Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Na kanale morele na youtube jest recenzja AOC Q27G2U. Możecie zobaczyć tam ghosting w teście UFO, o którym wcześniej pisałem.

4:20 test UFO. W 5:50 mówi jak to wygląda w grach. Nie byłem pewien czy tak duży ghosting był kwestią akurat mojego egzemplarza, lecz po tym teście już wiem, że to norma dla tego modelu.

A smużenie w dynamicznych grach według ciebie jest znośne czy bardzo mocno zauważalne? Stilgar obcuje z różnymi monitorami - ips, tn czy va więc jemu może to bardziej przeszkadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenie zadje sie byc rownomierne tzn moze jakby to jakosc sprawdza lub doglebnie szukac to pewnie by sie cos znalazlo jak w kazdym monitorze. Smuzenie spoko jak dla mnie prawie niewidoczne

 

Wiesz co moze lepiej kupic 249Q zamiast 259Q? To samo ten 249 mniejszy odrobine ale ze 300 zl tanszy

 

W ogole to bym dobrze przeszukal wszytskie monitory z takimi parametrami i cena i wtedy zdecydowal

 

Moze tez zamiast IPS rozejrzec sie za VA? To jest taka wlasnie srodkowa matryca ktora laczy dobre cechy TN i IPS

VA tez ma bardzo dobre kolory ale czern ma lepsza od IPS i wyzszy kontrast

 

Dzięki Ci wielkie, na VA byłem już prawie zdecydowany i miał to być Samsung C24FG73FQUX Curved Quantum Dot ale "boję" się tego zakrzywienia zwłaszcza że mam TV zaraz koło kompa i może to być problem dla moich oczu jak będę zerkał raz na płaski TV a raz na zakrzywiony monitor. Ten Asus VP249QGR też wygląda ciekawie tylko brak regulacji wysokości trochę denerwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Ci wielkie, na VA byłem już prawie zdecydowany i miał to być Samsung C24FG73FQUX

 

Miałem ten monitor i się zawiodłem. Podświetlenie nierównomierne, do tego strasznie jasny po bokach co było widać nawet na białym tle stron internetowych o grach nawet nie wspomnę. Wielkie nierównomierne jasne plamy na ciemnym tle, czerń jak dla mnie słaba w kontekście tego co o niej piszą.(VA). I te zakrzywienie....nawet żona to skrytykowała.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

VA wlasnie jest taka matryca moze nawet najlepsza bo wiecej tych dobrych cech od TN czy IPS. Np IPS fajne kolory ale slaba czern, TN slabe kolory i katy widzenia a VA ma i dobre kolory kapke gorsze od IPS ale ma duzo lepsza czern, kontrat i rowniez ma 178 stopni w pionie i poziomie jak IPS

 

Prawie wszystkie VA sa zakrzywione....

 

Korzystalem z zakrzywionego VA od MSI MAG241C i wszytsko fajnie ale zakrzywienie jakos do mnie nie przemawia. Nic nie daje a powoduje ze nawet przy szerokich katach widzenia tego monitora jak sie popatrzy z boku to kolory bledna no prawie jak w TN

Zakrzywienie tak ale... w duzych matrycach 32 cale np a nie na 24 calowych monitorach

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor i się zawiodłem. Podświetlenie nierównomierne, do tego strasznie jasny po bokach co było widać nawet na białym tle stron internetowych o grach nawet nie wspomnę. Wielkie nierównomierne jasne plamy na ciemnym tle, czerń jak dla mnie słaba w kontekście tego co o niej piszą.(VA). I te zakrzywienie....nawet żona to skrytykowała.

 

Haha, moja jak zobaczyła w sklepie zakrzywione monitory to mi po głowie postukała, coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, moja jak zobaczyła w sklepie zakrzywione monitory to mi po głowie postukała, coś w tym musi być.

