Skocz do zawartości
transformator

Jaki OS w telewizorze, żeby aktualizować w przyszłości kodeki?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telewizor Toshiba z 2011 roku. Ma swój własny OS, który nie miał nigdy wydanych aktualizacji. Bywają problemy z kodekami. Kontentu H.265 nie da się puścić.

 

Będę szukał nowego telewizora. W co iść, żeby mieć pewność, że będzie się dało zaktualizować kodeki? Podpowiem, że o nowoczesnych telewizorach nie wiem prawie nic ;-) WebOS? Android TV? Tizen? Czy aktualizacja kodeków jest możliwa niezależnie od całości systemu, czy też muszę wierzyć, że producent łaskawie wyda firmware?

 

Telewizor nie jest u nas bardzo często używany. Może 5h Netflixa w tygodniu, a oprócz tego oglądanie/pokazywanie zdjęć i filmów z wakacji. Więc myślę, że chcę kupić telewizor na kolejne 10-20 lat, a wiadomo, będzie człowiek miał jakiś nowy telefon, który będzie kręcił filmiki H.266, to trzeba jakoś ten telewizor doprowadzić do używalności ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij :) 10-20 lat jest nierealne, 5 lat to juz szczyt marzen i nie wiem czy jest do spelnienia. Obecnie producenci szybko zapominaja o swoich produktach, w przypadku komorek jest to czesto mniej niz 2 lata od wypuszczenia modelu (moze poza flagowcami).

 

Samsung w swoich TV idzie jeszcze dalej - wyrzucaja kodeki. Modele 2018 bez problemu obslugiwaly filmy, w modelu 2019 chodza juz tylko 2 na 10 (z braku kodekow). Z tego wzgledu rodzicom kupowalem juz LG - u nich poki co chodzi wszystko.

 

Kodekow nie dograsz, sa powiazane z aktualizacjami firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższy okres czasu pozostaje tylko kupienie przystawki do TV. Jak za kilka lat przestanie się sprawdzać to za te 300 zł kupi się nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Android TV to nie jest Android jako taki, gdzie za 10 lat będę mógł w sklepie online zainstalować apkę, odtwarzacz odtwarzający nowy kodek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szukał nowego telewizora. W co iść, żeby mieć pewność, że będzie się dało zaktualizować kodeki?

Co Ci z programowego dekodowania, jeżeli uzyskasz 2 klatki na sekundę?

 

Za dekodowanie materiału odpowiadają dzisiaj wyspecjalizowane sprzętowe jednostki w procesorach. Tego nie zaktualizujesz.

 

Jeżeli chcesz trzymać jeden ekran X czasu, to dekodowanie można przenieść do HTPC, w którym - gdyby pojawiła się taka potrzeba - zmieniałbyś podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android TV jest znacznie uboższy w apki zwykłego.

 

W przeciągu 10-20 lat trudno powiedzieć co i jak będzie rozwijane. Z własnego doświadczenie jednak widzę, że producenci TV dość szybko porzucają wsparcie dla swoich produktów. Dodatkowo, nie jestem pewien czy procesor w TV za 10 lat da radę obsłużyć aktualnego Androida czy co tam innego.

 

A i jeszcze. Nie zakładałbym z góry, że jakakolwiek dzisiejsza elektronika przetrwa 10-20 lat. Jakość już nie ta, a naprawy są często nieopłacalne lub wręcz niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje na telewizorach sony mozna bez problemu instalować apk z poza sklepu google,pozatym zawsze można wyposażyc sie w jakiegos android box'a czy sticka z androidem czy windowsem i mamy problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wyposażyc sie w jakiegos android box'a czy sticka z androidem czy windowsem i mamy problem z głowy.

 

I właśnie popieram takie rozwiązanie. Autorze, kupując telewizor kieruj się jakością obrazu i dźwięku, ceną itp. Całym softem niech zajmie się odrębne urządzenie które w razie czego łatwo i tanio wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jestem tego samego zdania, TV ma byc zyleta a oprogramowanie moze byc kulawe bo i tak ogarnie to albo komp/konsola/tvbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa TV jeden Samsunga a drugi SONY i oba są to tak zwane SMART TV.

SOny trochę lepiej radzi sobie z kodekami ale i tak większość nowych filmów potrafi być np. bez dźwięku :/

 

Kupiłem dwa TAKIE cudeńka i mogę cieszyć się prawdziwym samrtTV.

Zainstalowane również mam na tym KODI więc teoretycznie mam wszystko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie smiga takie pudeleczko, kupilem okazyjnie. https://www.ceneo.pl/52863777 Wczesniej mialem wysluzonego mxq i tez dawal rade, choc odstawal parametrami (512mb ram). Do tego odtwarzacz blueray i smarta mozna pominac, chociaz wygodnie jest miec wszystko pod jednym pilotem.

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa TV jeden Samsunga a drugi SONY i oba są to tak zwane SMART TV.

SOny trochę lepiej radzi sobie z kodekami ale i tak większość nowych filmów potrafi być np. bez dźwięku :/

 

Kupiłem dwa TAKIE cudeńka i mogę cieszyć się prawdziwym samrtTV.

Zainstalowane również mam na tym KODI więc teoretycznie mam wszystko :E

SmartIptv też używasz? HDR obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja w moim Android TV od Sony mogę doinstalować każdy kodek np do MX Player. Ale po co? Teraz są już domyślne odtwarzacze lub te ze sklepu GP, które obslugują najnowsze standardowy.

 

Jak ktoś ma Android TV i szuka porządnego odtwarzacza - polecam Nova Player. Ma wsystko i działa 4K Blu-ray, HDR itp. Wygodniejszy od Mx Playera.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 55" LG z WebOS. Skusiłem się Magic Remote (PRZEREKLAMOWANE - mimo, że działa, coś jak moda na telewizory z okularami 3D która była z 10 lat temu i praktycznie zginęła). Podstawowe rzeczy działają, ale NIE polecam. To nie jest moim zdaniem przyzwoity system. Pewnie pójdę w jakiś TVBox z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Android da taką możliwość ale nie liczyłbym na więcej niż 5 lat w przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam 55" LG z WebOS. Skusiłem się Magic Remote (PRZEREKLAMOWANE - mimo, że działa, coś jak moda na telewizory z okularami 3D która była z 10 lat temu i praktycznie zginęła). Podstawowe rzeczy działają, ale NIE polecam. To nie jest moim zdaniem przyzwoity system. Pewnie pójdę w jakiś TVBox z czasem.

 

Pamiętaj tylko o ilościach wyjść HDMI z TV. Jeśli planujesz podłączyć wiecej urządzeń to może być lipa.. Niektóre TV oferują niewielką ilość HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Androida w Philipsie i według mnie to najlepszy OS - wiadomo, że taki Samsung próbuje ze swoim Tizen, ale w przyszłości nie wydaje mi się, że miałby zawojować świat. Jeden telewizor służy mi przez długi czas i myślę, że warto pomyśleć o tej perspektywie 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...