Skocz do zawartości
LasagnaBolognese

Blockery, Antytrackkery, Anaty adblokery

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś poleci jakiś zestaw by

 

Wykosić wszystkie reklamy

Wykosić wszystkie skrypty śledzące oraz analistyczne

Wykosić anty adblocki

Wykosić zbieranie metadanych przeglądarki czy tzw canvas fingerprint

Wykosić całą resztę o której zapomniałem.

Ukryć jak najwięcej danych mojego komputera. Nie wiem co tam jeszcze wścibskie portale zasysają. Mac Adress też?

 

Po prostu nie życzę sobie by zbierano dane na mój temat. Tak wie, że najprościej wyłączyć jave ale bez tego nic nie działa.

 

Mam zestaw ublock origin + ghostery + nano defender + user agent + canvas defender + pozasysane jakieś suby z githuba, troche na rympał.

 

User agent czy canvas w sumie nic nie dają gdy sprawdzam na stronce do sprawdzania. Robote robi dopiero No Script ale bez javy sie nie da internetować.

Ostatnio bardzo duża ilość anty adbloków działa, np wchodze na filmweb i mam okrojony portal czy nie moge artykułu przeczytać.

 

 

Czy ktoś ma z was zabójczo skutecznie zestawik na mozille i opere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Ublock Origin z włączonymi wszystkimi filtrami oraz subskrypcjami CertyficateIT.

 

2. Można też wklepać DNSy Adguarda:

176.103.130.130

176.103.130.131

Android 8 i 9: dns.adguard.com

 

3. W Operze zainstalowany dodatek Click&Clean, a w Firefoxie ustawienie opróżniania przy zamykaniu.

 

4. Dodatek blokujący szkodliwe strony Web Bitdefender TrafficLight, jeżeli nasz antywirus nie blokuje takich stron.

 

4. Jeśli chcesz zachować anonimowość, to używaj VPN w Operze lub zainstaluj ProtonVPN.

 

5. Czyść ślady odpowiednio skonfigurowanym CCleanerem

 

6. Przeskanuj komputer AdwCleanerem, Emsisoft Emergency Kit i ESET Online Scannerem.

 

7. Nie ulegaj paranoi :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w zasadzie firefox + ublockorigin i pakiet kaspra z wtyczką do przeglądarki robią (chyba :E ) robotę. Co za dużo to nie zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi by zostawiać możliwie jak najmniejszy ślad cyfrowy.

 

@omkar ale co z ghstery i nanodefender bo twoja opcja robi mniejszą robote niż moja aktualna.

 

PS. Chodzi mi o laptopa a nie komórke.

 

o co chodzi z tymi DNSami i adguardem?

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeceniasz znaczenie wtyczek. W opinii niektórych ekspertów, Ghostery jest dodatkiem szpiegującym, spowalniającym działanie przeglądarek.

Zamiast instalować wiele dodatków, lepiej dodać odpowiednie listy do uBlocka. Podstawą w blokowaniu reklam i szkodliwych skryptów są listy, a nie dodatki.

DNSy Adguarda blokują dodatkowo reklamy i szpiegujące strony we wszystkich zainstalowanych w systemie przeglądarkach. Strony internetowe są filtrowane.

O DNS poczytaj w internecie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w podglądzie ghostery widzę, że blokuje te wszystkie google analitycsy i całą mase skryptów wszelakich. Ghostery nawet jak nie ma listy wczytanej to pokazuje, co aktualnie jest aktywne na stronie i moge ptaszkiem dołożyć by to też było restricted od tej pory.

Przy Ublocu nie widze czy filtry dałęj działają czy nie odnośnie skryptów. Bo przy reklamach widze, że nagle wyskakują znowu, są problemy z aktualizacjami tych filtrów, nie chcą się robić. Do tego anty adblock....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest możliwe osiągnięcie stuprocentowej prywatności w internecie. Możesz osiągnąć bliską stu procent anonimowość, jeżeli włączysz w systemie klienta VPN, a potem otworzysz przeglądarkę w Torze.

 

Ghostery z jednej strony do pewnego stopnia chroni prywatność, ale filtrując odwiedzane przez Ciebie strony, zdobywa wiedzę z którą nie wiesz co robi.

 

Najlepiej zachować rozsądek i złoty środek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale ten wątek nie jest o złotych środkach z których nic nie wynika. Złoty środek oznacza zwykłe blokowanie reklam które spełnai role anty spamu a nie uniemożliwiania retencji danych z przeglądarki.

