Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Ano mam monitor ASUS-a za który dałem 3 lata temu 1500zł i wiesz co?

Jest gorzej wykonany (obudowa, spasowanie itp) od tego AOC, który kosztuje obecnie 50% ceny wyjściowej ASUSa.

 

Nie porównuję już matrycy itp. bo to inna technologia i byłoby to niesprawiedliwe.

Ten AOC co by nie gadał może urodą nie grzeszy, a sam plastik nie jest klasy premium (a logo jest nadrukowane, co też wygląda dość tandetnie) to jednak wszystko spasowane bdb (plastiki) i w gruncie rzeczy jest solidne.

 

Ja bym do tego ASUSa nie dokładał kilkuset zł, jak już miałbym 1,5k to wolałbym dorzucić do czegoś lepszego, z potencjalnym HDR itp a nie kupować kolejny (drogi) półśrodek.

AOC kosztuje tyle obecnie, że można przymknąć oko na pewne sprawy, a jego poziom ogólny jest i tak nadzwyczaj wysoki.

 

Zapakować to w ładniejszą obudowę i można sprzedawać za większy hajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z użytkowników jest w stanie wrzucić swój Backlight bleeding z AOC i na jakich ustawieniach to robił, bym mógł sobie porównać a Asusem. Z góry bardzo dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co już zakupili ASUSA VG259Q, sprawdzilibyście jak zachowuje się ELMB w 60Hz (czy da się to w ogóle w takiej konfiguracji ustawić)? Monitor chcę kupić do PlayStation 4.

ELMB - to backlight strobing, a czytałem różne mity o tej technologii, przede wszystkim że potrafi robić artefakty w obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co już zakupili ASUSA VG259Q, sprawdzilibyście jak zachowuje się ELMB w 60Hz (czy da się to w ogóle w takiej konfiguracji ustawić)? Monitor chcę kupić do PlayStation 4.

ELMB - to backlight strobing, a czytałem różne mity o tej technologii, przede wszystkim że potrafi robić artefakty w obrazie.

 

Jak ustawiłem 60Hz w monitorze to nie mogłem ustawić ELMB. Dopiero przy 144Hz mogłem ustawić tą opcję. Podłączenie przez kabel Display Port i HDMI.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ELMB i pochodnych to ja bym się nie martwił jako-takimi artefaktami (bo te będą, taka technologia, to nie CRT) a tym, że to w dość znaczny sposób manipuluje jasnością co ma wpływ na odbiór kolorów i kontrastu - chyba w niektórych monitorach to blokuje w ogóle suwak jasności.

 

@mizu moje zdanie jest takie, że kupowanie ekranu 144hz do konsoli jest bezsensu, to samo jest z monitorami 240hz, gdzie realnie mamy mniej klatek - wtedy mamy wolniejszą odpowiedź monitora niż gdybyśmy kupili np: 120/144/165hz gdzie jesteśmy blisko natywnego odświeżania ekranu.

 

Gdyby ktoś chciał to tutaj są "sterowniki" do AOC 24G2U (a raczej profil .ICC od AOC do tego monitora), na polskiej stronie tego nie ma do pobrania :

AOC 24G2W1G4 Signed_1152921504628105705.zip

Edytowane przez mikolaj612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał to tutaj są "sterowniki" do AOC 24G2U (a raczej profil .ICC od AOC do tego monitora), na polskiej stronie tego nie ma do pobrania :

Tutaj jest strona do wyświetlania bryły gamutu z profilu monitora:

https://www.iccview.de/3d-color-space.html

 

Dla porównania profil który wygenerowałem dla LG 32UD99:

http://wrzucplik.pl/pokaz/1867746---teap.html

 

- widać na nim wpis (do zobaczenia na tej porównywarce 3D online, którą zalinkowałem), że był kalibrowany do 6500K (dokładnie ~6501K), tym czasem przy tym AOC widnieje wpis ~5001K. Także może lepiej poszukajcie lepszego profilu, bo ten profil od producenta nie wiem czy będzie robił z kolorami to co powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłem 60Hz w monitorze to nie mogłem ustawić ELMB. Dopiero przy 144Hz mogłem ustawić tą opcję. Podłączenie przez kabel Display Port i HDMI.

