Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i mam model chyba z jakiejś nowszej produkcji, u mnie w g-sync pendulum demo kiedy mam zakres od 30 fps do 144 to wygląda na to, że LFC zaczyna się jakoś od 50 fps, a na pcmonitors testowali że w tym modelu załącza się już od 60. To samo w Quake II rtx demo, na średnich ustawieniach z raytracing mam od 50 do 65 fps i cały czas Hz monitora jest na poziomie klatek w grze. Czyżby to się zmieniło wraz z produkcją, sterownikami do gpu?

 

Dokładnie od 53 fps zaczyna się Gsync https://imgur.com/a/XrJtfMJ

LFC na 52 fps https://imgur.com/a/Qqme0em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle da się gdzieś jeszcze kupić tego 24G2U?

 

Znalazłem za 189€ Acer Nitro VG240YP, to chyba dobra alternatywa, a nawet chyba to jest po prostu to samo, skoro ta sama matryca? Brać czy czekać na coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ASUS VG249Q w cenie 829zł w MM, podobno ta sama matryca co w 24g2u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zamówiłem ASUS VG249Q w cenie 829zł w MM, podobno ta sama matryca co w 24g2u

 

 

hmm no ciekaw jestem tego asusa ma ktoś jakieś info o nim czy jest coś podobny do 24g2u

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ciekaw jestem tego asusa ma ktoś jakieś info o nim czy jest coś podobny do 24g2u

 

Ta sama matryca, sam monitor dużo lepiej wykonany od tego AOC gibającego się przy każdym ruchu lub dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ciekaw jestem tego asusa ma ktoś jakieś info o nim czy jest coś podobny do 24g2u

 

Mam już kilka dni i jestem zadowolony, choć potrzebuje jeszcze trochu czasu by się do niego przyzwyczaić. Jak kolega wyżej napisał solidna podstawa, zero martwych pixeli, nic nie smuży, filtr światła niebieskiego działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad tym monitorem. Monitor wspierany przez Nvidie w gsync to VG259Q. Obecnie 1250zl. Myślicie, że ten VG249Q to jest to samo? Jak Ci działa gsync compatible? Puki co znalazłem jedną różnice 24.5cala a tańszy 23.8cala tylko aż taka duża różnica w cenie, gdzie jest haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VG249Q i VG259Q mają zupełnie inną matrycę dwóch różnych producentów. Monitory bez wątpienia będą się mocno różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VG249Q i VG259Q mają zupełnie inną matrycę dwóch różnych producentów. Monitory bez wątpienia będą się mocno różnić.

 

dzieki VG259Q w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki VG259Q w drodze.

 

 

Daj znać jak monitorek wypadł w twojej ocenie jak blb i inne mankamenty tej matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy raz przesiadłem się z 75hz na 144hz. Długo szukałem monitora i zdecydowałem się na Asusa VG259Q bo był wspierany przez nvidia odnośnie gsync compatible a zalezało mi na konforcie gry bo nie znoszę rozdarć ekranu ((tearing). Monitor działa tak jak trzeba i dostosowuje hz do fps dzięki czemu nawet przy 80-90 fps jest mega płynie i na tym mi zależało.

 

Z minusów puki co:

-Obraz na fabrycznych ustawieniach jest trochę za żółty, ale wystarczy zmienić w temp. barw "G" na 90.

-Extreme Low Motion Blur niby miała być taka świetna technologia, ale nikt nie wspomniał ze nie da się jej włączyć wspólnie z gysynciem a jak już się ja właczy to obraz robi się ciemny. Także bezużyteczne bo wolę zdecydowanie gsynca.

-Gdzieś czytałem, ze tekst na tym monitorze jest rozmazany i to prawda... a powiem nawet więcej, że na fabrycznych ustawieniach cały obraz jest trochę jak przez mgłę. Gdyby nie można było by tego skonfigurować w opcjach to przez to napewno bym go oddał bo nie da się na to patrzeć. Na szczęście się da- wystarczy zmienić VividPixel na 50 i obraz robi się ostry.

 

Obecnie raczej nie ma nic lepszego na ryku w 1080p wraz z wspieraną przez Nvidia g sync compatible. Mam nadzieje, że pomogłem. Produkt mega. Polecam!