Mam płaski monitor 31,5" i uważam, że monitor "sferyczny" ma sens (chodzi o spory kąt, kiedy patrzysz na róg/brzegi stosunkowo dużego ekranu). Nie bez powodu stworzono kino I-MAX gdzie filmy wyświetlane są na wnętrzu kuli. ... a to, że z monitorami takimi na VA są jakieś problemy (jakieś nierównomierności czy inne), to już zupełnie inna techniczna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płaski monitor 31,5" i uważam, że monitor "sferyczny" ma sens (chodzi o spory kąt, kiedy patrzysz na róg/brzegi stosunkowo dużego ekranu). Nie bez powodu stworzono kino I-MAX gdzie filmy wyświetlane są na wnętrzu kuli. ... a to, że z monitorami takimi na VA są jakieś problemy (jakieś nierównomierności czy inne), to już zupełnie inna techniczna bajka.

 

Masz rację ale tu jest mowa o monitorze 24 cale a nie 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A smużenie w dynamicznych grach według ciebie jest znośne czy bardzo mocno zauważalne? Stilgar obcuje z różnymi monitorami - ips, tn czy va więc jemu może to bardziej przeszkadzać

Sprawdziłem w CS:GO i trochę przeszkadzało. Nie testowałem tego zbyt długo, ale przez chwilę grając wydawało się trochę przeszkadzające (aczkolwiek pewnie da się przyzwyczaić). Natomiast główne testy robiłem na Red Dead Redemption 2 (którego aktualnie ogrywam) i będąc w budynku, gdzie jest dosyć ciemno, przez co cała scena jest ciemna, smużenie dosłownie rozmywało cały obraz i dawało bardzo nieprzyjemne odczucia. Fakt jest taki, że jest to kwestia bardzo indywidualna - jednemu nie będzie to przeszkadzało, a drugi nie będzie w stanie grać. No i jeszcze kwestia tego, że przeglądanie internetu na takim monitorze też jest męczące - przy scrollowaniu widać straszne smugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem w CS:GO i trochę przeszkadzało. Nie testowałem tego zbyt długo, ale przez chwilę grając wydawało się trochę przeszkadzające (aczkolwiek pewnie da się przyzwyczaić). Natomiast główne testy robiłem na Red Dead Redemption 2 (którego aktualnie ogrywam) i będąc w budynku, gdzie jest dosyć ciemno, przez co cała scena jest ciemna, smużenie dosłownie rozmywało cały obraz i dawało bardzo nieprzyjemne odczucia. Fakt jest taki, że jest to kwestia bardzo indywidualna - jednemu nie będzie to przeszkadzało, a drugi nie będzie w stanie grać. No i jeszcze kwestia tego, że przeglądanie internetu na takim monitorze też jest męczące - przy scrollowaniu widać straszne smugi.

Przy scrollowaniu to smużenie jest i na AOC 24G2U - IPS i C24G1 - VA, ale fakt na yt jest dokładniejszy test czasu reakcji tego monitora w wersji zakrzywionej -

Niezbyt dobre wyniki, jednak właśnie każdy musi sam przetestować u siebie zanim stwierdzi czy jest warty kupna. Jednemu będzie pasowało, innemu nie. Jakby smużenie było na poziomie C24G1 to byłoby prawie idealnie, niestety jest większe :/

 

Masz jeszcze ten monitor? Mógłbyś nagrać film z UFO testu ghostingu? https://www.testufo.com/ghosting

Kamerką po kolei każdy pasek, jedź za nim żeby dokładniej to było widać, bo na zdjęciach to nie wychodzi jak powinno

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy scrollowaniu to smużenie jest i na AOC 24G2U - IPS i C24G1 - VA, ale fakt na yt jest dokładniejszy test czasu reakcji tego monitora w wersji zakrzywionej -

Niezbyt dobre wyniki, jednak właśnie każdy musi sam przetestować u siebie zanim stwierdzi czy jest warty kupna. Jednemu będzie pasowało, innemu nie. Jakby smużenie było na poziomie C24G1 to byłoby prawie idealnie, niestety jest większe :/