 

Dzięki za informacje

 

Przy ELMB i pochodnych to ja bym się nie martwił jako-takimi artefaktami (bo te będą, taka technologia, to nie CRT) a tym, że to w dość znaczny sposób manipuluje jasnością co ma wpływ na odbiór kolorów i kontrastu - chyba w niektórych monitorach to blokuje w ogóle suwak jasności.

 

@mizu moje zdanie jest takie, że kupowanie ekranu 144hz do konsoli jest bezsensu, to samo jest z monitorami 240hz, gdzie realnie mamy mniej klatek - wtedy mamy wolniejszą odpowiedź monitora niż gdybyśmy kupili np: 120/144/165hz gdzie jesteśmy blisko natywnego odświeżania ekranu.

 

Gdyby ktoś chciał to tutaj są "sterowniki" do AOC 24G2U (a raczej profil .ICC od AOC do tego monitora), na polskiej stronie tego nie ma do pobrania :

 

Chciałbym jak najlepszy monitor do konsoli - chodzi mi o input lag i czas reakcji, skoro monitory 144Hz+ przy 60Hz nie maja deklarowanych parametrów to jestem w kropce - nie wiem co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje

 

 

 

Chciałbym jak najlepszy monitor do konsoli - chodzi mi o input lag i czas reakcji, skoro monitory 144Hz+ przy 60Hz nie maja deklarowanych parametrów to jestem w kropce - nie wiem co wybrać.

Jeśli to ps4 pro to może jakiś 4k 60hz?

Jeśli zwykłe albo chcesz full hd to poszukaj jakiegoś 60hz/75hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ps4 pro to może jakiś 4k 60hz?

Jeśli zwykłe albo chcesz full hd to poszukaj jakiegoś 60hz/75hz.

To może AOC 24G2U5, wiecie czy poza odświeżaniem jest różnica względem AOC 24G2U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może AOC 24G2U5, wiecie czy poza odświeżaniem jest różnica względem AOC 24G2U

Właśnie, aktualnie można nabyć 24g2u5 za 550zł i sam chcę go łyknąć. Warto dopłacać 200zł jeśli nie gram w szybkie fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, aktualnie można nabyć 24g2u5 za 550zł i sam chcę go łyknąć. Warto dopłacać 200zł jeśli nie gram w szybkie fps?

Według mnie warto. Nie używałem nigdy 75hz, ale przesiadka z 60hz na 144hz robi ogromną różnicę już w poruszaniu myszki po pulpicie. Niesamowite uczucie. Jeśli twój pc wyciągnie więcej niż 75hz w grach, nie tylko w fps, będziesz miał dużo lepszą płynność. Za tą cenę co trzeba zapłacić za 24G2U zdecydowanie warto. Jest to chyba na ten moment najtańszy IPS 144hz, ale jakością można go porównywać z dużo droższymi monitorami.

200 zł różnicy 75 vs 144 hz to nie jest tak dużo. Sam zdecydujesz ale wydaje mi się, że przesiadka z 60 na 75 hz nie będzie zbytnio zauważalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wziąłem ten monitor. Tak jak inni pisali, wali po oczach mocno. Nie widzę bad pixeli, podświetlenie nierównomierne. Na 144hz jest ogromny motion blur, nie wiem czy ram rade tak na dłużej.

Edytowane przez Klopsik34567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wziąłem ten monitor. Tak jak inni pisali, wali po oczach mocno. Nie widzę bad pixeli, podświetlenie nierównomierne. Na 144hz jest ogromny motion blur, nie wiem czy ram rade tak na dłużej.

A ustawialeś overdrive na medium albo strong? Wyłącz w grze motion blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy ten aoc 27g2u nada się do xboxa one S.

