Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w mojej sztuce na niemalże na środku ekranu jest padnięty piksel którego okropnie widać. Szkoda, bo jakość wykonania monitora na duży plus. Reszty parametrów odechciewa się testować.

Piksel

Czerń

To nie jest dead piksel, zabrudzenia pod matrycą. Ja też mam 4 miejsca, w których jest jakiś syf. Już napisałem do AOC'a w tej sprawie i oczekuję na drugą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirki zakupiłem swojego AOC 24G2U, jak narazie zero bad pixeli, podswietlenie w miare równe, troche w prawym dolnym rogu ciut ciemne na białym tle, ale ogólnie mało zauważalne. Mam pytanie do posiadaczy, otóż podłączyłem monitor poprzez DP, do HDMI mam podpięty TV, bardzo irytuje mnie to że nie widzę biosu itp jest czarny ekran, monitor dopiero się włącza na ekranie logowania windows, czytałem że niestety jest kolejność złączy i DP włącza sie najpóźniej. Na TV podpiętym pod HDMI widze bios, czy da się coś z tym zrobić żeby bios, botowanie itp był także wyświetlany przez kabel DisplayPort? Pozdrawiam, aha gdyby ktoś potrzebował dobrych ustawień, kalibracji tego monitora to służę pomocą, kolory są o wiele lepsze, monitor nie daje po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirki zakupiłem swojego AOC 24G2U, jak narazie zero bad pixeli, podswietlenie w miare równe, troche w prawym dolnym rogu ciut ciemne na białym tle, ale ogólnie mało zauważalne. Mam pytanie do posiadaczy, otóż podłączyłem monitor poprzez DP, do HDMI mam podpięty TV, bardzo irytuje mnie to że nie widzę biosu itp jest czarny ekran, monitor dopiero się włącza na ekranie logowania windows, czytałem że niestety jest kolejność złączy i DP włącza sie najpóźniej. Na TV podpiętym pod HDMI widze bios, czy da się coś z tym zrobić żeby bios, botowanie itp był także wyświetlany przez kabel DisplayPort? Pozdrawiam, aha gdyby ktoś potrzebował dobrych ustawień, kalibracji tego monitora to służę pomocą, kolory są o wiele lepsze, monitor nie daje po oczach.

No to napisz jakie masz ustawienia, bo mało z tym kombinowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisz jakie masz ustawienia, bo mało z tym kombinowałem

 

tu jest ładnie wszystko wytłumaczone, dodatkowo zmniejszyłem jasność

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirki zakupiłem swojego AOC 24G2U, jak narazie zero bad pixeli, podswietlenie w miare równe, troche w prawym dolnym rogu ciut ciemne na białym tle, ale ogólnie mało zauważalne. Mam pytanie do posiadaczy, otóż podłączyłem monitor poprzez DP, do HDMI mam podpięty TV, bardzo irytuje mnie to że nie widzę biosu itp jest czarny ekran, monitor dopiero się włącza na ekranie logowania windows, czytałem że niestety jest kolejność złączy i DP włącza sie najpóźniej. Na TV podpiętym pod HDMI widze bios, czy da się coś z tym zrobić żeby bios, botowanie itp był także wyświetlany przez kabel DisplayPort? Pozdrawiam, aha gdyby ktoś potrzebował dobrych ustawień, kalibracji tego monitora to służę pomocą, kolory są o wiele lepsze, monitor nie daje po oczach.

Mała szansa, że Ci się to uda zmienić. Z tego co mi się kojarzy siedzi to w BIOSie karty graficznej a do niego raczej bym nie ingerował. Też tak mam, i jest to dosyć irytujące, ale no co mam na to poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem aoc 24g2u ale nie mam na czym go orzestestowac, bo zestaw dopiero przyjdzie w przyszłym tygodniu. Nic mu się nie stanie jeśli go podłącze pod starego lapka nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy cena Asus TUF Gaming VG259Q jest wygórowana poprzez zestaw słuchawkowy wliczony w cenę? Słuchawki kosztują około 320, gdyby to odliczyć to monitor kosztowałby 950 zł, w porównaniu do tego AOC, cena wyższa ze względu na rozmiar matrycy, ELMB chociaż nie wiem jak to działa i wyższą jasność. Rzadko kiedy zdarza się raczej by dali dosłownie coś za darmo. Dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała szansa, że Ci się to uda zmienić. Z tego co mi się kojarzy siedzi to w BIOSie karty graficznej a do niego raczej bym nie ingerował. Też tak mam, i jest to dosyć irytujące, ale no co mam na to poradzić.

