieco szybszy. Co ciekawe mam wrażenie, że funkcja overdrive nie działa prawie wcale. Nie ma zauważalnej różnicy między nastawieniami low, medium, strong. W każdym nastawieniu na teście ufo widać ten sam rozmyty cień za obiektem. W HP da się ustawić tak, że nie ma żadnych artefaktów.

Wracam do testów.

#42 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 30 Wrzesień 2019 - 22:24

Zobacz postBaadm, o 30 Wrzesień 2019 - 22:13, napisał(a):

Ok mam właśnie 24G2U (IPS) obok HP 25x (TN). Na wstępie odszczekuję wszystko co wcześniej generalizując pisałem o IPS. Monitor mi się podoba, zwłaszcza w kontekście ceny.

- Najważniejsza różnica, którą od razu zauważyłem to użyta powłoka matrycy. W HP mamy ziarno na jasnych kolorach, mieniące się w ruchu, jakby monitor był czymś uwalony. W AOC nie ma tego efektu jest gładko, serio mega różnica!

- Ładniejsze kolory niż HP 25X. Nie ma jakiejś olbrzymiej deklasującej przepaści, ale to widać od razu. Najładniejsze kolory ze wszystkich monitorów jakie testowałem. AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

- Kąty widzenia kolorów lepsze, ale widać glow zwłaszcza na jasnym tle, które się lekko przyciemnia. Nic jednak wielkiego. Na czarnym o dziwo efekt glow mało widoczny. Nie przeszkadza mi tak jak na innych monitorach, czy TV IPS.

- Dobra jednolitość podświetlenia, jedynie widoczny lekki bleed w prawym dolnym rogu, mi to nigdy nie przeszkadzało.

- Dobra jakość wykonania jak na tę cenę. Serio myślałem, że będzie wiało taniochą, a tutaj dobrej klasy plastik, stabilna noga z elementami stalowymi, funkcja piwot, złącza usb w tym 3.1

- Ghosting, smużenie, responsywność.. Testowałem w kilku grach, w ciemnych scenach. Doom pokazał przewagę LG w kolorach, kontraście - światła, rozbłyski, efekty wyglądają lepiej na IPS. HP 25x ma nadal ładny obraz i jest jednak szybszy, to widać. LG nie smuży jakoś bardzo, mimo, że panel ma deklarowane 7.5ms gtg vs ~2ms HP, ale przy przełączaniu między monitorami da się zauważyć różnicę. W Remnant from the Ashes HP wyświetla świetny ostry obraz, LG ma ładniejszy nieco obrazek, ale widać, że nieco bardziej rozmywa. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne. Jeśli chodzi o wrażenia responsywności, input lag to oba monitory są na podobnym poziomie czyli OK. Reasumując smużenie w LG 24G2U jest jak najbardziej akceptowalne!

Idealnie dla mnie byłoby gdyby panel był nieco szybszy. Co ciekawe mam wrażenie, że funkcja overdrive nie działa prawie wcale. Nie ma zauważalnej różnicy między nastawieniami low, medium, strong. W każdym nastawieniu na teście ufo widać ten sam rozmyty cień za obiektem. W HP da się ustawić tak, że nie ma żadnych artefaktów.

Wracam do testów.

A jak z gsync compatible? Działa dobrze, bez problemu?
Polecasz? Bo zastanawiam się czy czekać na premierę acerów nitro xv3 czy brać AOC

Ten post był edytowany przez BRB Nexus dnia: 30 Wrzesień 2019 - 22:24

#43 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 08:45

Zobacz postBRB Nexus, o 29 Wrzesień 2019 - 16:51, napisał(a):

Chyba w forza 7 czasami pojawia się tearing, czym to jest spowodowane? FPS-y ci wzrosły ponad 144?
I jakie ogólne masz wrażenia z monitora? Zostawiasz go czy oddajesz?

Tearing bo wylaczylem freesync w koncowce filmu.

