Skocz do zawartości
Pawcioo10

Płyta x470 lub b450 pod Ryzena 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką płytę główną możecie mi polecić do 500zł. Do ryzena 5 2600

Czy warto dopłacić do podstawowej płyty z chipsetem x470?

Czy nie warto kombinować i wystarczy zwykła, czyli tania płyta na chipsecie b450?

Zależy mi na stabilności, oraz akceptowalnej temperaturze sekcji zasilania oraz bezproblemowej obsługi przez płytę pamięci ram.

Dlatego wstępnie planowałem wybrać płytę od asusa. Co o tym myślicie?

Bo biosy w płytach msi dalej są niedopracowane?

 

Wstępnie zastanawiałem się nad wyborem:

ASUS TUF B450-PRO GAMING za 499zł

MSI X470 Gaming Plus Max za 499zł

MSI B450M BAZOOKA V2 za 330zł

Gigabyte B450M DS3H za 270zł

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś z MSI B450 Tomahawk/A-Pro/Gaming Plus lub Mortar/BAZOOKA na promocjach, wystarczy do OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak każdemu polecam Bazookę Plus (koledze działa z R3600 bez problemu, u mnie na A-Pro nie działa Dual Channel), jeśli się nie ma kasy to V2, aczkolwiek ona nie jest aż tak dobrze chłodzona i np jak się będzie chciało wymienić na np 3900X to może być ciut problem.

 

Temperatury sekcji zasilania około 40C pod obciążeniem na Bazooka Plus, u mnie do 50C.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdemu polecam Bazookę Plus (koledze działa z R3600 bez problemu, u mnie na A-Pro nie działa Dual Channel), jeśli się nie ma kasy to V2, aczkolwiek ona nie jest aż tak dobrze chłodzona i np jak się będzie chciało wymienić na np 3900X to może być ciut problem.

Temperatury sekcji zasilania około 40C pod obciążeniem na Bazooka Plus, u mnie do 50C.

 

Niestety, polecana przez Ciebie płyta (msi b450 bazooka plus) jest niedostępna.

Sprawdziłem w kilku większych sklepach internetowych.

W takim razie czy msi B450 Gaming Plus MAX lub msi B450 Tomahawk MAX, które można kupić w tej samej cenie 499zł, będą dobrze współpracowały z ryzenem 5 2600 oraz z pamięciami od microna: ballistix sport lt 16GB 3000MHz cl15, które mam zamiar podkręcić do 3400MHz lub 3600MHz.

Z tego co można przeczytać w tym temacie, to kilku użytkowników płyt b450 wraz z ryzenem 2 generacji, cofali bios z najnowszego do ostatniego stabilnego, który był dostępny przed wprowadzeniem obsługi ryzenow 3 generacji.

Było by miło, gdyby obecni posiadacze tomahawka (w wersji z lub bez końcówki max) lub kilku innych płyt na chipsecie b450 wypowiedzieli się jak ich płyta główna zachowuje się po instalacji w miarę nowych biosów (lite w przypadku płyt msi) z ryzenem 2 lub 3 generacji.

Czy jest np. stabilna i nie powoduje problemów z np. Bootowaniem, randomowymi black screenami, utratą stabilności, itp

Przykład: post nr. #14 http://forum.pclab.pl/topic/1290966-P%C5%82yta-b450-pod-Ryzena-3600/page__view__findpost__p__15635602

oraz reddit:

Dlatego, na samym początku planowałem kupić płytę od asusa, w tej samej cenie.

Obecnie sam już nie wiem co mam o tym myśleć.

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu pojawienia się 1.0.0.3ABBA wszystko było w normie, nie wiem czy to pośpiech MSI czy fuszerka AMD ale w drodze jest już kolejna wersja firmware od AMD = będzie kolejna wersja BIOSu tym razem z łatką na błędy AER i Bóg wie czym jeszcze po cichu (tak, widziałem jakiś czas temu changeloga poprzedniej wersji BIOSu MSI i wierzcie mi, że to co pisze na stronie to tylko kropla - jest jeszcze masa innych fixów dodanych po cichu).

 

Jeśli kupisz Gaming Plus Max i wrzucisz przedostatni BIOS to wszystko będzie dobrze, z tym nowym to cały czas ciężko stwierdzić.

 

Jednak Tomahawk Max wydaje się, że ma więcej problemów niż Gaming Plus Max - ja u siebie nie widzę niczego złego oprócz jednej konkretnej sytuacji: http://forum.pclab.pl/topic/1276909-AMD-RYZEN-3000-temat-zbiorczy/page__pid__15634925__st__12480entry15634925

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...