 

MIałem to samo trzeba zauktualizować bios karty graficznej o nowszy sterownik display porta. Jest automatyczne narzędzie na stronie nvidia. Link podałem w wątku monitora LG 27GL850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno zakupiłem AOC 24G2U, co jakiś czas, samoistnie pogarsza mi sie obraz tak jak poniżej. Próbowałem podłanczać monitor przez DP czy HDM?I lecz dalej to samo, ktoś wie jak sie z tym uporać, przez pare dni wszystko śmigało, pograłem troszke i znowu to samo. Występuja pionowe paski, w biosie ich nie mam, włączają się dopiero na ekranie powitalnym win10. Pionowe paski nie występuja przy 60HZ, pojawiają się przy 100hz,120hz,144hz. Specyfikacja kompa:

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)

Zasilacz - XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge

Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 660 Gaming OC

Pamieć - Corsair 2 x 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Dysk SSD Crucial BX200 240GB

Edytowane przez spider182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, patrzcie jakie ten monitor ma dziwne kąty widzenia - to jest jasność minimalna. Na maksymalnej jest ok.

https://zapodaj.net/036d8337b4c9d.jpg.html

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego niektóre miejsca są ciemniejsze pod kątem? Backlight bleeding? A może IPS GLOW?

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie problem z wyborem między tym AOC 24G2U a Samsungiem C24FG73FQUX, ma ktoś tego Samsunga? Czy to prawda że jak się chwilę popatrzy na monitor zakrzywiony a potem na płaski to ten drugi wydaję się jak by był wypukły? Co powiecie o ASUS VG259Q bo testów ani recenzji nigdzie nie ma a wydaje się interesujący. Co do AOC to może się komuś przyda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy cena Asus TUF Gaming VG259Q jest wygórowana poprzez zestaw słuchawkowy wliczony w cenę? Słuchawki kosztują około 320, gdyby to odliczyć to monitor kosztowałby 950 zł, w porównaniu do tego AOC, cena wyższa ze względu na rozmiar matrycy, ELMB chociaż nie wiem jak to działa i wyższą jasność. Rzadko kiedy zdarza się raczej by dali dosłownie coś za darmo. Dobrze myślę?

Tutaj nawet nie ma o czym myśleć skoro większa, ale nie objęta promocją wersja 27'' tego monitora - VG279Q jest 100 zł tańsza od wariantu 25''. "Darmowe" słuchawki są wliczone w cenę.

W aktualnej cenie myślę, że można bez żalu zignorować tego Asusa i brać AOC.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie ma powodu do wstydu brać AOC nawet gdyby ten Asus byl tańszy - Asus też ma zapowiedziany monitor VG249Q na identycznej matrycy co AOC, to samo Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy AOC 24G2U i AOC 27G2U: czy przechodzą te monitory test ostrości: http://www.lagom.nl/...t/sharpness.php? Bo na reddicie jest sporo żali o rozmazane czcionki w konkurencyjnym Asusie VG259Q bez możliwości naprawienia problemu (ktoś znalazł sposób na poprawę ostrości na modelu VG279Q, ale najwyraźniej w nowszym modelu Asus już zablokował tą furtkę).

 

Niektóre Acery i LG też miały ten problem, który IMO dyskwalifikuje monitor z innego zastosowania niż gry i filmy, a żadne recenzje nigdy o tym nie wspominały dlatego chciałbym poznać opinię z pierwszej ręki jak to jest w nowych AOC z tego tematu?

