Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Monitory mają te same modele matryc. Info mam z forum PCmonitors, pisał o tym autor strony.

 

Obraz na sRGB mało atrakcyjny, ale widać detale w cieniach.

 

Ok dzieki za informacje. Widze ze vg240yp ma waski gamut 100% rgb 72% ntsc. Sprawdze ta opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny monitor za tę cenę. Poczekam jednak i sprawdzę Asus VG259Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny monitor za tę cenę. Poczekam jednak i sprawdzę Asus VG259Q.

Wiadomo coś nowego o tym monitorze? Data premiery (przynajmniej czy w 2019 czy 2020?), cena? Bo z tego co widzę to nic takiego nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paq sprawdź sobie czy po przełączaniu z 144hz na 60Hz przestaje tak razic po oczach, ja zauważyłem na swoim AOC, że więcej Hz tym obraz jakby bardziej doświetlony, spada przez to gamma.

Edytowane przez DjTechnics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam, na 60hz byl ten sam ptzejaskrawiony obraz wiec to nie pomaga. Ttlko obnizenie kontrastu i wybor innej gammy i da sie neta przegladac.

 

Moja mama w tej chwili siedzi na tym monitorze, siedziala troche na c24g1 wiec nam porownanie. Przesiedziala troche czasu na va144 i nastepnego dnia czula sie jak nieprzytomna. Na tym ipsie narazie zadnych dolegliwosci nie odczuwa. Wiec pod tym wzgledem jest na korzysc nowego modelu od aoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC 24G2U, używam go od tygodnia i mam z nim jeden problem - przy wyświetlaniu niektórych gradientów pojawia się na nich zjawisko "maszerujących pikseli", tzn. piksele niezależnie mrugają i całość wygląda jakby po ekranie miejscami chodziły mrówki. Zjawisko zauważyłem na domyślnej tapecie Windowsa 10, kiedy po podłączeniu miałem jeszcze ustawione 60Hz. Po przestawieniu na 144Hz artefakty zniknęły praktycznie zupełnie, jednak kiedy gram w gry, które chodzą u mnie w ok 80-90 fps (z FreeSync), są wyraźnie widoczne. Efekt jest tak koszmarny, że na tą chwilę zamierzam monitor zwrócić.

 

Jako laik, który ostatni monitor pod PCta kupował kilkanaście lat temu mam pytania:

 

1. Czy to normalne zjawisko kiedy nie wykorzystuje się maksymalnych fps-ów? Matryca to 6 bit + FRC i zastanawiam się czy to właśnie FRC nie potrzebuje do prawidłowego wyświetlania kolorów pracy w "docelowej" ilości klatek.

 

2. Czy ktoś z osób posiadających już monitor może powiedzieć czy jego zachowuje się podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam, na 60hz byl ten sam ptzejaskrawiony obraz wiec to nie pomaga. Ttlko obnizenie kontrastu i wybor innej gammy i da sie neta przegladac.

 

Moja mama w tej chwili siedzi na tym monitorze, siedziala troche na c24g1 wiec nam porownanie. Przesiedziala troche czasu na va144 i nastepnego dnia czula sie jak nieprzytomna. Na tym ipsie narazie zadnych dolegliwosci nie odczuwa. Wiec pod tym wzgledem jest na korzysc nowego modelu od aoc.

Sprawdź dokładnie, u mnie ogólnie też razi, ale nie ma tak przejaskrawionej bieli jak na wyższych Hz, ja ustawiłem na 75hz w panelu, przy 100hz to już daje po oczach, wydaje mi się, że on ma zbyt niski współczynnik gammy na niskim podświetleniu, ja posiadam Ag271qx i na wykresach gamme 2.2 łapie dopiero przy podświetleniu przeszło 30, siedzę na 16, nie wyobrażam sobie nawet neta przeglądać przy większej jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC 24G2U, używam go od tygodnia i mam z nim jeden problem - przy wyświetlaniu niektórych gradientów pojawia się na nich zjawisko "maszerujących pikseli", tzn. piksele niezależnie mrugają i całość wygląda jakby po ekranie miejscami chodziły mrówki. Zjawisko zauważyłem na domyślnej tapecie Windowsa 10, kiedy po podłączeniu miałem jeszcze ustawione 60Hz. Po przestawieniu na 144Hz artefakty zniknęły praktycznie zupełnie, jednak kiedy gram w gry, które chodzą u mnie w ok 80-90 fps (z FreeSync), są wyraźnie widoczne. Efekt jest tak koszmarny, że na tą chwilę zamierzam monitor zwrócić.

 

Jako laik, który ostatni monitor pod PCta kupował kilkanaście lat temu mam pytania:

 

1. Czy to normalne zjawisko kiedy nie wykorzystuje się maksymalnych fps-ów? Matryca to 6 bit + FRC i zastanawiam się czy to właśnie FRC nie potrzebuje do prawidłowego wyświetlania kolorów pracy w "docelowej" ilości klatek.

