Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno widac ten bad pixel?? Mozesz wrzucic foto?

Wieczorem lub jutro rano zrobię zdjęcie i wrzucę. Żeby go dostrzec musiałem się sporo na przyglądać także zbyt widoczny nie jest. Z odległości 10cm widać ale z dalszej odległości już go nie widać tak dobrze - wzrok mam perfekcyjny ;)

 

@Up

To jest IPS 144hz

https://youtu.be/WJHExzpa9X0

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiales?? Jak oceniasz kolory i czern??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor cholernie ciężko jest dostać. Ja wypatrywałem go od dłuższego czasu i 31.12.19 pojawiło się kilka sztuk w proline. Kupiłem go za pobraniem bo za pobraniem od razu realizują i mi się poszczęściło bo to była przed ostatnia sztuka ;)

Matryca ma fenomenalny kontrast jak na IPS. Główny problem tych monitorów to nierównomierne podświetlenie ale moja sztuka pod tym względem jest ok. Podświetlenie jest równomierne nawet przy ramkach. 144hz z działającym g-sync Comp.

 

Tutaj masz recenzję

https://youtu.be/WJHExzpa9X0

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zwrotem ale stwierdziłem, że zostawiam. Trafiła mi się idealna matryca bo podświetlenie jest równomierne na całej płaszczyźnie a wiem jak cholernie trudno znaleźć taki monitor.

Zwrócę czy tam wymienie i trafi mi się jeszcze gorszy model. Głównie obawiałem się nierównomiernego podświetlenia i gdybym taki dostał to na 100% bym zwrócił a tak ten 1 bad pixel przeboleje.

Podczas grania nie ma szans by go zobaczyć. Jedynie podczas przeglądania stron na białym tle można go dostrzec pod warunkiem, że patrzysz się idealnie w ten punkt centralnie na wprost bo przy lekkim kącie ciężko go dostrzec.

Swoją drogą kontrast i kolory są mega względem poprzedniego monitora. Grając w BF5 miałem problem z lokalizacją wrogów w ciemnych pomieszczeniach a tutaj każdy detal jest widoczny. Wcześniej było ciemno i wiele detali nie było widoczne a teraz tak jak bym włączył sobie wyższe detale i wszystko widać :E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazłem na jakiejś chińskiej stronie.

"Ogólna wydajność panelu LM270PF1L z wykorzystaniem taniej technologii IPS CLP Panda jest na niższym poziomie.

 

Wolę wziąć sześć tysięcy juanów w morze zamiast wydawać je na ten niespełniający norm produkt.

 

Zasługujemy na lepszy produkt. Philips nie powinien brać tych śmieci i udawać, że jest złoty.". Jest to artykuł o Philipsie na matrycy Pandy 4k 27 cali.

https://m.mobile01.com/topicdetail.php?f=350&t=5662504&p=25

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego znalazłem na jakiejś chińskiej stronie.

"Ogólna wydajność panelu LM270PF1L z wykorzystaniem taniej technologii IPS CLP Panda jest na niższym poziomie.

 

Wolę wziąć sześć tysięcy juanów w morze zamiast wydawać je na ten niespełniający norm produkt.

 

Zasługujemy na lepszy produkt. Philips nie powinien brać tych śmieci i udawać, że jest złoty.". Jest to artykuł o Philipsie na matrycy Pandy 4k 27 cali.

https://m.mobile01.com/topicdetail.php?f=350&t=5662504&p=25

Ten rynek monitorów jest tak zapaprany, że mam chęć jak najszybszego uwolnienia się od niego. Niestety przedłużyło się to już od listopada, najpierw zwrot AOC ze względu na bad pixel, teraz czekanie za kompem aż wróci z serwisu... A jeszcze nie ma na magazynach tych monitorów, które mnie interesują.

Co się monitor spodoba, wydaje się dobry, to coś się znajdzie, jakiś brud, bad pixel, nierównomierne podświetlenie, niewyraźny tekst, wadliwa sztuka, problemy z gsync, wysoki czas reakcji, wysoki input lag, idzie oszaleć. Kupisz jeden to za miesiąc pojawi się taki sam tylko lepszy i musisz tak wybrać żeby nie żałować.

