Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

To dosc zaskakujace, ze w wersji 27 calowej nie ma tego problemu. Czyzby z firmware monitora bylby problem ze jest zle wyregulowana jasnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aidzie na pewno nie ma. Co do tej jasności minimalnej to było tak samo z Iiyamą bodaj g2730 gdzie 24 cale miała minimalną dużo wyższą od wersji 27. Serio - u mnie na ustawieniu 0% jest zwyczajnie ciemno jak w innych monitorach/tv jakie miałem a było tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosc zaskakujace, ze w wersji 27 calowej nie ma tego problemu. Czyzby z firmware monitora bylby problem ze jest zle wyregulowana jasnosc?

Zdecydowałeś już czy zostawiasz ten monitor u siebie?

 

* Wiecie może czy ta matryca z AOC, to chyba jakaś Panda? Jest ona gorsza czy lepsza jeśli chodzi głównie o czas reakcji od matryc AUO IPS? (bo na jakiejś stronce jest, że ACER będzie miał tą od AUO)

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CS_pAqu 41 przy 0% jasności i kontraście 50 i to by się zgadzało bo jest po prostu ciemno. Panel z tego co czytałem na reddicie to wyrób firmy Panda ale pewności nie mam. Dla mnie to go mogą nawet Ruscy w kołchozie robić :E byleby tylko był dobry a IMO jest.

 

Tutaj masz jak sie zachowuje wersja 24 calowa nagrałem OSD

plus IPS Glow

 

BRB Nexus, jeszcze nie zdecydowałem. Jednak, jak nie wyreguluję tej jasnosci, to blizej będę ku zwrotowi, i wzięciem wersji 27 calowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jak sie zachowuje wersja 24 calowa nagrałem OSD

plus IPS Glow

 

BRB Nexus, jeszcze nie zdecydowałem. Jednak, jak nie wyreguluję tej jasnosci, to blizej będę ku zwrotowi, i wzięciem wersji 27 calowej.

Niektórzy mówią że 27 cali to za dużo na 1080p, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale przeraza mnie kupno monitora tyle opcji do po ustawiania i do sprawdzenia z tego co czytam, kiedyś to się kupowało monitor i miał działać... jak najdłużej. A teraz takie cyrki z monitorami są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze program clickmonitorddc z tego co czytalem na reddicie, moze to bedzie lekiem na problemy z jasnoscia.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale przeraza mnie kupno monitora tyle opcji do po ustawiania i do sprawdzenia z tego co czytam, kiedyś to się kupowało monitor i miał działać... jak najdłużej. A teraz takie cyrki z monitorami są.

Właśnie lepiej jak najwięcej czytać o monitorach przed zakupem. Ja popełniłem błąd 2 lata temu kupując byle jaki monitor IPS. Przepłaciłem i dzisiaj ten monitor nie oferuje nic poza właśnie tą matrycą. Do gier fatalny, bo vsync mocno ogranicza kartę i są częste przycięcia. A bez vsync jest nie dość że tearing to jeszcze takie klatkowanie animacji mimo że wyciągam nie raz ponad 100 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo vsync mocno ogranicza kartę i są częste przycięcia.

U mnie to jakoś nie występuje. W sumie, to nigdy nie występowało. No chyba, że karta nie dawała rady przy np. 60fps (stabilnym) to miałem spadek niegdyś na ~30fps. Jednak jak karta wyrabia, to przycięć brak - przynajmniej na moim PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakoś nie występuje. W sumie, to nigdy nie występowało. No chyba, że karta nie dawała rady przy np. 60fps (stabilnym) to miałem spadek niegdyś na ~30fps. Jednak jak karta wyrabia, to przycięć brak - przynajmniej na moim PC.

No u mnie powinna dawać radę - GTX 1080. Ale przez vsync jest ograniczana więc nie pracuje na pełnej mocy i dlatego nie utrzyma 60fps cały czas, nawet RTXy będą miały problemy, no chyba że gra będzie specyficzna. Dlatego nigdy już nie chcę używać vsync i kupuję monitor z gsync, gsync compatible

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakoś nie występuje. W sumie, to nigdy nie występowało. No chyba, że karta nie dawała rady przy np. 60fps (stabilnym) to miałem spadek niegdyś na ~30fps. Jednak jak karta wyrabia, to przycięć brak - przynajmniej na moim PC.

 

Dokładnie, jak jest V-sync to nie powinno być przycięć gdy karta wyciąga zawsze ponad 60fps. Może to wina reszty sprzętu?