Edytowane przez Vanq5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy raz przesiadłem się z 75hz na 144hz. Długo szukałem monitora i zdecydowałem się na Asusa VG259Q bo był wspierany przez nvidia odnośnie gsync compatible a zalezało mi na konforcie gry bo nie znoszę rozdarć ekranu ((tearing). Monitor działa tak jak trzeba i dostosowuje hz do fps dzięki czemu nawet przy 80-90 fps jest mega płynie i na tym mi zależało.

 

Z minusów puki co:

-Obraz na fabrycznych ustawieniach jest trochę za żółty, ale wystarczy zmienić w temp. barw "G" na 90.

-Extreme Low Motion Blur niby miała być taka świetna technologia, ale nikt nie wspomniał ze nie da się jej włączyć wspólnie z gysynciem a jak już się ja właczy to obraz robi się ciemny. Także bezużyteczne bo wolę zdecydowanie gsynca.

-Gdzieś czytałem, ze tekst na tym monitorze jest rozmazany i to prawda... a powiem nawet więcej, że na fabrycznych ustawieniach cały obraz jest trochę jak przez mgłę. Gdyby nie można było by tego skonfigurować w opcjach to przez to napewno bym go oddał bo nie da się na to patrzeć. Na szczęście się da- wystarczy zmienić VividPixel na 50 i obraz robi się ostry.

 

Obecnie raczej nie ma nic lepszego na ryku w 1080p wraz z wspieraną przez Nvidia g sync compatible. Mam nadzieje, że pomogłem. Produkt mega. Polecam!

 

Dzięki za informacje o tym monitorze. Miałem go już wcześniej, ale trafiłem na kiepskie podświetlenie i właśnie nie mogłem sobie poradzić z rozmazanym obrazem i oddałem. Szykuje się drugi raz na ten monitor i chyba się na niego zdecyduję. Sprawdzę Twoje ustawienia i może tym razem będzie dobrze.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad sie wziely mity o rozmazanym obrazie na VG259Q. Mialem sprzedalem i osoba ktora go ode mnie kupila tez niczego takiego nie stwierdzila i to nawet na profilu wyscigow wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może jak ktoś przyzwyczaił się do monitora z większym PPI, to tak postrzega np. czcionki na pulpicie 24" FHD.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek i pytanie. Dobrze zakładam, że Asus VG249Q i VP249QGR to ta sama matryca (i pewnie żadnych różnic w oprogramowaniu)?

Wziąłem ten drugi, ale zastanawiam się nad wymianą na VG, bo cena podobna, a dochodzi regulowana stopka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeglądam ten wątek i pytanie. Dobrze zakładam, że Asus VG249Q i VP249QGR to ta sama matryca (i pewnie żadnych różnic w oprogramowaniu)?

Wziąłem ten drugi, ale zastanawiam się nad wymianą na VG, bo cena podobna, a dochodzi regulowana stopka.

 

Od razu mogłeś brać VG259Q. Ekran jest większy, bo ma 24,5 cala i masz regulację góra-dół i obracanie ekranu. Myślę, że to będzie sensowny wybór ;)

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up,

ale to jest 50% więcej niż VG249Q :), który też ma regulację góra-dół i obracanie ekranu. Właściwie stąd moje pytanie, bo w MM ten model z regulacją jest w cenie VP249QGR, który regulacji nie ma. Sprawa i tak się rozwiąże, bo zamówiłem ten model i będę mógł porównać oba zanim ostatecznie zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up,

ale to jest 50% więcej niż VG249Q :), który też ma regulację góra-dół i obracanie ekranu. Właściwie stąd moje pytanie, bo w MM ten model z regulacją jest w cenie VP249QGR, który regulacji nie ma. Sprawa i tak się rozwiąże, bo zamówiłem ten model i będę mógł porównać oba zanim ostatecznie zdecyduję.

 

Jak wziąłeś model VG249Q to super, bo jest nieco lepszy. A wcześniej zrozumiałem, że bierzesz VP249QGR czyli "biedniejszą" wersję. Do wersji VG259Q musiałbyś dopłacić 350 zł ;)

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś AOC 24G2U, kupiony na morelach za 1049zł, zgodnie z tym co raportuje AIDA64 jest produkcji "Tydzień 12 / 2020".