Mnie interesuje maksymalnie skuteczny pakiet. Tylko i wyłącznie. Jeżeli ktoś ma rozwiązanie w tym kierunku to był bym wdzięczny

 

Może jest jakieś zastępstwo do Ghostery, bez szpiega.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesteś uparty i nic nie rozumiesz! UBlock, to nie tylko blokowanie reklam. To również możliwość dodania filtrów społecznościowych, privacy, spyware, malware, koparki, przekręty i spam. Masz znacznie więcej niż w Ghostery, bez dodatkowego obciążania komputera i szpiegowania. Do tego czyszczenie śladów lub tryb prywatny i VPN. Nie trzeba nic więcej poza rozumem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te filtry obejmują także trakery typu geminus, google tags i wiele innych?

VPN ukrywa tylko IP, nie ukrywa całej reszty. Zresztą spowalnia działanie internetu bardzo mocno.

 

Jakie są filtry do blokowania wczytywania metadanych z przeglądarki oraz canvas fingerprinta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

VPN nie tylko ukrywa IP ale także zmienia lokalizację i szyfruje połączenia. Nie wszystkie VPN'y spowalniają działanie internetu bardzo mocno, szczególnie wersje płatne.

 

Wielotunelowy VPN z Tor jak ProtonVPN, praktycznie w stu procentach uniemożliwia namierzenie, kto i skąd przegląda internet, pod warunkiem, że nie podajesz swoich prywatnych danych. Warto też użyć przy tym wyszukiwarki DuckDuckGo.

 

Jeżeli chodzi o blokowanie wczytywania danych, to w ustawieniach uBlocka włączasz wszystkie opcje prywatności, a na liście filtrów wszystkie z prywatnością, domenami ze szkodliwym oprogramowaniem i wielofunkcyjne. Dodajesz filtry CertyficateIT.

 

Instrukcje używania uBlocka w celu poprawy prywatności i ochrony -

, kilk.

 

Jeśli chodzi o canvas fingerprinta, to chyba nie ma filtrów, ale tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, dlaczego na Poczta.wp nie da się załączyć załącznika z włączonym ublockiem i ghostery i nanodefenderem?

Samo chwilowe zastopowanie nie rozwiązuje problemu, trzeba zdezaktywować całe wtyczki w opcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma takich problemów z samym uBlockiem Originem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Sęk w tym, że ublock nie ogarnia, mimo twoich filtrów, blokowania tych trackerów. Jak zainstalujesz ghostery, od razu Ci wyświetla jakie elementy dokonują trackingu i są niezablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiemy na ile te informacje Ghostery są prawdziwe. To może być kryptoreklama. Poza tym Ghostery również nie wszystko zablokuje.

Najprostszym sposobem na zachowanie prywatności/anonimowości jest włączenie trybu prywatnego i VPN w Operze z użyciem wyszukiwarki DuckDuckGo i dodatek Click&Clean.

Inna, skuteczniejsza możliwość, to ProtonVPN z inną przeglądarką, najlepiej Firefox z ustawionym czyszczeniem ciasteczek i danych podczas zamykania przeglądarki.

Do tego uBlock Origin z aktualizowanymi listami prywatności: AdGuard Tracking Protection, EasyPrivacy i Fanboy’s Enhanced Tracking List.

 

VPN szyfruje połączenia i ukrywa Twoje IP. Nawet jeśli sporadycznie wystąpi śledzenie, to nie wiadomo kogo się szpieguje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przez Ghostery, max miesiąc, sam zauważyłem, że wykrywa ale nie blokuje wszystkich trackerów. Do tej pory blokował wszystko. Ostatnio też pojawił się o tym artykuł, że zaczęły powstawać trackery, których nie da się zablokować.

I co teraz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W opcjach prywatności Firefoxa włącz ścisłą ochronę przed śledzeniem oraz usuwanie ciasteczek i danych stron podczas zamykania przeglądarki, a jeśli wykonujesz działania szczególnie wymagające anonimowości, to włącz ProtonVPN.

 

Jeżeli nie chcesz używać VPN, to zmień domyślne serwery DNS na Cloudflare:

1.1.1.1

1.0.0.1

For IPv6: 2606:4700:4700::1111 and 2606:4700:4700::1001

Ograniczy to śledzenie przez ISP.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, widze w ghostery, że te trackery nieblokowalne póki co już są normą. Są nawet na stronie pclaba. Tylko jeden. Na innych stronach jest ich grubo więcej :)

 

 

 

Kolega wydaje się mocno zaznajomiony z tematyką

 

Jaka jest opcja by uniemożliwić zbieranie danych w jak największym stopniu

Jako laik, czytałem gdzieś iż najskuteczniejsza jest jakaś dystrybucja Linuxa gdyż wtedy na poziomie systemu nie ma zbierania danych i na poziomie systemu jest połączenie z VPNem czy jakoś tak.

 

Co do ProtonaVPN, za każdym połączeniem ustawia on inne IP i ISP. Czy może ISP zawsze to samo, IP zmienne tylko ostatnie cyfry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Linux Linuksowi nierówny. Nie raz czytałem o wycieku danych użytkowników Ubuntu, a na serwery Minta, hakerzy wstawili zainfekowany obraz systemu do pobrania.

