Skocz do zawartości
vallentine

Jaki monitor 27" do 700zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kompletnie nie znam się na monitorach.

 

Chciałbym kupić monitor do wszystkiego, czyli filmy,gry,internet.

Interesuje mnie monitor 27", najlepiej z jak najniższym czasem reakcji + rozdzielczość 1080p, 60Hz ewentualnie 75Hz.

Czy jeżeli w grach będę mieć 60 fps a monitor ma 75Hz to będę czuł że obraz nie jest płynny ?

 

 

 

Pomożecie ?

Edytowane przez vallentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie wolałbym 23,8" ale 2560x1440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak "wyglądają" ludzie inwestujący w 27" fhd. btw dlaczego takie niskie odświeżanie? Przecież to zawsze sobie możesz przestawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kompletnie nie znam się na monitorach.

 

Chciałbym kupić monitor do wszystkiego, czyli filmy,gry,internet.

Interesuje mnie monitor 27", najlepiej z jak najniższym czasem reakcji + rozdzielczość 1080p, 60Hz ewentualnie 75Hz.

Czy jeżeli w grach będę mieć 60 fps a monitor ma 75Hz to będę czuł że obraz nie jest płynny ?

 

 

 

Pomożecie ?

Grając w 60 klatkach na monitorze 75Hz, 144Hz albo nawet 240Hz będziesz się czuł dokładnie tak samo, jak grając na monitorze 60Hz.

Od siebie mogę powiedzieć, że 75Hz jest widoczne, ale ledwo co i nie warto moim zdaniem traktować moim zdaniem tego jako "must have".

Zgadzam się z przedmówcami odnośnie kwestii FHD na 27" - obraz będzie nieszczególnie ostry, jeśli siedzisz blisko ekranu to może irytować. Jaki masz obecnie monitor i jaką konfigurację PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, grając na monitorze 144hz czy 240hz w 60 klatkach wyraźnie daje ostrzejszy obraz niż na monitorze 60hz.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenQ EW277HDR jeżeli jesteś w stanie dopłacić, jeżeli nie to Philips 278E9QJAB/00, najlepsze kolory i kontrast za te pieniądze.

FHD na 27" jest ostre, ale piksele są już sporej wielkości, tak więc minimum 60 cm od ekranu, optymalnie 70 cm, ilość pikseli jest raczej na końcu listy jeżeli chodzi o wrażenia z gier i szczególnie filmów.

60 FPS na 75 Hz oznacza niestabilny frame-time i FPS, zawsze możesz sobie ustawić np. 75 Hz, 60 Hz, 50 Hz i ustawiać w grach w zależności od wymagań + zablokować FPS w RTSS.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz obecnie monitor i jaką konfigurację PC?

 

Teraz mam monitor 24" 1080p.

 

Komp:

i7 4770

16Gb Ram

Gtx 1660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 1080p to faktycznie byłby lepszy wybór.

Jeśli nie przeszkadza Ci ostrość obrazu na obecnym monitorze, to i na 27" nie powinno być problemu, jest trochę niższa i tyle.

A tak właściwie to po co zmieniać taki monitor jaki masz obecnie na prawie taki sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tego mam obecnie z 6 lat.

 

Chciałbym coś nowszego, z lepszym obrazem i zarazem trochę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozważ tego BenQ, którego poleca Krisol.

Jak kupisz pierwszy z brzegu IPS to się może okazać, że obraz jest taki sam, albo nawet gorszy niż w Twoim 6-latku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD na 27" jest ostre, ale piksele są już sporej wielkości, tak więc minimum 60 cm od ekranu, optymalnie 70 cm,

Oczywiście, że piksele jakoś rozmyte być nie mogą, ale postrzeganie czcionek wygładzonych clear-type, lub wyświetlonych zdjęć jest takie, że są rozmyte (przynajmniej taki był efekt na monitorze 90ppi, jak obok postawiłem jakiegoś "Appla" z "retina"). Oj jakbyś tak obok swojego monitora, przy patrzeniu nadal z tych 60-70cm, postawił ekran identycznej wielkości ale z 2x większym ppi i skalowaniem @200% (by mieć identyczną wielkość co na starym) to już byś nie chciał na starego patrzeć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał te same kolory i kontrast to jasne, jeśli nie to bardzo wątpię. :E

Jak dla mnie mój laptop z 157 PPI ma bardziej rozmyte czcionki od BenQ z 82 PPI, oba na Windowsie z ClearType na tych samych ustawieniach, może to kwestia kontrastu.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop moich rodziców na IPS, z wąskim gamutem, mający 141PPI ma zdecydowanie ostrzejszy obraz od mojego szeroko-gamutowego monitora na PVA 90PPI, także ciśniesz kit. Ostrość nie zależy praktycznie od "kontrastu" czy "kolorów". Porównanie 157ppi vs 82ppi to jest jak porównanie brzytwy, do mydła na które nie da się patrzyć, co na czcionkach na pulpicie widać jak na dłoni.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak, ale trzymajmy się odległości z jakiej patrzy się na monitor ( 60cm - typowa odległość wg. BHP itd.itp. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop moich rodziców na IPS, z wąskim gamutem, mający 141PPI ma zdecydowanie ostrzejszy obraz od mojego szeroko-gamutowego monitora na PVA 90PPI, także ciśniesz kit. Ostrość nie zależy praktycznie od "kontrastu" czy "kolorów". Porównanie 157ppi vs 82ppi to jest jak porównanie brzytwy, do mydła na które nie da się patrzyć, co na czcionkach na pulpicie widać jak na dłoni.

Mogę to porównać do gry z TAA(laptop) vs bez żadnego AA(monitor) - monitor z 60 cm wygląda lepiej od laptopa z 40 cm.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę to porównać do gry z TAA(laptop) vs bez żadnego AA(monitor) - monitor z 60 cm wygląda lepiej od laptopa z 40 cm.

Raczej chodziło o pulpit, a nie gry i identyczną odległość obserwacji 60 ew. 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja o pulpicie mówię, z identycznej odległości nie jestem w stanie porównać, bo to 14" vs 27". :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...