Skocz do zawartości
kubikolos

RTX 2070 czy RTX 2070S?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem karty RTX 2070 lub 2070S. Pytanie czy jest w ogóle sens dopłacać do serii Super? Czy lepiej sobie darować i kupić zwykłą 2070. Rozważam również zakup RX 5700 XT w wersji Sapphire Nitro+ jak już będzie dostępna.

Drugie pytanie jest takie czy dobrze będzie ta karta współgrać z Ryzen 5 3600? Potrzebuję niestety więcej mocy w kwestii GPU stąd zmiana karty. W Becie Modern Warfare sprawuje się naprawdę solidnie a i na 1070 gra śmiga naprawdę dobrze przy ustawieniach maksymalnych. Zamierzam również streamować gry i grać w nowości i gry strategiczne.

 

Rodzielczość to 1920x1080@144 Hz. 144 Hz to gry MP a Singleplayer to tyle ile wyciągnie karta.

Edytowane przez kubikolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczosci grasz ?

 

Tylko i wyłącznie 1080p. Zależy mi na wydajności z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dobre porównanie wydajności tych kart. Jeżeli masz budżet to bierz to co wypada najwydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dobre porównanie wydajności tych kart. Jeżeli masz budżet to bierz to co wypada najwydajniej.

 

Serducho mówi czerwoni bo z zielonymi miałem same problemy.. Teraz po zmianie cepa jest trochę lepiej jednak i tak potrzebuję więcej mocy.. Cały czas skłaniam się do zakupy nowej karty i właśnie optymalnie dla mnie to RX 5700 XT/RTX 2070. Chyba poczekam aż Nitro+ będzie dostępne i wtedy zobaczę jak to cenowo wypadnie.

 

PS. RX 5700 XT Red Devil jest po 2279 zł więc liczę, że Nitro+ nie będzie kosztował wiele więcej.

Edytowane przez kubikolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest dobre porównanie wydajności tych kart. Jeżeli masz budżet to bierz to co wypada najwydajniej.

Czy ja wiem czy dobre porównanie ;) Karty mają straszny fpsowy ścisk.I porównanie dwóch innych konkurentów nic dobrego nie wróży.A na pewno prawdy w tym za grosz.To już bardziej to by powiedziało prawdę ;) ale też od 1440p

Sam mam taki problem z zakupem od allegrowych po 800 zł potem były za 1500 rtx 2060,teraz za 1800 rtx 2060S.A znajomy mnie namawia na promocyjne RTX 2070S za 2400 ale po zbiciu bonami to 2100.A to wszystko do Total wara i mam taki już mętlik.Do tego zakup za wyliczona kaske i dla biednego chorego chłopaka ,któremu nie chce zrobić krzywde.A chce żeby miał karte na lata i odpalał ta gre na Ultra. :D Zdrapka nie smaowita :D

Ps.A tu komplet referentów (chyba)

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy dobre porównanie ;) Karty mają straszny fpsowy ścisk.I porównanie dwóch innych konkurentów nic dobrego nie wróży.A na pewno prawdy w tym za grosz.To już bardziej to by powiedziało prawdę ;) ale też od 1440p

Sam mam taki problem z zakupem od allegrowych po 800 zł potem były za 1500 rtx 2060,teraz za 1800 rtx 2060S.A znajomy mnie namawia na promocyjne RTX 2070S za 2400 ale po zbiciu bonami to 2100.A to wszystko do Total wara i mam taki już mętlik.Do tego zakup za wyliczona kaske i dla biednego chorego chłopaka ,któremu nie chce zrobić krzywde.A chce żeby miał karte na lata i odpalał ta gre na Ultra. :D Zdrapka nie smaowita :D

Ps.A tu komplet referentów (chyba)

 

To szanuje się to co napisałeś :) HU akurat znam. Sam nie wiem kurde.. Czy RX czy RTX..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szanuje się to co napisałeś :) HU akurat znam. Sam nie wiem kurde.. Czy RX czy RTX..

 

Jak masz problem to zrób to zero jedynkowo i skreślaj to dlaczego i po co ci to.Czyli w co grasz, jakie rozdziałki, jaki komp,ile kaski itd...itd....A to co ci wyjdzie wybierasz.Nie widzę problemów.Albo dla tego nie widzę bo na oglądałem się tysiące filmików testów itd....Setki przeczytanych ,opisów, testów, recek :D Co innego jak nie masz hajsu i potrzebujesz karte do durnej nie zoptymalizowanej gry.Tu jest dramat.Jak sie rozpiszesz po co dlaczego itd....To ci albo wyśle jakiś filmik ,albo recke ,albo pomoge..........INACZEJ SIE NIEDA W TYM BIZNESIE.Jasno sprecyzowany plan,spowiadasz się jak u psychologa i spokojnie wiadomo jaka karta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z wyborem karty przez ten ścisk z średnim segmencie.

Gram w 1080p 75 Hz, i mam zamiar mieć 3 lata spokoju z wymianą bo ostatnio miałem w ciągu 1,5 roku 4 karty.

Moje typy:

RX 5700 non-XT Pulse - 1770

RTX 2060 Super Gaming OC- 1860

RX 5700 XT Pulse - 1980

 

Co byście mi doradzili, gubię się już XD

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozkminiam czy nie kupić czasem 5700 bez XT i robić swapa biosu/OC do 5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie między non-XT a XT nie ma dużej różnicy w wydajności,

czy warto dopłacić 200...

Podobny dylemat miałem 3 lata temu z rx 470 i rx 480.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z wyborem karty przez ten ścisk z średnim segmencie.

Gram w 1080p 75 Hz, i mam zamiar mieć 3 lata spokoju z wymianą bo ostatnio miałem w ciągu 1,5 roku 4 karty.

