Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Melduje się ze swoją sztuką ;)

 

Faktycznie jest zauważalny BLB, u mnie głównie prawa dolna krawędź oraz lewa strona ok. 3cm od krawędzi.

Matryca wygląda spoko, ziarna brak (tego się obawiałem) brak problemów pikselami czy tzw. "paprochami" - sprawdzałem i nic nie rzuciło mi się w oczy.

 

Kolorki na fabrycznych ustawieniach bardzo spoko, jasność maksymalna taka sobie, minimalna w sumie mogłaby zejść deczko niżej, ale nie ma co narzekać.

Mój poprzedni monitor (ASUS MG248Q) mam wrażenie, że był jaśniejszy i potrafił zejść niżej z jasnością (to pierwsze na 100%, drugiego nie jestem tak pewien).

Napewno fabrycznie świeci lepiej jak ASUS, baaa nawet po ustawieniu ASUSa widać, że TN-ka to nie jest ten sam poziom.

 

Firmware zaktualizowałem z wersji 1.0.11 do 1.0.15.

 

Cenowo spoko sprzęt, jakość wykonania też niczego sobie, spodziewałem się gorszej jakości, bo nie jeden monitor widziałem, a ostatecznie nie mam się co czepiać.

Czerwone wstawki to kwestia gustu, jedyne co wygląda dość odpustowo to logo AOC nadrukowane na plastik, tutaj można się było jakoś postarać.

 

Ilość złączy na plus, wbudowany zasilacz i hub USB także (ale szkoda, że brak kabla do niego w zestawie, za to jest HDMI, zasilający oraz DP).

Głośniki są i tyle można o nich napisać :E

 

Z gierkami dam znać później, ASUSa ciężko było ustawić tak aby miał dobry obraz tj. nie było rozmycia kosztem ghostingu itp (funkcja trace-free), poza tym w moim modelu był błąd FW, który powodował pewne problemu, których tutaj absolutnie nie ma :OK:

Monitor jest stabilny na 144hz, nie ma tzw. scan-lines, które w połączeniu z freesync występowały u mnie na ASUSie (błąd w FW, który przesuwał obraz o 3 piksele do góry - znana sprawa, opisana w sieci, powszechna w wielu modelach tej firmy z podobnego okresu).

 

Cieszy mnie także waga, monitor jest lekki, łatwo go na uchwycie ustawić (mam Atlas Arm od SPC), trzyma się stabilniej od cięższego ASUSa.

Stand z zestawu sam w sobie również w porządku, ale zajmuje sporo miejsca przez konstrukcję stopki, chyba jednak wolałbym prostokątną.

 

Na minus generalnie OSD jako-takie oraz przyciski do nawigacji, nawykłem do joysticka z ASUSa i uważam, że to super rozwiązanie - tutaj jest to jednak trochę bardziej mozolne i irytujące w obsłudze.

Na szczęście aplikacja do obsługi monitora daje radę i ma najpotrzebniejsze rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację.

 

Większa matryca, innej produkcji (AUO vs PANDA), prawdopodobnie konrast dla typowych IPSów (1000:1), bardziej neutralne kolory i HDR

 

Vg259q zamowiony, dostaje jeszcze sluchawki h5 warte 300-400zl. Dostane, zdam relacje.

 

Wielkie dzięki za informacje. Z chęcią się dowiem jak wypadnie ten monitor, bo również jestem nim bardzo zainteresowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robisz tak, jak wcześniej pisałeś - kupujesz vg259q i aoc 24g2u jednocześnie do testów?

 

Chciałbym żebyś sprawdził jak działa g-sync, jaka jasność minimalna, tak na oko czy znacznie mniejsza niż w aoc oraz jak wygląda FHD na tych 24,5 calach porównując do aoc 23,8?

+ gdybyś mógł sprawdzić jakie wymiary ma podstawka, bo ta z AOC była gigantyczna xd

Napisz to będę wdzięczny :)

 

Podstawkę ma taką samą, co PG248q, podobna do biznesowych modeli Della a ten model mam w domu. Zaraz zmierzę wymiary. Ma mniejszą od tej w AOC.