 

Masz jeszcze ten monitor? Mógłbyś nagrać film z UFO testu ghostingu? https://www.testufo.com/ghosting

Kamerką po kolei każdy pasek, jedź za nim żeby dokładniej to było widać, bo na zdjęciach to nie wychodzi jak powinno

Już go nie mam, zwróciłem tydzień po kupnie. Jedyne co mam z tego testu UFO to zdjęcia porównujące AOC Q27G2U i Benq EW277HDR (ale filmiku nie robiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

 

Mam monitor 24G2U,

zauważyłem, że gdy włączę freesync

mam czarny ekran w grach.

Po wyłączeniu i włączeniu tej opcji w ustawieniach monitora

problem ustępuje jednak po ponownym uruchomieniu komputera powraca.

Zastanawiam się czy to wina monitora czy sterowników.

Podobnie wygląda przy przeinstalowaniu sterowników.

Problem znika, ponowne włączenie - znów się pojawia.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom wjechala dostawa 24G2U bo mam juz do odebrania w normalnej cenie :D

 

Odebrałeś ten monitor? Jakieś wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forum posiadał jednocześnie AOC 24G2U i ASUSA VG249Q? To te same matryce. Jestem ciekawy czy Asus ma również tak dobrze zestawiony overdrive oraz input lag na takim samym niskim poziomie. Nie będę ukrywał, że stylistyka Asusa bardziej do mnie przemawia.

 

Co do monitorów na matrycy Pandy to mamy chyba nowego zawodnika i to z regulowaną podstawką: Acer Nitro XV240Y

 

https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/model/UM.QX0EE.P01

 

P.S. Widzę sporo błędów w specyfikacji technicznej. Osoba zajmująca się stroną powinna bardziej się przyłożyć...

 

P.S.#2 Przydałby się jakiś wielki test porównawczy monitorów 24-25" 144 Hz FullHD dla matryc TN,IPS i VA. Stary test jest nieaktualny, praktycznie same matryce TN. Pclab może w końcu coś z tym zrobi? Może zrobimy małą forumową listę dla monitorów 144 Hz FullHD z modelami, które chcielibyśmy zobaczyć w teście Pclaba? Warto może założyć taki temat z ankietą? Jak myślicie?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitorów na matrycy Pandy to mamy chyba nowego zawodnika i to z regulowaną podstawką: Acer Nitro XV240Y

 

Ten Acer dostępny jest już od paru tygodni, a właściwie niedostępny. Był przez chwilę na ich stronie i to z niższą ceną. No ale był i go ni maszczerbaty.gif i nie wiadomo kiedy będzie. PeterQ zadajesz w kółko to samo pytanie, czy nie prościej zamówić sobie monitor i samemu przetestować? Za wyjątkiem Acera każdy jest dostępny. Ja swojego Asusa już raczej zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterQ zadajesz w kółko to samo pytanie, czy nie prościej zamówić sobie monitor i samemu przetestować? Za wyjątkiem Acera każdy jest dostępny. Ja swojego Asusa już raczej zostawię.

 

 

Nie zadaję w kółko tych samych pytań. O Acerze nic jeszcze nie napisałem. Zamówienie nie wchodzi w grę bo nie mam TN'ki do porównania. Nie chcę kupić smużącego badziewia, a testów nie ma. Liczyłem, że może ktoś ma AOC 24G2U i zamówi tego Asusa, żeby porównać. Jesteś zadowolony z Asusa bo nie miałeś nic lepszego do porównania. No chyba, że masz drugi monitor 144 Hz na TN'ce?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadaję w kółko tych samych pytań. O Acerze nic jeszcze nie napisałem. Zamówienie nie wchodzi w grę bo nie mam TN'ki do porównania. Nie chcę kupić smużącego badziewia, a testów nie ma. Liczyłem, że może ktoś ma AOC 24G2U i zamówi tego Asusa, żeby porównać. Jesteś zadowolony z Asusa bo nie miałeś nic lepszego do porównania. No chyba, że masz drugi monitor 144 Hz na TN'ce?

