Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie miałem bad pixeli, był podświetlony równomiernie, tylko no właśnie w swojej sztuce miałem ustawioną zbyt wysoką jasność minimalną, zauważalnie jaśniejszą od sztuki Stilgara. Decyzja była jasna - zwrot do sklepu.

 

Mr Lukaszo, jak masz wadliwą sztukę, to radziłbym odesłać.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem bad pixeli, był podświetlony równomiernie, tylko no właśnie w swojej sztuce miałem ustawioną zbyt wysoką jasność minimalną, zauważalnie jaśniejszą od sztuki Stilgara. Decyzja była jasna - zwrot do sklepu.

 

Mr Lukaszo, jak masz wadliwą sztukę, to radziłbym odesłać.

Już wolę mieć ten z wadliwymi pikselami niż kolejny co przyjedzie z np. nierównomiernie podświetloną matrycą. Z resztą z tego co teraz czytam do mogę do 3 dni odesłać i mi wymienią, ja monitor mam już ponad tydzień.

Pamiętam też jeszcze mój stary monitor, LG 22EN33, jest on już bardzo stary, z jakieś 7 miesięcy temu również pojawiła się czarna plamka na ekranie, wyglądało to tak jakby kilka pikseli na raz padło, 2-3. Po 2-3 tygodniach plamka znikła i nie ma jej do teraz.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wolę mieć ten z wadliwymi pikselami niż kolejny co przyjedzie z np. nierównomiernie podświetloną matrycą. Z resztą z tego co teraz czytam do mogę do 3 dni odesłać i mi wymienią, ja monitor mam już ponad tydzień.

Pamiętam też jeszcze mój stary monitor, LG 22EN33, jest on już bardzo stary, z jakieś 7 miesięcy temu również pojawiła się czarna plamka na ekranie, wyglądało to tak jakby kilka pikseli na raz padło, 2-3. Po 2-3 tygodniach plamka znikła i nie ma jej do teraz.

Ale na zwrot pieniędzy masz 14 dni. Jak tam chcesz, może zniknąć a może nie zniknąć, może pojawić się więcej a wtedy już będzie za późno. Ja bym przemyślał to.

W ogóle co czytam to ludzie mają takie wadliwe sztuki jak kupują na tej promce za 799 zł, nie wiem czy to przypadek czy tam serio dają jakieś gorsze towary xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na zwrot pieniędzy masz 14 dni. Jak tam chcesz, może zniknąć a może nie zniknąć, może pojawić się więcej a wtedy już będzie za późno. Ja bym przemyślał to.

W ogóle co czytam to ludzie mają takie wadliwe sztuki jak kupują na tej promce za 799 zł, nie wiem czy to przypadek czy tam serio dają jakieś gorsze towary xD

Gdzie to czytasz? Podeślij link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to czytasz? Podeślij link.

ale co? Jak kupowałeś na morele lub xkom to masz 14 dni na zwrot. Zwracasz produkt i dostajesz pieniądze. Napisz do nich, wypełnij formularz i odeślij albo zadzwoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co czytam to ludzie mają takie wadliwe sztuki jak kupują na tej promce za 799 zł, nie wiem czy to przypadek czy tam serio dają jakieś gorsze towary xD

O to pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to pytałem.

Gdzieś na yt chyba pod filmem Stilgara niektórzy się skarżyli na bad pixele, słabe podświetlenie itp., kupowali na promce. Ale oczywiście to może być tylko przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na yt chyba pod filmem Stilgara niektórzy się skarżyli na bad pixele, słabe podświetlenie itp., kupowali na promce. Ale oczywiście to może być tylko przypadek

Ale teraz jak się przyjrzałem tym zdjęciom tych bad pixeli to niecały pojedynczy piksel jest ciemny, tylko po prostu plamka.

Ten co jest w prawym dolnym rogu to górna część piksela jest sprawna, dopiero środek, dół i jeszcze kreska po przekątnej przez kolejne dwa piksele. Co to może być? Coś pod matrycą? Czy tak po prostu wyglądają uszkodzone piksele?