Wrazenia wszystko fajnie nawet bym go zostawil, ale przeszkadza mi wysoka jasnosc minimalna. To spora bolaczka tej matrycy. Z checia bym jeszcze przeczekal na te monitory ips od auo (acer, asus) zeby zrobic porownanie. Tam jest standardowy gamut jak w dellu 2209wa, wiec moze sie okazac ze bedzie sie lepiej sprawowal dla osoby z wada wzroku. Zobaczymy mam ponad tydzien na podjecie decyzji, poki co testuje go.

#44 Użytkownik jest niedostępny   Baadm 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 09:15

Zobacz postBRB Nexus, o 30 Wrzesień 2019 - 22:24, napisał(a):

A jak z gsync compatible? Działa dobrze, bez problemu?
Polecasz? Bo zastanawiam się czy czekać na premierę acerów nitro xv3 czy brać AOC

G-sync compatibile zdaje się działać OK.

Zauważyłem, że nie mogę ustawić poziomu czerni tak by w grach nie znikały detale. Na tej stronie nie widzę pierwszych 2-3 kwadratów w innym trybie niż sRGB. Niestety w trybie sRGB kolory robią się wypłowiałe i w grach wygląda to gorzej.

Gram na wysokich ustawieniach jasności, więc dla mnie wysoka minimalna jasność matrycy nie ma znaczenia.

#45 Użytkownik jest niedostępny   blue. 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 09:17

Wracam do testów.

Na jakim response time miałeś ustawionego HP, a na jakim AOC?

#46 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 09:45

Zobacz postCS_pAqu, o 01 Październik 2019 - 08:45, napisał(a):

Tearing bo wylaczylem freesync w koncowce filmu.

Wrazenia wszystko fajnie nawet bym go zostawil, ale przeszkadza mi wysoka jasnosc minimalna. To spora bolaczka tej matrycy. Z checia bym jeszcze przeczekal na te monitory ips od auo (acer, asus) zeby zrobic porownanie. Tam jest standardowy gamut jak w dellu 2209wa, wiec moze sie okazac ze bedzie sie lepiej sprawowal dla osoby z wada wzroku. Zobaczymy mam ponad tydzien na podjecie decyzji, poki co testuje go.

W październiku ma być premiera pierwszego modelu od Acer, 240 hz fhd 27 cali ale cena to 1999zł. Chyba we wszystkich będzie ta sama matryca, nie? Więc może pojawią się recenzje z tego monitora na temat czasu reakcji i ghostingu. Przynajmniej mam nadzieję.

* A ghosting bardzo widać podczas gry? Bo na filmach to jest niezauważalne dla mnie

#47 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 10:13

AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%
Producenci monitorów raczej nie bawią się w maglowanie podświetleniem panelu. Także albo te monitory mają różne modele matryc, albo jeden podał wielkość gamutu w odniesieniu do sRGB, natomiast drugi podał sam zakres pokrycia sRGB.

Zobacz postBaadm, o 01 Październik 2019 - 09:15, napisał(a):

Niestety w trybie sRGB kolory robią się wypłowiałe
Zrozumiałe - sRGB to dosyć wąski gamut i z tego powodu tak wieszam na nim psy :)

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 01 Październik 2019 - 10:15

#48 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 10:14

Zobacz postBRB Nexus, o 01 Październik 2019 - 10:45, napisał(a):

W październiku ma być premiera pierwszego modelu od Acer, 240 hz fhd 27 cali ale cena to 1999zł. Chyba we wszystkich będzie ta sama matryca, nie? Więc może pojawią się recenzje z tego monitora na temat czasu reakcji i ghostingu. Przynajmniej mam nadzieję.

* A ghosting bardzo widać podczas gry? Bo na filmach to jest niezauważalne dla mnie

Podczas normalnej gry nie odczuwam ghostingu. Jak sie przypatrzysz na przesuwajacy sie kursor myszy to owszem widac smuzenie.

Mnie interesuje tylko wersja 24 calowa. Na 27 ciezko mi sie gralo.