 

W czym problem by zamówić sobie jakikolwiek monitor i sprawdzić?? Nie spodoba się to zwracasz, weź TNlol2.gif na początek potem któregoś z tej trójki do porównania i po problemie. Nikt ci nie zabroni zamówić dwóch czy nawet trzech monitorów naraz jak się uparłeś na bezpośrednie porównanie. Liczysz na kogoś innego??? No bez jaj. Coś co innemu będzie pasować nie znaczy że Tobie podpasuje. Jeden widzi smużenie drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem sztukę AOC 24G2U, niby gość z czatu pisał że mają kilkanaście sztuk, ale niedługo po tym jak przyjęli moje zgłoszenie to dostępność monitora w sklepie się skończyła... Jak myślicie, czy to może być sprzęt ze zwrotu?

Jak takie coś sprawdzić gdy przesyłka do mnie przyjdzie? Czas pracy dysku da się sprawdzić, ale jak to zrobić z monitorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem sztukę AOC 24G2U, niby gość z czatu pisał że mają kilkanaście sztuk, ale niedługo po tym jak przyjęli moje zgłoszenie to dostępność monitora w sklepie się skończyła... Jak myślicie, czy to może być sprzęt ze zwrotu?

Jak takie coś sprawdzić gdy przesyłka do mnie przyjdzie? Czas pracy dysku da się sprawdzić, ale jak to zrobić z monitorem?

 

W EIZO jest taka informacja w zwykłym menu (tam gdzie ustawiasz jasność itd.). W niektórych modelach LG również (np. w 27GL850), natomiast w większości monitorów takie informacje są prawdopodobnie dostępne tylko w menu serwisowym. Poszukaj w internecie jakie informacje w menu serwisowym ma ten AOC 24G2U, prawdopodobnie będzie tam ilość przepracowanych godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy scrollowaniu to smużenie jest i na AOC 24G2U - IPS i C24G1 - VA, ale fakt na yt jest dokładniejszy test czasu reakcji tego monitora w wersji zakrzywionej -

Niezbyt dobre wyniki, jednak właśnie każdy musi sam przetestować u siebie zanim stwierdzi czy jest warty kupna. Jednemu będzie pasowało, innemu nie. Jakby smużenie było na poziomie C24G1 to byłoby prawie idealnie, niestety jest większe :/

 

Masz jeszcze ten monitor? Mógłbyś nagrać film z UFO testu ghostingu? https://www.testufo.com/ghosting

Kamerką po kolei każdy pasek, jedź za nim żeby dokładniej to było widać, bo na zdjęciach to nie wychodzi jak powinno

 

AOC 24G2U smuży przy przewijaniu tekstu? :o Właśnie chciałem go zamówić, ale sprzedawca na allegro z opcją smart! dostawa podniósł cenę do 949zł i to raczej średni interes dla mnie za 24 calowy monitor.

 

 

Miałem i oddałem AOC Q27G2U. Smużenie tekstu na 144hz 1440p było znacznie zauważalne tylko przy czarnych stronach i wściekle jaskrawych czcionkach.

Q27G@U:

 

ŚWIETNE kolory po kalibracji jak z

 

Grałem na tym w Doom eternal przy 120+fps i smużenie nie przeszkadza.

Red Dead Redemption 2 wygląda świetnie na 2K, ale mój MSI RTX 2060 SUPER gaming X ledwo ciagnął przy ustawieniach zalecanych przez Geforce experience.

Przy spadku poniżej 48fps na plecach Arthura pojawiał się flickering - free sync ON.

