Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość user777

Delete

Edytowane przez user777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanko. Czy od tzw. można powiedzieć "masażu matrycy", gdyż nie jest ono użyte w pełnym jego znaczeniu, ponieważ próbuję poprzez lekkie naciskanie na matrycę zsunąć te owady w dół, stopniowo schodzą, ale to wymaga czasu i boję się, czy po prostu przez ten czas coś się nie stanie z matrycą. Może ona zmienić swój kształt/odkształcić się - wklęsłe miejsce od tego naciskania? Czy jedyne co się może stać z matrycą to po prostu się rozlać/pęknąć?

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za mocno zgnieciesz, to zmatowieje dyfuzor jeśli mnie pamięć nie myli i będzie widoczny na białym ślad palucha. Jak bardzo mocno naciśniesz, to dopiero by był całkowicie czarny ślad, przez uszkodzenie samej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jaki panel ma wersja 27 calowa? Czy też Pandę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, w prawym dolnym rogu mam taką jakby ciemną kreskę, jest ona ledwo widoczna i można ją ujrzeć tylko pod kątem. To normalne? W tym rogu matrycy jest najbardziej widoczny BLB i oczywiście koleżka owad. W tym miejscu również wykonywałem masaż matrycy. Ta kreska jest widoczna przy oddalonym zdjęciu, lekko widoczna.

https://zapodaj.net/d0e4a52cfff7b.jpg.html

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś Acera VG240YP? Z tego co patrzę po tej recenzji:

jasność minimalna tego modelu to 20-30cd. Dość interesujące. Niby ten sam panel co w 24g2u, ale w jasnosci minimalnej roznica spora. Byc może będzie to lepszym wyborem od 24g2u ze względu na ta jasnosc.

 

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/acer-monitor-acer-23-8-nitro-vg240yp-144hz.bhtml?from=ceneo&p=899.00&cr=0&t=20191113-1439

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pewne pytanie odnośnie tych robaków, gdybym wysłał monitor na gwarancje i napisałbym, że jakieś owady mi pod ekran weszły to oni wyczyszczą ekran, czy po prostu to zleją? Wiecie może jak to jest z AOC? Przecież rozkręcenie monitora nie jest takim wyzwaniem a co dopiero jego wyczyszczenie, ja jako normik trochę się boję cokolwiek grzebać w środku bo z monitorami styczności jeszcze nigdy nie miałem, jeśli chodzi o ich naprawę.. Słyszałem, że MSI Polska to autoryzowany serwis AOC, a MSI uznaję za dobrą markę i oni raczej roboty nie spaprają.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wczoraj niespodziewanie padł mi mój poczciwy 10letni już monitor lg flatron, więc jestem na etapie szukania nowego monitorka. Zainteresował mnie ten Aoc głównie ze względu na cenę i cz. odświeżania. Lecz tutaj też patrzę już przyszłościowo ponieważ mój komputer i tak nie radzi sobie z nowymi i nawet starszymi tytułami. Monitor mi się podoba tylko mam pytanie, ponieważ moje obecne gpu to stara karta GeForce gtx650 ti, więc i tak nie będzie mi działało freesync (które podobno działa z kartami GeForce dopiero od serii 1xxx) dopóki nie wymienię tej gpu. Gram głównie w csgo gdzie mam fpsy rzędu 100-170 fps w zależności od akcji i czy brak tego freesync będzie znacząco wpływał na rozgrywkę przy odświeżaniu 144Hz? Vsync zawsze miałem wyłączone ale i tak monitor mój miał odświeżanie 59Hz. Oraz czy te 144hz będzie działało niezależnie od tego czy będzie podpięte pod kartę kablem display czy HDMI? Dodam jeśli to ważne że mam win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 144hz śmiga po obu kablach a 144hz już samo w sobie zmniejsza tearing także będzie tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram głównie w csgo gdzie mam fpsy rzędu 100-170 fps w zależności od akcji i czy brak tego freesync będzie znacząco wpływał na rozgrywkę przy odświeżaniu 144Hz? Vsync zawsze miałem wyłączone ale i tak monitor mój miał odświeżanie 59Hz. Oraz czy te 144hz będzie działało niezależnie od tego czy będzie podpięte pod kartę kablem display czy HDMI? Dodam jeśli to ważne że mam win 7.

 

Grając w CSGO ludzie i tak wyłączają freesync, który teoretycznie dodaje nieco laga.

 

Tak, 144hz śmiga po obu kablach a 144hz już samo w sobie zmniejsza tearing także będzie tylko lepiej.

 

144hz po HDMI na 24G2U nie działa. Jest max 120hz. Może kabel mam kiepski, ale tak u mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w sklepach ASUS TUF VG259Q na matrycy auo. Cs-Paqu masz go już? Ja mam info że czeka do odbioru, ale nie będę brał bo już kupiłem LG 27GL850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się w sklepach ASUS TUF VG259Q na matrycy auo. Cs-Paqu masz go już? Ja mam info że czeka do odbioru, ale nie będę brał bo już kupiłem LG 27GL850.

