Skocz do zawartości
raffal0014

GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB będzie dobra ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jestem nowym użytkownikiem a zarazem kompletnie nie obeznany w tych sprawach jak "karta graficzna".

Więc pytanie do was drodzy użytkownicy, czy karta graficzna GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB będzie dobra do mojego komputera ? Miałem wcześniej GTX560 Smart Edytion która prawdopodobnie się przegrzała ponieważ od paru dni zaczęła głośno pracować podczas gry lub większych wymaganiach po czym wyłączał się komputer (zdarzało się to tylko jedno razowo po chwili gry później nie było takich sytuacji), wczoraj przestała pokazywać jakikolwiek obraz :/.

 

Dane Komputera

 

* Zasilacz: lc6550v1.3 (550W)

* Procesor: AMD FX 4100 Quad-Core Processor (4CPUs) ~3.6GHz

* Ram: 8,00GB Dual-Channel DDR3 At 666MHz

* Płyta główna: M5A78L-M LE (AM3R2)

 

Jeżeli czegoś nie napisałem proszę o komentarz a dopisze :).

Może polecić też inna tanią kartę graficzną dzięki której będę mógł pograć w takie gry jak fortnite,GTA V, CS:GO itd.

Cena do ok. 600zł

Z góry dziękuje za każdą pomoc!

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w FHD?

 

Zasilacz masz jakiś no name więc do wymiany...

 

Karta może być ale szukaj używek na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w FHD?

 

Zasilacz masz jakiś no name więc do wymiany...

 

Karta może być ale szukaj używek na gwarancji

 

Zasilacz był brany stąd https://www.komputronik.pl/product/129449/lc-power-550w-lc6550-v1-3-120mm-20-24-pin-pci-e-2x-sata.html

Dlaczego używek ? Nie opłaca się nowego ?

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ten zasilacz (288W na linii 12V) i tak strach cokolwiek wpinać :) Jak już takie pieniądze to nowy RX 570 (pod warunkiem, że wymienisz zasilacz i procesor) a tak to wyżej jak 1050(bez Ti)/GTX950 chyba nie ma sensu wsadzać. Płyta też mocno budżetowa więc np. 8300 trochę strach wsadzać.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak bym nie musiał zmieniać zasilacza ani procesora wtedy była by bajka bo niestety umiem tylko wymienić pastę na procesorze :D :D :D niestety na innych wymianach się nie znam i nie wiem jak co dobrać :). W skrócie ciężko będzie z tym żeby wsadzić tą 1050 Ti ? Jeżeli tak to jakie mogą być objawy jeżeli ją zamontuje ? Może się spalić ? nie współpracować z innymi podzespołami takimi jak płyta główna / procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to 1050 ti się nie opłaca. Dorzuć 70zł i masz takie cudeńko, około 30-40% lepsze od 1050 ti: https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

 

Musisz jednak najpierw skombinować lepszy zasilacz i procesor bo FX 4100 to już kiepski zabytek który nie wyciągnie nawet 80% mocy z RX 570.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeżeli RX 570 jest naprawdę dobry to jaki do niego zasilacz i procesor w rozsądnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to 1050 ti się nie opłaca. Dorzuć 70zł i masz takie cudeńko, około 30-40% lepsze od 1050 ti: https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

 

Musisz jednak najpierw skombinować lepszy zasilacz i procesor bo FX 4100 to już kiepski zabytek który nie wyciągnie nawet 80% mocy z RX 570.

Faktycznie, do tego zasilacza i procka jak znalazł :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś tańszego to możesz poszukać Chieftec iArena 500W, nie jest to żaden top level ale nie jest to również czarna lista. Procesor pod tę płytę główną będzie ciężko dobrać coś sensownego. Max co możesz dać to chyba FX 6300 albo 6350.

 

Ronin69 jak już kupić to coś porządnego zamiast wydawać cięzko zarobioną kasę na coś takiego jak 1050 ti ;) Można przecież potem wymienić inne podzespoły i będzie hulać...