Dla pewności użyłem DDU by usunąć zarówno sterownik od mojego starego monitora LG i karty graficznej, podłączyłem wszystko do kupy oczywiście przez dołączony przewód DisplayPort do mojej MSI GTX 1070 Gaming X z wgranym firmware Nvidii dotyczącym lepszej współpracy z DisplayPortami ( https://pclab.pl/news78101.html ), odpaliłem kompa, ze strony AOC pobrałem sterownik i go zainstalowałem.

 

Teraz tak - ustawienia fabryczne, niczego nie zmieniałem w menu monitora (Freesync jest domyślnie włączony), zainstalowałem sterowniki Nvidii, w panelu włączyłem G-sync Compatible + powiadomienie by w grach było ładnie widać, że jest włączony. Dodatkowo po tej zmianie trzeba było w systemie ustawić z powrotem 144Hz bo zgodnie z opisem odświeżanie zostało zresetowane do 60Hz: https://eu.aoc.com/en/gaming/news/guide-on-how-to-enable-g-sync-on-your-freesync-monitor-1

 

Na test poszły Cod Mw 2019 oraz Escape From Tarkov i na chwilę obecną obie gry działają poprawie, również z włączonym G-sync Compatible.

 

Tak poza grami to jak pisali inni w oczy rzuca się dosyć wysokie podświetlenie - fabrycznie monitor jest ustawiony na jaskrawość 90 i kontrast 70 - dla porównania mój stary LG W2252 TQ-PF miał fabrycznie jaskrawość 100 i kontrast 50 ale to była stara matryca TN - tutaj w AOC 24G2U póki co mi to nie przeszkadza, a nawet daje miłe wrażenie większej ostrości i wyrazistości - nie wiem czy to kwestia przesiadki z TN na IPS czy też właśnie ustawień jaskrawości i kontrastu ale w niejednej recenzji czytałem, że AOC 24G2U ma fabrycznie dobrze dobrane ustawienia i powinny przypasować większości osób. Nie wiem jak będzie z czasem ale obecnie nie przejmuję się tym ani mi to jakoś wybitnie nie przeszkadza, dam czas oczom by przywykły a w razie czego zawsze można będzie pobawić się i coś podregulować (w recenzji od Hardware Unboxed tego monitora były podane nawet optymalne nastawy dla chętnych).

 

Odnośnie podświetlenia i innych anomalii - na czarnym tle czy na jasnym tle nie widzę problemów u siebie ale jak wspomniałem przesiadłem się po 9 latach z matrycy TN więc moje zdanie w tym temacie raczej nie powinno mieć znaczenia bo dla mnie cokolwiek nowego co nie jest matrycą TN to skok jakościowy - wiadomo o co chodzi.

 

Czy jestem zadowolony? Pierwsze wrażenie pozytywne, jest dobrze i tak - cieszę się ale czas pokaże i trzeba go po prostu dłużej poużywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie drugi Asus VG249Q, podłączyłem, ten poprzedni VP249QGR poszedł do kartonu. Z zewnątrz VG sporo lepszy, solidna podstawa, wygodne wszelkie manipulacje. Od strony softu - oba praktycznie to samo: w VG tryby nazywają się Game Visual, w VP Splendid.

Natomiast w tym VG jest coś nieokreślonego z obrazem, jakby geometria była zaburzona? Jak patrzę na linie pionowe (ramki okien) to mam wrażenie, że nie są proste. Podobnie na narożniki okien w desktopie - jakby tam nie było kąta prostego, ale ostry. W VP nie było takiego odczuwalnego efektu wizualnego. Krzywa matryca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy się nie spotkałem z problemem nieprawidłowej geometrii w płaskim LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z nierównomiernym oświetleniem może dawać taki efekt?

Pracowałem dziś kilka godzin na tym poprzednim Asusie, może wzrok musi odpocząć bo są jakieś różnice? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z nierównomiernym oświetleniem może dawać taki efekt?

Zdecydowanie nie. ... weź Ty przyłóż linijkę jaką, czy coś, do narysowanej prostej w PAINT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...