Skocz do zawartości
Dragonerr

Dobre głośniki z dobrym bassem

Rekomendowane odpowiedzi

A ja ze swojej strony polecam takie combo: Edifier R2730DB + SUB Behringer NEKKST K10S (sub raczej do muzyki niż do kina, mimo 10" przetwornika realne zejście ma do max 35Hz, ale za to nadrabia to szybkością, kontrolą, mocą). Jakość muzyki naprawdę na wysokim poziomie. Podłączenie bajecznie prosta sprawa, ponieważ Edifierki R2730DB mają wyjście na subwoofer.

 

Można jeszcze spróbować Edki R1850DB, też mają sub-out a są mniejsze.

 

Specyfikacja mojego pokoju i biurka sprawia, że wszelkie systemy audio cierpią na niedobór basu,

 

Przykład1: mój brat posiada Edifiery Luna HD25, służą u niego do odsłuchu przy komputerze w zwykłym 15m2 pokoju o kształcie prostokąta, stoją na biurku, raz jak byłem u niego to jakie było moje zaskoczenie, jak to u Ciebie super gra, bas wyraźnie słyszalny, dobrze kontrolowany, mówię do niego, pożycz mi te cudeńka na chwilę, osłucham ich u siebie. I po podłączeniu ich u siebie postawieniu na biurku, te Luny zagrały o 180 stopni inaczej, ostre, natarczywe bez jakiegokolwiek basu (na ucho, poniżej 80hz kaplica była).

 

Przykład2: Zamówiłem z neta mocno wychwalane Edifiery 2.1 S350DB podłączyłem u siebie i mega zawód, gdzie ten wychwalany bas? Gdzie te przyjemne dla ucha tony średnie? Nie mówiąc o tym, że subwoofer żył swoim życiem a satelity swoim (strasznie było słychać bas z pod biurka a nie spod kolumn)

 

Przykład3: Stary ampli Yamaha AX530 + Monitor Audio Bronze BR2 - bas słyszałem, tylko przy wejściu do pokoju :E. Poza tym świetne kolumny!

 

Za to mój obecny zestaw jest jak na moje ucho rewelacyjny. Największe zaskoczenie jest dla znajomych gdy mówią, włączył byś to duże pudło pod biurkiem, a ja pyk i je wtedy wyłączam i jakie jest szok, że bas który produkował subwoofer sprawiał wrażenie dobiegającego z kolumn. Subwoofer jest zupełnie transparentny. Pełna kontrola nad basem, szybki, zwarty, jak trzeba walnąć to walnie, idealnie kolumny dopełnia.

 

Dlatego zależnie od miejsca, czasami bez dobrego suba się nie obejdzie, niestety.

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie czy domek? :cool:

Obstaję przy swoim: budżetowo pianocraft (wpisz na olx).

Miałem 20 lat temu podobny zestaw przy PC i było ok.

 

Ale jeśli chcesz mieć efekt "wow" to używany zestaw: wzmak i dwie kolumny, z jak największymi głośnikami niskotonowymi.

Sub aktywny to na chwilę poza budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom :) gdyby było mieszkanie to kupiłbym jakieś najtańsze pierdziawki za 100zł. Tylko nie chcę przesadnie też dużych głośników, bo to ma stać na biurku, a kupując duże musiałoby stać na panelach gdzie jest zresztą niewiele miejsca. A satelitki albo takie mniejsze pudełka-głośniki można fajnie porozkładać po pokoju. ;)

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz na biurko dość duże kolumny to siedząc przy kompie nie bedziesz mial przyjemnosci ze sluchania muzyki.Na biurku mam obecnie swoje Q-acoustics 3020i i siedzac przy komputerze slabo to wyglada,wydaje mi się ze dzwiek nie ma gdzie sie rozejsc zanim trafi do uszu. W salonie,dwa metry od nich była bajka,nie musiałem nawet włączac subwoofera.

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz na biurko dość duże kolumny to siedząc przy kompie nie bedziesz mial przyjemnosci ze sluchania muzyki.Na biurku mam obecnie swoje Q-acoustics 3020i i siedzac przy komputerze slabo to wyglada,wydaje mi się ze dzwiek nie ma gdzie sie rozejsc zanim trafi do uszu. W salonie,dwa metry od nich była bajka,nie musiałem nawet włączac subwoofera.

... bo bas został wzmocniony przez rezonanse pokoju (kosztem jego jakości tak na prawdę). Dźwięk w bliskim polu jest po prostu bardziej selektywny (mniejsze zabarwienie/rozmydlenie pomieszczeniem), ale basu mniej, bo nie ma tego podbicia wywołanego "pokojem". Sam mam kolumny z 7" basem słuchane z 1m i nie "wygląda" to słabo, bo kolumny same potrafią zagrać bas, bez konieczności rezonowania pomieszczeniem. Zysk jest taki, że bas nie tylko jest, ale też jest czytelniejszy. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi tylko o bass. Siedzac tak blisko przy nich nie maja tego pazura.Dopiero jak odejde od biurka dzwiek zaczyna robic sie fajny,dynamiczny. Te glosniki slyna z bardzo dobrej srednicy i gory,jednak z takiego bliska dzwiek jest suchy,nijaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwiek jest suchy,nijaki.

... może taki jest w nagraniu/na płycie ;) Natomiast po dopaleniu "brzmieniem" pomieszczenia, to samo nagranie bardziej Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego ze pomieszczenie moze rezonowac, ale bez przesady. Pokoj wielkosciowo jest identyczny jak salon, komputer stoi w tym samym rogu pietro wyzej. Moze mam je za wasko rozstawione, a moze nie kazda kolumna nadaje sie do sluchania w bliskim polu. W koncu producenci muzyczni kupuja specjalne monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego ze pomieszczenie moze rezonowac, ale bez przesady.

