Skocz do zawartości
CS_pAqu

AOC 24G2U/27G2U - 144hz IPS w wersji 24,27 cala

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. To wielki plus. Na moim obecnym monitorze input lag bez vsync jest niski, wszystko pięknie reaguje. Ale z vsync przy fpsach typu Hunt showdown to jest bardzo odczuwalne. Chyba że to też wina pingu na serwerze, ale bez vsync tego nie mam. Mój monitor to asus mx259h niby 5ms. Nigdzie jednak nie mogę dokładnie sprawdzić jaki ma ten czas reakcji.

 

No i wyczytałem, że te Acery będą miały panele AUO z czasem reakcji 4ms gtg, czyli szybsze od tego z AOC. Jak myślicie, będzie jakaś różnica w trakcie gry dzięki temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że wbudowane głośniki są zdecydowanie najlepsze z monitorów jakie testowałem. Wiadomo - basu brak ale ogólne brzmienie jest ok.

 

Zgadzam się, głośniki są całkiem spoko. Rodem z laptopów, ale da się przeżyć.

 

BRB Nexus, bo sama synchronizacja pionowa wielkiego laga daje. Dlatego juz na dellu 2209wa ograniczyłem na sztywno klatki do 58-59fps przy pomocy nvidia inspector, zeby byl mniej wyczuwalny input lag. W grach esportowych miałem wyłączonego vsynca dla lepszej rozrywki.

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, różnica w jasności świecenia między 0/0/0, a 100/100/100 przy testowych ustawieniach Jasności i Kontrastu na 0 jest olbrzymia.

 

 

 

 

Input lag monitora przy 144hz jest świetny. Na oko jest on w czołówce. Lada moment pojawi się recenzja na pcmonitors to będziemy znali dokładne dane.

A mógłbyś porównać swoje odczucia z korzystania z AOC i innych monitorów? Mówiłeś że testowałeś jakieś ips gsync compatible i jakieś tnki

 

Zgadzam się, głośniki są całkiem spoko. Rodem z laptopów, ale da się przeżyć.

 

BRB Nexus, bo sama synchronizacja pionowa wielkiego laga daje. Dlatego juz na dellu 2209wa ograniczyłem na sztywno klatki do 58-59fps przy pomocy nvidia inspector, zeby byl mniej wyczuwalny input lag. W grach esportowych miałem wyłączonego vsynca dla lepszej rozrywki.

Taak. Niestety żebym bez vsync miał tylko tearing to byłoby inaczej. Ale bez mam i tearing i jakieś takie nieprawidłowe wyświetlanie klatek, tną się jakbym mial z 20 fps. Dlatego już tego vsynca wszędzie wciskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś porównać swoje odczucia z korzystania z AOC i innych monitorów? Mówiłeś że testowałeś jakieś ips gsync compatible i jakieś tnki

 

 

Taak. Niestety żebym bez vsync miał tylko tearing to byłoby inaczej. Ale bez mam i tearing i jakieś takie nieprawidłowe wyświetlanie klatek, tną się jakbym mial z 20 fps. Dlatego już tego vsynca wszędzie wciskam

 

To ogranicz klatki przy pomocy nvidia inspector, i bedziesz mial znosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogranicz klatki przy pomocy nvidia inspector, i bedziesz mial znosnie.

Robiłem i tak. Efekt praktycznie taki sam. Próbowałem wszystkiego

 

Jaki miałeś monitor wcześniej?

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bo na dellu nie miałem tego. A i tak doskonałego efektu jak przy G-Syncu nie uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem i tak. Efekt praktycznie taki sam. Próbowałem wszystkiego

 

Jaki miałeś monitor wcześniej?