Obecnie syn gra na TV Panasonic 50ex700E ale trzeba go wyeksmitować z salonu,

bo za często zajmuje telewizor.

 

Trochę mnie niepokoi ta jasność, może szkoda psuć wzrok.

 

Monitor ma być na biurko do tego xboxa, ew. na przyszłość do komputera, więc 24" lub 27", 32"max.

Gdzieś wyczytałem, że do konsoli to raczej panel VA, więc może CQ32G1 lub CQ32G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawialeś overdrive na medium albo strong? Wyłącz w grze motion blur

Potestowałem też z MBR na maxa i to chyba tak ma być, może kwestia przyzwyczajenia bo się siedziało tyle lat na starym TN 60hz. Zresztą na MBR jest PWM więc to i tak odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC 24G2U5 (75Hz) do mojego PS4 Pro - pierwsze wrażenie, że kąty widzenia znacznie gorsze niż moim poprzednim LG 23MP68VQ (też IPS) i kolory zupełnie inne, na pewno da się dopasować do swoich preferencji, ale potrzeba do tego czasu. Czas reakcji, ciężko powiedzieć bo nie mam żadnych narzędzi pomiarowych - ale myślę, że jest ok. Nie żałuję, zakupu - ale, że tak powiem tyłka nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC 24G2U5 (75Hz) do mojego PS4 Pro - pierwsze wrażenie, że kąty widzenia znacznie gorsze niż moim poprzednim LG 23MP68VQ (też IPS) i kolory zupełnie inne, na pewno da się dopasować do swoich preferencji, ale potrzeba do tego czasu. Czas reakcji, ciężko powiedzieć bo nie mam żadnych narzędzi pomiarowych - ale myślę, że jest ok. Nie żałuję, zakupu - ale, że tak powiem tyłka nie urywa.

Tak, kąty widzenia są dziwne, jakby to nie był ips. Po 2 dniach się przyzwyczaiłem. Kolory są bardzo dobrze nasycone, ale w niektórych grach nawet zbyt mocno, ale oczywiście da się to dostosować :)

Jak się gra? Nie czujesz zbyt mocnego motion blura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kąty widzenia są dziwne, jakby to nie był ips. Po 2 dniach się przyzwyczaiłem. Kolory są bardzo dobrze nasycone, ale w niektórych grach nawet zbyt mocno, ale oczywiście da się to dostosować :)

Jak się gra? Nie czujesz zbyt mocnego motion blura?

Motion blur dla mnie nie odczuwalny (60Hz + Overdrive Medium) - ale nie grałem wcześniej na TN więc nie mam takiego porównania. Za to podświetlenie matrycy jest bardzo równomierne w porównaniu z wspomnianym LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input lag tez AOC górą. Powiedzmy na poziomie 10-15ms.

 

 

Dziwna sprawa. Wszędzie na necie mówią że Asus VG259Q ma szybszą matryce od AOC 24G2U, a ty mówisz że jest większy input lag? Mówisz o lagu jaki pojawia się pomiędzy kliknięciem myszy a tym co się dzieje na ekranie, czy mówisz o ghostingu i czasie reakcji matrycy? Na reddicie facet porównał VG259Q do VG240YP[ten sam panel co 24G2U] i mu wyszło że Asus jest DWA razy szybszy od AOCa jeśli chodzi o średni czas reakcji G2G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Acer Nitro VG240YP może zmierzyć odległość od dolnej krawędzi ekranu do biurka do poziomu biurka, nie ma w tym monitorze regulacji wysokości ekranu a wolę wiedzieć czy powinienem brać od razu też podstawe vesa z regulacja wysokości do tego monitora, otwory do jej montażu są w tym modelu jakby co są.

