Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Wysyłam zdjęcia czerni (jasnosc 100% plus kontrast 50%), plus zdjecia pod kątem i na wprost przy jasnosci ustawionej na minimum.

https://imgur.com/a/Mcx4oT2

 

Sterowniik wykryły ten monitor jako zgodny z G-Sync Compatible, narazie to tyle, ide dalej testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paqu jak wypada smuzenie na tym Ipsie?

Jak wypada gamma? Aoc ma dziwne ustawienia gammy zawsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś ustawienia trybów overdrive monitora?

 

Jak wypada input lag, da się odczuć?

 

Jak z ustawieniami minimalnej jaśności, da się da ustawić żeby w nocy oczu nie wypalał?

Edytowane przez nalevathor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne strony zajmujące się testami ekranów LCD posiadają specjalistyczny sprzęt. Przykładowo do mierzenia czasu reakcji służy oscyloskop.

 

 

P.S. Zna ktoś namiary (numer telefonu lub adres e-mail) do redakcji pclaba? Warto byłoby skontaktować się z "górą" naszej strony i poinformować, że chcemy aby przeprowadzono testy nowych monitorów. Do końca tego roku ma mieć premierę mnóstwo modeli, więc naprawdę jest w czym przebierać. Przykładowo wychodzi wiele ekranów na IPS'ie 23,8 i 24,5" oraz 27" FullHD i WQHD. Dodatkowo mnóstwo modeli na matrycy TN z czasem reakcji 0,5 ms gtg lub mniejszym.

 

Testy na pclabie z ubiegłych lat są bezwartościowe, ponieważ nie warto już kupować takich starych modeli skoro powstały nowe, szybsze matryce i można nabyć szybsze ekrany.

 

Szczególnie ,że nowe matryce są w przystępnej cenie.

Btw ta tn'ka z 0,5s ms gtg to pic na wodę. Na co komu dopłacać dwieście - kilkaset zł do nowych matryc dla takiej różnicy. Fakt - testy są potrzebne aby to potwierdzić.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś ustawienia trybów overdrive monitora?

 

Jak wypada input lag, da się odczuć?

 

Jak z ustawieniami minimalnej jaśności, da się da ustawić żeby w nocy oczu nie wypalał?

 

Da się ustawić, tryby overdrive: weak, medium, strong, boost.

 

Jasnosc minimalna niestety jest wysoka, na ustawieniach jasnosci 5, i kontrast 50 jest wyzsza jasnosc anizeli LG 24GM77 na ustawieniach jasnosci 10. EDIT: Jasnosc da się zjechać kontrastem.

 

Smużenie jest, ale nie takie jak na C24G1 AOC. W trybie 60HZ jest spore smużenie. To wszystko przy wylaczonym overdrive.

 

Input lag jest OK.

 

Kolory porownywalne do IPS235v, i 2209wa (tak mi sie wydaje), po odpowiednim ustawieniu.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z backlight bleedingiem? I ips glow widać go w ciemnych miejscach? zrobiłbyś w nocy zdjęcie? mam monitor xv272up i zastanawiam się czy nie jest, aby za duży i dlatego mam w dolnych rogach widoczny IPS glow :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia udostępniłem już wyżej.

 

Jasność minimalna na ustawieniach 5, i kontraście 50 jest porównywalna do ustawień LG 24GM77 na ustawieniach 30 i kontrascie 50, a opierając się na recenzji modelu LGka na TNce z serwisu prad.de wynosi koło 170-180 cd. Do przeglądania internetu takie ustawienia są zdecydowanie za jasne, i bedzie walić po oczach.0, Dopiero obniżenie kontrastu do odpowiedniego poziomu załatwiło sprawę. Monitor przeznaczony dla graczy na matrycy TN od LG 24GM77 ma jasnosc minimalną mniejszą od najniższych ustawień monitora opartego na matrycy IPS. Wpływ na jasnośc ma także wygląd cieni, ktora jest domyslnie ustawiona na 50%. Niestety obnizenie wyglądu cieni do zera powoduje utratę detali na ekranie (część obszaru w grze CS GO jest czarna). Po obniżeniu wyglądu cieni do 40 (a zostawiając jasność na 5, kontrast na 50), smialo można porównać jakość obrazu do Della 2209wa.