 

Melduje się ze swoją sztuką ;)

 

Faktycznie jest zauważalny BLB, u mnie głównie prawa dolna krawędź oraz lewa strona ok. 3cm od krawędzi.

Matryca wygląda spoko, ziarna brak (tego się obawiałem) brak problemów pikselami czy tzw. "paprochami" - sprawdzałem i nic nie rzuciło mi się w oczy.

 

Kolorki na fabrycznych ustawieniach bardzo spoko, jasność maksymalna taka sobie, minimalna w sumie mogłaby zejść deczko niżej, ale nie ma co narzekać.

Mój poprzedni monitor (ASUS MG248Q) mam wrażenie, że był jaśniejszy i potrafił zejść niżej z jasnością (to pierwsze na 100%, drugiego nie jestem tak pewien).

Napewno fabrycznie świeci lepiej jak ASUS, baaa nawet po ustawieniu ASUSa widać, że TN-ka to nie jest ten sam poziom.

 

Firmware zaktualizowałem z wersji 1.0.11 do 1.0.15.

 

Cenowo spoko sprzęt, jakość wykonania też niczego sobie, spodziewałem się gorszej jakości, bo nie jeden monitor widziałem, a ostatecznie nie mam się co czepiać.

Czerwone wstawki to kwestia gustu, jedyne co wygląda dość odpustowo to logo AOC nadrukowane na plastik, tutaj można się było jakoś postarać.

 

Ilość złączy na plus, wbudowany zasilacz i hub USB także (ale szkoda, że brak kabla do niego w zestawie, za to jest HDMI, zasilający oraz DP).

Głośniki są i tyle można o nich napisać :E

 

Z gierkami dam znać później, ASUSa ciężko było ustawić tak aby miał dobry obraz tj. nie było rozmycia kosztem ghostingu itp (funkcja trace-free), poza tym w moim modelu był błąd FW, który powodował pewne problemu, których tutaj absolutnie nie ma :OK:

Monitor jest stabilny na 144hz, nie ma tzw. scan-lines, które w połączeniu z freesync występowały u mnie na ASUSie (błąd w FW, który przesuwał obraz o 3 piksele do góry - znana sprawa, opisana w sieci, powszechna w wielu modelach tej firmy z podobnego okresu).

 

Cieszy mnie także waga, monitor jest lekki, łatwo go na uchwycie ustawić (mam Atlas Arm od SPC), trzyma się stabilniej od cięższego ASUSa.

Stand z zestawu sam w sobie również w porządku, ale zajmuje sporo miejsca przez konstrukcję stopki, chyba jednak wolałbym prostokątną.

 

Na minus generalnie OSD jako-takie oraz przyciski do nawigacji, nawykłem do joysticka z ASUSa i uważam, że to super rozwiązanie - tutaj jest to jednak trochę bardziej mozolne i irytujące w obsłudze.

Na szczęście aplikacja do obsługi monitora daje radę i ma najpotrzebniejsze rzeczy.

 

Mozesz zrobić zdjęcia przy 0% jasnosci, i zrobić porównanie do MG248q?

 

Mam PG248q (wersja z G-sync), i o ile minimalna jasnosc wypadla przyzwoicie (ciemniejsza sztuka od LG 24GM77), o tyle regulacja wypada gorzej - 40% mocniej swiecilo od 35/50 w LGku. Odrazu mogę powiedzieć, ze obydwa monitory świeciły przy minimalnych słabiej od mojego egzemplarza AOC 24G2u, ktory poszedl na zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim MG248Q mam wymienioną matrycę i to co mogę powiedzieć z pamięci - to, że pierwotnie zamontowana mi bardziej odpowiadała.

 

Później się mogę pobawić w jakieś fotki :)

Teraz muszę obczaić co i jak w grach.

 

Tylko szkoda tego BLB, ale całościowo odpowiada mi ten monitor, jestem w stanie przymknąć oko na OSD oraz nawigację po nim, ponieważ zdecydowanie wolę korzystać z dołączonej aplikacji.

Na plus dla mnie także dyskretna dioda zasilania (malutka, biała, nie świeci przesadnie mocno).

 

U mnie najpewniej monitor zostanie - raczej szkoda wymieniać na inną sztukę, która może być bardziej problematyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swoją sztukę. https://imgur.com/gallery/mjyEJqc BLB w normie?