Potwierdzam gsync compatible dziala bez najmniejszego zarzutu.

Ten post był edytowany przez CS_pAqu dnia: 01 Październik 2019 - 10:15

#49 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 10:43

Zobacz postCS_pAqu, o 01 Październik 2019 - 10:14, napisał(a):

Podczas normalnej gry nie odczuwam ghostingu. Jak sie przypatrzysz na przesuwajacy sie kursor myszy to owszem widac smuzenie.

Mnie interesuje tylko wersja 24 calowa. Na 27 ciezko mi sie gralo.

Potwierdzam gsync compatible dziala bez najmniejszego zarzutu.

Możesz wziąć tego 27 cali na test matrycy, zobaczysz czy ghostuje, jak działa gsync. Oddasz i poczekasz na 24,5 cala :P
Żeby wiedzieć czy warto czekać kolejny miesiąc.

Ten post był edytowany przez BRB Nexus dnia: 01 Październik 2019 - 11:34

#50 Użytkownik jest niedostępny   Baadm 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 11:58

Zobacz postblue., o 01 Październik 2019 - 09:17, napisał(a):

Na jakim response time miałeś ustawionego HP, a na jakim AOC?

Hp był ustawiony na "Level 4" w połowie skali, wyżej pojawia się już overshoot i widać artefakty. AOC na Strong. Wyżej jest już tylko opcja Boost realizowana przez migotanie.

Zobacz postBRB Nexus, o 01 Październik 2019 - 09:45, napisał(a):

Ghostingu jako takiego nie widać, nie przejmuj się tym. Każdy odczuwa to inaczej, ja widzę, porównując do HP, że Aoc ma wolniejszą matrycę, nie jest to jednak efekt dyskwalifikujący. To tak jak byś w grze włączył opcję Blur na jakiś niski procent (Doom ma tę opcję, dlatego skojarzyłem).

Zobacz postKyle_PL, o 01 Październik 2019 - 10:13, napisał(a):

Producenci monitorów raczej nie bawią się w maglowanie podświetleniem panelu. Także albo te monitory mają różne modele matryc, albo jeden podał wielkość gamutu w odniesieniu do sRGB, natomiast drugi podał sam zakres pokrycia sRGB.

Zrozumiałe - sRGB to dosyć wąski gamut i z tego powodu tak wieszam na nim psy :)

Monitory mają te same modele matryc. Info mam z forum PCmonitors, pisał o tym autor strony.

Obraz na sRGB mało atrakcyjny, ale widać detale w cieniach.

Ten post był edytowany przez Baadm dnia: 01 Październik 2019 - 11:58

#51 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 12:17

Zobacz postBaadm, o 01 Październik 2019 - 12:58, napisał(a):

Monitory mają te same modele matryc. Info mam z forum PCmonitors, pisał o tym autor strony.

Obraz na sRGB mało atrakcyjny, ale widać detale w cieniach.

Ok dzieki za informacje. Widze ze vg240yp ma waski gamut 100% rgb 72% ntsc. Sprawdze ta opcje.

#52 Użytkownik jest niedostępny   Baadm 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 15:56

Fajny monitor za tę cenę. Poczekam jednak i sprawdzę Asus VG259Q.

#53 Użytkownik jest niedostępny   BRB Nexus 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 17:00

Zobacz postBaadm, o 01 Październik 2019 - 15:56, napisał(a):

Fajny monitor za tę cenę. Poczekam jednak i sprawdzę Asus VG259Q.

Wiadomo coś nowego o tym monitorze? Data premiery (przynajmniej czy w 2019 czy 2020?), cena? Bo z tego co widzę to nic takiego nie ma :(

#54 Użytkownik jest niedostępny   DjTechnics 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 20:30

Paq sprawdź sobie czy po przełączaniu z 144hz na 60Hz przestaje tak razic po oczach, ja zauważyłem na swoim AOC, że więcej Hz tym obraz jakby bardziej doświetlony, spada przez to gamma.