 

Udostępniłem także filmiki AOC: Wpływ trybu overdrive na smużenie w CSie GO, i test smużenia bez trybu overdrive w wersji 60 klatkowej:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia udostępniłem już wyżej.

 

Jasność minimalna na ustawieniach 5, i kontraście 50 jest porównywalna do ustawień LG 24GM77 na ustawieniach 30 i kontrascie 50, a opierając się na recenzji modelu LGka na TNce z serwisu prad.de wynosi koło 170-180 cd. Do przeglądania internetu takie ustawienia są zdecydowanie za jasne, i bedzie walić po oczach.0, Dopiero obniżenie kontrastu do odpowiedniego poziomu załatwiło sprawę. Monitor przeznaczony dla graczy na matrycy TN od LG 24GM77 ma jasnosc minimalną mniejszą od najniższych ustawień monitora opartego na matrycy IPS. Wpływ na jasnośc ma także wygląd cieni, ktora jest domyslnie ustawiona na 50%. Niestety obnizenie wyglądu cieni do zera powoduje utratę detali na ekranie (część obszaru w grze CS GO jest czarna). Po obniżeniu wyglądu cieni do 40 (a zostawiając jasność na 5, kontrast na 50), smialo można porównać jakość obrazu do Della 2209wa.

 

Udostępniłem także filmiki AOC: Wpływ trybu overdrive na smużenie w CSie GO, i test smużenia bez trybu overdrive w wersji 60 klatkowej:

Jakoś nie potrafię zauważyć ghostingu na tych filmikach. Może tylko ja. Możesz np zrobić UFO ghosting test i wstawić foty, albo filmik?

No i grasz na g-sync compatible? Jak się sprawdza?

Możesz z innej gry wstawić niz csgo?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie grałem na g-sync compatible w tym czasie. Tylko zobaczyłem czy sterownik wykrył tą funkcję, na resztę nie pozwolił w tym czasie mój stan zdrowia. Z jakiej gry ci wstawić? Forza Horizon 4 może być?

 

Jak z backlight bleedingiem? I ips glow widać go w ciemnych miejscach? zrobiłbyś w nocy zdjęcie? mam monitor xv272up i zastanawiam się czy nie jest, aby za duży i dlatego mam w dolnych rogach widoczny IPS glow :v

Zdjęcia nie odzwierciedlają tego, co widzę w realu. Glow malo widoczny w prawym dolnym rogu.

 

Wysłałem tez filmiki z ustawień OSD, i jasności/kontrastu + IPS Glow. Nie wiem jednak czy dobrze zrobiłem na tym filmiku.

 

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie jasności obrazu 5/50 w AOC do identycznych 5/50 w starym monitorze 120hz wyposazony w lampy CCFL Acer GD245HQ

3RrJ5zY.jpg

ena8DoE.jpg

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie grałem na g-sync compatible w tym czasie. Tylko zobaczyłem czy sterownik wykrył tą funkcję, na resztę nie pozwolił w tym czasie mój stan zdrowia. Z jakiej gry ci wstawić? Forza Horizon 4 może być?

 

 

Zdjęcia nie odzwierciedlają tego, co widzę w realu. Glow malo widoczny w prawym dolnym rogu.

 

Wysłałem tez filmiki z ustawień OSD, i jasności/kontrastu + IPS Glow. Nie wiem jednak czy dobrze zrobiłem na tym filmiku.