Już byłem zdecydowany na tego AOC, ale ktoś tam się skarży że boli od niego głowa, mnie też to dotyczyło ale miałem go tylko 3-4 dni i myślałem że idzie się przyzwyczaić. Bolało też podświetlenie (podobno niektórzy mają niewidoczną nierównomierność w tym modelu) i bad pixele. To ja już naprawdę nie wiem. Niby ten Acer xv253q miał być już dawno, a nie ma. Niby spoko, ale kontrast będzie miał typowy jak dla IPS, nie wiadomo też jak z 1080p i 24,5 cala, jak z powłoką, bo ten AOC miał świetną.

Kolejna myśl to 1440p, ale monitory drogie, a jak są tanie to kitowe. Niby ViewSonic VX2758-2KP-MHD może być ciekawy, ale znowu 1440p to będzie za dużo na moją kartę...

Ile dałbym żeby już mieć święty spokój z tymi monitorami xD

Ale niestety ciężko o model bez wad jeśli nie ma się do wyłożenia paru tysięcy na monitor.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał już ktoś możliwość wypalenia się matrycy w tym monitorze tak jak ma to miejsce w OLED-ach? W monitorze AOC U2790VQ też jest zastosowana matryca Pandy, identyczna co w tamtym Philipsie. Na innym forum, również chińskim niestety znalazłem wątek o wypaleniu się paska zadań, dodam, że jest to matryca IPS, więc trochę się obawiam również o tą.

Tutaj link : https://www.chiphell.com/thread-2125838-1-1.html

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,

 

 

 

dziękuje za zainteresowanie ofertą naszego sklepu. Dostawa monitora AOC 24G2U jest obecnie wstępnie zaplanowana na luty. Zachęcam do złożenia zamówienia już teraz w celu zarezerwowania miejsca w kolejce za pośrednictwem kontaktu telefonicznego pod numerem 34 377 00 00 bądź mailowo - doprecyzowując formę płatności oraz podając komplet danych do faktury i wysyłki, w tym numer kontaktowy dla Kuriera.

 

 

Info z 15:40 na maila :) , taka jest wersja oficjalna , nie oficjalnie monitor do normalnej sprzedaży ma trafić nie wcześniej jak połowa marca .

Obecnie można sobie złożyć rezerwację ,a nóż się uda ze ktoś wcześniej dostanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Desperaci mogą sobie kupić asusa na owocowom, tyle, że droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC 24G2U5 jest za 769PLN w pewnym sklepie, w ciągu tygodnia podrożał o 140PLN. Różnica tylko w odświeżaniu czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia macie na tym monitorze? Jasność/kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko fabrycznie + kolory na "user" bo tak w każdym teście wychodzi optymalnie a wg. nich fabryczna kalibracja jest niemal idealna. Do tego overdrive na medium i to wszystko. Ja mam 27 cali. Acha - jak ma ktoś radeona to w zakładce ekran należy ustawić "niestandardowy kolor" na włączony i temp barwową na 6500k - bez tego kolory są mniej nasycone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75. Nie gram w sieci to mi 144 do niczego nie jest potrzebny. Póki co tylko testuje. MisterMaster@, a jasność zostawiłeś fabryczną? Ja zjechałem do 65 bo mi daje po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jutro przyjdzie 27G2U5 ,zobaczę czy da radę z pikselami na tą wielkość ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem pierwszy problem z tym monitorem (kupiłem go jakoś zaraz po premierze), o którym jeszcze nikt nie pisał i ciekaw jestem czy jeszcze ktoś ma taki...mianowicie - w niektórych grach obraz migocze !! Zauważyłem to na ten moment w 3 grach nie wiem czy ktoś w nie gra ale jeśli tak to można porównać, spróbuję to opisać - 1. Endless Space 2 - migocze lekko cały kosmos i ekrany będące tłem dla każdego menu w grze. Najlepiej to widać jak jest jednokolorowe tło (ewentualnie mały gradient), 2. Northgard - to samo z tym, że tutaj migocze cały fog of war, czyli miejsca gdzie mapka nie jest jeszcze odkryta (zauważyłem, że jak na ekranie są jakieś cyferki jak na przykład zasoby w grze strategicznej czyli złoto, kamienie itd i one przyrastają co sekundę to wraz z taką zmianą cyferki następuje migotanie) 3. Crusader Kings 2 - to samo, też miga cały fog of war. Kombinowałem, szukałem rozwiązania, myślałem, że to wina nakładki z msi afterburner z danymi diagnostycznymi a okazało się, że to wina freesync'a :( Kiedy go wyłączam w tych grach wszystko jest ok migotanie znika. Zaznaczam też, że w innych grach, w które grałem (wiedźmin 3, Kingdom Come, Divinity Original Sin, Assassins Creed Odyssey, Civilization VI takiego migotania nie zauważyłem nawet przy włączonym freesync'u. Pytanie WTF ?