Ten post był edytowany przez DjTechnics dnia: 01 Październik 2019 - 20:31

#55 Użytkownik jest niedostępny   CS_pAqu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Październik 2019 - 20:45

O ile pamietam, na 60hz byl ten sam ptzejaskrawiony obraz wiec to nie pomaga. Ttlko obnizenie kontrastu i wybor innej gammy i da sie neta przegladac.

Moja mama w tej chwili siedzi na tym monitorze, siedziala troche na c24g1 wiec nam porownanie. Przesiedziala troche czasu na va144 i nastepnego dnia czula sie jak nieprzytomna. Na tym ipsie narazie zadnych dolegliwosci nie odczuwa. Wiec pod tym wzgledem jest na korzysc nowego modelu od aoc.

#56 Użytkownik jest niedostępny   pawel1011000 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 01 Październik 2019 - 23:35

Kupiłem AOC 24G2U, używam go od tygodnia i mam z nim jeden problem - przy wyświetlaniu niektórych gradientów pojawia się na nich zjawisko "maszerujących pikseli", tzn. piksele niezależnie mrugają i całość wygląda jakby po ekranie miejscami chodziły mrówki. Zjawisko zauważyłem na domyślnej tapecie Windowsa 10, kiedy po podłączeniu miałem jeszcze ustawione 60Hz. Po przestawieniu na 144Hz artefakty zniknęły praktycznie zupełnie, jednak kiedy gram w gry, które chodzą u mnie w ok 80-90 fps (z FreeSync), są wyraźnie widoczne. Efekt jest tak koszmarny, że na tą chwilę zamierzam monitor zwrócić.

Jako laik, który ostatni monitor pod PCta kupował kilkanaście lat temu mam pytania:

1. Czy to normalne zjawisko kiedy nie wykorzystuje się maksymalnych fps-ów? Matryca to 6 bit + FRC i zastanawiam się czy to właśnie FRC nie potrzebuje do prawidłowego wyświetlania kolorów pracy w "docelowej" ilości klatek.

2. Czy ktoś z osób posiadających już monitor może powiedzieć czy jego zachowuje się podobnie?

#57 Użytkownik jest niedostępny   DjTechnics 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 01:21

Zobacz postCS_pAqu, o 01 Październik 2019 - 20:45, napisał(a):

O ile pamietam, na 60hz byl ten sam ptzejaskrawiony obraz wiec to nie pomaga. Ttlko obnizenie kontrastu i wybor innej gammy i da sie neta przegladac.

Moja mama w tej chwili siedzi na tym monitorze, siedziala troche na c24g1 wiec nam porownanie. Przesiedziala troche czasu na va144 i nastepnego dnia czula sie jak nieprzytomna. Na tym ipsie narazie zadnych dolegliwosci nie odczuwa. Wiec pod tym wzgledem jest na korzysc nowego modelu od aoc.

Sprawdź dokładnie, u mnie ogólnie też razi, ale nie ma tak przejaskrawionej bieli jak na wyższych Hz, ja ustawiłem na 75hz w panelu, przy 100hz to już daje po oczach, wydaje mi się, że on ma zbyt niski współczynnik gammy na niskim podświetleniu, ja posiadam Ag271qx i na wykresach gamme 2.2 łapie dopiero przy podświetleniu przeszło 30, siedzę na 16, nie wyobrażam sobie nawet neta przeglądać przy większej jasności.

#58 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 07:17

Zobacz postpawel1011000, o 01 Październik 2019 - 23:35, napisał(a):

Kupiłem AOC 24G2U, używam go od tygodnia i mam z nim jeden problem - przy wyświetlaniu niektórych gradientów pojawia się na nich zjawisko "maszerujących pikseli", tzn. piksele niezależnie mrugają i całość wygląda jakby po ekranie miejscami chodziły mrówki. Zjawisko zauważyłem na domyślnej tapecie Windowsa 10, kiedy po podłączeniu miałem jeszcze ustawione 60Hz. Po przestawieniu na 144Hz artefakty zniknęły praktycznie zupełnie, jednak kiedy gram w gry, które chodzą u mnie w ok 80-90 fps (z FreeSync), są wyraźnie widoczne. Efekt jest tak koszmarny, że na tą chwilę zamierzam monitor zwrócić.

