Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Na matrycy to oni akurat nie oszczędzali.

Panda wzięła się za produkcję naprawdę dobrych paneli. Jeśli chodzi o panel w 24G2U to powstał on w współpracy z Sharp (IGZO). Matryca pewnie swoje kosztowała, ale też nie była przesadnie droga ze względu na agresywną politykę cenową Pandy (walka o klienta). Już gdzieś wyczytałem, że Panda chce rywalizować z LG i AUO/BOE, już nie pamiętam dokładnie.

 

EDIT: W dzisiejszych czasach nie ma producenta, który by na czymś nie oszczędzał. Zawsze się znajdzie chociażby jeden element, który odstaje od pozostałych pod względem ceny. Jedni oszczędzają na wykonaniu, inni zaś matryce, podświetlenie i elektronika. Tutaj akurat AOC olało wykonanie. A to, że najniższa możliwa jasność to +- 90 kandeli to wina tylko i wyłącznie elektroniki sterującej podświetleniem, która ma ciut zawyżoną granicę najniższej jasności.

 

Taka moja opinia.

No więc tak. Dzisiaj przyjechał do mnie nowy monitor z reklamacji. Zaszła trochę śmieszna sytuacja bo nie dostałem żadnej informacji, czy w ogóle gwarancja została zatwierdzona. Prosili tylko o zdjęcia matrycy i dane moje jak i monitora (numer seryjny itd.). Finalnie mam 2 monitory i czekam na odpowiedź, kiedy kurier przyjedzie po ten stary. Chociaż nie wiem jak to jest. Odnośnie nowego monitora, matryca czysta na błysk, BLB niemalże zerowy. Jasność minimalna - jestem pewny, że jest ciemniejszy od poprzednika, nawet o wiele. Jestem dumny, że kupiłem właśnie monitor od AOC. Obsługę klienta mają super, tylko ta sytuacja, że mam teraz 2 jest ciut zabawna, ale zobaczymy jak się to wszystko rozwinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Dzisiaj przyjechał do mnie nowy monitor z reklamacji. Zaszła trochę śmieszna sytuacja bo nie dostałem żadnej informacji, czy w ogóle gwarancja została zatwierdzona. Prosili tylko o zdjęcia matrycy i dane moje jak i monitora (numer seryjny itd.). Finalnie mam 2 monitory i czekam na odpowiedź, kiedy kurier przyjedzie po ten stary. Chociaż nie wiem jak to jest. Odnośnie nowego monitora, matryca czysta na błysk, BLB niemalże zerowy. Jasność minimalna - jestem pewny, że jest ciemniejszy od poprzednika, nawet o wiele. Jestem dumny, że kupiłem właśnie monitor od AOC. Obsługę klienta mają super, tylko ta sytuacja, że mam teraz 2 jest ciut zabawna, ale zobaczymy jak się to wszystko rozwinie.

A co miałeś za problem że dałeś na reklamację? Z tego co pamiętam to chyba miałeś wersję 27 calową?

Czytałem właśnie kiedyś, że podobno dobry mają serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miałeś za problem że dałeś na reklamację? Z tego co pamiętam to chyba miałeś wersję 27 calową?

Czytałem właśnie kiedyś, że podobno dobry mają serwis.

24 cale, 27 na FULL HD to dla mnie zdecydowanie za mało jak zobaczyłem 2k na 27 calach.

Miałem 4 miejsca gdzie były paprochy na matrycy i dosyć sporawy BLB chociaż ten prawie w ogóle mi nie przeszkadzał, bardziej mi zależało na matrycy wolnej od badów/prochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przechodzisz na 2k i 27cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przechodzisz na 2k i 27cali?

Nie mówię, że przechodzę, 24 cale na FULL HD jest ok. Jak już bym miał zmienić monitor lub dokupić a mam takie plany to jedynie jakiś ultrawide 34 calowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 cale, 27 na FULL HD to dla mnie zdecydowanie za mało jak zobaczyłem 2k na 27 calach.

2K to też jest FullHD (inni nazywają 2K 2560x1440 - dosyć to głupie). By nie było wątpliwości, proponuję nazywać 2560x1440, jak nie jakieś QHD, to przynajmniej 2,5K jak już coś.

 

ps. 2560x1440 nieźle wygląda na 23,8" . Na 27" to już bym celował w 3840x2160 ... ale oczywiście na 27" 2560x1440 i tak lepsze od 1920x1080 na 24".

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że przechodzę, 24 cale na FULL HD jest ok. Jak już bym miał zmienić monitor lub dokupić a mam takie plany to jedynie jakiś ultrawide 34 calowy.