Moje typy:

RX 5700 non-XT Pulse - 1770

RTX 2060 Super Gaming OC- 1860

RX 5700 XT Pulse - 1980

 

Co byście mi doradzili, gubię się już XD

 

Najmądrzejsza rzecz to kupić i pozostać do przyszłego roku z jakąś taniochą.Przyszły rok to konsole i zmiana wszystkiego.Do tego nowe karty nvidii które naprawdę będą dobre.Bo to co jest teraz to kotlet kotleta z 20% wydajnością za plus 50% do cena z RT który zabija karty.To sie nie trzyma kupy jak chcesz karte na 3 lata.itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak taniocha to jakiś RX 570 z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru kupić nowych kart zielonych. RT mnie w ogóle nie interesuje. Jakbym kupił to pewnie Red Devil a nową konsolę i tak kupię tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszą kartą wydaje się być RX 5700 non-XT,

pewnie u czerwonych w tym segmencie nastąpi stagnacja

jak było z RX480->RX590.

Wydadzą RX 5500, RX5600 niedługo

w 2020 RX 5800, RX5900 i będą klepać architekturę RDNA z lekkimi ulepszeniami przez 3 lata

co wróży dobrze dla wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada kupowania CENA DO JAKOŚCI.Przykładowo z bonusami da rade uskrobać za 2100 z groszami rtx 2070 super.W tej cenie ta karta bije wszystko w cenie do jakości.Ale to zależy od wielu czynników itd..... :D

Edytowane przez hary76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niereferent RX 5700 za 1670(Gigabyte Gaming OC) to dobra opłacalność,

wahałem się i podrożał.

Też czasem myśle nad RTX 2070 super jak jest blisko ceny 2100,

ale czy do 1080p 75 Hz to nie jest szaleństwo?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niereferent RX 5700 za 1670(Gigabyte Gaming OC) to dobra opłacalność,

wahałem się i podrożał.

Też czasem myśle nad RTX 2070 super jak jest blisko ceny 2100,

ale czy do 1080p 75 Hz to nie jest szaleństwo?

Tu masz wszystko Przykładowy duży zbiór FPSÓW dla ZIELONYCH

jak by ktoś miał problem z wyborem Mój link

A jeśli dalej macie problem, to nie ma drugiej takiej stronki która wam to ładnie posegreguje.

Przykładowo Nvidia ale jest też AMD. Mój link.Do tego setki filmów z tym co was interesi na youtubie i nie wiem w czym wy macie problem.Co się stanie za dwa trzy lata nikt wam nie zagwarantuje ;)

 

2100 to masz teraz w neonecie jak zakupisz karte to dostaniesz bon itd....przykładowo tu Mój link Na pewno te karty nie bedą na ciebie czekać i leżeć po tej cenie.Jest masa możliwości na zbicie ceny w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko Przykładowy duży zbiór FPSÓW dla ZIELONYCH

jak by ktoś miał problem z wyborem Mój link

A jeśli dalej macie problem, to nie ma drugiej takiej stronki która wam to ładnie posegreguje.

Przykładowo Nvidia ale jest też AMD. Mój link.Do tego setki filmów z tym co was interesi na youtubie i nie wiem w czym wy macie problem.Co się stanie za dwa trzy lata nikt wam nie zagwarantuje ;)

 

2100 to masz teraz w neonecie jak zakupisz karte to dostaniesz bon itd....przykładowo tu Mój link Na pewno te karty nie bedą na ciebie czekać i leżeć po tej cenie.Jest masa możliwości na zbicie ceny w sklepie.

 

Według tych zebranych danych 2060s = 2070 w WIĘKSZOŚCI tytułach i tego będę się cały czas trzymał, bo ktoś już mi pisał że 2060s odstaje :E Dlatego też kupiłem 2060s Gaming OC za 1769 i mam kartę na poziomie 2070 a po OC przegoni ją, dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tych zebranych danych 2060s = 2070 w WIĘKSZOŚCI tytułach i tego będę się cały czas trzymał, bo ktoś już mi pisał że 2060s odstaje :E Dlatego też kupiłem 2060s Gaming OC za 1769 i mam kartę na poziomie 2070 a po OC przegoni ją, dobry deal.

Różnica jest tylko przy topowych prockach.Różnica wyraźna i w niektórych grach.Na pewno dobry zakup.

A mając tą 2060super grasz w Total wara bo chce kupić znajomemu ale potrzebuje pewnych wyników z gry,nie z benchmarków czy innych okantowanych klatek ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 5700 jest wydajnościowo na poziomie rtx 2060 Super,

cenowo tak samo, nie ma ray tracingu, ale ma lepsze rezultaty w nowych tytułach,

tam gdzie jest dobrze zaimplementowany dx12, vulkan potrafi nieźle odjechać patrząc na testy.

AMD mają nierówną wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2100 zł jest sapphire pulse rx 5700 xt w komputroniku.

Możesz jeszcze pomyśleć nad rtx'em 2060s palit jetstream (świetna kultura pracy, 5% słabszy od 2070) za około 2000 zł.

Z rtx'ow 2070s najbardziej opłacalny będzie palit gamerock.

Ogólnie to najlepszy stosunek ceny do wydajności będzie miał ten rx 5700 XT pulse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rtx 2070 za 1800 zł, zastanawiałem się nad 2060 super, ale po wielu testach, i tym że 2070 jest jednak minimalnie mocniejsza wybrałem msi armour 2070, w tej cenie chyba najlepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze nowego CoDa dodają do RTX bo pewnie bym i tak kupił,

czyli - 200 do ceny karty można powiedzieć.

Jak myślicie czy obecne Navi może dostać wsparcie ray tracingu?

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...