Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby coś to model 27g2g4 czyli 27g2u został dodany przez nvidię do oficjalnej listy gsync compatible. Ciekawe czemu nie dodali 24 calowca.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś to model 27g2g4 czyli 27g2u został dodany przez nvidię do oficjalnej listy gsync compatible. Ciekawe czemu nie dodali 24 calowca.

Dziwne. Dodatkowo zakres działania ma niby 48-165hz, a przecież ten monitor ma 144hz. Może 27G2G4 to nie 27G2U tylko jakiś wariant tego monitora który dopiero wyjdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Dodatkowo zakres działania ma niby 48-165hz, a przecież ten monitor ma 144hz. Może 27G2G4 to nie 27G2U tylko jakiś wariant tego monitora który dopiero wyjdzie?

 

Nie, g4 g2u, to wszystko jeden model. Nawet w menedzerze urzadzen system wykryl 24 calowa wersje jako 24g2w1g4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sklepach kupowaliście swoje egzemplarze? Nie cierpię się bawić w zwroty i chcę zmaksymalizować szansę na trafienie za pierwszym razem bez bad pixeli itd :)

 

A kupował może ktoś w Amazonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Oprócz tego AOC i Asusa VG249Q na matrycy firmy Panda jest jeszcze jakiś Acer? Co prawda nie jestem zainteresowany monitorami na tym panelu, ale jestem ciekawy jak wygląda ten Acer, jednak nie mogę go znaleźć? Zna ktoś nazwę modelu?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Dodatkowo zakres działania ma niby 48-165hz, a przecież ten monitor ma 144hz. Może 27G2G4 to nie 27G2U tylko jakiś wariant tego monitora który dopiero wyjdzie?

Nie, mój wykrywa jako 27g2g4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mój wykrywa jako 27g2g4.

To ciekawe czy rzeczywiście działa do 165 hz, czy się pomylili i czy dodadzą 24G2U na listę. Btw, jak wygląda 1080p na 27 calach, zwłaszcza w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem AOC 24G2U, i jestem zadowolony oprócz paru aspektów. Zaczne od tego że przesiadam się z monitora o matrycy VA więc miałem spore obawy dotyczące tego jak będą się prezentowały nocne sceny w leciutko oświetlonym pokoju o porach nocnych, i jestem zadowolony, nawet bardzo z czarnego koloru, nie widzę różnicy swoim laikowym okiem na minus w porównaniu z moim starym BENQ GW2460HM ( https://www.displayspecifications.com/en/model/7d2d9b1 ) który w teorii ma kontrast 5000:1 ale w praktyce jak patrzę na ciemne sceny w lekko oświetlonym pokoju w porze nocnej na nowym AOCu to wyglądają super i nie odstają od mojej starej VA... ALE oczywiście jest ale, przy absolutnie czarnych scenach, jest widoczny IPS GLOW, w zależności twojego położenia od monitora IPS Glow występuje w moim egzemplarzu w każdym rogu monitora, po prawej stronie jest on większy niż z lewej, ale nie jest on na tyle duży czy irytujący, tym bardziej że przebija się on w sumie tylko przy absolutnie czarnych scenach zeby odbierało mi to przyjemność z oglądania filmów albo graniu o porze nocnej. Kolejny aspekt to jeden martwy piksel, na szczęście w górnej części ekranu więc nie rzuca mi się on w oczy jakoś specjalnie, i nie przeszkadza mi on no chyba że staram się go szukać i skupie na nim wzrok. Jeszcze jedna sprawa tem monitor ma mocne intensywne kolory, w mojej opinii przekłamujące kolory, które wyglądają zbyt intensywnie i nie fajnie i to w każdej temperaturze barwowej ciepłej, normalnej i zimnej, to moja subiektywna opinia, niektórzy lubią intensywne kolory. Na szczęście ten problem można według mnie całkowicie zniwelować ustawiając SRGB, kolory wtedy w mojej opinii są znacznie bardziej naturalne i przytłumione, i jakość obrazu w filmach wygląda znacznie lepiej, jedyny problem jest taki że SRGB lockuje Cię na ustawieniach i na fabrycznie ustawionej jasności 90, komuś może to przeszkadzać, dla kogoś obraz może być za jasny, dla mnie jest ok, no ale SRGB tylko na 90 jasności tak dla informacji, i żadnego regulowania ustawieniami. W grach testowałem na razie tylko Deus Ex'a Rozłam Ludzkości i testowałem dosłownie przez 30 minut i jest super. Free Sync też wydawał się smigać, z lockowałem fps na 60 w RTSS, gdyż mój komputer nie jest wystarczająco silny żeby pociągnąć więcej bez zbytniego meczenia karty graficznej, wyłączyłem VSYNC i wszystko śmigało. 144 HZ chociażby na samym surfowaniu po internecie, jeżdzeniu myszką, przeglądaniu stron to po prostu BAJKA, i chociażby tylko dla tego warto mieć monitor 144 HZ, teraz cięzko mi sobie wyobrazić surfowanie po internecie w 60 fpsach. Nie testowałem jeszcze szybkich gier, jak CS;GO , LoL czy mniej wymagające gry graficznie gdzie mógłbym przetestować w praktyce te 144hz, ale podejrzewam że również będzie miód.