 

To co mogę na wstępie powiedzieć, to jasnosc minimalna mniejsza od 24G2u, maksymalna rowniez nizsza od AOC, i biel nie razi az tak po oczach jak ten z AOC. Idę dalej testować.

 

Srebrzenie występuje, i nie jest az tak czarna jak w 24G2U. Chyba typowe dla IPS.

 

mikolaj612, w przeciwienstwie do ciebie nie dostałem kabla HDMI. Tylko DP, i kabel zasilający. No i ten podnosnik zamontowany wraz z monitorem, i osobno stojak.

 

Jakosc czcionki: https://imgur.com/gallery/62oJ7GJ

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swoją sztukę. https://imgur.com/gallery/mjyEJqc BLB w normie?

 

To co mogę na wstępie powiedzieć, to jasnosc minimalna mniejsza od 24G2u, maksymalna rowniez nizsza od AOC, i biel nie razi az tak po oczach jak ten z AOC. Idę dalej testować.

 

Srebrzenie występuje, i nie jest az tak czarna jak w 24G2U. Chyba typowe dla IPS.

 

mikolaj612, w przeciwienstwie do ciebie nie dostałem kabla HDMI. Tylko DP, i kabel zasilający. No i ten podnosnik zamontowany wraz z monitorem, i osobno stojak.

 

Jakosc czcionki: https://imgur.com/gallery/62oJ7GJ

 

Czyli na ten moment Twoim zdaniem ten Asus VG259Q jest lepszy od tego AOC, którego zwróciłeś? Jak z jasnością minimalną? Napisałeś, że mniejsza, ale jest to znaczna różnica, czy minimalna? Ciekawi to mnie, ponieważ Asus słynie z wysokiej jasności minimalnej, więc mam swoje obawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swoją sztukę. https://imgur.com/gallery/mjyEJqc BLB w normie?

 

To co mogę na wstępie powiedzieć, to jasnosc minimalna mniejsza od 24G2u, maksymalna rowniez nizsza od AOC, i biel nie razi az tak po oczach jak ten z AOC. Idę dalej testować.

 

Srebrzenie występuje, i nie jest az tak czarna jak w 24G2U. Chyba typowe dla IPS.

 

mikolaj612, w przeciwienstwie do ciebie nie dostałem kabla HDMI. Tylko DP, i kabel zasilający. No i ten podnosnik zamontowany wraz z monitorem, i osobno stojak.

 

Jakosc czcionki: https://imgur.com/gallery/62oJ7GJ

Jak ze smużeniem i gsync? Jak z full hd na 24,5 calach w porównaniu do aoc? I jak wygląda kwestia kolorów? Lepsze/gorsze niż w AOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem już swoją sztukę. https://imgur.com/gallery/mjyEJqc BLB w normie?

 

To co mogę na wstępie powiedzieć, to jasnosc minimalna mniejsza od 24G2u, maksymalna rowniez nizsza od AOC, i biel nie razi az tak po oczach jak ten z AOC. Idę dalej testować.

 

Srebrzenie występuje, i nie jest az tak czarna jak w 24G2U. Chyba typowe dla IPS.

 

mikolaj612, w przeciwienstwie do ciebie nie dostałem kabla HDMI. Tylko DP, i kabel zasilający. No i ten podnosnik zamontowany wraz z monitorem, i osobno stojak.

 

Jakosc czcionki: https://imgur.com/gallery/62oJ7GJ

 

U mnie jedyne czego nie ma a uważam, że być powinno to kabel do USB HUB-a.

Natomiast podoba mi się ultra wygodny i szybki montaż podstawy monitora, w ASUS jednak trzeba specjalnie przykręcić 4 śrubki a tutaj mamy zatrzask.

 

Póki co to monitor daje radę - wrażenia z gry są lepsze jak na starym ASUSie, który też był mocno chwalony pod tym kątem, głównie chodzi o artefakty przy szybkim ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość czcionki to martwiłbym się głównie "nieproporcjonalnymi proporcjami" ekranu, tj. piksele nie są kwadratowe, a panele 24,5'' są delikatnie rozciągnięte w poziomie.