Nie przesadzam. Jeśli głośniki są przy ścianie, Ty kilka metrów od głośników, przy kolejnej ścianie, to zawartość dźwięków odbitych (od podłogi, sufitu, ścian) wzgl. dźwięków bezpośrednich z kolumn, jest po prostu ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek bez przesady, ja może i mam biurko i siedzę przy nim, ale jak ma coś walnąć basem mocniej, to odchodzę od biurka i siadam np. przy stole albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z 5.1 może Logitech Z906. Grają nieźle - miałem, ale straciłem słuch (nie od nich) i się zrobiły zbędne. Teraz do słuchania muzy i do gier używam słuchawek dobrych jakościowo, bo aparaty słuchowe się do tego nie nadają + Creative Sound Blaster Audigy FX. Na moje potrzeby wystarcza do stereo. Obsługuje słuchawki do 600 OHM, więc takie 32 OHM sprawdzają się bardzo dobrze na moje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam. Jeśli głośniki są przy ścianie, Ty kilka metrów od głośników, przy kolejnej ścianie, to zawartość dźwięków odbitych (od podłogi, sufitu, ścian) wzgl. dźwięków bezpośrednich z kolumn, jest po prostu ogromna.

 

Ma to sens.Czyli bezposrednio na biurko, do sluchania muzyki przy pracy na komputerze nie kazde glosniki sie nadaja. Mój brat ma z kolei Q acoustic 3010 których bez problemu moge sluchać siedząc przy biurku ,wszystko brzmi jak powinno,jednak trzeba pamiętać ze są one duzo mniejsze (10cm vs 13cm bass)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, idą do mnie już głośniki kurierem C5 Edifiera. Teraz ostatnie posty to już szaleństwo na każdym kroku sięgające nawet do 2 tys zł. Panowie wielkie dzięki za te propozycje, ale aż tyle pieniędzy na głośniki nie wydam, nie jestem audiofilem i dla mnie każdy dźwięk nie musi być czyściutki. Wolę rozwiązania budżetowe, ale bardzo dobre w wykonaniu jak na tą półkę cenową. Oczywiście, nie pytałbym o głośniki tutaj na forum, gdybym miał budżet do 1.5 tys bo wtedy na 100% wybór padłby na logitech z906. Dzięki też za tańsze półki cenowe, C3 i C5 bądź te inne edifiery. To one pomogły mi w wyborze głośników.

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, idą do mnie już głośniki kurierem C5 Edifiera. Teraz ostatnie posty to już szaleństwo na każdym kroku sięgające nawet do 2 tys zł. Panowie wielkie dzięki za te propozycje, ale aż tyle pieniędzy na głośniki nie wydam, nie jestem audiofilem i dla mnie każdy dźwięk nie musi być czyściutki. Wolę rozwiązania budżetowe, ale bardzo dobre w wykonaniu jak na tą półkę cenową. Oczywiście, nie pytałbym o głośniki tutaj na forum, gdybym miał budżet do 1.5 tys bo wtedy na 100% wybór padłby na logitech z906. Dzięki też za tańsze półki cenowe, C3 i C5 bądź te inne edifiery. To one pomogły mi w wyborze głośników.

Żebyś się nie zdziwił, Z906 nie zagrają lepiej niż te Edifiery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Z906 grają jak kupa, tragedia, mój ojciec używa ich jako głośniki TV i tam akurat się sprawdzają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C5 przyszły. Super głośniki i o wiele lepsze od C3. USB, radio fm, możliwość włożenia karty sd i odtwarzania muzyki. No i jeszcze ten jeden wielki sub. Aczkolwiek to radio jest słabe jak....nie powiem co, 5-6 stacji na krzyż wyszukało i tyle by było. Ciekawe one są, kupiłem je prawdopodobnie od Rosjanki z jednego z naszych Polskich miast, gwarancja po rusku, instrukcja po rusku/japońsku/chińsku i jeszcze jakimś języku...chyba włoski. :D . Bass całkiem przyjemny, musiałem dokupić tylko kabel z kontrolera do kompa, bo niestety nie został wysłany mi.

Edytowane przez Dragonerr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu mi Edki C3 podobały się, ten mocny, napompowany jak nw co "bass" nie tak pudełkowe granie jak na komputerowe grajki, po czasie taki dźwięk znudził mnie.

Jak Ci się podoba to gratuluje, ja zamiast tysiąca funkcji wolałem iść w jakość grania, w sumie kto teraz słucha radia hmmm :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego ze pomieszczenie moze rezonowac, ale bez przesady. Pokoj wielkosciowo jest identyczny jak salon, komputer stoi w tym samym rogu pietro wyzej. Moze mam je za wasko rozstawione, a moze nie kazda kolumna nadaje sie do sluchania w bliskim polu. W koncu producenci muzyczni kupuja specjalne monitory

 

Masz je bezpośrednio płasko na biurku czy masz jakieś podstawki / pady pod nie? Jak ja miałem na biurku monitory na płasko to grało to ultra tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoja na takich wkrecanych, gumowych kolkach ktore zapewnil producent. To nie sa glosniki do sluchania z bliskiego pola. One lubia przestrzen,wystarczy odsunac sie z metr zeby je docenic ;). Nie bede nic kombinowal bo docelowo chce zlozyc cale kino na serii 3000 tylko ciagle mi nie po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...