Skocz do zawartości
Sznurowka

Modernizacja - 1000 zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z powodu awarii jestem zmuszony do wymiany karty graficznej. Chciałem zainwestować do 1000 zł, ale zauważyłem, że obecna karta ciągle się trzyma cenowo (ok. 1000 zł).

Co w takiej sytuacji doradzacie: wymienić na taką samą, czy zupełnie inną? (Interesują mnie nowe, nie używane części). A może w inny sposób można wzmocnić ten komputer?

Jeśli chodzi o dyski twarde, są dwa: HDD na wszelkie dane + SSD na system.

Oto z czym mamy do czynienia:

 

- Grafika do tej pory: MSI Radeon R9 380 4GB GDDR5

- MSI H110M PRO-D

- Intel Core i5-6400, 2,7GHz + chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

- Ram HyperX DDR4 8GB

- Thermaltake TR2 S 600W

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na inną, za 900zł masz Radeon rx590 8GB i to jest w tej chwili najlepiej wyceniona karta graficzna do 1000zł. Są jeszcze GTX1660 6GB od 1000-1100zł ale wydajność jest taka sama jak rx590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z powodu awarii jestem zmuszony do wymiany karty graficznej. Chciałem zainwestować do 1000 zł, ale zauważyłem, że obecna karta ciągle się trzyma cenowo (ok. 1000 zł).

Co w takiej sytuacji doradzacie: wymienić na taką samą, czy zupełnie inną? (Interesują mnie nowe, nie używane części). A może w inny sposób można wzmocnić ten komputer?

Jeśli chodzi o dyski twarde, są dwa: HDD na wszelkie dane + SSD na system.

Oto z czym mamy do czynienia:

 

- Grafika do tej pory: MSI Radeon R9 380 4GB GDDR5

- MSI H110M PRO-D

- Intel Core i5-6400, 2,7GHz + chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

- Ram HyperX DDR4 8GB

- Thermaltake TR2 S 600W

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

 

Obecna karta za 1000zl? Przecież za 300zl można na allegro/olx ją kupić bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna karta za 1000zl? Przecież za 300zl można na allegro/olx ją kupić bez problemu

Ale używana. Na przestrzeni lat miałem tyle przygód, że wolę nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rx lubi prąd i ciepło. Jak masz słabą wentylowana obudowę to będzie piecyk w sumie okres grzewczy więc wsam raz. Jeśli nie boisz się używek to 1070 z gwarancją byłyby dobrym rozwiązaniem, a jeszcze lepiej 1070ti.

 

Jak nówka to bierz 1660 lepsza kultura pracy dodatkowo robisz OC i wydajność 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego procesora nie wstawiaj nic lepszego niz GTX 1060 6GB i RX 580 8GB. I lepiej jednak GTXa 1060, bo Radeony sa znane z tego, ze obciążają bardziej procesora podczas grania, a twoj CPU jest juz dosc slaby. Chodzi o to, ze twoj PC z GTXem bedzie wyswietlal wiecej FPS.

 

Optymalnie RX 570 tez bylby dobry do tego zestawu ale i tak bardziej polecam GTXa 1060 6GB. Uzywki mozna dorwac za 600zł.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepło faktycznie było problemem przy r9 380, w spoczynku miał spokojnie 50 stopni. Do tego mam dwa komputery w jednym koncie, więc wskazówka co do temperatury jest bardzo przydatna. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszperałem i widzę, że przy GTX 1060 (praktycznie wszystkie odmiany) ludzie skarżą się na piszczące cewki i czasami na niedziałający drugi wentylator. Przyglądam się innej waszej propozycji: RX 580 i podobno wersja Gaming X lepiej radzi sobie z temperaturą. Jednak przez mniejszą popularność tych RX-ów ciężko znaleźć informacje czy wersja Gaming X faktycznie niweluje problem temperatury. Macie jakieś doświadczenia z tym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...