 

może każda inna gra niż csgo. włącz gsync podczas gry, żeby sprawdzić jak chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może każda inna gra niż csgo. włącz gsync podczas gry, żeby sprawdzić jak chodzi

 

Demko G-Sync Pendulum

 

Forza Motorsport 7 w trybie G-Sync

 

Fifa 16 w trybie G-Sync. Tu ladnie g-sync działa, zero tearingu przy wyzszej ilosci fps i nizszy input lag

 

Forza horizon 4 test smuzenia

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie jasności obrazu 5/50 w AOC do identycznych 5/50 w starym monitorze 120hz wyposazony w lampy CCFL Acer GD245HQ

Zapewniam Cię, że jak Ci się ten AOC wypali nieco, to przy tej samej nastawie, będzie ciemniejszy :) Ten CCFL jak był nowy, to pewnie świecił tak z 1,2x-1,5x jaśniej, przy "5/50". Dodatkowo widać też zupełnie inną temp. barwową (nawet jak na obu wybrałeś w OSD 6500K) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko G-Sync Pendulum

 

Forza Motorsport 7 w trybie G-Sync

 

Fifa 16 w trybie G-Sync. Tu ladnie g-sync działa, zero tearingu przy wyzszej ilosci fps i nizszy input lag

 

Forza horizon 4 test smuzenia

Chyba w forza 7 czasami pojawia się tearing, czym to jest spowodowane? FPS-y ci wzrosły ponad 144?

I jakie ogólne masz wrażenia z monitora? Zostawiasz go czy oddajesz?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam właśnie 24G2U (IPS) obok HP 25x (TN). Na wstępie odszczekuję wszystko co wcześniej generalizując pisałem o IPS. Monitor mi się podoba, zwłaszcza w kontekście ceny.

 

- Najważniejsza różnica, którą od razu zauważyłem to użyta powłoka matrycy. W HP mamy ziarno na jasnych kolorach, mieniące się w ruchu, jakby monitor był czymś uwalony. W AOC nie ma tego efektu jest gładko, serio mega różnica!

 

- Kontrast zauważalnie lepszy niż w HP

 

- Ładniejsze kolory niż HP 25X. Nie ma jakiejś olbrzymiej deklasującej przepaści, ale to widać od razu. Najładniejsze kolory ze wszystkich monitorów jakie testowałem. AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

 

- Kąty widzenia kolorów lepsze, ale widać glow zwłaszcza na jasnym tle, które się lekko przyciemnia. Nic jednak wielkiego. Na czarnym o dziwo efekt glow mało widoczny. Nie przeszkadza mi tak jak na innych monitorach, czy TV IPS.

 

- Dobra jednolitość podświetlenia, jedynie widoczny lekki bleed w prawym dolnym rogu, mi to nigdy nie przeszkadzało.

 

- Dobra jakość wykonania jak na tę cenę. Serio myślałem, że będzie wiało taniochą, a tutaj dobrej klasy plastik, stabilna noga z elementami stalowymi, funkcja piwot, złącza usb w tym 3.1

 

- Ghosting, smużenie, responsywność.. Testowałem w kilku grach, w ciemnych scenach. Doom pokazał przewagę LG w kolorach, kontraście - światła, rozbłyski, efekty wyglądają lepiej na IPS. HP 25x ma nadal ładny obraz i jest jednak szybszy, to widać. LG nie smuży jakoś bardzo, mimo, że panel ma deklarowane 7.5ms gtg vs ~2ms HP, ale przy przełączaniu między monitorami da się zauważyć różnicę. W Remnant from the Ashes HP wyświetla świetny ostry obraz, LG ma ładniejszy nieco obrazek, ale widać, że nieco bardziej rozmywa. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne. Jeśli chodzi o wrażenia responsywności, input lag to oba monitory są na podobnym poziomie czyli OK. Reasumując smużenie w LG 24G2U jest jak najbardziej akceptowalne!

 

Idealnie dla mnie byłoby gdyby panel był nieco szybszy. Co ciekawe mam wrażenie, że funkcja overdrive nie działa prawie wcale. Nie ma zauważalnej różnicy między nastawieniami low, medium, strong. W każdym nastawieniu na teście ufo widać ten sam rozmyty cień za obiektem. W HP da się ustawić tak, że nie ma żadnych artefaktów.