Jak w związku z tym wygląda "na oko" ostrość tekstu w porównaniu z innymi monitorami i jak z jakością skalowania w dół, np. 1280x720 i 1600x900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak :

 

Gra mi się lepiej na AOC :ok:

Ale BLB jest zauważalne, ale pomasowałem matrycę i jest spora poprawa, jednak w tej kwestii daleko do MG248, który BLB w zasadzie w ogóle nie ma.

 

Gdyby ASUS nie miał artefaktów przy szybkim ruchu (ciężko odpowiednio ustawić odpowiednią funkcję) to większych różnic w graniu by nie było.

Najgorszy BLB mam w prawym, dolnym rogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Acer VG240YP to ten sam monitor co Acer VG240Y,tylko że w tym pierwszym mamy 144Hz,a w tym drugim 75Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie monitor ASUS TUF VG259Q. Na pierwszy rzut oka fajny monitorek. Po kilku ustawieniach kolorki również przyjemne :) G-SYNC Compatible włączyło się automatycznie, choć niestety w panelu Nvidia jest informacja, że nie ma oficjalnej kombatybilności :( W jaki sposób przetestować monitor by stwierdzić, że jest dobry i bez większych wad ?

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odebrałem jakieś półtorej godziny temu drugą sztukę AOC 24G2U.

Co mogę powiedzieć to, że tym razem trafiła się w zasadzie idealna sztuka.

 

Matryca bez skaz (przynajmniej na pierwszy rzut oka na białym tle nic nie wyłapałem), BLB na marginalnym poziomie, jedynie odrobinę ucieka na prawym dolnym rogu, może jak poświeci trochę to się poprawi.

Ew. zawsze można trochę "pomasować" matrycę - ale przy tej skali poprawy jaką mam względem pierwszej sztuki to już sztuka dla sztuki.

 

Jestem bardzo zadowolony, co ciekawe druga sztuka to niemalże bliźniak, bardzo bliskie numery seryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że względem Aoc 24G2U to dopłata nawet 550zł.Warto dopłacać? I jeśli ktoś może odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie będę wdzięczny.Bo od dzisiaj ten Acer jest w euro w promocji za 699 zamiast 899,chociaż nie wiem czy on wcześniej tyle nie kosztował,a to fake promocja,bo w OleOle też kosztuje 699zł i to bez promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie monitor ASUS TUF VG259Q. Na pierwszy rzut oka fajny monitorek. Po kilku ustawieniach kolorki również przyjemne :) G-SYNC Compatible włączyło się automatycznie. W jaki sposób przetestować monitor by stwierdzić, że jest dobry i bez większych wad ?

Sprawdź czy na pewno nie ma tearingu/stutteringu w grach. Powiedz jak wygląda FHD na tych 24,5 calach? Wiem że na 25 wygląda dość słabo porównując do 23,8 cali.

Jak sprawa wygląda ze smużeniem i input lagiem? Wyczuwasz jakieś niedogodności?

A i czy testowałeś AOC 24G2U? :P Jak tak to najlepiej jakbyś porównał te modele.

 

EDIT: Jeszcze sprawdź czy to całe ELMB czy jakoś tak (zmniejszanie smużenia) działa z gsync compatible.

 

Tylko,że względem Aoc 24G2U to dopłata nawet 550zł.Warto dopłacać? I jeśli ktoś może odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie będę wdzięczny.Bo od dzisiaj ten Acer jest w euro w promocji za 699 zamiast 899,chociaż nie wiem czy on wcześniej tyle nie kosztował,a to fake promocja,bo w OleOle też kosztuje 699zł i to bez promocji.

No, właśnie też się zastanawiam czy warto do asusa dopłacać. Parametry te same, z tym, że asus ma większy ekran, lecz to może też być wada, bo FHD lepiej wygląda pewnie na 23,8. Co do tego Acera to nie wiem, kiedyś patrzyłem to chyba różnił się tylko odświeżaniem. Poczytaj w necie

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak rozerwałem folie z płytką cd gdzie są sterowniki to nie będzie problemu ze zwrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na pewno nie ma tearingu/stutteringu w grach. Powiedz jak wygląda FHD na tych 24,5 calach? Wiem że na 25 wygląda dość słabo porównując do 23,8 cali.