 

Takie ciekawostki, z tego co doczytałem. Pomimo, że panel natywnie ma 7,5ms to producent deklaruje 5ms GTG za sprawą implementacji Overdrive. Paneli w rodzinie IPS jest cała masa, ten jest IGZO TFT-LCD, CELL z customowym podświetleniem - teoretycznie ta technologia pozwala na ogólnie lepsze czasy reakcji. Miałem Przez chwile ASUS VG279Q 27 1080p IPS, był to krótki moment, tego samego wieczora wylądował z powrotem w pudełku - smużył nie do zaakceptowania, kolory nie powalały w porównaniu do TN, ips glow był bardzo widoczny. Większe widoczne smużenie mogło być spowodowane mniejszym zagęszczeniem pikseli i ogólnie mniej ostrym obrazem. Ten Asus miał panel w technologii a-Si. Teoretycznie, z tego co zrozumiałem, zaletą IGZO w porównaniu do a-Si jest jego naturalna przeźroczystość dzięki temu monitor zużywa mniej energii by naświetlić pixele.

 

Czekam na recenzję na pcmonitors, ale już teraz na forum punktują, że to 5ms gtg jest bardziej stałe niż 4ms na VA gdzie są większe różnice w przejściach poszczególnych kolorów. Korci mnie by porównać ten monitor z najszybszym IPS, jakieś typy?

 

Ps. Nadal jestem pod dużym wrażeniem klarownej powłoki matrycy. Kontrast i kolory cieszą.

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przez vsync jest ograniczana więc nie pracuje na pełnej mocy i dlatego nie utrzyma 60fps cały czas,

Jak karta nie pracuje na pełnej mocy przy 60FPS, a CPU nie ogranicza karty, to przycięć nie ma (i "utrzyma" stabilne 60fps cały czas) ... chyba, że karta ma skopaną przez sterowniki(lub ustawienia w sterownikach) synchronizację i/lub buforowanie. W AMD mam kilka kombinacji i na niektórych ustawieniach synchronizacji nie jest płynnie. Na nVidia jest pewnie identycznie. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze program clickmonitorddc z tego co czytalem na reddicie, moze to bedzie lekiem na problemy z jasnoscia.

 

W pokoju masz ciemno. Jeżeli nie możesz przystosować monitora do warunków w pomieszczeniu, przystosuj warunki do monitora. Ustaw najniższą jasność (tak lubisz), wyświetl biały kolor, przyłóż białą kartkę A4 i daj w pokoju tyle światła by jasność kartki zrównała się z jasnością monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak jest V-sync to nie powinno być przycięć gdy karta wyciąga zawsze ponad 60fps. Może to wina reszty sprzętu?

 

Takie ciekawostki, z tego co doczytałem. Pomimo, że panel natywnie ma 7,5ms to producent deklaruje 5ms GTG za sprawą implementacji Overdrive. Paneli w rodzinie IPS jest cała masa, ten jest IGZO TFT-LCD, CELL z customowym podświetleniem - teoretycznie ta technologia pozwala na ogólnie lepsze czasy reakcji. Miałem Przez chwile ASUS VG279Q 27 1080p IPS, był to krótki moment, tego samego wieczora wylądował z powrotem w pudełku - smużył nie do zaakceptowania, kolory nie powalały w porównaniu do TN, ips glow był bardzo widoczny. Większe widoczne smużenie mogło być spowodowane mniejszym zagęszczeniem pikseli i ogólnie mniej ostrym obrazem. Ten Asus miał panel w technologii a-Si. Teoretycznie, z tego co zrozumiałem, zaletą IGZO w porównaniu do a-Si jest jego naturalna przeźroczystość dzięki temu monitor zużywa mniej energii by naświetlić pixele.

 

Czekam na recenzję na pcmonitors, ale już teraz na forum punktują, że to 5ms gtg jest bardziej stałe niż 4ms na VA gdzie są większe różnice w przejściach poszczególnych kolorów. Korci mnie by porównać ten monitor z najszybszym IPS, jakieś typy?

 

Ps. Nadal jestem pod dużym wrażeniem klarownej powłoki matrycy. Kontrast i kolory cieszą.

Ja jestem ciekaw czemu nie dali kompatybilności z gsync na stronie NVIDIA do tego AOC, skoro działa dobrze. Czy jeszcze nie przetestowali czy może pojawił się jakiś problem.

 

A propo tego Dooma. To na ilu fps ci działa? Blokujesz je zeby nie wykroczyć poza 144?

 

I jeszcze mi powiedz jak jest z czasem reakcji. To znaczy czy nie ma widocznych opóźnień? W szybkich grach fps nie widać że reakcja monitora na kliknięcie myszką nie jest wolna?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze program clickmonitorddc z tego co czytalem na reddicie, moze to bedzie lekiem na problemy z jasnoscia.