 

Wyłącz V-Sync w grze. W ustawieniach sterownika dla danej gry włącz V-sync: adaptacyjny, daj znać czy się poprawiło.

post-608550-15703654686439_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś porównać swoje odczucia z korzystania z AOC i innych monitorów? Mówiłeś że testowałeś jakieś ips gsync compatible i jakieś tnki

 

Wybór monitora to tak naprawdę wybór kompromisu. 24G2U wyprzedza pozostałe monitory znacznie w pewnych aspektach, odstaje tylko nieznacznie w innych. Dla mnie równanie wyszło na korzyść 24G2U. Na bazie monitorów, które miałem i używałem:

 

 

AOC G2590PX, ACER KG251QF, HP 25X (Matryce 24,5 TN)

 

*---- kąty, gamma shift

**--- kontrast

***-- kolory

***** smużenie

 

MSI MAG271C (VA):

 

*---- kąty, gamma shift

***-- smużenie

***-- kolory

****- kontrast

 

AOC 24G2U (IPS-like):

 

***-- kontrast, czerń

****- smużenie

****- kąty, glow

***** kolory

Edytowane przez Baadm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie problemu z nadmierną jasnością - obciąć wszystkie ustawienia kolorów (red green blue) do samego zera. Mógłby ktos z wlascicieli tego monitora potwierdzić moją tezę?

Ustawienia po kolei (0,0,0 - 20,20,20 - 40,40,40 - 50,50,50)

 

https://imgur.com/a/wKnKypf

 

Na oko chyba róznic nie widzę, poza ciemniejszym obrazem.

Daj linka do tej tapety, chce zobaczyć jak to będzie u mnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz V-Sync w grze. W ustawieniach sterownika dla danej gry włącz V-sync: adaptacyjny, daj znać czy się poprawiło.

Pisałem że próbowałem wszystkiego. Każdej możliwej kombinacji z vsync, vsync adaptive, fast sync, bez vsync, potrójne buforowanie vsync, potrójne buforowanie bez vsync, wszystko to z panelu nvidia, z gry, mieszane itp. Nic nie daje porządanego efektu. Nie ma co, i tak kupuje monitor nowy

 

Wybór monitora to tak naprawdę wybór kompromisu. 24G2U wyprzedza pozostałe monitory znacznie w pewnych aspektach, odstaje tylko nieznacznie w innych. Dla mnie równanie wyszło na korzyść 24G2U. Na bazie monitorów, które miałem i używałem:

 

 

AOC G2590PX, ACER KG251QF, HP 25X (Matryce 24,5 TN)

 

*---- kąty, gamma shift

**--- kontrast

***-- kolory

***** smużenie

 

MSI MAG271C (VA):

 

*---- kąty, gamma shift

***-- smużenie

***-- kolory

****- kontrast

 

LG 24G2U (IPS-like):

 

***-- kontrast, czerń

****- smużenie

****- kąty, glow

***** kolory

No a zdaje mi się że testowałeś też jakiegoś asusa IPS 1080p i chyba 27 cali. Jak byś go porównał do 24g2u?

 

I jeszcze odnośnie gsync na AOC, na jakich grach go testowałeś? Zero tearingu czy stutteringu?

 

Ten asus to chyba vg279q. Narzekałeś na smuzenie, a teraz pytanie bo ten asus ma panel AUO. Acer nitro xv253q p też będzie miał panel AUO, czy to znaczy że smuzenie na tym acerze też będzie tak silne?

 

Odpowiedz na wszystkie, proszę. Zależy mi na tych odpowiedziach

 

Tu info o tych panelach w monitorach https://www.displayninja.com/new-monitors/

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że FRC/dithering "dynamiczny" który widzisz przy 60Hz, przestaje być widoczny przy 144Hz, z powodu bezwładności matrycy.

 

Czy to znaczy, że to normalne, że niektóre gradienty mrugają przy niższej ilości klatek? Trudno mi sobie wyobrazić, żeby urządzenie było zaprojektowane do działania w 144Hz i tylko tylu. Czy może to być kwestia jakichś ustawień?