Jak sprawa wygląda ze smużeniem i input lagiem? Wyczuwasz jakieś niedogodności?

A i czy testowałeś AOC 24G2U? :P Jak tak to najlepiej jakbyś porównał te modele.

 

EDIT: Jeszcze sprawdź czy to całe ELMB czy jakoś tak (zmniejszanie smużenia) działa z gsync compatible.

 

 

No, właśnie też się zastanawiam czy warto do asusa dopłacać. Parametry te same, z tym, że asus ma większy ekran, lecz to może też być wada, bo FHD lepiej wygląda pewnie na 23,8. Co do tego Acera to nie wiem, kiedyś patrzyłem to chyba różnił się tylko odświeżaniem. Poczytaj w necie

 

Jak dla mnie gra się świetnie na 24,5 cala, jestem zskoczony pozytywnie. Jak na razie ciężko dostrzec różnice między ELMB a freesync z włączonym G-Sync. Co do smużenia jak na razie nic specjalnego nie wyłapałem. Może muszę przetestować jeszcze więcej gier. Jak na razie tylko Anno 1800 oraz Just Cause 4 sprawdziłem.

 

Jakie są ogólnie różnice między G-Sync, a tak naprawdę ELMB ? Bo aktywując freesync nie można mieć ELMB i na odwrót.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra się świetnie na 24,5 cala, jestem zskoczony pozytywnie. Jak na razie ciężko dostrzec różnice między ELMB a freesync z włączonym G-Sync. Co do smużenia jak na razie nic specjalnego nie wyłapałem. Może muszę przetestować jeszcze więcej gier. Jak na razie tylko Anno 1800 oraz Just Cause 4 sprawdziłem.

 

Jakie są ogólnie różnice między G-Sync, a tak naprawdę ELMB ? Bo aktywując freesync nie można mieć ELMB i na odwrót.

To jest co innego. ELMB czytałem, że to jest taki lepszy nieco overdrive, który zmniejsza smużenie, ale nie działa jak freesync czy gsync - czyli występuje tearing. W tym Asusie miało być tak, że wraz z freesync można będzie włączyć ELMB. Albo ja źle coś przeczytałem, albo działa ale tylko z freesync (bez gsync). W każdym razie, jeśli nie da się tego włączyć na kartach NVIDII z jednocześnie uruchomionym gsyncem, to ten monitor to tak naprawdę nic wartego takiej dopłaty względem AOC.

Może będą potem testy i okaże się, że asus ma np. niższy czas reakcji lub bardziej równomierne podświetlenie, wtedy jakiś tam plus będzie, ale porównując ceny - 889 zł vs 1299 zł to i tak AOC wygrywa.

Ja czekam aż mi PC wróci z naprawy to wezmę kolejną sztukę AOC

 

Panowie a jak rozerwałem folie z płytką cd gdzie są sterowniki to nie będzie problemu ze zwrotem?

Ja rozerwałem folię z płytą od AOC i przyjęli bez problemu. W dodatku oryginalne zapakowanie się uszkodziło, tzn ta miękka folia, którą owinięty był monitor, posiekała się na kilka części :P

Chyba liczy się to, czy sam produkt nie jest uszkodzony i raczej nie będą się czepiać takich dupereli

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że względem Aoc 24G2U to dopłata nawet 550zł.Warto dopłacać? I jeśli ktoś może odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie będę wdzięczny.Bo od dzisiaj ten Acer jest w euro w promocji za 699 zamiast 899,chociaż nie wiem czy on wcześniej tyle nie kosztował,a to fake promocja,bo w OleOle też kosztuje 699zł i to bez promocji.

 

Tyle ze jest promocja, ze dostaniesz słuchawki warte 300zł. To tak jakby za monitor wychodził za 1000 zeta.

 

AOC ma bardziej rownomierne podswietlenie bez dwoch zdań. Ja w tej chwili siedzę na wprost i czuję tak jakby prawa strona była ciemniejsza od lewej. Tylko ze niestety ten oczojebny obraz od AOC.....

 

ASUS ma nizsza jasnosc minimalną. Ustawiłem na 15, a i tak w niektorych momentach troche za ciemno. Bez porownania do 5% jasnosci w AOC.