 

Wracam do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam właśnie 24G2U (IPS) obok HP 25x (TN). Na wstępie odszczekuję wszystko co wcześniej generalizując pisałem o IPS. Monitor mi się podoba, zwłaszcza w kontekście ceny.

 

- Najważniejsza różnica, którą od razu zauważyłem to użyta powłoka matrycy. W HP mamy ziarno na jasnych kolorach, mieniące się w ruchu, jakby monitor był czymś uwalony. W AOC nie ma tego efektu jest gładko, serio mega różnica!

 

- Kontrast zauważalnie lepszy niż w HP

 

- Ładniejsze kolory niż HP 25X. Nie ma jakiejś olbrzymiej deklasującej przepaści, ale to widać od razu. Najładniejsze kolory ze wszystkich monitorów jakie testowałem. AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

 

- Kąty widzenia kolorów lepsze, ale widać glow zwłaszcza na jasnym tle, które się lekko przyciemnia. Nic jednak wielkiego. Na czarnym o dziwo efekt glow mało widoczny. Nie przeszkadza mi tak jak na innych monitorach, czy TV IPS.

 

- Dobra jednolitość podświetlenia, jedynie widoczny lekki bleed w prawym dolnym rogu, mi to nigdy nie przeszkadzało.

 

- Dobra jakość wykonania jak na tę cenę. Serio myślałem, że będzie wiało taniochą, a tutaj dobrej klasy plastik, stabilna noga z elementami stalowymi, funkcja piwot, złącza usb w tym 3.1

 

- Ghosting, smużenie, responsywność.. Testowałem w kilku grach, w ciemnych scenach. Doom pokazał przewagę LG w kolorach, kontraście - światła, rozbłyski, efekty wyglądają lepiej na IPS. HP 25x ma nadal ładny obraz i jest jednak szybszy, to widać. LG nie smuży jakoś bardzo, mimo, że panel ma deklarowane 7.5ms gtg vs ~2ms HP, ale przy przełączaniu między monitorami da się zauważyć różnicę. W Remnant from the Ashes HP wyświetla świetny ostry obraz, LG ma ładniejszy nieco obrazek, ale widać, że nieco bardziej rozmywa. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne. Jeśli chodzi o wrażenia responsywności, input lag to oba monitory są na podobnym poziomie czyli OK. Reasumując smużenie w LG 24G2U jest jak najbardziej akceptowalne!

 

Idealnie dla mnie byłoby gdyby panel był nieco szybszy. Co ciekawe mam wrażenie, że funkcja overdrive nie działa prawie wcale. Nie ma zauważalnej różnicy między nastawieniami low, medium, strong. W każdym nastawieniu na teście ufo widać ten sam rozmyty cień za obiektem. W HP da się ustawić tak, że nie ma żadnych artefaktów.

 

Wracam do testów.

A jak z gsync compatible? Działa dobrze, bez problemu?

Polecasz? Bo zastanawiam się czy czekać na premierę acerów nitro xv3 czy brać AOC

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w forza 7 czasami pojawia się tearing, czym to jest spowodowane? FPS-y ci wzrosły ponad 144?

I jakie ogólne masz wrażenia z monitora? Zostawiasz go czy oddajesz?

 

Tearing bo wylaczylem freesync w koncowce filmu.

 

Wrazenia wszystko fajnie nawet bym go zostawil, ale przeszkadza mi wysoka jasnosc minimalna. To spora bolaczka tej matrycy. Z checia bym jeszcze przeczekal na te monitory ips od auo (acer, asus) zeby zrobic porownanie. Tam jest standardowy gamut jak w dellu 2209wa, wiec moze sie okazac ze bedzie sie lepiej sprawowal dla osoby z wada wzroku. Zobaczymy mam ponad tydzien na podjecie decyzji, poki co testuje go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z gsync compatible? Działa dobrze, bez problemu?