 

2. Czy ktoś z osób posiadających już monitor może powiedzieć czy jego zachowuje się podobnie?

Uważam, że FRC/dithering "dynamiczny" który widzisz przy 60Hz, przestaje być widoczny przy 144Hz, z powodu bezwładności matrycy.

 

Sprawdź dokładnie, u mnie ogólnie też razi, ale nie ma tak przejaskrawionej bieli jak na wyższych Hz, ja ustawiłem na 75hz w panelu, przy 100hz to już daje po oczach, wydaje mi się, że on ma zbyt niski współczynnik gammy na niskim podświetleniu, ja posiadam Ag271qx i na wykresach gamme 2.2 łapie dopiero przy podświetleniu przeszło 30, siedzę na 16, nie wyobrażam sobie nawet neta przeglądać przy większej jasności.

W ogóle dziwna sprawa, że gamma w tym modelu zależy od ustawionej jasności. Może masz jeszcze jakieś specjalnie "gamingowe" ustrojstwo włączone w ustawieniach monitora? (jakiś "gamer equalizer" czy inne cudaki, które zniekształcają obraz, by "dać przewagę w grach") Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paq sprawdź sobie czy po przełączaniu z 144hz na 60Hz przestaje tak razic po oczach, ja zauważyłem na swoim AOC, że więcej Hz tym obraz jakby bardziej doświetlony, spada przez to gamma.

 

Dziwna sprawa, może ktoś odpowie czemu tak jest jak poniżej. Udało mi się uzyskać ten efekt tylko raz gdy wyłączyłem drugi monitor - wtedy AOC niepostrzeżenie przeszedł na 60hz o czym dowiedziałem się po chwili gry. Zauważyłem, że obraz jest bardziej zrównoważony, w sensie biel tak nie razi, czerń jest z detalami. W Windowsie już sprawdziłem odświeżanie i przełączyłem z powrotem na 144hz - znowu żarówa i duży kontrast. Zmieniłem znów na 60hz i... nic się nie zmieniło!

 

Generalnie mam problem z tym monitorem, że jest za duży kontrast między bielą, a czernią. Np. ciemne zdjęcia, miniatury na stronach są jakby za ciemne, a jasne kolory wokoło za jasne! Może przez niską jasność matrycy chcieli naprawić atrakcyjność "obrazu dla graczy" i skopali ustawienia gammy? Serio nie potrafię tego dobrze ustawić, jedynie tryb sRGB jest pod tym względem akceptowalny, ale kolory mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, może ktoś odpowie czemu tak jest jak poniżej. Udało mi się uzyskać ten efekt tylko raz gdy wyłączyłem drugi monitor - wtedy AOC niepostrzeżenie przeszedł na 60hz o czym dowiedziałem się po chwili gry. Zauważyłem, że obraz jest bardziej zrównoważony, w sensie biel tak nie razi, czerń jest z detalami. W Windowsie już sprawdziłem odświeżanie i przełączyłem z powrotem na 144hz - znowu żarówa i duży kontrast. Zmieniłem znów na 60hz i... nic się nie zmieniło!

 

Generalnie mam problem z tym monitorem, że jest za duży kontrast między bielą, a czernią. Np. ciemne zdjęcia, miniatury na stronach są jakby za ciemne, a jasne kolory wokoło za jasne! Może przez niską jasność matrycy chcieli naprawić atrakcyjność "obrazu dla graczy" i skopali ustawienia gammy? Serio nie potrafię tego dobrze ustawić, jedynie tryb sRGB jest pod tym względem akceptowalny, ale kolory mi się nie podobają.

Podaj jakie masz ustawienia?

Zgadza się, żarówka się robi, szkoda oczu, dlatego ustawiłem sobie na 75HZ, dzięki czemu obraz jest zrównoważony jak na 60HZ, a jest płynny, do gier nie potrzebuje więcej.

Wszystko tkwi w kalibracji, osobiście uważam monitory tej firmy sa trudne w kalibracji, a wszystko przez dziwne profile gammy w monitorze.

Mi na rażącą biel pomógł profil ICC ze strony Rtings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz ustawienia?

Zgadza się, żarówka się robi, szkoda oczu, dlatego ustawiłem sobie na 75HZ, dzięki czemu obraz jest zrównoważony jak na 60HZ, a jest płynny, do gier nie potrzebuje więcej.

Wszystko tkwi w kalibracji, osobiście uważam monitory tej firmy sa trudne w kalibracji, a wszystko przez dziwne profile gammy w monitorze.

Mi na rażącą biel pomógł profil ICC ze strony Rtings.

