Skocz do zawartości
krishnamishna

Opłacalność zmiany i7 7700 na Ryzen 5 3600X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Noszę się z zamianą platformy tak jak w temacie. Mój obecny sprzęt to:

 

Procesor Intel Core i7-7700

ASRock Fatal1ty H270 Performance

Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16GB,2400MHz, CL15 (F4-2400C15D-8GIS)

MSI 5700XT

Monitor 2k

 

Gram w wszystkie najnowsze gry.

 

Co myślicie o wymianie na Razena, może jakieś inne propozycje??

 

Jeżeli wymiana jest opłacalna proszę dobrać płytę do tego procesora.

 

Budżet na płytę max 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzętu używasz jedynie do grania, to sens takiej zmiany na chwilę obecną jest nieopłacalny, zwłaszcza przy rozdzielczości 2k, różnic praktycznie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny i7 7700 , procka wymieniasz bez dopłaty na ryzena 3600, nie wiem czy jest sens brać ryzena z "x", na moje w aktualnych cenach nie warto, chyba że dostaniesz do 900zł to jeszcze można by przełknąć.

Ram na moje wypadałoby też zmienić np na cruciale 3000mhz cl15 lub 3200cl16 , dobrze się kręcą , 3600mhz powinieneś na nich ogarnąć ,

Co do płyty , jak nie boisz się ewentualnego zwrotu , to pod ryzena 3600 z "tanich" wziąłbym coś od gigabyte/ asus/ asrock b450 , msi ma fajne płyty ale niestety jest większe ryzyko , że coś nie będzie działać dobrze. Ten procek jest na tyle oszczędny , że powinna każda płyta sobie z nim poradzić. Jak chcesz bez kompromisów i bez stresu czy to będzie działać, to x570, do 700zł słaby wybór jest , raczej tylko msi x570 a-pro do tylu dostaniesz, osobiście poleciłbym Ci asusa x570 , chyba z tanich jedna z fajniejszych płyt , ewentualnie gigabyte x570, ale trzeba dołożyć a funkcjonalność praktycznie taka sama.

W jednej grze zyskasz, w drugiej nie . Jak taki upgrade by Cię za dużo nie wyszedł, to czemu nie. Zawsze masz nowy sprzęt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem 4790k na ryzena i sobie chwalę (po sprzedaży używki dopłaciłem 30 zł do nówki ryzena... :E) , nawet w single core czuć ładny przyrost wydajności. Ale do monitora 60 hz szkoda pieniędzy moim zdaniem, lepiej lepszą kartę graficzną albo lepszy monitor najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do momentu kiedy możesz wymienić bez dopłaty proca, a nawet jeszcze na tym zarobić, to nabycie ryża 3600 jest nie najgorszą opcją. Niektórzy wymieniali całe platformy ze starszych generacji i7k i dokładali śmieszne pieniądze, więc u Ciebie będzie podobnie. Ja siedzę na ryżu 1600 z gtx1080 i monitemn2k75hz. Kusi mnie przesiadka na nową serię, ale w przeciwieństwie do Twojej sytuacji ja będę musiał dołożyć więcej. Jak ktoś chce się zamienić za konto do WoTa to przemyślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienianie sprzętu według zasady "bo mi się nudzi" to zazwyczaj zła opcja.

Będziesz odczuwał realne problemy z wydajnością, to się zastanów.

 

Wpływ procesora na gry jest zazwyczaj mocno przeceniany. Wczoraj zapomniałem, że w tle konwertuje mi się wideo, odpaliłem civ6 i nie zauważyłem różnicy. Dopiero po fakcie, kiedy wyskoczyło okienko z zakończonymi zadaniami, zorientowałem się, że chyba faktycznie kończenie tury trwało dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

4 rdzenie z 8 wątkami czasem przyduszą, więc jeśli grasz w gry w których masz te duszenie to owszem, rację bytu to ma, ja tak postąpiłem gdy zmieniałem 4770 na 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem 4790k na ryzena i sobie chwalę (po sprzedaży używki dopłaciłem 30 zł do nówki ryzena... :E) , nawet w single core czuć ładny przyrost wydajności. Ale do monitora 60 hz szkoda pieniędzy moim zdaniem, lepiej lepszą kartę graficzną albo lepszy monitor najpierw.

 

Człowiek pisze o 7770K na wynalazek 3600, a Ty seria 4xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek pisze o 7770K na wynalazek 3600, a Ty seria 4xxx

 

Człowiek pisze o 7700 bez k. Wydajność porównywalna po podkręceniu 4 gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...