 

Czy ktoś jeszcze z osób które już przetestowały monitor może powiedzieć czy u niego przy niższych fpsach pojawiają się dynamiczne szumy w niektórych kolorach/gradientach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, różnica w jasności świecenia między 0/0/0, a 100/100/100 przy testowych ustawieniach Jasności i Kontrastu na 0 jest olbrzymia.

 

 

 

 

Input lag monitora przy 144hz jest świetny. Na oko jest on w czołówce. Lada moment pojawi się recenzja na pcmonitors to będziemy znali dokładne dane.

 

Sprawdz, i ocen, czy nie ma przeklaman obrazu jak przy kontrascie (twoja opinia).

Edytowane przez CS_pAqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a zdaje mi się że testowałeś też jakiegoś asusa IPS 1080p i chyba 27 cali. Jak byś go porównał do 24g2u?

 

I jeszcze odnośnie gsync na AOC, na jakich grach go testowałeś? Zero tearingu czy stutteringu?

 

Ten asus to chyba vg279q. Narzekałeś na smuzenie, a teraz pytanie bo ten asus ma panel AUO. Acer nitro xv253q p też będzie miał panel AUO, czy to znaczy że smuzenie na tym acerze też będzie tak silne?

 

Odpowiedz na wszystkie, proszę. Zależy mi na tych odpowiedziach

 

Tu info o tych panelach w monitorach https://www.displayninja.com/new-monitors/

 

VG279q tego samego dnia wylądował w pudełku do odesłania, 24G2U sobie zostawiam. Bardziej podobają mi się kolory i kontrast, o ile dobrze pamiętam Asus też miał tę matową ziarnistą powłokę. Smużył widocznie bardziej.

 

To że XV253Q będzie miał panel od AUO nic nie znaczy i nic nie mówi o możliwym widocznym smużeniu.

 

Odnośnie G-Sync compatibile to jeśli klatki są w przedziale to obraz zyskuje na płynności, jeśli ponad to czasem wystąpi tearing, ale ogólnie niebo do ziemi w porównaniu do starego IPS 60hz.

 

Nie wybierzesz idealnego dla siebie monitora na forum. Musisz sam przetestować. Ze swojej strony mogę zarekomendować 24G2U, podejrzewam, że byłbyś zadowolony.

 

Czy to znaczy, że to normalne, że niektóre gradienty mrugają przy niższej ilości klatek? Trudno mi sobie wyobrazić, żeby urządzenie było zaprojektowane do działania w 144Hz i tylko tylu. Czy może to być kwestia jakichś ustawień?

 

Czy ktoś jeszcze z osób które już przetestowały monitor może powiedzieć czy u niego przy niższych fpsach pojawiają się dynamiczne szumy w niektórych kolorach/gradientach?

 

Nie zauważyłem tego efektu, a jestem wyczulony. Napiszesz jak go wywołać?

 

Sprawdz, i ocen, czy nie ma przeklaman obrazu jak przy kontrascie (twoja opinia).

 

Na rzeźniku przekłamania są tylko gdy podnoszę kontrast powyżej 50 ustawienia fabrycznego. Na oko obniżanie ustawień kolorów działa wizualnie jak obniżanie kontrastu. Schodzisz kontrastem do 0, a kolorami tak jakby na -50. Obraz przy kontraście 50 i kolorach 0/0/0 wygląda mniej więcej podobnie jak przy kontraście 0 i kolorach 50/50/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VG279q tego samego dnia wylądował w pudełku do odesłania, 24G2U sobie zostawiam. Bardziej podobają mi się kolory i kontrast, o ile dobrze pamiętam Asus też miał tę matową ziarnistą powłokę. Smużył widocznie bardziej.

 

To że XV253Q będzie miał panel od AUO nic nie znaczy i nic nie mówi o możliwym widocznym smużeniu.

 

Odnośnie G-Sync compatibile to jeśli klatki są w przedziale to obraz zyskuje na płynności, jeśli ponad to czasem wystąpi tearing, ale ogólnie niebo do ziemi w porównaniu do starego IPS 60hz.

