Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby się to pojawiało po kilku godzinach wyświetlania tego samego to bym to zrozumiał, ale tu wystarczy, że przeglądam jasną stronę przez około godzinę i na szarym tle już widać zarys paska zadań.

Zwroc bo to ewidentnie wada fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCR, Gamma, HDR, overdrive, LowBlue, MBR &&& czy moglby mi podac ktos ustawienia. Mam wersje 27". Niestety za nic nie moge wlaczyc MBR

Napewno gdzies podaliscie settings ale nie jestem w stanie przeleciec wszystkich watkow.

Dzieki

 

Tu znalazlem taki ciekawy link Mój link

Edytowane przez Elgreco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gammę skalibruj sam, choćby wyświetlając ten obraz, bez skalowania, najlepiej w programie typu Paint (bez CMS):

 

(ze strony monitory mastiff )

https://monitory.mastiff.pl/temp/rzeznik.png

 

Możesz dodatkowo skontrolować w pixel persistence analyzer (kwadraty powinny się zlewać kiedy suwak gammy w programie jest na 2.2)

 

 

Overdrive też sam możesz ustawić, w pixel persistence analyzer, wyświetlajac streaky pictures (ustawiasz najmocniejszy overdrive, jednak bez czarnych cieni/bez przebicia overdrive - często to jest o jedno oczko niższe ustawienie od maksymalnego).

 

LowBlue wyłącz, bo kolory są zażółcone/pomarańczowe/nienaturalne.

 

DCR - jeśli to kontrast dynamiczny, to wyłącz, bo będzie Ci obraz przygasał/rozjaśniał (podświetlenie) w zależności co akurat wyświetlisz

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki na pooczatek. Jak tylko bede mial czasu Kyle, to skorzystam z twoich porad.

Ogolnie problem jest taki, ze na poczatku bylem zachwycony tym monitorem mimo 27" w HD ale jak zaczalem regulowac, cos sie popsulo.

Aktualnie jest tak jakbym jechal na nizszej rozdzielczosci i wszystko jest mdle.

 

Poza tym mam prooblem taki, ze nie moge skorzystac z polowy ustawien, sa wyciemnione. Od chyba poczytku nie wyciemniony jest MBR, a od dzisiaj nawet kontrast i jaskrawosc, masakra.

 

Czy jest jakas zaleznosc, ze jak wlaczy sie jakies ustawienia na G HUB, to potem nie mam dostepu na pasku zadan na dole monitora, tzn AOC-Menü ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje kiedy te monitory będą dostępne? Bo zamówiłem 15 stycznia na amazonie za 850zł, a dalej nie wysłali i zastanawiam się czy anulować. W Polsce jest dostępne w morele za 1k zł, ale w tym gównosklepie nigdy już nie kupię nawet jakby miał kosztować 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gadula,

te monitory sa ogolnie rozchwytywane i czesto czeka sie tygodniami. Ja kupilem dwa 27" przez MediaMarkt online i dostalem ekspresowo ale jednoczesnie zamowilem u nich w black friday SanDisc SSD 2Tera za 139€ tylko...sciagneli pieniadze przed wigilia, a potem dostalem wiadomosc, ze SSD bedzie dopiero w polowie stycznia i wtedy tez dostane dopiero kopie zlecenia i rachunek.

W zwiazku z tym, ze tak ze mna zagrali w kulki, zwrocilem monitory ofline w pobliskiej filii i zamowilem u nich od razu dwa inne z promocji, za 222€ sztuka+ headsety HyperX do kazdego(poprzednie kosztowaly mnie 239€).

 

Po co to pisze? Bo na drugie monitory czekalem 2 m-ce !!! nie bylo tez ich nigdzie indziej, wiec na wigilie mialem urlop z nowym PC bez monitora, na szczescie jak po nich pojechalem, dostalem te SSD.