 

Aha migotanie jest jeszcze widoczne w programach takich jak photoshop lub illustrator ! Migocze cały ekran. Nie raz mnie od tego głowa rozbolała bo pracuje w tych programach czasami. Jak wyłączam FS jest ok. W innych programach tego jeszcze nie zauważyłem. W windowsie jest ok, przy przeglądaniu neta, czy YT czy filmów też jest ok.

 

A poza tym to jestem bardzo zadowolony z monitora

Edytowane przez Gibgibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile masz ustawioną jasność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim kablem podłączałeś monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w pudle są 2 kable hdmi i dp,monitor doszedł i powiem,że jest dobrze z pikselkami,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś? Ustawiałeś już coś w menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem 779 w owocowym,nic na razie nie ustawiałem bo nie wiem co ruszać szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Kiedy premiera ? Kupię na pewno super gierka
    • https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-18/do-tusk-najblizsze-tygodnie-moga-rozstrzygnac-o-losach-wojny-w-ukrainie-sytuacja-jest-krytyczna/ https://www.money.pl/gospodarka/cudzoziemcy-w-policji-ruszyla-analiza-7018246868503488a.html Jak do policji przyjmą Białorusinów z wrogiego nam państwa pod butem Rosji to policjant będzie zatrzymywał policjanta ? Ukraina upada ? Przecież Rosja miała upaść w 3 dni ? To jak to z tym jest ?
    • https://rozrywka.dorzeczy.pl/show-biznes/575775/kubicka-wsciekla-na-lekarza-z-ukrainy-nie-mowil-po-polsku.html Ostatecznie Kubicka w zaawansowanej ciąży, sprowadziła swoją mamę do prywatnego warszawskiego szpitala, gdzie lekarze nie kryli zdumienia tym, że nie wykonano jej odpowiednich badań. Tam właśnie zamierza kontynuować leczenie. czyli standard , gdzie są zwolennicy publicznej "służby zdrowia" ? @kanon7  https://polin.pl/pl/aktualnosci/2016/07/05/prezydent-andrzej-duda-w-kielcach
    • allegro lepsze i drozsze ale wiesz czemu bo jak kupisz nawet od prywatnego to na 99% dostaniesz item, i to nie chodzi o to ze cie oszukaja, kupilem 3 plyty glowne, jeden odrzucił zakup bo juz nieaktualne, dwoch pozostalych nie zaakceptowalo i 24h x2 nie mialem srodkow, do tego musisz czekac te 24/7 bo nawet jak zwroca srodki to tracisz caly jeden dzien bo przeciez nie kupisz 5 roznych rzeczy bo potem tego nie zwrocisz  
    • Siemka, Mam takie pytanie, co w obecnej sytuacji bardziej opłaca się kupić, LG C3 42 czy AW2725DF   LG C3 obsługuje 4k i można go kupić już za 3600zl  AW2725DF obsługuje 1440p i jest droższy , kosztuje 4000zl.   Obecnie mam komputer który nie jest gotowy do grania w 4k, ale też trochę bez sensu płacić więcej za monitor który teoretycznie jest gorszy, bo obsługuje mniejsza rozdzielczość. A z tego co słyszałem LG C3 radzi sobie ze skalowaniem obrazu do 1440p bardzo dobrze. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...