Filmy na VA ogląda się fenomenalnie wieczorem - znacznie lepiej niż na LG GL-850B (silny IPS GLOW bez zewnętrznego oświetlenia)

 

Smużenie w grach bardziej przeszkadza minimalnie w grach online, ale tu się trochę czepiam, bo miałem styczność z LG GL850B

 

 

Minusy AOC Q27G2U to:

 

1. Słabe kąty widzenia -

 

-Znacznie gorzej ogląda się filmy/przegląda sieć patrząc pod kątem w stosunku do mojego 5 letniego zakrzywionego Samsung S27D590CS (ta krzywizna naprawdę pomaga jak nie siedzisz wprost przed ekranem tylko ,,leżysz'' na fotelu)

 

-gorsze kąty widzenia od płąskiego IPS LG GL850

 

2. Słaba jasność maksymalna - 250 nitów

 

Temu youtuberowi z morele.net wyszło ponad 300 nitów na płaskim, a Austrlijczykowi z Hardware unboxed przy zakrzywionej matrycy 221 nitów. Z własnego doświadczenia i obcowania z Q27G2U skłaniam się bliżej do wartości 220 niż 300. S27D590CS na 70% był jaśniejszy niż AOC na 100%

 

Monitor do tego ma nierównomierne podświetlenie (jak na VA) co sprawia, że to jeszcze bardziej widać. Mój pocziwy staruszek ma bardziej równe podświetlenie matrycy co wyraźnie widać na białym ekranie wieczorem.

 

 

Nasstępny monitor do testowania to AOC 24G2U jeśli będzie dostępny w normalniejszych cenach, nie ma ghostingu na www i ma tak fantastyczny kontrast jak Pan z Hardware Unboxed mówi - 1400:1 na IPS !

 

Druga opcja to powrót do LG GL 850B, bo dostałem najpewniej monitor po zwrocie od klienta - ślady śrubokręta na podstawie, 2 kody kreskowe sklepu na pudełku i ogromny IPS GLOW, który obrzydził mi go momentalnie.

 

Trzecia opcja to czekać na Samsunga G7 odyssey - zakrzywiony, 1440p, 600 nitów (Vesa HDR 600), matryca QLED VA, 240hz, 1440p i modlić się, że będzie w podobnej cenie co CHG70.

 

Czy to jest dobry poziom BLB? Na żywo po ciemku jest to znacznie mniej widoczne, jedynie trochę widać w prawym dolnym rogu.

https://imgur.com/MV07KyO

https://imgur.com/yY6c9Q4

 

Włącz sobie film/serial w ciemnej scenerii jak pierwszy odcinek wiedźmina od netflixa, ustaw jasność w pomieszczeniu na najniższą w jakiej będziesz korzystał z komputera i testuj. Jak po godzinie ten IPS glow nie będzie irytował to go sobie zostaw. Jak nie chcesz mieć plam w w rogach ekranu przy ciemnym tle to tylko matryca VA.

 

Po przejściu z VA na IPS to mnie tak irytowało, że monitor zwróciłem.

Edytowane przez Ufo188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC 24G2U smuży przy przewijaniu tekstu? :o Właśnie chciałem go zamówić, ale sprzedawca na allegro z opcją smart! dostawa podniósł cenę do 949zł i to raczej średni interes dla mnie za 24 calowy monitor.

 

 

Miałem i oddałem AOC Q27G2U. Smużenie tekstu na 144hz 1440p było znacznie zauważalne tylko przy czarnych stronach i wściekle jaskrawych czcionkach.

Q27G@U:

 

ŚWIETNE kolory po kalibracji jak z

 

Grałem na tym w Doom eternal przy 120+fps i smużenie nie przeszkadza.

Red Dead Redemption 2 wygląda świetnie na 2K, ale mój MSI RTX 2060 SUPER gaming X ledwo ciagnął przy ustawieniach zalecanych przez Geforce experience.

Przy spadku poniżej 48fps na plecach Arthura pojawiał się flickering - free sync ON.