Na prawdę jest tak źle jeśli chodzi o jasność ekranu? Szkoda zmniejszać częstotliwość odświeżania jeśli ma się monitor 144hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, szukam ciągle, lecz nie mogę znaleźć więc chętnie się podłącze pod temat. Szukam monitora raczej do gier (csgo, apex, assasiny itp) jak i do gry na konsoli (szczególnie fifa)

 

JUż byłem prawie przekonany co do wyboru, padło na Asus vg278qr, cechy jakie tam mi się spodobały to 144hz, niskie opóźnienie, G-sync(mam karte Nvidii 1050ti) no i cena, 1300zł.

 

On ma matrycę TN, słyszałem, że jest bardzo dobra do gier, lecz nie oddaje takich kolorów jak IPS. Nie mam dużego doświadczenia z monitorami, wręcz prawie zerowe.

 

Natrafiłem na ten temat i zainteresował mnie ten AOC 27" ale jest dość jasny i nie wiem jak śmiga G-sync. Czy byłby ktoś w stanie mi pomóc, doradzić?

 

Chciałbym aby taki monitor mieścił się w 1500zł, miał 27", matryca TN/IPS? (sam już nie wiem:() G-Sync i najlepiej wbudowane głośniki (nieobowiązkowe:D)

 

Wiem, że tutaj zasięgnę większej porady niż sam bez doświadczenia będę gdybał. Z góry dzięki za pomoc, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spakowałem HP do pudełka, na biurku stoją tylko 24G2U i stary 23MP65 (60hz) bardziej dla zobrazowania przepaści jaka dzieli te dwa monitory. 24G2U zostaje, prawie przeszedłem kolejny raz DOOM'a, a to dla mnie najlepsza rekomendacja. Rozmycia szukam już z lupą, mózg się przestawił.

 

Gram w ustawieniach prawie fabrycznych, które dają obraz charakterem podobny do Oleda - duży kontrast, jasne efekty + nasycone kolory, tak lubie:

 

Kontrast 50 (inne ustawienia daja przekłamania barw w teście rzeźnik)

Jasność 100

Gamma 1

Temperatura kolorów: User (rośnie kontrast), 50/50/50 jak fabryka

 

Game settings:

Wszystko na off i jak fabryka dała, za wyjątkiem:

Freesync: ON

Overdrive: Strong

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, spakowałem HP do pudełka, na biurku stoją tylko 24G2U i stary 23MP65 (60hz) bardziej dla zobrazowania przepaści jaka dzieli te dwa monitory. 24G2U zostaje, prawie przeszedłem kolejny raz DOOM'a, a to dla mnie najlepsza rekomendacja. Rozmycia szukam już z lupą, mózg się przestawił.

 

Gram w ustawieniach prawie fabrycznych, które dają obraz charakterem podobny do Oleda - duży kontrast, jasne efekty + nasycone kolory, tak lubie:

 

Kontrast 50 (inne ustawienia daja przekłamania barw w teście rzeźnik)

Jasność 100

Gamma 1

Temperatura kolorów: User (rośnie kontrast), 50/50/50 jak fabryka

 

Game settings:

Wszystko na off i jak fabryka dała, za wyjątkiem:

Freesync: ON

Overdrive: Strong

Czas na ustatkowanie się, czy jeszcze będziesz testował nowego Acera lub Asusa? :P

Aaa i jeszcze powiedz jak z szybkością reakcji monitora? Czy nie ma jakichś lagów spowodowanych tym czasem reakcji? (wcześniej pisałeś o TNkach 144hz, które mają ogromne różnice w porównaniu do 60hz). Tzn chodzi tak szybko jak inne monitory 144hz? Pomijając oczywiście rozmycie.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten zostanie, jest super. Następny przeskok jakościowy to pewnie panel z hdr1000, ale tu już chciałbym coś większego z wyższą rozdzielczością, a więc wymiana komputera i duże wydatki, których nie chcę ponosić na granie.

 

Co do szybkości, mógłbym się założyć, że nie odczułbyś różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten zostanie, jest super. Następny przeskok jakościowy to pewnie panel z hdr1000, ale tu już chciałbym coś większego z wyższą rozdzielczością, a więc wymiana komputera i duże wydatki, których nie chcę ponosić na granie.

 

Co do szybkości, mógłbym się założyć, że nie odczułbyś różnicy.