Polecasz? Bo zastanawiam się czy czekać na premierę acerów nitro xv3 czy brać AOC

 

G-sync compatibile zdaje się działać OK.

 

Zauważyłem, że nie mogę ustawić poziomu czerni tak by w grach nie znikały detale. Na tej stronie nie widzę pierwszych 2-3 kwadratów w innym trybie niż sRGB. Niestety w trybie sRGB kolory robią się wypłowiałe i w grach wygląda to gorzej.

 

Gram na wysokich ustawieniach jasności, więc dla mnie wysoka minimalna jasność matrycy nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam właśnie 24G2U (IPS) obok HP 25x (TN). Na wstępie odszczekuję wszystko co wcześniej generalizując pisałem o IPS. Monitor mi się podoba, zwłaszcza w kontekście ceny.

 

- Najważniejsza różnica, którą od razu zauważyłem to użyta powłoka matrycy. W HP mamy ziarno na jasnych kolorach, mieniące się w ruchu, jakby monitor był czymś uwalony. W AOC nie ma tego efektu jest gładko, serio mega różnica!

 

- Kontrast zauważalnie lepszy niż w HP

 

- Ładniejsze kolory niż HP 25X. Nie ma jakiejś olbrzymiej deklasującej przepaści, ale to widać od razu. Najładniejsze kolory ze wszystkich monitorów jakie testowałem. AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

 

- Kąty widzenia kolorów lepsze, ale widać glow zwłaszcza na jasnym tle, które się lekko przyciemnia. Nic jednak wielkiego. Na czarnym o dziwo efekt glow mało widoczny. Nie przeszkadza mi tak jak na innych monitorach, czy TV IPS.

 

- Dobra jednolitość podświetlenia, jedynie widoczny lekki bleed w prawym dolnym rogu, mi to nigdy nie przeszkadzało.

 

- Dobra jakość wykonania jak na tę cenę. Serio myślałem, że będzie wiało taniochą, a tutaj dobrej klasy plastik, stabilna noga z elementami stalowymi, funkcja piwot, złącza usb w tym 3.1

 

- Ghosting, smużenie, responsywność.. Testowałem w kilku grach, w ciemnych scenach. Doom pokazał przewagę LG w kolorach, kontraście - światła, rozbłyski, efekty wyglądają lepiej na IPS. HP 25x ma nadal ładny obraz i jest jednak szybszy, to widać. LG nie smuży jakoś bardzo, mimo, że panel ma deklarowane 7.5ms gtg vs ~2ms HP, ale przy przełączaniu między monitorami da się zauważyć różnicę. W Remnant from the Ashes HP wyświetla świetny ostry obraz, LG ma ładniejszy nieco obrazek, ale widać, że nieco bardziej rozmywa. Nie są to różnice kolosalne, ale zauważalne. Jeśli chodzi o wrażenia responsywności, input lag to oba monitory są na podobnym poziomie czyli OK. Reasumując smużenie w LG 24G2U jest jak najbardziej akceptowalne!

 

Idealnie dla mnie byłoby gdyby panel był nieco szybszy. Co ciekawe mam wrażenie, że funkcja overdrive nie działa prawie wcale. Nie ma zauważalnej różnicy między nastawieniami low, medium, strong. W każdym nastawieniu na teście ufo widać ten sam rozmyty cień za obiektem. W HP da się ustawić tak, że nie ma żadnych artefaktów.

 

Wracam do testów.

 

Na jakim response time miałeś ustawionego HP, a na jakim AOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tearing bo wylaczylem freesync w koncowce filmu.

 

Wrazenia wszystko fajnie nawet bym go zostawil, ale przeszkadza mi wysoka jasnosc minimalna. To spora bolaczka tej matrycy. Z checia bym jeszcze przeczekal na te monitory ips od auo (acer, asus) zeby zrobic porownanie. Tam jest standardowy gamut jak w dellu 2209wa, wiec moze sie okazac ze bedzie sie lepiej sprawowal dla osoby z wada wzroku. Zobaczymy mam ponad tydzien na podjecie decyzji, poki co testuje go.