Gdzie zamawiales swoj model 24G2U??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamawiales swoj model 24G2U??

Morele. Wymiana monitora nastąpiła bez uczestnictwa sklepu.

Mam jeszcze jedno pytanie. To jest po prostu błąd ze strony AOC, że kurier nie chciał tego monitora, czy po prostu go już nie chcą ze względu na to, że jest wadliwy? Czekam na odpowiedź z ich strony, ale po raz pierwszy spotykam się z czymś takim. Chciałem dzisiaj do nich napisać a tutaj patrzę, że ticket do support został zamknięty, monitor przyszedł nowy, a stary nadal u mnie. Stworzyłem nowy ticket i czekam na odpowiedź.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentow sie nie zwraca :D

 

Seriws AOC jest we wroclawiu, tutaj zglaszales ticket?? Skad wyslali ci nowego ??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentow sie nie zwraca :D

 

Seriws AOC jest we wroclawiu, tutaj zglaszales ticket?? Skad wyslali ci nowego ??

Gorzów Wielkopolski, TPV Displays Technology.

Ticket wysyłam ze strony AOC, zakładka support.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci przegladalem oferte AOCa i w oczy mi wpadla wersja w rozdzielczosci QHD. Mianowicie chodzi tutaj o modele flat - Q27G2U oraz curved - CQ27G2U. Wydaje mi sie, ze to jest ten sam monitor o ktorym rozmawiacie w tym temacie tylko z podbita rozdzialka. Na razie wiekszosc serwisow pokazuje te panele w formie newsa. Jest kilka recenzji na YT. Ciekawe jak bedzie sie ksztaltowala cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe modele na matrycy VA już można kupić.

Ten płaski się wydaje ciekawą opcją bo może uniknie problemów jemu podobnych ekranów VA.

 

Swoją drogą to BLB w prawej dolnej części wynika z tego, że akurat w tym miejscu ramka jest gorzej spasowana, bo są tam przyciski i malutki laminat.

Jak ktoś spojrzy to widać, że są tam zdecydowanie większe luzy w porównaniu do reszty obudowy.

 

Dopóki w monitorach nie wejdą porządne VA w rozsądnej cenie lub OLED to będziemy tuptać w miejscu - taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ciągle się waham. Iść w szybką TNkę w 1440p 144hz (gram sporo w fpsy w multi), albo coś z 240Hz 27' FHD, czy też VA 1440p 144hz, która nie jest taką szybką matrycą. Przeglądam recki paneli już od miesiąca i szału dostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moja TN ma 8bit bez FRC, opisywany IPS ma 6bit + FRC i pytanie jak to ma sie w praktyce w kwesti kolorow?? 6bit + FRC to mi sie kojarzy z naprawde starymi monitorami i na dzisiejsze czasy te 8bit to powinno byc w kazdym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność przejścia barw i gradienty oberwą po tyłku. Właściwie przesiadka z TN 8 BIT na IPS 6+2 BIT to masło maślane w tej kwestii. Jeden i drugi sobie nie radzi z przejściami. Lepiej wziąć IPS'a 8 BIT który dzisiaj jest już standardem praktycznie, coraz częściej w monitorach dla graczy wsadzają już 8+2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność przejścia barw i gradienty oberwą po tyłku. Właściwie przesiadka z TN 8 BIT na IPS 6+2 BIT to masło maślane w tej kwestii. Jeden i drugi sobie nie radzi z przejściami. Lepiej wziąć IPS'a 8 BIT który dzisiaj jest już standardem praktycznie, coraz częściej w monitorach dla graczy wsadzają już 8+2.

Apropo naszego Dell to akurat w testach gradietn wychodzi przyzwoicie. Stad moje pytanie sie zrodzilo.

 

X3mjvvd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo naszego Dell to akurat w testach gradietn wychodzi przyzwoicie. Stad moje pytanie sie zrodzilo.

 

https://i.imgur.com/X3mjvvd.jpg

 

Ja już nie mam S2719DGF, sprzedałem go na początku roku z dość minimalną stratą. :)

 

Co do gradientu to RTIngs dość luźno podchodzi do oceny tego parametru, bo większość monitorów konsumenckich ma nieścisłości, nawet IPS 8 BIT nie jest idealny w tym zakresie i wiele zależy od barwy.

Generalnie w moim teście przejść barw i bezpośrednim porównaniu: U2717D na IPS'ie sromotnie potrafił wygrać z S2719DGF. Aorus FI27Q w trybie 8bit wypada na poziomie U2717D, dopiero aktywacja 8+2 daje lepsze przejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność przejścia barw i gradienty oberwą po tyłku. Właściwie przesiadka z TN 8 BIT na IPS 6+2 BIT to masło maślane w tej kwestii. Jeden i drugi sobie nie radzi z przejściami.