Przyjrzyjcie się bez oddalania strony ze zdjęciem lub ją przybliżcie.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja wqhd tego monitora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja wqhd tego monitora ?

Znaczy będzie AOC CQ27G2, nie wiadomo kiedy, ale wiadomo, że będzie 1440p 27 cali ale z matrycą VA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy będzie AOC CQ27G2, nie wiadomo kiedy, ale wiadomo, że będzie 1440p 27 cali ale z matrycą VA

Już jest ale VA:

https://www.x-kom.pl/p/524545-monitor-led-27-aoc-agon-ag273qx.html?partnerid=100227881&sm12=NTI=&ts=1569861275&token=6353fd8699e68ec52530928b8a50fd2d&85

 

Ale teraz jak się przyjrzałem tym zdjęciom tych bad pixeli to niecały pojedynczy piksel jest ciemny, tylko po prostu plamka.

Ten co jest w prawym dolnym rogu to górna część piksela jest sprawna, dopiero środek, dół i jeszcze kreska po przekątnej przez kolejne dwa piksele. Co to może być? Coś pod matrycą? Czy tak po prostu wyglądają uszkodzone piksele?

Przyjrzyjcie się bez oddalania strony ze zdjęciem lub ją przybliżcie.

 

Po prostu mucha wleciała podczas produkcji i ją spłaszczyło między powłokami :E

+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was news'a. Te u mnie niby "bad pixele" to nie są żadne bady. Są to robale, które dostały się na matrycę. Przybliżcie sobie w szczególności 1 zdjęcie, zobaczycie nawet czułki.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale spasowane te panele Pandy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca listopada juz niedaleko, a monitory na matrycy AUO tuz za rogiem (Asus, Acer). Kto moze, niech poczeka.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do konca listopada juz niedaleko, a monitory na matrycy AUO tuz za rogiem (Asus, Acer). Kto moze, niech poczeka.

Czyli matryce Pandy to tandeta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli matryce Pandy to tandeta?

Czy ja wiem? Co z tego że (chyba) chińskie. Świetne kolory, szybka matryca, niski input lag, jedyne co można by poprawić to podświetlenie, które jest nierównomierne. Ale jeśli miałbym wybierać między pandą a jakimś rownomiernie podświetlonym, ale np z dużo większym smużeniem to i tak wolę pandę, przynajmniej tę u AOC 24G2U.

Jeśli naprawa PC się przedłuży tak, że wyjdą już te monitory z AUO to się zastanowię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Co z tego że (chyba) chińskie. Świetne kolory, szybka matryca, niski input lag, jedyne co można by poprawić to podświetlenie, które jest nierównomierne. Ale jeśli miałbym wybierać między pandą a jakimś rownomiernie podświetlonym, ale np z dużo większym smużeniem to i tak wolę pandę, przynajmniej tę u AOC 24G2U.

Jeśli naprawa PC się przedłuży tak, że wyjdą już te monitory z AUO to się zastanowię :P

Czyli dużych różnic w jakości wykonania matryc u różnych producentów jest niewielka? Np. żywotność matrycy itd..

Czyli powiedzmy, że Panda wypuści dobrą matrycę i jeśli jest ona na prawdę dobra, to może ona konkurować z matrycami powiedzmy LG, czy Samsung?

A czym mają się różnić te monitory z matrycą AUO, podeślij jakieś linki, chętnie sprawdzę.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużych różnic w jakości wykonania matryc u różnych producentów jest niewielka? Np. żywotność matrycy itd..

Czyli powiedzmy, że Panda wypuści dobrą matrycę i jeśli jest ona na prawdę dobra, to może ona konkurować z matrycami powiedzmy LG, czy Samsung?

A czym mają się różnić te monitory z matrycą AUO, podeślij jakieś linki, chętnie sprawdzę.