W październiku ma być premiera pierwszego modelu od Acer, 240 hz fhd 27 cali ale cena to 1999zł. Chyba we wszystkich będzie ta sama matryca, nie? Więc może pojawią się recenzje z tego monitora na temat czasu reakcji i ghostingu. Przynajmniej mam nadzieję.

 

* A ghosting bardzo widać podczas gry? Bo na filmach to jest niezauważalne dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC deklaruje pokrycie sRGB 126%, dzięki zastosowanemu podświetleniu. Dla przykładu w Acer VG240YP na tym samym panelu pokrycie sRGB 100%

Producenci monitorów raczej nie bawią się w maglowanie podświetleniem panelu. Także albo te monitory mają różne modele matryc, albo jeden podał wielkość gamutu w odniesieniu do sRGB, natomiast drugi podał sam zakres pokrycia sRGB.

 

Niestety w trybie sRGB kolory robią się wypłowiałe

Zrozumiałe - sRGB to dosyć wąski gamut i z tego powodu tak wieszam na nim psy :) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku ma być premiera pierwszego modelu od Acer, 240 hz fhd 27 cali ale cena to 1999zł. Chyba we wszystkich będzie ta sama matryca, nie? Więc może pojawią się recenzje z tego monitora na temat czasu reakcji i ghostingu. Przynajmniej mam nadzieję.

 

* A ghosting bardzo widać podczas gry? Bo na filmach to jest niezauważalne dla mnie

 

Podczas normalnej gry nie odczuwam ghostingu. Jak sie przypatrzysz na przesuwajacy sie kursor myszy to owszem widac smuzenie.

 

Mnie interesuje tylko wersja 24 calowa. Na 27 ciezko mi sie gralo.

 

Potwierdzam gsync compatible dziala bez najmniejszego zarzutu.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnej gry nie odczuwam ghostingu. Jak sie przypatrzysz na przesuwajacy sie kursor myszy to owszem widac smuzenie.

 

Mnie interesuje tylko wersja 24 calowa. Na 27 ciezko mi sie gralo.

 

Potwierdzam gsync compatible dziala bez najmniejszego zarzutu.

Możesz wziąć tego 27 cali na test matrycy, zobaczysz czy ghostuje, jak działa gsync. Oddasz i poczekasz na 24,5 cala :P

Żeby wiedzieć czy warto czekać kolejny miesiąc.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim response time miałeś ustawionego HP, a na jakim AOC?

 

Hp był ustawiony na "Level 4" w połowie skali, wyżej pojawia się już overshoot i widać artefakty. AOC na Strong. Wyżej jest już tylko opcja Boost realizowana przez migotanie.

 

 

* A ghosting bardzo widać podczas gry? Bo na filmach to jest niezauważalne dla mnie

 

Ghostingu jako takiego nie widać, nie przejmuj się tym. Każdy odczuwa to inaczej, ja widzę, porównując do HP, że Aoc ma wolniejszą matrycę, nie jest to jednak efekt dyskwalifikujący. To tak jak byś w grze włączył opcję Blur na jakiś niski procent (Doom ma tę opcję, dlatego skojarzyłem).

 

Producenci monitorów raczej nie bawią się w maglowanie podświetleniem panelu. Także albo te monitory mają różne modele matryc, albo jeden podał wielkość gamutu w odniesieniu do sRGB, natomiast drugi podał sam zakres pokrycia sRGB.

 

Zrozumiałe - sRGB to dosyć wąski gamut i z tego powodu tak wieszam na nim psy :)

 

Monitory mają te same modele matryc. Info mam z forum PCmonitors, pisał o tym autor strony.

 

Obraz na sRGB mało atrakcyjny, ale widać detale w cieniach.

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...