Skocz do zawartości
Rivo

Asus ROG Strix X570-E - Wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem już prawie zdecydowany na ROG Strix X570-E, ale widzę, że ma jeden zdecydowany problem (i drugi trochę mniejszy). Karta graficzna przykrywa prawie w całości wentylator chipsetu. Ktoś ma tę płytę, może potwierdzić, że jest z tym jakiś problem?

Boję się, że jak włożę do tego MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio to zasłoni mi całkowicie wentylator i będzie problem z grzaniem się chipsetu. Mniejszy problem to że Asus do tej pory nie udostępnił opcji wyłączenia wiatraczka przy małym obciążeniu, ale to się

da jeszcze jakoś naprawić.

 

Ew. jaka alternatywa, jeśli nie ten Asus? Patrzyłem jeszcze na Gigabyte X570 AORUS ULTRA, wiatraczek trochę bardziej przesunięty, ale gorsze sekcje zasilania + ludzie narzekali, że strasznie piszczy wentylatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na mój config sprzętu.

Karta zakrywa 2/3 wentylatora i ... nic się nie dzieje.

Wentylator się kręci tak że go nie słychać.

Z płytą nie ma żadnych problemów sekcja zasilania jest zimna, jest wszystko OK.

Wentylatorek osiąga u mnie max 3500obr i go nie słychać.

 

Co do wyłączenia wentylatora to są biosy z taką możliwością.

Mało tego to jest ASUS a do asusa kupa ludzi moduje biosy pod konkretne procesory i cele, często te biosy są lepsze niż oficjalne producenta :Up_to_s: jest w czym wybierać.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam też od paru dni e gaming i po x470 hero, b450 tomahawk, z tą płytą wkońcu nie ma problemów.

wiatraka na chipsecie wogóle nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie stwierdzam żadnych problemów. Wszystko elegancko i stabilnie.

Zauważyłem tylko problem z czujnikiem raportującym ponad 100*C na płycie

https://photos.app.goo.gl/XpN52n1oFyvbGYHN7

Oczywiście to fejk, bo wszystko stabilne i chłodne, ale trzeba zbadać temat. Ktoś miał podobnie?

 

Sprawdzę, czy update bios jakoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze umieszczony wentylator chipsetu mają tylko płyty MSI i niektóre modele Gigabyte.

Imo to że jest zasłonięty nie jest dużą wadą, jedyna różnica która z tego wynika jest taka, że wentylator kręci się częściej - płyta bardzo szybko łapie temperaturę od której wentylator zaczyna się kręcić, nic poza tym. I niczego to nie zmienia bo w ogóle go nie słychać. W takim MSI z tego co ludzie piszą nie kręci się prawie wgl, ale co z tego skoro mają znacznie słabsze sekcje niż Asusy (nie licząc Godlike, Ace, Creation i Unify).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni, zero problemów. UEFI nieaktualizowane, wentylatora na płycie nie słyszę, ale ja mam wygłuszona obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze umieszczony wentylator chipsetu mają tylko płyty MSI i niektóre modele Gigabyte.

Imo to że jest zasłonięty nie jest dużą wadą, jedyna różnica która z tego wynika jest taka, że wentylator kręci się częściej - płyta bardzo szybko łapie temperaturę od której wentylator zaczyna się kręcić, nic poza tym. I niczego to nie zmienia bo w ogóle go nie słychać. W takim MSI z tego co ludzie piszą nie kręci się prawie wgl, ale co z tego skoro mają znacznie słabsze sekcje niż Asusy (nie licząc Godlike, Ace, Creation i Unify).

no w ogóle w dzisiejszych czasach powinno to być załatwione pasywnie. Nie ma takiego heatpajpa który by temu nie podołał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w ogóle w dzisiejszych czasach powinno to być załatwione pasywnie. Nie ma takiego heatpajpa który by temu nie podołał ;-)

 

Niby jest X570 Aorus Extreme z heatpipem od chipsetu do radiatora na VRM, ale te 3,5k za jedną rurkę to lekka przesada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest X570 Aorus Extreme z heatpipem od chipsetu do radiatora na VRM, ale te 3,5k za jedną rurkę to lekka przesada ;)

No straszna przesada, przecież nawet kilka HP by im nie zrobiło różnicy, a sam chipset wcale się tak nie grzeje. Powinien to być standard w każdej X570 ;-/

 

A wraqcając do tematu - ktoś jeszcze uświadczył raportowanie przez płytę takich temperatur jak u mnie - na Strix-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No straszna przesada, przecież nawet kilka HP by im nie zrobiło różnicy, a sam chipset wcale się tak nie grzeje. Powinien to być standard w każdej X570 ;-/

 

A wraqcając do tematu - ktoś jeszcze uświadczył raportowanie przez płytę takich temperatur jak u mnie - na Strix-E?

 

 

Ja u Siebie nic takiego nie zauważyłem - wszystko w normie.

 

cc83528b5dc9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...