 

Dzwoniłem 2 tygodnie temu z zapytaniem o dostępność w X-Komie. Odpowiedzieli mi, ze bedzie pod koniec listopada, wiec odpuscilem narazie z tym tematem.

 

Czekam też na model Acera XV253Q.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pewne pytanie odnośnie tych robaków, gdybym wysłał monitor na gwarancje i napisałbym, że jakieś owady mi pod ekran weszły to oni wyczyszczą ekran, czy po prostu to zleją? Wiecie może jak to jest z AOC? Przecież rozkręcenie monitora nie jest takim wyzwaniem a co dopiero jego wyczyszczenie, ja jako normik trochę się boję cokolwiek grzebać w środku bo z monitorami styczności jeszcze nigdy nie miałem, jeśli chodzi o ich naprawę.. Słyszałem, że MSI Polska to autoryzowany serwis AOC, a MSI uznaję za dobrą markę i oni raczej roboty nie spaprają.

Miał już ktoś przygody z AOC? Bardzo mi zależy na tej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem 2 tygodnie temu z zapytaniem o dostępność w X-Komie. Odpowiedzieli mi, ze bedzie pod koniec listopada, wiec odpuscilem narazie z tym tematem.

 

Czekam też na model Acera XV253Q.

 

Wiesz może kiedy te Acery wejdą na nasz rynek? Jestem ciekawy tego Asusa, ale ten Acer z 240 Hz wydaje się jednak bardziej dobrym pomysłem... Ciekawe jaka będzie różnica w cenie.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z 240hz w q1 2020r, a 144hz na przelomie listopada/grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zauważył, że te monitory wyświetlają strasznie ostre czerwienie? Wszystkie kolory są w porządku, ale jak otworzę stronę np. YouTube to czerwone logo jest aż za bardzo intensywne. Zupełnie jakby się chciało aż wygryźć z ekranu. To samo np. na Facebooku lub Messengerze, gdy rozmawiam na czacie z kumplem, który ma zdjęcie profilowe w czerwonej kurtce. Drobna miniatura, a ten jego czerwony fragment kurtki wybija się z niej tak, że z kilometra widać. Podobnie jest na stronach internetowych (chociażby strona sklepu Alsen z którego zamówiłem monitor) - czerwone elementy interfejsu po prostu aż świecą. Mam też wrażenie, że ta czerwień nie do końca jest takim odcieniem czerwieni - jakby delikatnie wpadała w magente?

 

Temperatura kolorów ustawiona w tryb użytkownika, ale na standardowych wartościach R/G/B - 50/50/50. Tryb ciepły był, cóż, za ciepły, natomiast tryb neutralny wpadał trochę dla mnie za bardzo w niebieski. Najlepszy był tryb sRGB, ale nie pozwalał dostosować jasności. Dlatego wybrałem tryb użytkownika 50/50/50, bo jest najbliższy do sRGB i pozwala sterować jasnością.

 

Jedyne, co pomaga, to w ustawieniach monitora zmiana suwaka "Kolor gry" ze standardowego 10 na 9, lub nawet 8. Niestety, przy 8 to już obniża też dość widocznie nasycenie wszystkich innych kolorów, więc w grę wchodzi raczej 9. Jest lepiej, ale nadal dość mocno :/

Edytowane przez Finnen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi od X-KOM dostałem informację, że Acer Nitro XV253Q P ma pojawić się dopiero w Q1 2020 w ich ofercie.

 

Z czego wynika prawie 400 zł różnicy między tym Acer Nitro VG240Y, a ASUS TUF VG259Q ? Asus jest większy, a resztę robi marka ? :question:

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zauważył, że te monitory wyświetlają strasznie ostre czerwienie? Wszystkie kolory są w porządku, ale jak otworzę stronę np. YouTube to czerwone logo jest aż za bardzo intensywne. Zupełnie jakby się chciało aż wygryźć z ekranu. To samo np. na Facebooku lub Messengerze, gdy rozmawiam na czacie z kumplem, który ma zdjęcie profilowe w czerwonej kurtce. Drobna miniatura, a ten jego czerwony fragment kurtki wybija się z niej tak, że z kilometra widać. Podobnie jest na stronach internetowych (chociażby strona sklepu Alsen z którego zamówiłem monitor) - czerwone elementy interfejsu po prostu aż świecą. Mam też wrażenie, że ta czerwień nie do końca jest takim odcieniem czerwieni - jakby delikatnie wpadała w magente?

 

Temperatura kolorów ustawiona w tryb użytkownika, ale na standardowych wartościach R/G/B - 50/50/50. Tryb ciepły był, cóż, za ciepły, natomiast tryb neutralny wpadał trochę dla mnie za bardzo w niebieski. Najlepszy był tryb sRGB, ale nie pozwalał dostosować jasności. Dlatego wybrałem tryb użytkownika 50/50/50, bo jest najbliższy do sRGB i pozwala sterować jasnością.