 

Nawiązuję m.in. do TEGO tematu.

Edytowane przez wahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, patrzcie jakie ten monitor ma dziwne kąty widzenia - to jest jasność minimalna. Na maksymalnej jest ok.

https://zapodaj.net/036d8337b4c9d.jpg.html

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego niektóre miejsca są ciemniejsze pod kątem? Backlight bleeding? A może IPS GLOW?

Coś nowego, jak ustawię MBR, czyli stroboskop na 20 w ogóle tego nie widać, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował AOC 24G2U jak sprawuje się LFC przez Adaptive Sync? tzn czy działa poniżej 48fps?

 

Ok doczytałem wcześniej że ma :)

 

Jak myślicie opłaca się brać tego AOC 27G2U za 850zł?

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 999zł i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że wcześniej przrobiłem pięć innych monitorów w 3 miesiące. Za 850zł to jak kradzież. Jednak obawiam się, że jak im "została" jedna sztuka (morele) w tej cenie to pewnie ze zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chyba zwrot :/ pewnie z wadami.

 

Oddałem philipsa 27" fhd bo jednak czcionki były słabe.

 

Teraz testuję AOC 31,5" IPS i jak na razie super, ale 24g2u kusi szczególnie LFC i 144hz.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie aoc 24g2u 144hz, ale wydaje mi się że go zwrócę. Backlight bleeding jest raczej sporawy. Strasznie drażni to w nocy przy oglądaniu filmów. Oczywiście na zdjeciach jest to wyolbrzymione ale prawy dolny róg i lewy górny jest najgorszy. Mógłby ktoś zrobić takie zdjęcia swoich sztuk dla porównania?. Jedno zdjęcie jest zrobione na 100 jasnosci i 50 kontrast, w pozostałych dwóch kontrast 50 i jasność 10

post-615043-15769461071821_thumb.jpg

post-615043-1576946117396_thumb.jpg

post-615043-15769461237482_thumb.jpg

Edytowane przez Pirilor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wymasuj" matrycę :). Ostatnio to robiłem z telewizorem :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wymasuj" matrycę :). Ostatnio to robiłem z telewizorem :D.

Próbowałem cos takiego zrobic przez sciereczkę ale to tylko jakby raczej pogorszylo niz pomozgło. Jak to robileś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirilor to co jest na zdjęciach to w większości IPS Glow, a nie BLB. Wszystkie IPSy tak mają. Do filmów w ciemnym pokoju jest VA. Jak chcesz ograniczyć ten efekt na IPS to musisz chociaż lampkę za monitorem zapalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował AOC 24G2U jak sprawuje się LFC przez Adaptive Sync? tzn czy działa poniżej 48fps?

 

Ok doczytałem wcześniej że ma :)

 

Jak myślicie opłaca się brać tego AOC 27G2U za 850zł?

 

 

Cześć

 

Tak się składa, że to ja zwróciłem tę sztukę 27G2U z Morele.net, nowy nabywca powinien być zadowolony - nie ma ani bad pikseli ani jakiegoś większego BLB. Powodem dla którego go zwróciłem była wielkość pikseli - W odległości w jakiej siedzę ( około 70cm oczy-ekran) Full HD to jednak za mało na 27". Pewnie inni będą mieć odmienne zdanie - dla mnie obraz był już mało ostry, a na dosyć jednolitych jasnych kolorach widziałem jakby siateczkę czy dithering z pikseli. I mówię tu o grach. O dziwo w zastosowaniach internetowo biurowych nie stanowiło to problemu.

 

W każdym razie obecnie mam 24G2U i tutaj już te problemy nie występują. Oczywiście za to ekran jest mniejszy i już tak nie "pochłania" że tak to nazwę. W każdym razie na świeżo parę plusów i minusów obu ekranów.

 

PLUSY

 

+ świetny kontrast jak na IPS ( ponoć 24 ma realnie jakoś 1500:1, a 27 1350:1) ja nie widziałem większej różnicy między nimi, aczkolwiek nie uruchamiałem ich jednocześnie. W każdym razie stojąc obok mojego starego Della U2312HM też na IPSie przy podobnej jasności czerń wygląda o niebo lepiej, w grach kiedy robi się ciemniej czy choćby pojawia się więcej głębokich cieni różnica jest kolosalna.