 

Input lag tez AOC górą. Powiedzmy na poziomie 10-15ms.

 

Jakosc tekstu - Powiedzmy, ze mozna porownac to do monitora CRT z zastosowanym wygladzaniem ClearType z Windowsa XP. Czy kazdemu to odpowiada, to juz nie mnie to oceniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jest promocja, ze dostaniesz słuchawki warte 300zł. To tak jakby za monitor wychodził za 1000 zeta.

 

AOC ma bardziej rownomierne podswietlenie bez dwoch zdań. Ja w tej chwili siedzę na wprost i czuję tak jakby prawa strona była ciemniejsza od lewej. Tylko ze niestety ten oczojebny obraz od AOC.....

 

ASUS ma nizsza jasnosc minimalną. Ustawiłem na 15, a i tak w niektorych momentach troche za ciemno. Bez porownania do 5% jasnosci w AOC.

 

Input lag tez AOC górą. Powiedzmy na poziomie 10-15ms.

 

Jakosc tekstu - Powiedzmy, ze mozna porownac to do monitora CRT z zastosowanym wygladzaniem ClearType z Windowsa XP. Czy kazdemu to odpowiada, to juz nie mnie to oceniać.

 

 

Czyli jesteś zawiedziony i będziesz zwracać ten monitor? Input lag to chyba raczej subiektywne odczucie? Musiałbyś mieć AOC podłączony jednocześnie z Asusem do PC'ta, żeby to stwierdzić.

 

Może pclab zrobi w końcu jakiś wielki test porównawczy nowych monitorów? Zaczekałbym tylko jeszcze na LG 27GL83A-B bo cena może być ciekawa, no i oczywiście monitory 24" 240 Hz na IPS'ie od Acera. Można też do testów dodać Della AW2720HF, chociaż na pewno przegra ze względu na pikselozę. FullHD i 27" to pomyłka...

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jest promocja, ze dostaniesz słuchawki warte 300zł. To tak jakby za monitor wychodził za 1000 zeta.

 

AOC ma bardziej rownomierne podswietlenie bez dwoch zdań. Ja w tej chwili siedzę na wprost i czuję tak jakby prawa strona była ciemniejsza od lewej. Tylko ze niestety ten oczojebny obraz od AOC.....

 

ASUS ma nizsza jasnosc minimalną. Ustawiłem na 15, a i tak w niektorych momentach troche za ciemno. Bez porownania do 5% jasnosci w AOC.

 

Input lag tez AOC górą. Powiedzmy na poziomie 10-15ms.

 

Jakosc tekstu - Powiedzmy, ze mozna porownac to do monitora CRT z zastosowanym wygladzaniem ClearType z Windowsa XP. Czy kazdemu to odpowiada, to juz nie mnie to oceniać.

A to ciekawe. Myślałem że jeśli chodzi o podświetlenie to asus będzie górował.

Ja w swoim aoc miałem bardzo widoczną prawą stronę ciemniejszą. Chyba to tylko mój egzemplarz, bo inni aż tak na to nie narzekają. Chociaż po dwóch dniach się przezwyczaiłem.

 

Ty testowałeś dłużej tego Aoc, powiedz czy też miałeś problem z ciemnymi grami? Nie moglem dostosować cieni, przy shadow boost czy coś w ten deseń wychodziło na brązowy, a bez tego nic w cieniu nie było widać.

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest co innego. ELMB czytałem, że to jest taki lepszy nieco overdrive, który zmniejsza smużenie, ale nie działa jak freesync czy gsync - czyli występuje tearing. W tym Asusie miało być tak, że wraz z freesync można będzie włączyć ELMB. Albo ja źle coś przeczytałem, albo działa ale tylko z freesync (bez gsync). W każdym razie, jeśli nie da się tego włączyć na kartach NVIDII z jednocześnie uruchomionym gsyncem, to ten monitor to tak naprawdę nic wartego takiej dopłaty względem AOC.

Może będą potem testy i okaże się, że asus ma np. niższy czas reakcji lub bardziej równomierne podświetlenie, wtedy jakiś tam plus będzie, ale porównując ceny - 889 zł vs 1299 zł to i tak AOC wygrywa.