Jako laik, który ostatni monitor pod PCta kupował kilkanaście lat temu mam pytania:

1. Czy to normalne zjawisko kiedy nie wykorzystuje się maksymalnych fps-ów? Matryca to 6 bit + FRC i zastanawiam się czy to właśnie FRC nie potrzebuje do prawidłowego wyświetlania kolorów pracy w "docelowej" ilości klatek.

2. Czy ktoś z osób posiadających już monitor może powiedzieć czy jego zachowuje się podobnie?
Uważam, że FRC/dithering "dynamiczny" który widzisz przy 60Hz, przestaje być widoczny przy 144Hz, z powodu bezwładności matrycy.

Zobacz postDjTechnics, o 02 Październik 2019 - 01:21, napisał(a):

Sprawdź dokładnie, u mnie ogólnie też razi, ale nie ma tak przejaskrawionej bieli jak na wyższych Hz, ja ustawiłem na 75hz w panelu, przy 100hz to już daje po oczach, wydaje mi się, że on ma zbyt niski współczynnik gammy na niskim podświetleniu, ja posiadam Ag271qx i na wykresach gamme 2.2 łapie dopiero przy podświetleniu przeszło 30, siedzę na 16, nie wyobrażam sobie nawet neta przeglądać przy większej jasności.
W ogóle dziwna sprawa, że gamma w tym modelu zależy od ustawionej jasności. Może masz jeszcze jakieś specjalnie "gamingowe" ustrojstwo włączone w ustawieniach monitora? (jakiś "gamer equalizer" czy inne cudaki, które zniekształcają obraz, by "dać przewagę w grach")

Ten post był edytowany przez Kyle_PL dnia: 02 Październik 2019 - 07:20

#59 Użytkownik jest niedostępny   Baadm 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 09:53

Zobacz postDjTechnics, o 01 Październik 2019 - 20:30, napisał(a):

Paq sprawdź sobie czy po przełączaniu z 144hz na 60Hz przestaje tak razic po oczach, ja zauważyłem na swoim AOC, że więcej Hz tym obraz jakby bardziej doświetlony, spada przez to gamma.

Dziwna sprawa, może ktoś odpowie czemu tak jest jak poniżej. Udało mi się uzyskać ten efekt tylko raz gdy wyłączyłem drugi monitor - wtedy AOC niepostrzeżenie przeszedł na 60hz o czym dowiedziałem się po chwili gry. Zauważyłem, że obraz jest bardziej zrównoważony, w sensie biel tak nie razi, czerń jest z detalami. W Windowsie już sprawdziłem odświeżanie i przełączyłem z powrotem na 144hz - znowu żarówa i duży kontrast. Zmieniłem znów na 60hz i... nic się nie zmieniło!

Generalnie mam problem z tym monitorem, że jest za duży kontrast między bielą, a czernią. Np. ciemne zdjęcia, miniatury na stronach są jakby za ciemne, a jasne kolory wokoło za jasne! Może przez niską jasność matrycy chcieli naprawić atrakcyjność "obrazu dla graczy" i skopali ustawienia gammy? Serio nie potrafię tego dobrze ustawić, jedynie tryb sRGB jest pod tym względem akceptowalny, ale kolory mi się nie podobają.

#60 Użytkownik jest niedostępny   Kyle_PL 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Październik 2019 - 10:05

Wyświetl obraz rzeźnikLCD na 100% powiększenia (bez skalowania) w PAINT:
http://monitory.mast...emp/rzeznik.png

- powinieneś widzieć szary niepodbarwiony gradient. Jeśli widzisz zabarwienie, to znaczy, że monitor ma za niską/za wysoką gammę.

• (24 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »