Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

big_aoc-g2-nowa-linia-z-niezlymi-24g2u-24g2u5-27g2u-27g2u5.jpeg

Właśnie pojawiły się pierwsze monitory na matrycy IPS od AOC, dostepne na zamówienie (morele.net, i x-kom.pl). Najwcześniej na wtorek będą przy opcji odbioru osobistego.

 

Filmiki z unboxingu, pierwsze wrażenia tutaj w języku chińskim

https://www.bilibili.com/video/av65434363/?spm_id_from=333.788.videocard.0

https://www.bilibili.com/video/av64182997/?spm_id_from=333.788.b_7265636f5f6c697374.8

 

Sugerowane ceny monitorów AOC G2 wynoszą odpowiednio:

 

AOC 24G2U5 - 769 złotych

AOC 24G2U: 889 złotych

AOC 27G2U5: 939 złotych

AOC 27G2U: 1149 złotych

 

Aż chyba się skuszę na kupno monitora, bo długo czekałem na wersję 24 calową z 144hz odswiezaniem w tej matrycy.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Kupiłeś może? Bo sam zastanawiam się nad kupnem tego monitora, ale póki co to informacji jest niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również się nad nim zastanawiam nad tym monitorem. Jak już będziesz miał monitor daj znać jak się prezentuje, bo jestem ciekaw ;) Choć niedługo ma się pojawić jeszcze Asus i Acer więc zrobi się lekka konkurencja.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lemur20 Czy mógłbyś powiedzieć o jakie modele Asusa chodzi? Bo samego acera znalazłem i wiem, że chodzi o serię Nitro XV3. O tyle Asusa nie bardzo, a chciałbym sobie porównać specyfikacje i wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, to są modele FHD, gdyby komuś nie chciało się szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lemur20 Czy mógłbyś powiedzieć o jakie modele Asusa chodzi? Bo samego acera znalazłem i wiem, że chodzi o serię Nitro XV3. O tyle Asusa nie bardzo, a chciałbym sobie porównać specyfikacje i wygląd :)

 

Asus to model TUF Gaming VG2590Q. Niestety nie podali daty premiery i ceny.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam, bede mial w srodę.

Jeśli masz GPU od NVIDII to koniecznie po testach napisz jak działa g-sync compatible i czy w ogóle działa:P

 

Oraz jak wygląda smużenie, ostrość w ruchu itp

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne opoznienie.

 

Monitor u mmie bedzie jutro dopiero co wyslali do kuriera ups.

 

Napiszcie odrazu co mam w tym monitorze przetestowac zebym juz wiedzial na czym stoje.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne opoznienie.

 

Monitor u mmie bedzie jutro dopiero co wyslali do kuriera ups.

 

Napiszcie odrazu co mam w tym monitorze przetestowac zebym juz wiedzial na czym stoje.

Szczególnie G-sync compatible, czarny ekran (srebrzenie), motion blur, ghosting, input lag, jakość obrazu, odwzorowanie kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciekawie. Ja czekam na testy tego Asusa jak wyjdzie: https://www.asus.com/Monitors/TUF-GAMING-VG259Q/

 

Ten AOC 24G2U/BK wydaje się również być ciekawym kąskiem, ale martwi mnie kilka rzeczy. Po pierwsze niska maksymalna jasność jak na monitor gamingowy - tylko 250 nitów. Ten panel 23,8 " również był produkowany w wersji 60 Hz. Może to jakieś podkręcone lepsze sztuki starego panelu 60 Hz? Jak myślicie? Asus ma 24,5", więc pewnie nowy panel.

 

Tutaj link do Asusa: https://www.asus.com/Monitors/TUF-GAMING-VG259Q/

 

P.S. Daj znać jak z płynnością i ghostingiem tego AOC np. w CS:GO. Miałeś może kiedyś monitor IPS 60 Hz? Ostatnio sprzedałem swój i teraz mógłbym przejść na 144 Hz, tylko obawiam się smużenia. Uwielbiam grać w strzelanki. CS:GO i Battlefield to u mnie must have. Niestety kompa nie używam tylko do gier, więc matryca TN odstrasza mnie minimalną jasnością i jakością obrazu statycznego.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciekawie. Ja czekam na testy tego Asusa jak wyjdzie: https://www.asus.com/Monitors/TUF-GAMING-VG259Q/

 

Ten AOC 24G2U/BK wydaje się również być ciekawym kąskiem, ale martwi mnie kilka rzeczy. Po pierwsze niska maksymalna jasność jak na monitor gamingowy - tylko 250 nitów. Ten panel 23,8 " również był produkowany w wersji 60 Hz. Może to jakieś podkręcone lepsze sztuki starego panelu 60 Hz? Jak myślicie? Asus ma 24,5", więc pewnie nowy panel.

 

Tutaj link do Asusa: https://www.asus.com/Monitors/TUF-GAMING-VG259Q/

 

P.S. Daj znać jak z płynnością i ghostingiem tego AOC np. w CS:GO. Miałeś może kiedyś monitor IPS 60 Hz? Ostatnio sprzedałem swój i teraz mógłbym przejść na 144 Hz, tylko obawiam się smużenia. Uwielbiam grać w strzelanki. CS:GO i Battlefield to u mnie must have. Niestety kompa nie używam tylko do gier, więc matryca TN odstrasza mnie minimalną jasnością i jakością obrazu statycznego.

 

Kiedy ten Asus ma mieć premiere sklepową? Wygląda ciekawie, parametrowo z AOC 24G2U podobny, bede sie mocno zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten Asus ma mieć premiere sklepową? Wygląda ciekawie, parametrowo z AOC 24G2U podobny, bede sie mocno zastanawiał.