Ja czekam aż mi PC wróci z naprawy to wezmę kolejną sztukę AOC

 

 

 

Jak jest włączony freesync to niestety ELMB jest zablokowane i nie można go włączyć. Jak zrobiłem testy backlight bleedingu to niestety jest chyba gorzej niż myślałem. Na telefonie widać to znacznie gorzej niż normalnie. Kolory jednak robią na mnie wrażenie :cool: Powoli zastanawiam się nad zwrotem lub wymianą na AOC bądź ostatecznie poczekam na Acer Nitro XV253Q P :P

 

Czy AOC ma informacje, że jest kompatybilny z G-Sync ? Bo ten Asus takiej informacji nie ma.

Edytowane przez lemur20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AOC działa GSync, ale pokazuje, że urządzenie nie jest certyfikowane.

Biorąc pod uwagę, że monitor na rynku jest niespełna dwa miesiące + sama nVidia raczej się z tym nie spieszy to jest szansa, że taki certyfikat się kiedyś pojawi.

 

Mój stary ASUS MG248Q nie ma certyfikatu, choć bliźniaczy MG278Q już ma od samego początku.

 

PS: AOC ma MBR, który pewnie podobnie jak ELMB w ASUS manipuluje podświetleniem matrycy (stroboskop), testowałem to u siebie i wolę FreeSync + klasyczny Overdrive.

Inna sprawa, że tak duża dopłata do ASUSa jest mocno niepoważna, szczególnie jak się pomyśli nad tym, że to w sumie ta sama półka jakościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AOC działa GSync, ale pokazuje, że urządzenie nie jest certyfikowane.

Biorąc pod uwagę, że monitor na rynku jest niespełna dwa miesiące + sama nVidia raczej się z tym nie spieszy to jest szansa, że taki certyfikat się kiedyś pojawi.

 

Mój stary ASUS MG248Q nie ma certyfikatu, choć bliźniaczy MG278Q już ma od samego początku.

 

PS: AOC ma MBR, który pewnie podobnie jak ELMB w ASUS manipuluje podświetleniem matrycy (stroboskop), testowałem to u siebie i wolę FreeSync + klasyczny Overdrive.

Inna sprawa, że tak duża dopłata do ASUSa jest mocno niepoważna, szczególnie jak się pomyśli nad tym, że to w sumie ta sama półka jakościowa.

Co masz na myśli pisząc "ta sama półka cenowa"? Asus zawsze kojarzył mi się z dobrym sprzętem, AOC pamiętam, że jest bardzo popularne pod względem monitorów, ale to właśnie o Asusie częściej słyszałem. Żadna firma nie jest idealna szczerze powiedziawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest włączony freesync to niestety ELMB jest zablokowane i nie można go włączyć. Jak zrobiłem testy backlight bleedingu to niestety jest chyba gorzej niż myślałem. Na telefonie widać to znacznie gorzej niż normalnie. Kolory jednak robią na mnie wrażenie :cool: Powoli zastanawiam się nad zwrotem lub wymianą na AOC bądź ostatecznie poczekam na Acer Nitro XV253Q P :P

 

Czy AOC ma informacje, że jest kompatybilny z G-Sync ? Bo ten Asus takiej informacji nie ma.

Wersja 27 calowa - AOC 27G2U jest na liście kompatybilnych z gsync. Nie rozumiem czemu 24G2U nie ma. Pewnie dlatego, że nvidia jest leniwa.

Mi niestety nie przyszło przetestować gsync, bo jak się okazało - miałem uszkodzone gpu. Jednak raczej działało - licznik hz zmieniał się wraz z fps, a gdy spadło ponizej 60fps - automatycznie włącza się LFC, czyli podwójna ilość hz w stosunku do fps. Inni użytkownicy nie mają problemów z gsync więc ty też nie powinieneś mieć.

 

Możesz ewentualnie zwrócić asusa, wziąć aoc i porównać te monitory. Jeśli uznasz, że żaden ci nie pasuje to poczekasz na acera :) jak zwracasz to chyba kosztuje tylko kurier. Ja miałem darmowego, bo moja sztuka była zgłoszona jako uszkodzona. Ale może to zależy od sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...