 

Na koniec, jako że pierwszy raz posiadam monitor IPS, to chciałbym się zapytać o jeszcze jedną rzecz bo nie do końca wiem czy to normalne czy nie, otóż po lewej i prawej stronie monitora jest lekka żółta poświata, po lewej stronie jest ona większa, i możecie ją zobaczyć na zdjęciu, zignorujecie ten intensywny pomarańczowy kolor jest on efektem przekłamania (zdjęcie z telefonu) i on nie występuje, ale ta żółta lekka poświata owszem jest. Zdjęcie zrobione lewej stronie monitora. Chciałbym zaznaczyć że ta poświada jest głównie widoczna na białym kolorze, i odcieniach białego jak szaro-biały etc.. Występuje też (mniej) przy kolorze czarnym, i odcieniach czarnego jak szaro-czarny etc... Zanika prawie całkowicie przy intensywnych kolorach takich jak czerwony - zielony czy niebieski, testowane tutaj: http://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm . Więc jest to normalne czy nie za bardzo, i czy coś takiego można by było w przyszłości wysłać na gwarancje?

 

iYLB8AD.jpg

Edytowane przez Nucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa tem monitor ma mocne intensywne kolory, w mojej opinii przekłamujące kolory, które wyglądają zbyt intensywnie i nie fajnie i to w każdej temperaturze barwowej ciepłej, normalnej i zimnej, to moja subiektywna opinia, niektórzy lubią intensywne kolory.

Po włączeniu profilowania w programie do odtwarzania filmów, przeglądarce zdjęć, przeglądarce www, nie będzie przesyconych kolorów na pełnym gamucie. Ponadto kolory na zdjęciach ProPhotoRGB nie są wyblakłe - mam na myśli to zdjecie, z pięknymi nasyconymi kolorami: https://easyupload.io/nrn81y

 

Obcinanie wszystkiego do sRGB to zły pomysł, bo wiele naturalnych kolorów nie da się wyświetlić w tej przestrzeni (nic dziwnego, skoro sRGB pokrywa ~1/3 przestrzeni widzianej przez człowieka)

 

Tutaj instrukcja jak to ogarnąć: https://forum.pclab.pl/topic/1289792-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-system-zarz%C4%85dzania-kolorem/page__p__15615344

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu profilowania w programie do odtwarzania filmów, przeglądarce zdjęć, przeglądarce www, nie będzie przesyconych kolorów na pełnym gamucie. Ponadto kolory na zdjęciach ProPhotoRGB nie są wyblakłe - mam na myśli to zdjecie, z pięknymi nasyconymi kolorami: https://easyupload.io/nrn81y

 

Obcinanie wszystkiego do sRGB to zły pomysł, bo wiele naturalnych kolorów nie da się wyświetlić w tej przestrzeni (nic dziwnego, skoro sRGB pokrywa ~1/3 przestrzeni widzianej przez człowieka)

 

Tutaj instrukcja jak to ogarnąć: https://forum.pclab.pl/topic/1289792-Jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-system-zarz%C4%85dzania-kolorem/page__p__15615344

 

Ale to profilowanie kolorów mam zrobić przy ustawionym sRGB, czy przełączyć na inną temperature barwową i zrobić to profilowanie?? Co sądzisz o tym zdjęciu powyżej, czy ta żółtawa lekka poświata po bokach ekranu jest normalna czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile do monitorów są rozpowszechniane zwykle do pełnego gamutu, a nie obchlasta sRGB ;) ( przynajmniej tak miałem z profilem do EIZO S2231W - poprawne kolory były tylko na pełnym gamucie )

 

Co do temperatury barwowej, to wybierz nastawę 6500K/ustaw nastawę domyślną ew. ustaw wartości które ktoś osiągnął mierząc ten model i znalazł przy nich 6500K.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile do monitorów są rozpowszechniane zwykle do pełnego gamutu, a nie obchlasta sRGB ;) ( przynajmniej tak miałem z profilem do EIZO S2231W - poprawne kolory były tylko na pełnym gamucie )

 

Co do temperatury barwowej, to wybierz nastawę 6500K/ustaw nastawę domyślną ew. ustaw wartości które ktoś osiągnął mierząc ten model i znalazł przy nich 6500K.