 

Nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że na początku przyszłego roku. Co do monitora AOC 24G2U to udało mi się ustalić, że jest on prawdopodobnie wyposażony w panel firmy Panda, typ IGZO (IPS), oznaczenia LC238LF1F. Jeśli to prawda to niestety nie mam dobrej wiadomości w rzeczywistości panel ma czas reakcji na poziomie 7.5ms G2G. Z takimi wynikami na pewno będzie zauważalne smużenie. Jestem ciekawy co powiedzą właściciele i jakie będą mieli odczucia.

 

Panel od AUO 24,5" na IPS'ie powienien być sporo szybszy - czas reakcji 5 ms (nie grey to grey, więc pewnie 3 ms gtg). Jeśli to jest prawda to znaczy, że cena AOC nie wzięła się znikąd i warto czekać na tego Asusa.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitora AOC 24G2U to udało mi się ustalić, że jest on prawdopodobnie wyposażony w panel firmy Panda, typ IGZO (IPS), oznaczenia LC238LF1F. Jeśli to prawda to niestety nie mam dobrej wiadomości w rzeczywistości panel ma czas reakcji na poziomie 7.5ms G2G. Z takimi wynikami na pewno będzie zauważalne smużenie. Jestem ciekawy co powiedzą właściciele i jakie będą mieli odczucia.

 

Panel od AUO 24,5" na IPS'ie powienien być sporo szybszy - czas reakcji 5 ms (nie grey to grey, więc pewnie 3 ms gtg). Jeśli to jest prawda to znaczy, że cena AOC nie wzięła się znikąd i warto czekać na tego Asusa.

 

Na reddicie ganią AOC za to, że reklamuje te monitory jako 1ms mprt, a nie podaje gtg (nie tylko te). Dziś będę miał ten monitor, no cóż pewnie kolejny ips spakowany i odesłany tam skąd się wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że na początku przyszłego roku. Co do monitora AOC 24G2U to udało mi się ustalić, że jest on prawdopodobnie wyposażony w panel firmy Panda, typ IGZO (IPS), oznaczenia LC238LF1F. Jeśli to prawda to niestety nie mam dobrej wiadomości w rzeczywistości panel ma czas reakcji na poziomie 7.5ms G2G. Z takimi wynikami na pewno będzie zauważalne smużenie. Jestem ciekawy co powiedzą właściciele i jakie będą mieli odczucia.

 

Panel od AUO 24,5" na IPS'ie powienien być sporo szybszy - czas reakcji 5 ms (nie grey to grey, więc pewnie 3 ms gtg). Jeśli to jest prawda to znaczy, że cena AOC nie wzięła się znikąd i warto czekać na tego Asusa.

Może nie będzie tak źle jeśli chodzi o produkt o najlepszym stosunku cena/osiągi. Tutaj taka mini recenzja Acera z tym samym panelem https://www.displayninja.com/acer-vg240yp-review/ . Myślę że ten Asus vg259q odskoczy cenowo o jakieś 300zł a czy odskoczy osiągami o te niecałe 40% co cena , chyba nie.

Edytowane przez Oldgam3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym właśnie testować monitory?

 

Profesjonalne strony zajmujące się testami ekranów LCD posiadają specjalistyczny sprzęt. Przykładowo do mierzenia czasu reakcji służy oscyloskop.

 

 

P.S. Zna ktoś namiary (numer telefonu lub adres e-mail) do redakcji pclaba? Warto byłoby skontaktować się z "górą" naszej strony i poinformować, że chcemy aby przeprowadzono testy nowych monitorów. Do końca tego roku ma mieć premierę mnóstwo modeli, więc naprawdę jest w czym przebierać. Przykładowo wychodzi wiele ekranów na IPS'ie 23,8 i 24,5" oraz 27" FullHD i WQHD. Dodatkowo mnóstwo modeli na matrycy TN z czasem reakcji 0,5 ms gtg lub mniejszym.

 

Testy na pclabie z ubiegłych lat są bezwartościowe, ponieważ nie warto już kupować takich starych modeli skoro powstały nowe, szybsze matryce i można nabyć szybsze ekrany.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrane, po pracy bede powoli rozpakowywal i testowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym właśnie testować monitory?

Zależy co chcesz przetestować. Np. by zmierzyć równomierność "świecenia" ekranu potrzeba kolorymetru. By zmierzyć kontrast ... też kolorymetr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz przetestować. Np. by zmierzyć równomierność "świecenia" ekranu potrzeba kolorymetru. By zmierzyć kontrast ... też kolorymetr.

 

Chciałbym sprawdzić monitor pod względem parametrów, na oko wszystko wygląda ok, brak wypalonych pikseli itd. Rozumiem, że te programy jak MonitorTest3.2.1006 zbytnio się do tego nie nadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko możesz skontrolować gammę:

- programem Pixel Persistence analyzer

- obrazem testowym rzeźnikLCD / LCDbutcher (im bardziej podbarwiony na RGB/CMY, tym gamma bardziej oddalona od 2.2)

 

Na oko możesz też sprawdzić, czy czerń jest akceptowalna (jej równomierność) ... choćby w Microsoft Paint - tworzysz czarny obraz o rozdziałce monitora i wyświetlasz na 100% ekranu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym właśnie testować monitory?

MSI afterburner ma opcję statystyk w grze. Tam można ustawić żeby pokazywało ci wartość w ms. Tylko nie wiem czy to jest wartość czasu reakcji czy input laga. Wiem tylko że mój obecny monitor ma 5ms czasu reakcji, przy MSI afterburner w grze też tyle wynosi, ale po włączeniu v-sync zmienia wartość na 16.9ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...