Jak myślisz, warto mi czekać do Acera czy brać AOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał do tego pazdziernika-listopada na premierę tych Acerów, wziął te dwa modele to przetestowania, i zostawił tego, co pasuje. Chociażby z powodu prawdopodobnie nizszej minimalnej jasnosci (juz 27 calowa wersja Asusa VG279Q ma jasnosc minimalną na poziomie 50 cd). Ewentualnie mozna inaczej zrobić - AOCa do samych gier, a do programowania/przegladania internetu cos biurowego na IPS, najlepiej na swietlowkowej matrycy CCFL uzywkę wziąść.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał do tego pazdziernika-listopada na premierę tych Acerów, wziął te dwa modele to przetestowania, i zostawił tego, co pasuje. Chociażby z powodu prawdopodobnie nizszej minimalnej jasnosci (juz 27 calowa wersja Asusa VG279Q ma jasnosc minimalną na poziomie 50 cd). Ewentualnie mozna inaczej zrobić - AOCa do samych gier, a do programowania/przegladania internetu cos biurowego na IPS, najlepiej na swietlowkowej matrycy CCFL uzywkę wziąść.

Interesuje mnie tylko jeden monitor do wszystkiego. Ale na swoim obecnym mam ustawione 55 jasności i jest dla mnie wystarczająco. Dalej jest już za jasno.

Właśnie różnie podają różne źródła date premiery tych Acerów. Większość wrzesień - październik pierwszy model 27 cali 240hz, inni że w październiku wyjdzie 24 cale 144hz, a niektóre ze wszystkie wyjdą w pierwszym kwartale 2020 :P

 

I wgl wiadomo jaka matryca będzie w tym acerze? Chyba 24,5 IPS nie ma więc to będzie nowa matryca prawda? Dzięki temu może być niższa wartość czasu reakcji niż w przypadku AOC.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli polecasz tego AOC? 27g2u będzie dobry? spasuje pod 1050ti? dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwie godziny temu przyjechał do mnie 27G2U i moje wrażenia na szybko - kolory i ich kalibracja jak na tą cenę to dla mnie rewelka, różnicy jakiejś nie widzę w porównaniu do szerokogarmutowych Aorus CV27F czy Benq EW277HDR, są po prostu jak dla mnie świetnee. Kontrast jest całkiem dobry - ostatnio miałem AOC q3279vwfd8 który według testu na pcmonitors miał 1400:1 i jak na IPS było rewelacyjnie. Tutaj jest trochę słabiej niemniej powyżej 1000 to ten ma jak dla mnie na pewno (to się okaże jak pcmonitors go przetestują). Jasność według mojego telefonu, który w porównaniu do profesjonalnych testów pokazuje niemal identycznie (316 Iiyama g2730, EW277HDR 394, 416 AORUS) wyniosła 326 czyli jest dobrze jakby się ktoś martwił (a byli tu tacy). Smużenie jak dla mnie jest małe, w każdym razie ja nie widzę tu problemów. Bad/stuck pikseli w mojej sztuce brak, równomierność szarości (od 5% do 100% w odstępach co 5%) jak na moje bardzo wyczulone oko jest bardzo dobra, naprawdę miłe zaskoczenie zważywszy na fakt, że to dla mnie najważniejsze. BLB /CLOUDING - hmm, źle nie jest, prawy dolny róg średnio prześwituje i górna ramka prawie w prawym górnym rogu, też średnio. Mogłoby być lepiej ale przy oświetleniu nie przeszkadza mi wcale a jak w ciemnicy zjadę z jasnością do jakichś 40% to już jest spoko. Freesync śmiga jak powinien, LFC robi robotę a o input lagu się nie wypowiem bo przez lata grałem na telewizorach i nawet 40ms nie było dla mnie dramatem. Jakość wykonania to duże zaskoczenie - co prawda wszystko z plastiku ale jego jakość i spasowanie są naprawdę dobre. Jeszcze na koniec o obsłudze - przyciski są po prostu tragiczne i mają taki kształt, że w ogóle nie wiadomo w co trafiamy. Różnicy mi to jednak nie robi bo steruję ustawieniami obrazu przez apkę AOC I-menu. Reasumując: za 999zł które za niego dałem w owocowym sklepie (nówkę wysłali zaplombowaną) to jak dla mnie bardzo dobry deal. Czy na pewno to się jeszcze okaże bo mogą jakieś babole jeszcze wyjść ale póki co to jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistermaster, a mozesz sprawdzic jasnosc mimimalna w 27 calowym modelu? Bedzie to dla mnie cenna informacja.

 

170-180cd tak na oko jest na ustawieniach 5 % kontrast 50. Bede wdzieczny.

 

I jak mozesz zobacz jaki panel ips jest zamontowany w tym modelu czy to jest odpowiednik igzo panda czy auo.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CS_pAqu 41 przy 0% jasności i kontraście 50 i to by się zgadzało bo jest po prostu ciemno. Panel z tego co czytałem na reddicie to wyrób firmy Panda ale pewności nie mam. Dla mnie to go mogą nawet Ruscy w kołchozie robić :E byleby tylko był dobry a IMO jest.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kontrast 50% jaki panel tam zamontowali? W aidzie64 mozna chyba sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...