Filmy na VA ogląda się fenomenalnie wieczorem - znacznie lepiej niż na LG GL-850B (silny IPS GLOW bez zewnętrznego oświetlenia)

 

Smużenie w grach bardziej przeszkadza minimalnie w grach online, ale tu się trochę czepiam, bo miałem styczność z LG GL850B

 

 

Minusy AOC Q27G2U to:

 

1. Słabe kąty widzenia -

 

-Znacznie gorzej ogląda się filmy/przegląda sieć patrząc pod kątem w stosunku do mojego 5 letniego zakrzywionego Samsung S27D590CS (ta krzywizna naprawdę pomaga jak nie siedzisz wprost przed ekranem tylko ,,leżysz'' na fotelu)

 

-gorsze kąty widzenia od płąskiego IPS LG GL850

 

2. Słaba jasność maksymalna - 250 nitów

 

Temu youtuberowi z morele.net wyszło ponad 300 nitów na płaskim, a Austrlijczykowi z Hardware unboxed przy zakrzywionej matrycy 221 nitów. Z własnego doświadczenia i obcowania z Q27G2U skłaniam się bliżej do wartości 220 niż 300. S27D590CS na 70% był jaśniejszy niż AOC na 100%

 

Monitor do tego ma nierównomierne podświetlenie (jak na VA) co sprawia, że to jeszcze bardziej widać. Mój pocziwy staruszek ma bardziej równe podświetlenie matrycy co wyraźnie widać na białym ekranie wieczorem.

 

 

Nasstępny monitor do testowania to AOC 24G2U jeśli będzie dostępny w normalniejszych cenach, nie ma ghostingu na www i ma tak fantastyczny kontrast jak Pan z Hardware Unboxed mówi - 1400:1 na IPS !

 

Druga opcja to powrót do LG GL 850B, bo dostałem najpewniej monitor po zwrocie od klienta - ślady śrubokręta na podstawie, 2 kody kreskowe sklepu na pudełku i ogromny IPS GLOW, który obrzydził mi go momentalnie.

 

Trzecia opcja to czekać na Samsunga G7 odyssey - zakrzywiony, 1440p, 600 nitów (Vesa HDR 600), matryca QLED VA, 240hz, 1440p i modlić się, że będzie w podobnej cenie co CHG70.

 

 

 

Włącz sobie film/serial w ciemnej scenerii jak pierwszy odcinek wiedźmina od netflixa, ustaw jasność w pomieszczeniu na najniższą w jakiej będziesz korzystał z komputera i testuj. Jak po godzinie ten IPS glow nie będzie irytował to go sobie zostaw. Jak nie chcesz mieć plam w w rogach ekranu przy ciemnym tle to tylko matryca VA.

 

Po przejściu z VA na IPS to mnie tak irytowało, że monitor zwróciłem.

Może trochę z tym smużeniem przesadziłem, chodziło mi o to, że jak przesuwasz kółkiem od myszki z max prędkością to jest rozmycie, ale przecież to normalne, nie będziesz miał przy takiej prędkości cały czas ultra wyraźnego obrazu przeciez :P

Teraz mam porównanie do VA C24G1 i powiem, że zaskoczyło mnie to, że na moje oko czerń jest tak samo dobra - nie mam pomiaru kontrastu w oku, ale nie jest to ogromna przepaść, jaka np była po przejściu z VA do IPS Asus mx259h - gdzie pewnie z 700:1 ledwo jest. Smużenie w grach jak w C24G1 mi w ogóle nie przeszkadzało, to na tym monitorze jest jeszcze na lepszym poziomie - gram na overdrive medium i w ogóle nie mam z tym problemu. W takiego Doom z 2016 gra się super, wszystko wyraźne, nic nie smuży, minimalny input lag.

 

Jestem pod wrażeniem jakości obrazu, bo jakakolwiek gra nabrała innego wymiaru - Doom znacznie bardziej żywy, Heroes and Generals z szarej, słabej pod wzgl grafiki gry stał się bardzo ładny, a na mapie w nocy myślałem że gram zupełnie w inną grę.