 

Swoja droga moj monitora ma 2-3 tygodnie i juz mysle o wymianie go na WQHD AOC, ktory wchodzi z koncem tego miesiaca, ale gwarantuje ci, ze one tez nie beda dostepne, bo zamowienia zbierane sa juz od tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje kiedy te monitory będą dostępne? Bo zamówiłem 15 stycznia na amazonie za 850zł, a dalej nie wysłali i zastanawiam się czy anulować. W Polsce jest dostępne w morele za 1k zł, ale w tym gównosklepie nigdy już nie kupię nawet jakby miał kosztować 500zł.

Widzialem notke na Amazonie ze w Marcu, jest napisane przy zamowieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem notke na Amazonie ze w Marcu, jest napisane przy zamowieniu.

Wcześniej było napisane, że dostawa 7 lutego(i dlatego też zamówiłem), więc temu bym tak nie ufał xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem notke na Amazonie ze w Marcu, jest napisane przy zamowieniu.

Z tymi notkami... najpierw mialem notke, ze w ciagu kilku dni, potem, ze dwa tygodnie, potem miesiac czasu i czekajac, redukowali co rusz, by pozniej zdementowac, az w koncu napisali, ze termin nieznany.

Monitor dostalem po tym, jak wydarlem sie na nich, ze zrobie im reklame w koncernie w ktorym pracujea, tam z kolei pracuje wiekszosc ludzi miejscowosci w ktorej sie filia MM znajduje...dostalem od razu nastepnego dnia, a mialo byc za kilka tygodni.

 

Poza Alternate gdzie tez bym podszedl do tego z rezerwa, wszedzie b. dlugie terminy. To sa dyzy dystrybutorzy, AOC nie nadaza z produkcja, az dziw czemu nie podwyzsza cen. Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mój BenQ FP241WZ 24" jest własnie w trakcie umierania, pojawił się na nim piękny poziomy kolorowy pasek, przez całą długość - pewnie subpiksele zdechły, ogólnie ostrość też stracił. Miałem już zamawiać BENQ EW277HDR, którego doradzono mi w wakacje, jednak postanowiłem sprawdzić czy coś się na rynku zmieniło. Trafiłem więc na tytułowy monitor w wersji 27". Teraz pytanie który lepszy? No i czy ten 27" AOC ma matową matrycę? Jak się on ma, do pozostałych dwóch?

Edytowane przez Dr.Kafar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na owocowym jest ten monitor w promocji, wiem wiem ze cena zawyzona ale po promocji 919zl. Ciekawe czy to nowe monitory czy wszystko ze zwrotu :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 27", to tylko to tutaj w linku

 

Jesli jednak upierasz sie na 27" w Full HD i mozesz czekac, odsprzedam ci moj, ma miesiac i nie ma zadnych wad, tzn. martwych pikseli czy nierownomiernego podswietlenia matrycy itp.oddam go za cene 24" ale nie mniej, bo tu w Niemczech sprzedam go spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 27", to tylko to tutaj w linku

 

Na Amazon masz za tyle samo i darmowa wysyłka plus lepsza gwarancja.AOC CQ27G2U. Tyle, że to przedsprzedaż bo monitora chyba nie ma jeszcze na rynku. Generalnie temat jest o AOC 24G2U, więc nie róbcie tu śmietnika.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać 24g2u na morele. 8szt poszło w niecałe 3 godziny. Mam nadzieję że jakiś sensowny egzemplarz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dorwać 24g2u na morele. 8szt poszło w niecałe 3 godziny. Mam nadzieję że jakiś sensowny egzemplarz :lol2:

 

Nieźle przepłaciłeś u januszy biznesu.lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wyszły zamówienia z amazon.de jeśli ktoś stamtąd brał. Mi dzisiaj ma dojść, zobaczymy co będzie

 

Udało mi się dorwać 24g2u na morele. 8szt poszło w niecałe 3 godziny. Mam nadzieję że jakiś sensowny egzemplarz :lol2:

 

Po ostatnich akcjach z morele to nawet jakby za 500zł mieli to bym u nich nie kupił. Poza tym - 999zł + wysyłka i jeszcze jak to z polskimi sklepami może być cyrk z gwarancją. Na amazonie dałem 850zł z darmową wysyłką.