 

Masz Nvidie? Możesz w nvidia control panel zmniejszyć jeszcze jasność poniżej minimalnej którą oferuje monitor przez manualne ustawienie.

Edytowane przez jacktheripper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Nvidie? Możesz w nvidia control panel zmniejszyć jeszcze jasność poniżej minimalnej którą oferuje monitor przez manualne ustawienie.

Jasność można też przyciąć nastawą kontrastu w OSD ... tylko no właśnie: ubijemy kontrast, czy to zrobimy z poziomu sterowników nastawą jasności, czy z poziomu monitora nastawą kontrastu. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu z nadmierną jasnością - obciąć wszystkie ustawienia kolorów (red green blue) do samego zera. Mógłby ktos z wlascicieli tego monitora potwierdzić moją tezę?

Ustawienia po kolei (0,0,0 - 20,20,20 - 40,40,40 - 50,50,50)

 

https://imgur.com/a/wKnKypf

 

Na oko chyba róznic nie widzę, poza ciemniejszym obrazem.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcięcie składowych działa jak obniżenie nastawy kontrastu (czyli obniżasz jasność i kontrast).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale przeraza mnie kupno monitora tyle opcji do po ustawiania i do sprawdzenia z tego co czytam, kiedyś to się kupowało monitor i miał działać... jak najdłużej. A teraz takie cyrki z monitorami są.

 

O bracie, dokładnie - to już mój 6 monitor na przestrzeni 3 miesięcy ale ten, nie dość, że świeci naprawdę ładnie i wszystko mi w nim gra to jeszcze ta konkretna sztuka to jak wygrana na loterii. Bardzo dobra równomierność bieli i szarości, minimalne dse i blb na naprawdę przyzwoitym poziomie. Na 99,9999% ten monitor u mnie zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O bracie, dokładnie - to już mój 6 monitor na przestrzeni 3 miesięcy ale ten, nie dość, że świeci naprawdę ładnie i wszystko mi w nim gra to jeszcze ta konkretna sztuka to jak wygrana na loterii. Bardzo dobra równomierność bieli i szarości, minimalne dse i blb na naprawdę przyzwoitym poziomie. Na 99,9999% ten monitor u mnie zostaje.

Odpowiesz na moje pytanie dotyczące czasu reakcji? Jest wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu z nadmierną jasnością - obciąć wszystkie ustawienia kolorów (red green blue) do samego zera. Mógłby ktoś z wlaścicieli tego monitora potwierdzić moją tezę?

Ustawienia po kolei (0,0,0 - 20,20,20 - 40,40,40 - 50,50,50)

 

https://imgur.com/a/wKnKypf

 

Na oko chyba róznic nie widzę, poza ciemniejszym obrazem.

 

Potwierdzam, różnica w jasności świecenia między 0/0/0, a 100/100/100 przy testowych ustawieniach Jasności i Kontrastu na 0 jest olbrzymia.

 

 

Odpowiesz na moje pytanie dotyczące czasu reakcji? Jest wyżej

 

Input lag monitora przy 144hz jest świetny. Na oko jest on w czołówce. Lada moment pojawi się recenzja na pcmonitors to będziemy znali dokładne dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MisterMaster posiadaczu wersji 27 calowej - te 41cd co zmierzyles na najnizszych ustawirniach jasnosci jest na fabrycznych ustawieniach kolorow 50 50 50? Mozesz zmierzyc jasnosc przy zerowych ustawieniach kolorow? I ocen prosze jakosc obrazu przy tych ustawieniach czy tez masz podobnr odczucia.

 

 

Baadm sprawdz w takim razie czy nie ma przeklamania barw jak przy obnizeniu kontrastu testem rzeznika

 

Ja tez nie narzekam na input lag kazdy ruch czy to galki pada czy myszki jest wykonany natychmiastowo. Przyzwyczailem juz do tego monitora i nie odczuwam opoznien. Napewno lepiej reaguje od monitora na tnce 24gm77.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz na moje pytanie dotyczące czasu reakcji? Jest wyżej

Chodzi o input lag? Jak dla mnie jest on niewyczuwalny ale ja nie gram w gry typu esport.

 

MisterMaster posiadaczu wersji 27 calowej - te 41cd co zmierzyles na najnizszych ustawirniach jasnosci jest na fabrycznych ustawieniach kolorow 50 50 50? Mozesz zmierzyc jasnosc przy zerowych ustawieniach kolorow? I ocen prosze jakosc obrazu przy tych ustawieniach czy tez masz podobnr odczucia.

Jak mi kac zejdzie to wieczorem albo jutro zmierzę.

 

 

Dodam jeszcze, że wbudowane głośniki są zdecydowanie najlepsze z monitorów jakie testowałem. Wiadomo - basu brak ale ogólne brzmienie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...