 

6500 w tym monitorze jest jako Ciepłe, kolory wydawały mi się zbytnio intensywne mając ustawioną tę wartość, to całe profilowanie trochę pomoże w tym czy nie? A i mógłbyś mi napisać którą wartość wybrać?

 

Wiadomo BENQ GW2460 odpada bo to od starego monitora, ale co zresztą?

 

7aLkp2F.png

Edytowane przez Nucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w systemie profilu to tego monitora. Masz tylko profil do poprzedniego BenQ GW2460. Naciśnij przycisk przeglądaj i wskaż plik z profilem do ekranu (zwykle można ściagnąć ze strony producenta, albo czasem recenzenci udostępniają jak pomierzą)

 

6500 w tym monitorze jest jako Ciepłe, kolory wydawały mi się zbytnio intensywne mając ustawioną tę wartość,

Zmiana temperatury barwowej nie wpływa na nasycenie kolorów ... no przynajmniej nie wpływała na lekko kilkudziesięciu-kilkuset różnych monitorach jakie w życiu widziałem :)

 

to całe profilowanie trochę pomoże w tym czy nie?

Pomoże w pełni (kolory będą naturalne). Byle profil był poprawny (producent nie zawsze daje poprawny profil, przykładowo EIZO daje profil dobry, natomiast LG często beznadziejny) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta piszą, że Freesync działa w zakresie 30-144Hz, natomiast z tego co sprawdzałem to przy włączonym G-Sync Compatible, poniżej 60fps już podwaja odświeżanie. Ktoś sprawdzał jak to wygląda na kartach AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja również zakupiłem swój egzemplarz po wcześniejszym obejrzeniu recenzji Stilara. Moja sztuka ma prawie wszystko idealne. Równomierne podświetlenie, BLB lekko widoczny, niska jasność na najniższym jej poziomie, lecz mam 3 miejsca z uszkodzonymi pikselami. W jednym miejscu wygląda to jakby piksel nie był doświetlony tzn. daje kolor, lecz jest ciemniejszy od pozostałych. Jeszcze jeden w prawym rogu po prostu leży, ciemność, jeszcze jeden u dołu ekranu. Są one praktycznie niewidoczne, jedynie na jasnym tle jak się przyjrzę to rzucają się w oczy. I mam właśnie pytanie, czy z czasem np. jak pojawi się więcej tych martwych pikseli mogę odesłać monitor chociażby na gwarancję? Jest w ogóle jakaś szansa, że te piksele z czasem ożyją?

Po raz pierwszy też słyszę o matrycach firmy Panda. Są one dobre, czy średnia raczej jakość? Nie znalazłem też żadnych informacji o nich w Internecie.

Tutaj jeszcze dorzucam zdjęcie pikseli uszkodzonych:

Dolny róg:

https://zapodaj.net/772e2a9d92629.jpg.html

Lekko niedoświetlony:

https://zapodaj.net/8b68cb1b0779e.jpg.html

Prawy dolny róg:

https://zapodaj.net/cc5b821e981e0.jpg.html

By zobaczyć całe zdjęcie musicie oddalić stronę, w Chromie to CTRL + scroll w dół.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ja również zakupiłem swój egzemplarz po wcześniejszym obejrzeniu recenzji Stilara. Moja sztuka ma prawie wszystko idealne. Równomierne podświetlenie, BLB lekko widoczny, niska jasność na najniższym jej poziomie, lecz mam 3 miejsca z uszkodzonymi pikselami. W jednym miejscu wygląda to jakby piksel nie był doświetlony tzn. daje kolor, lecz jest ciemniejszy od pozostałych. Jeszcze jeden w prawym rogu po prostu leży, ciemność, jeszcze jeden u dołu ekranu. Są one praktycznie niewidoczne, jedynie na jasnym tle jak się przyjrzę to rzucają się w oczy. I mam właśnie pytanie, czy z czasem np. jak pojawi się więcej tych martwych pikseli mogę odesłać monitor chociażby na gwarancję? Jest w ogóle jakaś szansa, że te piksele z czasem ożyją?

Po raz pierwszy też słyszę o matrycach firmy Panda. Są one dobre, czy średnia raczej jakość? Nie znalazłem też żadnych informacji o nich w Internecie.