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Wszędzie na necie mówią że Asus VG259Q ma szybszą matryce od AOC 24G2U, a ty mówisz że jest większy input lag? Mówisz o lagu jaki pojawia się pomiędzy kliknięciem myszy a tym co się dzieje na ekranie, czy mówisz o ghostingu i czasie reakcji matrycy? Na reddicie facet porównał VG259Q do VG240YP[ten sam panel co 24G2U] i mu wyszło że Asus jest DWA razy szybszy od AOCa jeśli chodzi o średni czas reakcji G2G.

Mógłbyś podać link? Bo ja niestety nie mogę znaleźć żadnej recenzji Asusa VG259Q a nie ukrywam, ten monitor mnie bardzo ciekawi. Input lag to też co innego niż czas reakcji i są to wartości niezależne z tego co mi wiadomo, czyli możesz mieć bardzo niski input lag i jednocześnie wolny czas reakcji, a także wysoki input lag i szybki czas reakcji.

Poza tym podobno w tym AOC producent zastosował "coś" (nie wiem czy czasami nie jakieś niestandardowe podświetlenie czy overdrive bo nie znam się na tym) i dzięki temu otrzymujemy monitor z panelem Panda, który zamiast mieć standardowych 7,5 ms czasu reakcji, ma 5 ms, czyli dobrą wartość jak na IPS. Tak czytałem, ale sam nie testowałem więc nie jestem na 100% pewien, jednak niektórzy porównują do innych monitorów i motion blur jak na IPS i tak jest mały po zastosowaniu overdrive na medium/strong.

 

 

CS_pAqu, czy mógłbyś wypowiedzieć się więcej na temat tego Asusa? Nadal go testujesz, czy już zdecydowałeś się na zostawienie go u siebie, czy szukasz kolejnego? Coś pisałeś że bardziej jest nierównomiernie podświetlony od AOC...

Proszę, podziel się wrażeniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w mojej sztuce na niemalże na środku ekranu jest padnięty piksel którego okropnie widać. Szkoda, bo jakość wykonania monitora na duży plus. Reszty parametrów odechciewa się testować.

Piksel

Czerń

Edytowane przez Crayov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Wszędzie na necie mówią że Asus VG259Q ma szybszą matryce od AOC 24G2U, a ty mówisz że jest większy input lag? Mówisz o lagu jaki pojawia się pomiędzy kliknięciem myszy a tym co się dzieje na ekranie, czy mówisz o ghostingu i czasie reakcji matrycy? Na reddicie facet porównał VG259Q do VG240YP[ten sam panel co 24G2U] i mu wyszło że Asus jest DWA razy szybszy od AOCa jeśli chodzi o średni czas reakcji G2G.

 

No, nie - wynika z tego tylko tyle, że Asus jest dwa razy szybszy od ACERA który to tylko ma ten sam panel co Aoc co znowu o niczym nie świadczy bo liczy się też elektronika. Więc zakładanie, że ACER na tym samym panelu co AOC to znak równości to duże nadużycie i wróżenie z fusów. Sprawdź testy Aoca z których wynika, że jak na ips jest bardzo szybki.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy Acer Nitro VG240YP może zmierzyć odległość od dolnej krawędzi ekranu do biurka do poziomu biurka, nie ma w tym monitorze regulacji wysokości ekranu a wolę wiedzieć czy powinienem brać od razu też podstawe vesa z regulacja wysokości do tego monitora, otwory do jej montażu są w tym modelu jakby co są.

 

Dzisiaj przyszedł, zmierzone 9 cm od blatu biurka do dolnej krawędzi ramki. Jak dla mnie wysokość jest ok. Niestety (2xAOC24G2U) i teraz ten Acer wszystkie miały dead/stuck pixele (w acerze to prawie jak gwiazdozbiór duży wóz), czy jakieś paprochy pod matrycą więc chyba trzeci już monitor z matrycą IPS Panda pójdzie na zwrot... Miałem dać trzecią szansę Aoc, ale zastanawiam się czy nie dołożyć w końcu do tego Asusa i sprawdzić tam trochę szczęścia. Teraz tylko poczekać na kasę ze zwrotów, bo jak na razie ~2300 poszło a monitora dalej normalnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...