Jednak generalnie rzecz biorąc, prywatność i bezpieczeństwo są priorytetami dla większości twórców dystrybucji Linuksa.

 

Linux nie używa domyślnie VPN. Podobnie jak w Windowsie trzeba go zainstalować, tylko w sposób bardziej skomplikowany.

Jedynie uruchamiany z pena lub płyty DVD Tails, łączy się za pomocą Tora.

 

ProtonVPN przy użyciu sterownika sieciowego TAP-ProtonVPN Windows Adapter V9 i wirtualnych serwerów, szyfruje połączenia, zmienia DNSy oraz ukrywa prawdziwe IP i to nawet wielowarstowo. Twoje IP, a także rzeczywista lokalizacja są niewidoczne w sieci. W internecie widoczne jest inne, wirtualne IP oraz zmieniona (wirtualna) lokalizacja (w wersji darmowej do wyboru: Holandia, USA - VPN z Tor, Japonia).

 

Warto także odpowiednio dostosować Windowsa 10 - klik.

 

Napisałem Ci powyżej co trzeba zrobić.

Podstawa, to nieudostępnianie swoich najbardziej prywatnych danych w sieci, plus VPN lub Tor (można też połączyć oba), które zapewniają anonimowość.

Prywatność można tylko trochę zwiększyć. Żadne systemy, czy aplikacje Ci jej w najwyższym stopniu nie są w stanie zapewnić! To iluzja!

Całkowita prywatność w internecie jest możliwa jedynie wtedy, gdy nie używamy internetu! Możliwa jest natomiast, praktycznie stuprocentowa anonimowość (VPN + Tor).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi tyle o anonimowość tylko o uniemożliwienie trackerom i innym skryptom, zbierania danych komercyjnych/ behawiorycznych na mój temat.

 

Wiem, że mówimy o zwiększaniu prywatności a nie totalnej prywatności. Tor to powolne narzędzie a do tego do częsci portali albo nie wejdziemy albo sie nie zalogujemy na nim. Ponadto wyłącza javescript co też kasuje widocznosć czy funkcjonalność witryn.

 

Co do tego protona, Mają całą pule adresów z NL i USA? czyli na sztywno jedno IP z USA i jedno IP z NL do konta?

 

Zresztą co mi da VPN gdy zaloguje sie na poczte i mimo zmiany IP algorytm trackingowy złapie np mój login/email i dalej sobie już pozapisuje bahawioryke do bazy danych. Stąd kwękam cały czas o blokowaniu gdyż jak wspomniałem, zależy mi nie tyle na anonimowości co na prywatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na jaki mój temat. W VPN nie ma mój, jest tylko anonim.

 

Na temat zwiększenia prywatności napisałem w tym temacie nie mało, ale Ty chcesz nieosiągalnego.

 

Nie chodzi o pule adresów IP, tylko o wirtualne serwery: amerykański dodatkowo z Torem (jest szybszy od samego Tora), holenderki (najszybszy) i japoński. Więcej informacji możesz znaleźć na ich stronie - klik.

 

VPN, to nie tylko anonimowość, ale również ochrona przed atakami hakerskimi. Bez VPN jesteś narażony na takie ataki.

W jaki sposób można złapać Twój email, gdy skrzynka jest szyfrowana, a do tego szyfrowane jest dodatkowo Twoje połączenie przez VPN. Jesteś paranoikiem?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie paranoja tylko wiedza, nie specjalistyczna lecz laicka, nt zaistniałych faktów, co czego są wykorzystywane skrypty trackingowe. Stąd od początku pisałem, zależy mi na prywatności, a nie totalnej anonimowości ( to by było paranoiczne prędzej)

 

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/popularne-polskie-serwisy-wykradaja-adresy-email-by-sledzic-uzytkownikow/

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zetknąłem się jeszcze z czymś takim, ale jeśli masz obawy, to nie zapisuj haseł w przeglądarce, a maile odbieraj za pomocą aplikacji, np. Mozilla Thunderbird.

 

Pragnienie totalnej prywatności w internecie jest nie tylko nierealne, ale tak samo paranoiczne jak potrzeba ciągłej anonimowości. Ja stosuję umiar w zabezpieczeniach prywatności (odpowiednio skonfigurowany Windows i Firefox, uBlock Origin z odpowiednimi opcjami i listami, antywirus blokujący szkodliwe strony i skrypty), a VPNa używam tylko czasami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też z tym, że zauwazyłem nieskuteczność wtyczek przeglądarkowych, stąd powstał ten temat..

Ale te oceny mogłeś sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wydawałem żadnych ocen, tylko zadałem pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...