 

Nie wybierzesz idealnego dla siebie monitora na forum. Musisz sam przetestować. Ze swojej strony mogę zarekomendować 24G2U, podejrzewam, że byłbyś zadowolony.

 

 

 

Nie zauważyłem tego efektu, a jestem wyczulony. Napiszesz jak go wywołać?

 

 

 

Na rzeźniku przekłamania są tylko gdy podnoszę kontrast powyżej 50 ustawienia fabrycznego. Na oko obniżanie ustawień kolorów działa wizualnie jak obniżanie kontrastu. Schodzisz kontrastem do 0, a kolorami tak jakby na -50. Obraz przy kontraście 50 i kolorach 0/0/0 wygląda mniej więcej podobnie jak przy kontraście 0 i kolorach 50/50/50.

Ok. A przedział gsync to 48-144hz? No i też pisałeś że gsync compatible bez kompatybilności potwierdzonej przez nvidia działa gorzej?

 

Brałbym tego aoc, bo mój obecny coraz bardziej mnie denerwuje. Nie wiadomo kiedy acer wyjdzie. Codziennie odkrywam nową stronę z nowymi informacjami na temat premiery, najgorsze scenariusze to I kwartał 2020. Znowu na polskich stronach jest że listopad-grudzień 2019.

Da się tak zmierzyć samemu faktyczny czas reakcji monitora?

 

I jeszcze w jakich grach testowałes gsync? Oprócz doom

Edytowane przez BRB Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem tego efektu, a jestem wyczulony. Napiszesz jak go wywołać?

 

1. Ustaw odświeżanie w systemie: Ustawienia wyświetlania -> zaawansowane ustawienia wyświetlania -> Wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1 -> Monitor -> 60Hz

2. Dla pewności włącz licznik fpsów w monitorze

3. Ustaw wysoką jasność (im jaśniej tym wyraźniej widać)

4. Otwórz w pełnym ekranie tapetę C:\Windows\Web\4K\Wallpaper\Windows\img0_3840x2160.jpg . Ewentualnie - najlepsza wersja jaką znalazłem w internecie

 

Przy wyświetlaniu tej tapetu cały obraz jest zaszumiony, wszędzie widać jakby drgające poziome kreski/mrówki. Najbardziej na samej górze na środku

 

Poniżej dwa filmiki z przykładem z gry. Nagrywanie telefonem + kompresja je zmasakrowały i dodały trochę od siebie, ale główny problem jest nadal widoczny - na (prawie) poziomych liniach widać mruganie pikseli. Fpsy oscylowały koło 80-ciu

 

https://streamable.com/3sfwy

https://streamable.com/hlx2j

Edytowane przez pawel1011000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakichś ustawień?

Czy ktoś jeszcze z osób które już przetestowały monitor może powiedzieć czy u niego przy niższych fpsach pojawiają się dynamiczne szumy w niektórych kolorach/gradientach?

U mnie teego nie ma a testowałem nawet przy jakichś 20fps. Na tej tapecie z góry nic takiego nie występuje nawet przy 50hz.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, i ocen, czy nie ma przeklaman obrazu jak przy kontrascie (twoja opinia).

Zrobiłbyś ufo motion blur test na tym monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ustaw odświeżanie w systemie: Ustawienia wyświetlania -> zaawansowane ustawienia wyświetlania -> Wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1 -> Monitor -> 60Hz

2. Dla pewności włącz licznik fpsów w monitorze

3. Ustaw wysoką jasność (im jaśniej tym wyraźniej widać)

4. Otwórz w pełnym ekranie tapetę C:\Windows\Web\4K\Wallpaper\Windows\img0_3840x2160.jpg . Ewentualnie - najlepsza wersja jaką znalazłem w internecie

 

Przy wyświetlaniu tej tapetu cały obraz jest zaszumiony, wszędzie widać jakby drgające poziome kreski/mrówki. Najbardziej na samej górze na środku