Za banding na gradientach nie odpowiada ilość bitów matrycy, tylko ilość bitów/precyzja obliczeń wewn. monitora (monitor może mieć matrycę 6bit+FRC, a liczyć wewnętrznie na 10 bitach). Monitor 6 bit+FRC może mieć płynne przejścia na gradientach, a monitor z matrycą 8 bit może mieć banding (bo różnicę robi dokładność wewn. obliczeń).

 

Różnica między monitorem z matrycą 6bit+FRC (wewn. 10 bit) a monitorem z matrycą 8 bit (10 bit wewn.), zakładając że obie matryce wymagają identycznie mocnej korekcji, jest taka, że na na matrycy 8 bit dithering będzie praktycznie niewidoczny.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje Samsung LC24FG73FQUXEN, czy to normalne, że po bokach jest jaśniejszy? Czy te zakrzywione tak mają? W ustawieniach zjechałem tylko z jasnością by oczu nie wypalało.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie testuje Samsung C24FG73FQU, czy to normalne, że po bokach jest jaśniejszy? Czy te zakrzywione tak mają? W ustawieniach zjechałem tylko z jasnością by oczu nie wypalało.

Wszystkie zakrzywione VA maja batmana dlatego dla mnie krzywulce sa stracone. Najgorzej ogladac wieczorem filmy co robie czesto to nawet na mojje TN nie ma czegos takiego jak mialem na zakrzywionym VA gdzie batman az razil w oczy, tutaj na TN przynjamniej gorsza czern lae rownomierna nie denerwuje mnie tak jak tam.

 

Mam do oderbania AOC ten VA 1440p 144Hz nowosc ale chyba go odpuszcze, ogladalem test Linusa to kwiatki wcyhodza, Hardware Unboxed znowu chwalil najwyzszy overdrive a Linus jak to wlaczyl na zywo to od razu wylaczyl :E

 

Pozostaje dozbierac na tego Aorusa co ma Disconect a poki co jestem bardzo zadwolony z obecnej TN i zaden inny monitor poza Aorusem nie zrobil na mnie takiego wrazenia zeby zmienic za wszelka cene.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, no cóż. Monitor mam pierwszy dzień i już powstaje powidok. Mam nadzieję, że jak matryca się trochę rozrusza to zniknie i nie będzie się pojawiać. Jutro pokażę jak to wygląda. Już byłem uradowany no ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Myślicie, że to zniknie? Na poprzednim egzemplarzu w ogóle go nie było.

EDIT: tutaj link https://zapodaj.net/69ef575344a7a.jpg.html

Jestem na telefonie i nie znalazłem opcji by wrzucić to w jakikolwiek inny sposób.

EDIT2: Jest 6, odpalam komputer a tu nic. Powidok zniknął, dziwne.

EDIT3: Zostawiłem monitor na 3 minuty z paskiem zadań, już zdążył powstać lekki powidok.

EDIT4: Myślicie, że czymś takim pobudzę piksele?

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, no cóż. Monitor mam pierwszy dzień i już powstaje powidok. Mam nadzieję, że jak matryca się trochę rozrusza to zniknie i nie będzie się pojawiać.

Obawiam się, że lepiej nie będzie. Jednak oczywiście daj znać, jeśli się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, no cóż. Monitor mam pierwszy dzień i już powstaje powidok. Mam nadzieję, że jak matryca się trochę rozrusza to zniknie i nie będzie się pojawiać. Jutro pokażę jak to wygląda. Już byłem uradowany no ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Myślicie, że to zniknie? Na poprzednim egzemplarzu w ogóle go nie było.

EDIT: tutaj link https://zapodaj.net/...344a7a.jpg.html

Jestem na telefonie i nie znalazłem opcji by wrzucić to w jakikolwiek inny sposób.

EDIT2: Jest 6, odpalam komputer a tu nic. Powidok zniknął, dziwne.

EDIT3: Zostawiłem monitor na 3 minuty z paskiem zadań, już zdążył powstać lekki powidok.

EDIT4: Myślicie, że czymś takim pobudzę piksele?

 

Na ile masz ustawioną jasność? Może zmniejszenie coś da? Na fabrycznej to gały wypala a i pewno coś jeszczeszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LCD podświetlenie (jego jasność) nie powinno mieć wpływu na występowanie/poziom występowania powidoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się to pojawiało po kilku godzinach wyświetlania tego samego to bym to zrozumiał, ale tu wystarczy, że przeglądam jasną stronę przez około godzinę i na szarym tle już widać zarys paska zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...