 

Jedyne, co pomaga, to w ustawieniach monitora zmiana suwaka "Kolor gry" ze standardowego 10 na 9, lub nawet 8. Niestety, przy 8 to już obniża też dość widocznie nasycenie wszystkich innych kolorów, więc w grę wchodzi raczej 9. Jest lepiej, ale nadal dość mocno :/

Jak to uruchomisz, to przesycenia nie będzie:

https://forum.pclab.pl/topic/1289792-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-system-zarz%C4%85dzania-kolorem/page__p__15615344entry15615344

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak wypada czerń w tym monitorze, a dokładniej AOC 27G2U? Czy występuje clouding jak w innoluxach oraz NanoIPS?

 

2) Jak jasność minimalna? Acer VG270U, VG270UP, VG271UP używam przy 5% jasności.

 

3) Jak kwestia IPS glow?

 

4) Jak wypada 27G2U w porównaniu do 27G2U5? Oczywiście zdaję sobie sprawę z płynności, lecz chodzi mi o resztę.

 

5) Czy 27" ma tak samo dobrą matrycę jak 24" model?

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj przejechał do mnie aoc 24g2u no i ogólnie to mi się nawet podoba, ale jest problem. Mam wrażenie że podświetlenie z lewej strony gdzieś od połowy w dół a może i po całej lewej jest słabsze niż z innych stron. Oraz odpaliłem test z tego wątku na wykrycie bad pixeli i takie coś rzuciło mi się w oczy (fotka)

Nie jest to syf z zewnątrz ponieważ próbowałem to zetrzeć, wygląda jak jakiś paproch pod matrycą czy coś. Na początku tego nie widziałem ale teraz po tym teście za każdym razem rzuca się w oczy...

Kurde ostatnio mam pecha do takich rzeczy bo kupowałem głośniki, też przyszły z wadą i też musiałem odsyłać...

post-259158-15740958865479_thumb.jpg

Edytowane przez rafcio24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze pewne pytanie odnośnie tych robaków, gdybym wysłał monitor na gwarancje i napisałbym, że jakieś owady mi pod ekran weszły to oni wyczyszczą ekran, czy po prostu to zleją? Wiecie może jak to jest z AOC? Przecież rozkręcenie monitora nie jest takim wyzwaniem a co dopiero jego wyczyszczenie, ja jako normik trochę się boję cokolwiek grzebać w środku bo z monitorami styczności jeszcze nigdy nie miałem, jeśli chodzi o ich naprawę.. Słyszałem, że MSI Polska to autoryzowany serwis AOC, a MSI uznaję za dobrą markę i oni raczej roboty nie spaprają.

Bardzo bym prosił, by ktoś się wypowiedział, chociaż orientacyjnie. Bo jeśli nie istnieje chociażby opcja wyczyszczenia matrycy a co dopiero jej wymiana to sam to spróbuję wyczyścić, chociaż boję się o gwarancje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem swoją sztukę i też mam tą zółtą/pomaranczową poświatę, ale tylko z lewej strony. Nie wiem czy to złudzenie ale wygląda jakby to zanikało. Kwestia wygrzania podświetlenia? Będę to testował, najwyżej wymienię no i inną sztukę bo mam jeszcze spory BLB w lewym górnym rogu. Badów nie znalazłem póki co.

 

Edit: Rozumiem, że aby właczyć G-Sync compatible trzeba mieć WIN10?

 

Zaciekawiły mnie te testy, które przeprowadzacie odnośnie bad pixeli. Na czym one polegają ? Nie chcę wchodzić na tą stronę bo jej nie znam i nie wiem czy jest ok. Czy to jest po prostu test RGB z jednolitym tłem?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi od X-KOM dostałem informację, że Acer Nitro XV253Q P ma pojawić się dopiero w Q1 2020 w ich ofercie.

 

Z czego wynika prawie 400 zł różnicy między tym Acer Nitro VG240Y, a ASUS TUF VG259Q ? Asus jest większy, a resztę robi marka ? :question:

 

Dziękuję za informację.

 

Większa matryca, innej produkcji (AUO vs PANDA), prawdopodobnie konrast dla typowych IPSów (1000:1), bardziej neutralne kolory i HDR

 

Vg259q zamowiony, dostaje jeszcze sluchawki h5 warte 300-400zl. Dostane, zdam relacje.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Większa matryca, innej produkcji (AUO vs PANDA), prawdopodobnie konrast dla typowych IPSów (1000:1), bardziej neutralne kolory i HDR

 

Vg259q zamowiony, dostaje jeszcze sluchawki h5 warte 300-400zl. Dostane, zdam relacje.

A robisz tak, jak wcześniej pisałeś - kupujesz vg259q i aoc 24g2u jednocześnie do testów?

 

Chciałbym żebyś sprawdził jak działa g-sync, jaka jasność minimalna, tak na oko czy znacznie mniejsza niż w aoc oraz jak wygląda FHD na tych 24,5 calach porównując do aoc 23,8?

+ gdybyś mógł sprawdzić jakie wymiary ma podstawka, bo ta z AOC była gigantyczna xd

Napisz to będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...