Nie wiem za bardzo. Ja tam mam dość starego asusa ips i porównując do niego to panel dużo lepszy. O żywotności nie mam pojęcia. A AUO wiem tylko tyle że są droższe i niektórzy mówią że lepiej wykonane, ale zestawienia plusów i minusów nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli matryce Pandy to tandeta?

 

Ja nie napisałem ze tandeta, jezeli chodzi o tą matrycę. Będzie większy wybór, odnośnie IPS'owych monitorów. Być może będą miały mniejszą jasnośc minimalną, a na tym szczególnie mi zależy.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Co z tego że (chyba) chińskie. Świetne kolory, szybka matryca, niski input lag, jedyne co można by poprawić to podświetlenie, które jest nierównomierne. Ale jeśli miałbym wybierać między pandą a jakimś rownomiernie podświetlonym, ale np z dużo większym smużeniem to i tak wolę pandę, przynajmniej tę u AOC 24G2U.

Jeśli naprawa PC się przedłuży tak, że wyjdą już te monitory z AUO to się zastanowię :P

Pytanie mam jeszcze, czy do tego testu na równomierność podświetlenia jest wymagane jakieś dodatkowe urządzenie, czy wystarczy oprogramowanie na komputerze? Chętnie bym Wam pokazał jak ta jasność kształtuje się u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jeszcze, czy do tego testu na równomierność podświetlenia jest wymagane jakieś dodatkowe urządzenie, czy wystarczy oprogramowanie na komputerze? Chętnie bym Wam pokazał jak ta jasność kształtuje się u mnie.

To nie bardzo chodzi o równomierność podświetlenia (bardziej o równomierność przepuszczania światła przez matrycę). No ale nie istotne. By to zmierzyć, to oczywiście potrzeba urządzenia pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem ze tandeta, jezeli chodzi o tą matrycę. Będzie większy wybór, odnośnie IPS'owych monitorów. Być może będą miały mniejszą jasnośc minimalną, a na tym szczególnie mi zależy.

Producent matrycy nie ma nic wspólnego z jej podświetleniem. Przykładowo MSI zamawia u Samsunga matryce VA, ale podświetlenie jest autorskie innej firmy. Podobnie jest z większością innych marek. Ta sama matryca pandy tylko 75Hz występuje w acerze lub asusie już nie pamiętam i tam pewnie ma inne światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent matrycy nie ma nic wspólnego z jej podświetleniem.

Zwykle sprzedają/sprzedawali panele z podświetleniem. Po prostu na zamówienie mogą sprzedawać bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale spasowane te panele Pandy :E