+ bardzo dobre kolory i ogólna jakość obrazu, Tekst czytelny - powłoka antyodblaskowa nie jest ziarnista.Fabryczna kalibracja nie jest zła, ale biały kolor był lekko przebarwiony w stronę zieleni - wystarczy wybrać custom color i pokombinować trochę - efekt końcowy bombowy

+ czas reakcji jest naprawdę przyzwoity i nie ma się do czego przyczepić. TN 144hz zapewne są nadal szybsze, ale tutaj już nie ma mowy o jakimś widocznym smużeniu czy black smearingu z matryc VA. Oczywiście najlepiej sprawdza się overdrive: silny ( max) i na nim gram na co dzień z freesync. Warto dodać, że syntetyczne testy typu UFO pokazują, że poniżej 100hz pojawia się overshot na maksymalnym OD, natomiast w czasie grania nie zauważyłem tego kiedy fpsy spadały mi nawet do 70-80. W razie gdyby ktoś miał grać cały czas w tym przedziale lepiej użyć OD średni.

+ IPS GLOW moim zdaniem mały jak na ten typ matrycy - pojawia się dopiero pod sporym kątem i jest najmniejszy wśród IPSów jakie widziałem

 

MINUSY

 

- dla 27" jak pisałem wielkość pikseli, ale to może nie być problemem jeśli ktoś siedzi dalej od monitora - ja mam za wąskie biurko.

- dla 24" kąty widzenia - niestety są bardzo słabe, aż trudno uwierzyć, że to IPS - siedząc na wprost jestem w stanie już rozpoznać minimalnie ciemniejszy obraz przy samych brzegach bo bokach - ale trzeba się przyglądać. Natomiast kolory zachowują swoją barwę także nie jest tak źle jak na VA czy TN, ale jednak to minus. Co ciekawe w wersji 27" tego nie zaobserwowałem co zdaje się potwierdzać dosyć szczegółowy test tych monitorów na portalu holenderskim - wrzucę link niżej.

 

 

Podsumowując monitory AOC 24G2U i 27G2U to naprawdę godne polecenia ekrany, a uwzględniając cenę są to produkty wybitne - w zasadzie ze względu na rekordowy kontrast nie mają sobie równych nawet wśród kosztujących 2x tyle. Za 24" zapłaciłem 759zł i na razie go zostawiam do czasu aż nie będzie przyzwoitego monitora 27" 1440p 144hz na matrycy IPS. Obecne są albo za wolne ( matryce Innolux), albo mają beznadziejny kontrast typu 800:1 ( matryce LG Nano IPS), albo jak już coś by mi odpowiadało ( matryce AUO ) to kosztuje 2300zł i też jest pełne wad. Moja sztuka 24G2U podobnie jak 27 nie ma bad pikseli, a backlight bleeding jest niewielki przy prawym dolnym brzegu i co ciekawe w ciągu 10 dni sporo się zmniejszył. Także jeśli zamierzacie odsyłać monitory ze względu na BLB to weźcie to pod uwagę, że w wyniku rozprężania się obudowy z czasem, temperatury itp .itd. BLB może i często się zmniejsza.

 

Test monitorów o którym wspominałem: https://nl.hardware.info/artikel/9667/aoc-24g2u-en-27g2u-review-144-hz-ips-prijsknallers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirilor to co jest na zdjęciach to w większości IPS Glow, a nie BLB. Wszystkie IPSy tak mają. Do filmów w ciemnym pokoju jest VA. Jak chcesz ograniczyć ten efekt na IPS to musisz chociaż lampkę za monitorem zapalić.

Wiem czym się różni backlight bleed od ips glow, specjalnie zrobiłem zdjęcie z odległości żeby ograniczyć glow. Jest widoczny bleed w prawym dolnym rogu i w lewym górnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...