 

Poniżej dwa filmiki z przykładem z gry. Nagrywanie telefonem + kompresja je zmasakrowały i dodały trochę od siebie, ale główny problem jest nadal widoczny - na (prawie) poziomych liniach widać mruganie pikseli. Fpsy oscylowały koło 80-ciu

 

https://streamable.com/3sfwy

https://streamable.com/hlx2j

 

Próbowałem na wiele sposobów, ale nic u siebie nie widzę - obraz czysty na wszystkich ustawieniach odświeżania. Spróbuj podmienić kabel dp, ewentualnie odepnij i podepnij dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to gdzie zamawialiście tego AOC? Bo w sklepie do którego mam zaufanie już skończyły się zapasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ten jest na matrycy od Panda. Wg tego :

 

"It turns out that the following 24″ models will most likely be based on a 23.8″ IPS/IGZO panel by PANDA which has a specified response time speed of 7.5ms GtG. Such response time speed isn’t great, but we have yet to see how it performs."

 

ma on 7,5ms GtG co jest słabizną. To już mój stary LDżik ma 5 ms.

 

No ale może podkręcili trochę tą matrycę i nie jest tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ten jest na matrycy od Panda. Wg tego :

 

"It turns out that the following 24″ models will most likely be based on a 23.8″ IPS/IGZO panel by PANDA which has a specified response time speed of 7.5ms GtG. Such response time speed isn’t great, but we have yet to see how it performs."

 

ma on 7,5ms GtG co jest słabizną. To już mój stary LDżik ma 5 ms.

 

No ale może podkręcili trochę tą matrycę i nie jest tak źle.

 

A Wg tego nie można specyfikacji panelu przekładać na specyfikację monitora:

 

"I would advise waiting for the 24G2U review and I would not pay any attention to specified response times. They are extremely misleading. And the specified value is actually 5ms grey to grey, not 8ms which reflects an response average for the panel without effective overdrive employed." źródło z pcmonitors, właśnie przygotowują recenzję 24G2U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma on 7,5ms GtG co jest słabizną. To już mój stary LDżik ma 5 ms.

 

Ja mam w dowodzie wpisane "wysoki" więc wnioskuję, że Polska leży w Azji. Co tam sobie producent wpisze a co jest realnie to są od lat dwie różne kwestie i jakoś nikt z tym nic nie robi a ludzie łykają. Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery i nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną. Ten np. 1ms Lg Ultragear rzeczywiście jest najszybszym IPS na rynku ale jak pokazały testy, od deklarowanej 1ms jest wolniejszy jedynie 3-4 a nawet jak twierdzi jeden test 5 razy.

 

Nie wiem co ludzie mają z tym smużeniem, zapewne hardkorowi esportowcy ale ja tam nie narzekam. Miałem Aorusa CV27F którego testujący określają najszybszą va na rynku i jak dla mnie ten AOC i AORUS to jeden pies i oba pod tym względem są super a na dodatek AOC nie smuży tak na ciemnych kolorach. Żeby nie było - na Iiyamie g2730hsu-b1 która to jest TNką do grania na każdym ustawieniu overdrive widziałem błękitny overshoot a na wyłączonym smużenie co się pokrywa z tym co pisali recenzenci także ślepy jakiś nie jestem. Na dniach ma wyjść test na pcmonitors to się okaże.

Edytowane przez MisterMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że to normalne, że niektóre gradienty mrugają przy niższej ilości klatek? Trudno mi sobie wyobrazić, żeby urządzenie było zaprojektowane do działania w 144Hz i tylko tylu.

Nie "gradienty", tylko niektóre kolory, uzyskiwane przez "mieszanie" przy pomocy FRC. One mrugają przy każdej "ilości klatek" i przy każdym odświeżaniu, wiec tu nie o "projekt do" chodzi. Tylko po prostu wraz ze zwiększaniem częstotliwości pracy matrycy staje się to coraz mniej widoczne - takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...