Nom, tak jak i panele w ekranach za kilkanaście tysięcy, nie ma różnicy. Sam mam tego Aoc i absolutnie zero problemów, miałem i bardziej "premium" aorusa i...posty i elaborat na temat tamtego ścierwa można znaleźć. Takie mamy czasy. Na dodatek podświetlenie w tym Aoc G2u jest od TPVision czyli marki matki AOc oraz obecnego Philipsa i nie ma nic wspólnego z matrycą danej firmy.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem AOC 24G2U, i jestem zadowolony oprócz paru aspektów. Zaczne od tego że przesiadam się z monitora o matrycy VA więc miałem spore obawy dotyczące tego jak będą się prezentowały nocne sceny w leciutko oświetlonym pokoju o porach nocnych, i jestem zadowolony, nawet bardzo z czarnego koloru, nie widzę różnicy swoim laikowym okiem na minus w porównaniu z moim starym BENQ GW2460HM ( https://www.displayspecifications.com/en/model/7d2d9b1 ) który w teorii ma kontrast 5000:1 ale w praktyce jak patrzę na ciemne sceny w lekko oświetlonym pokoju w porze nocnej na nowym AOCu to wyglądają super i nie odstają od mojej starej VA... ALE oczywiście jest ale, przy absolutnie czarnych scenach, jest widoczny IPS GLOW, w zależności twojego położenia od monitora IPS Glow występuje w moim egzemplarzu w każdym rogu monitora, po prawej stronie jest on większy niż z lewej, ale nie jest on na tyle duży czy irytujący, tym bardziej że przebija się on w sumie tylko przy absolutnie czarnych scenach zeby odbierało mi to przyjemność z oglądania filmów albo graniu o porze nocnej. Kolejny aspekt to jeden martwy piksel, na szczęście w górnej części ekranu więc nie rzuca mi się on w oczy jakoś specjalnie, i nie przeszkadza mi on no chyba że staram się go szukać i skupie na nim wzrok. Jeszcze jedna sprawa tem monitor ma mocne intensywne kolory, w mojej opinii przekłamujące kolory, które wyglądają zbyt intensywnie i nie fajnie i to w każdej temperaturze barwowej ciepłej, normalnej i zimnej, to moja subiektywna opinia, niektórzy lubią intensywne kolory. Na szczęście ten problem można według mnie całkowicie zniwelować ustawiając SRGB, kolory wtedy w mojej opinii są znacznie bardziej naturalne i przytłumione, i jakość obrazu w filmach wygląda znacznie lepiej, jedyny problem jest taki że SRGB lockuje Cię na ustawieniach i na fabrycznie ustawionej jasności 90, komuś może to przeszkadzać, dla kogoś obraz może być za jasny, dla mnie jest ok, no ale SRGB tylko na 90 jasności tak dla informacji, i żadnego regulowania ustawieniami. W grach testowałem na razie tylko Deus Ex'a Rozłam Ludzkości i testowałem dosłownie przez 30 minut i jest super. Free Sync też wydawał się smigać, z lockowałem fps na 60 w RTSS, gdyż mój komputer nie jest wystarczająco silny żeby pociągnąć więcej bez zbytniego meczenia karty graficznej, wyłączyłem VSYNC i wszystko śmigało. 144 HZ chociażby na samym surfowaniu po internecie, jeżdzeniu myszką, przeglądaniu stron to po prostu BAJKA, i chociażby tylko dla tego warto mieć monitor 144 HZ, teraz cięzko mi sobie wyobrazić surfowanie po internecie w 60 fpsach. Nie testowałem jeszcze szybkich gier, jak CS;GO , LoL czy mniej wymagające gry graficznie gdzie mógłbym przetestować w praktyce te 144hz, ale podejrzewam że również będzie miód.

 

Na koniec, jako że pierwszy raz posiadam monitor IPS, to chciałbym się zapytać o jeszcze jedną rzecz bo nie do końca wiem czy to normalne czy nie, otóż po lewej i prawej stronie monitora jest lekka żółta poświata, po lewej stronie jest ona większa, i możecie ją zobaczyć na zdjęciu, zignorujecie ten intensywny pomarańczowy kolor jest on efektem przekłamania (zdjęcie z telefonu) i on nie występuje, ale ta żółta lekka poświata owszem jest. Zdjęcie zrobione lewej stronie monitora. Chciałbym zaznaczyć że ta poświada jest głównie widoczna na białym kolorze, i odcieniach białego jak szaro-biały etc.. Występuje też (mniej) przy kolorze czarnym, i odcieniach czarnego jak szaro-czarny etc... Zanika prawie całkowicie przy intensywnych kolorach takich jak czerwony - zielony czy niebieski, testowane tutaj: http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm . Więc jest to normalne czy nie za bardzo, i czy coś takiego można by było w przyszłości wysłać na gwarancje?

 

iYLB8AD.jpg

 

Właśnie podłączyłem swoją sztukę i też mam tą zółtą/pomaranczową poświatę, ale tylko z lewej strony. Nie wiem czy to złudzenie ale wygląda jakby to zanikało. Kwestia wygrzania podświetlenia? Będę to testował, najwyżej wymienię no i inną sztukę bo mam jeszcze spory BLB w lewym górnym rogu. Badów nie znalazłem póki co.

 

Edit: Rozumiem, że aby właczyć G-Sync compatible trzeba mieć WIN10?

Edytowane przez damyan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...