Edytowane przez JKMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wyszły zamówienia z amazon.de jeśli ktoś stamtąd brał. Mi dzisiaj ma dojść, zobaczymy co będzie

 

 

 

Po ostatnich akcjach z morele to nawet jakby za 500zł mieli to bym u nich nie kupił. Poza tym - 999zł + wysyłka i jeszcze jak to z polskimi sklepami może być cyrk z gwarancją. Na amazonie dałem 850zł z darmową wysyłką.

 

Mogę zapytać kiedy zamawiałeś? Bo nawet teraz trochę spuścili z ceny 189,90, po kursie mastercarda wychodzi 820zł, prawie jak kradzież :E

Więc się zastanawiam czy zamówić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po ostatnich akcjach z morele to nawet jakby za 500zł mieli to bym u nich nie kupił. Poza tym - 999zł + wysyłka i jeszcze jak to z polskimi sklepami może być cyrk z gwarancją. Na amazonie dałem 850zł z darmową wysyłką.

Wysyłkę mam free a monitor jutro w domu a z zamazona ile czekasz?

Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać kiedy zamawiałeś? Bo nawet teraz trochę spuścili z ceny 189,90, po kursie mastercarda wychodzi 820zł, prawie jak kradzież :E

Więc się zastanawiam czy zamówić...

189.90 to jest cena niemiecka. Do Polski wychodzi 206euro, bo inny vat. Co do płatności to polecam revolut, tam wymieniasz pln na euro po najlepszym możliwym kursie i kupujesz. 205euro mi przeliczyło na jakieś 850zł

 

 

Wysyłkę mam free a monitor jutro w domu a z zamazona ile czekasz?

Coś za coś.

Może i czekam dłużej, ale nie będzie problemów z gwarancją, bo to amazon.

 

Co do czasu oczekiwania - jakbym zamówił 2 dni temu to i tak bym dziś dostał, bo nie mieli tych monitorów - tak jak wszędzie zresztą xD

Edytowane przez JKMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data dostawy na Amazon 18 marcaszczerbaty.gif, chyba się limit wyczerpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

189.90 to jest cena niemiecka. Do Polski wychodzi 206euro, bo inny vat. Co do płatności to polecam revolut, tam wymieniasz pln na euro po najlepszym możliwym kursie i kupujesz. 205euro mi przeliczyło na jakieś 850zł

 

 

 

Może i czekam dłużej, ale nie będzie problemów z gwarancją, bo to amazon.

 

Co do czasu oczekiwania - jakbym zamówił 2 dni temu to i tak bym dziś dostał, bo nie mieli tych monitorów - tak jak wszędzie zresztą xD

 

Psiakrew, faktycznie o VAT zapomniałem. Revoluta nie używałem - obczaję.

No i kwestie gwarancji są bardzo ważne. Po tym co owocowy wyprawia czasem tracę wiarę w rodzime sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co owocowy wyprawia czasem tracę wiarę w rodzime sklepy.

 

Dopiero teraz? A po co oni uprawiają taki agresywny marketing na forach ? Dla tych śmiesznych rabacików???lol2.gif Dlatego omijam te typowo komputerowo sklepy, jest duża konkurencja na rynku, takźe za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

189.90 to jest cena niemiecka. Do Polski wychodzi 206euro, bo inny vat. Co do płatności to polecam revolut, tam wymieniasz pln na euro po najlepszym możliwym kursie i kupujesz. 205euro mi przeliczyło na jakieś 850zł

 

No to miałem niezłego fuksa mimo, że czekałem kilka tygodni. Niemiecki Media Markt i 27" wersja za 222€+ HyperX Headset na dokładkę (wartość ok.50€).

Żeby was uspokoić, to był czas świąt i promocji, dostałem też SanDisk 2 Tera za 139€.

Niestety, na kartę Radeon XT 5700 za 280€ już nie zdążyłem...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy ten monitor 24 cale będzie można kupić u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...