Skocz do zawartości
DjXbeat

Problem z dyskiem SSD SanDisk 240GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiejszego dnia nabyłem nowy dysk taki jak w tytule tematu - SanDisk SSD Plus 240GB i niestety mam problem z jego uruchomieniem.

Po podłączeniu Bios normalnie go widzi , system wykrywa dysk, instaluje sterowniki i pojawia się menadżerze urządzeń ale po za tym nigdzie go już nie wykrywa. W zarządzaniu dyskami widać tylko dysk systemowy a tego nowego nie wykrywa.

Próbowałem go sformatować z instalatora windows pendrive ale instalator widzi tylko jeden, systemowy dysk. Odłączyłem dysk systemowy, zostawiłem tylko ten nowy SanDisk i próbowałem z pendrive'a postawić na nim system to znowu instalator nie wykrywa żadnego dysku pomimo, że bios go wykrywa.

Walnięty dysk? :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro miałem dysk reklamować sądząc, że jest wadliwy ale znalazłem przyczynę problemu, który sprawiał, że nie można było stworzyć żadnej partycji z samego systemu czy z instalatora. Pół dnia walczyłem i dlatego opiszę sytuację aby ktoś w przyszłości nie skreślił dysku ;)

 

Dysk po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników został przez przypadek dodany do "puli magazynowania danych" co z automatu wyklucza stworzenie na nim jakiejkolwiek partycji nawet przy stawianiu czystego systemu. Do momentu gdy dysk jest "dodany do puli magazynowania danych" jest całkowicie wykluczony z użytku! Tworzy się na nim kopia zapasowa więc dysk jest nietykalny o czym przekonałem się przez kilka godzin :E

 

VZKF8b2.gif

 

ZrlYlNa.gif

 

Aby z dysku można było normalnie korzystać trzeba usunąć dysk z "puli magazynowania danych" i wtedy po restarcie można normalnie stworzyć partycje i przypisać literę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...