Tutaj jeszcze dorzucam zdjęcie pikseli uszkodzonych:

Dolny róg:

https://zapodaj.net/772e2a9d92629.jpg.html

Lekko niedoświetlony:

https://zapodaj.net/8b68cb1b0779e.jpg.html

Prawy dolny róg:

https://zapodaj.net/cc5b821e981e0.jpg.html

By zobaczyć całe zdjęcie musicie oddalić stronę, w Chromie to CTRL + scroll w dół.

Rzeczywiście słabo wygląda. Też miałem tyle że 2 przy sobie bad pixele, na białym tle wyświetlały się jak zielone i jeden niedoświetlony, ale ledwo widoczny. Oddałem bo potem z gwarancją nie chciało by mi się bawić, poza tym miał mocno widoczne nierówne podświetlenie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście słabo wygląda. Też miałem tyle że 2 przy sobie bad pixele, na białym tle wyświetlały się jak zielone i jeden niedoświetlony, ale ledwo widoczny. Oddałem bo potem z gwarancją nie chciało by mi się bawić, poza tym miał mocno widoczne nierówne podświetlenie :/

Nie mówię, że to wygląda źle, za pierwszym razem jak sprawdzałem, czy nie ma bad pixeli to nawet ich nie zauważyłem. Dostrzegłem je dopiero 3 dnia po zakupie monitora i teraz kiedy już wiem, gdzie się znajdują o wiele łatwiej jest je dostrzec. Ta Panda do chińska firma? Chciałbym o nich poczytać ale nigdzie nic nie mogę znaleźć.

Edytowane przez MrLukaszo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to wygląda źle, za pierwszym razem jak sprawdzałem, czy nie ma bad pixeli to nawet ich nie zauważyłem. Dostrzegłem je dopiero 3 dnia po zakupie monitora i teraz kiedy już wiem, gdzie się znajdują o wiele łatwiej jest je dostrzec. Ta Panda do chińska firma? Chciałbym o nich poczytać ale nigdzie nic nie mogę znaleźć.

Nie wiem, nie znam się na panelach. Ja też zauważyłem moje chyba po 2 dniach. Wydaje mi się że na początku ich nie było, a sprawdzałem dokładnie na każdym tle. Były praktycznie na środku ekranu, więc bym na 100 % zauważył. Widocznie się pojawiły w miarę użytkowania, tobie też pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się na panelach. Ja też zauważyłem moje chyba po 2 dniach. Wydaje mi się że na początku ich nie było, a sprawdzałem dokładnie na każdym tle. Były praktycznie na środku ekranu, więc bym na 100 % zauważył. Widocznie się pojawiły w miarę użytkowania, tobie też pewnie

Więc skoro na początku działały to w miarę użytkowania powinny się obudzić, przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niska jasność na najniższym jej poziomie

Hmm ciekawe, bo jak dotąd wszyscy narzekają, że na podświetleniu 0% jest wciąż zbyt jasno. Testowałeś nocą w zgaszonym pokoju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe, bo jak dotąd wszyscy narzekają, że na podświetleniu 0% jest wciąż zbyt jasno. Testowałeś nocą w zgaszonym pokoju?

Nie wiem, może ja jestem przyzwyczajony do wyższej jasności albo po prostu jest ona niska. Nie przeszkadza mi w ogóle jasność wieczorem, białe strony bo oczach nie dają. Natomiast obawiam się tych bad pixeli, czy z czasem nie pojawi się ich więcej i czy gwarancje je obejmuje? Teraz niestety nie wymienię monitora po prostu w sklepie bo jest mi on potrzebny a, gdy miałbym możliwość wymiany monitora to okres na to przeznaczony minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wyskoczą w ciągu paru tygodni to raczej nie wyskoczą już nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wyskoczą w ciągu paru tygodni to raczej nie wyskoczą już nigdy.

A jest szansa, że te co się pojawi, znikną?

Mógłbyś też mi podać jakąś stronką, gdzie mógłbym poczytać o tej firmie "Panda"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest szansa, że te co się pojawi, znikną?

Mógłbyś też mi podać jakąś stronką, gdzie mógłbym poczytać o tej firmie "Panda"?

Ja tam na twoim miejscu bym oddał i wziął nową sztukę. Jak są bad pixele to jest to dla mnie uszkodzenie na tyle poważne, że monitor koniecznie musi być wymieniony.

A z gwarancji to ja tam nie wiem. Nawet jeśli, to Ci matrycę chyba wymieniać będą u producenta więc nie licz na szybkie załatwienie sprawy. Lepiej oddać i wziąć nowy, załatwisz w kilka dni i masz spokój a nie potem modlić się żeby uznali na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...