Tu nie ma co porównywać do mojego starego IPS czy VA C24G1 - gdzie tu już byłem pod wrażeniem kolorów.

Jakość obrazu to najwyższy poziom. Szczęście mam, że nierównomierność podświetlenia jest minimalna - na sztuce którą testowałem w październiku/listopadzie 2019 prawy bok był brązowy, reszta biała, teraz mam znacznie lepiej ale nie jest idealnie - ten model tak ma ale da się przyzwyczaić.

 

Trochę się wkurzyłem, bo monitor był inaczej zapakowany niż innym razem i na tyle podstawki przy uchwycie ma niebieski znak napisany markerem + ślady palców na matrycy - podejrzewałem że ze zwrotu lub po pobycie w serwisie, ale ostatecznie chyba zostawiam - nie mam bad pixeli, nierównomierność akceptowalna, ekran po wyczyszczeniu bez wad, żadnych rys i innych problemów

 

Co do blb czy ips glow to jakoś mi nie rzuca się to w oczy, więc luz

 

Też jakiś użytkownik miał problem z minimalną jasnością. U mnie jest idealnie - na 100 brightness jest bardzo jasno, na 0 brightness jest bardzo ciemno. Przez większość czasu mam na poziomie 70

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wkurzyłem, bo monitor był inaczej zapakowany niż innym razem i na tyle podstawki przy uchwycie ma niebieski znak napisany markerem + ślady palców na matrycy - podejrzewałem że ze zwrotu lub po pobycie w serwisie, ale ostatecznie chyba zostawiam - nie mam bad pixeli, nierównomierność akceptowalna, ekran po wyczyszczeniu bez wad, żadnych rys i innych problemów

 

 Przez większość czasu mam na poziomie 70

A gdzie zamawiałeś swój egzemplarz? Ja kupuje głównie w ME,MM i podobne gdzie łatwo oddać w razie i zawsze miałem pewny nowy sprzęt, omijam lansowane tutaj x komy i morele.

 Ja w swoim asusie jasność mam na 31, nie wiem jak wy wytrzymujecie na wyższych ustawieniach. A może to moje przyzwyczajenie do starej TN.scratchhead.gif

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiałeś swój egzemplarz? Ja kupuje głównie w ME,MM i podobne gdzie łatwo oddać w razie i zawsze miałem pewny nowy sprzęt, omijam lansowane tutaj x komy i morele.

 Ja w swoim asusie jasność mam na 31, nie wiem jak wy wytrzymujecie na wyższych ustawieniach. A może to moje przyzwyczajenie do starej TN.scratchhead.gif

W xkom. W sumie jak patrzyłem dostępny jest właśnie tylko w xkom i morele. To drugie odrzucam bo stamtąd miałem swoją wadliwą sztukę z bad pixelami, krytycznym niedoświetleniem. W ME i MM nie ma go dostępnego :/

 

W starym asusie siedziałem chyba na brightness 50, ale tam nawet na 80 jest ciemno. Tu też na początku ustawiałem sobie niższe wartości, ale potem w grze na ciemnej mapie ustawiłem wyższą, wszystko tak pięknie wyglądało, że zostawiłem i przyzwyczaiłem się do 70.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiałeś swój egzemplarz? Ja kupuje głównie w ME,MM i podobne gdzie łatwo oddać w razie i zawsze miałem pewny nowy sprzęt, omijam lansowane tutaj x komy i morele.

 

 

Z tym ME i MM też bym uważał. Z pierwszym mam problemy z reklamacją. Sprzęt już od kilku miesięcy na reklamacji i nadal nie zwrócili kasy, bez sądu raczej się nie obędzie. Z drugim miałem problemy kilka lat temu... PS4 kupiony przeze mnie był już wcześniej rozpakowany. Raczej pozwrotowy. Morele jeszcze gorsze historie są w necie. X-kom też nie święty. Ogólnie nie wiadomo skąd kupować :/ Chyba Amazon ma jeszcze najlepsze opinie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...