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze słabo z budżetem a z tego co widzę to pół komputera trzeba ulepszyć :D. Może tak w prost. Jaką kartę dobrać żebym mógł zagrać na średnich wymaganiach na tych pod zespołach ? nie wymagam żeby grać na ultraHD czy coś w tym stylu po prostu abym mógł grać na stałych FPS bez klatkowania. Zaznaczmy czy jest wgl możliwość dobrania dość dobrej karty do tych pod zespołów.

 

Dobrze napisałeś Banan92 wrzucić taką kartę która będzie dobra a z czasem wymienić procesor i zasilacz. I taka karta na której będę mógł pograć trochę czasu i na tym procesorze co mam i na tym zasilaczu.

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 ti po prostu jest nieopłacalna. To nie jest złą karta, nie, jest średnia, ale nie za tą cenę która jest aktualnie. No chyba że gdzieś znajdziesz używkę w dobrej cenie :) Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości to RX 570 nie ma sobie równych. Zresztą ja wyznaję zasadę że lepiej kupić coś porządnego raz niż potem żałować i kupować drugi raz.

 

Pod Twój zasilacz nie pakowałbym RX 570 bo to dla niego raczej zbyt wiele. Moim zdaniem powinieneś najpierw wymienić zasilacz na coś lepszego, potem myśleć o karcie.

 

Na średnich z 1050 ti powinieneś spokojnie pograć w 1080p.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor wcale nie jest taki zły. 4 rdzenie to on w mokrych snach marketingowców AMD (ostatnio przegrali proces za wprowadzanie ludzi w błąd), ale faktycznie jako tako działa. Przejrzałem sobie youtube i jeśli nie będziesz przesadzał z jakością grafiki, ilością modeli itp., to w połączeniu z rx570 będzie ok. Martwi mnie tylko to, że wszystkie testy w youtube były robione w miejscach o niskich wymaganiach. W gta5 w mieście mam grubo ponad 100 klatek, a na wsi zdarzają się spadki do 40. W Wiedźminie Biały Sad idzie na 70+ klatek, a Castel Ravello potrafi zjechać do 30. Nie wiem, czy nie będzie przykrych niespodzianek.

 

Ogólnie trzeba myśleć o nowym systemie, bo to już powoli antyk. Teraz kartę, potem jak najszybciej zasilacz, a na resztę spokojnie zbierać. Teraz na rynku jest masa starszych ryzenów i sprzętu do nich, więc jak się nie ma za dużych wymagań, można poskładać po taniości naprawdę dobry sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banan92 w takim razie musiał bym znaleźć kartę ok 400/450zł a za 200zł musiał bym kupić zasilacz oczywiście jeżeli jest to osiągalne w tej kwocie dobrać coś dobrego.

 

Zaczynam od karty dlatego że nie mam aktualnie żadnej jestem podpięty pod płytę główną i raczej w nic nie zagram do puki nić nie kupię :D

 

Makavcio2 Mówię aby zagrać w głupiego fortnite bez klatkowania i z fps chociaż 100 no i gta na średnich, to już by było super.

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na FX 4100 100 fps w Fortnitice powinieneś wyciągnąć, ale w GTA 5 spodziewaj się spadków poniżej 60 fps nawet na niskich ustawieniach.

 

Powiem tak - jeśli chcesz grafikę ''na dzisiaj'' do tego zasilacza i procesora to bierz 1050 ti. Jeśli planujesz wymianę komponentów w najbliższej przyszłości to RX 570 jest znacznie lepszym wyborem, ale nadal nie ryzykowałbym wpychać go z tym zasilaczem co masz aktualnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dobrze by było na już :/ strasznie teraz się nakręciłem na tego RX 750 :D. Jeżeli miał bym już go wziąć to jaki zasilacz do niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tanich ale sensownych zasilaczy to polecam takie coś: https://www.x-kom.pl/p/66341-zasilacz-do-komputera-chieftec-iarena-series-500w-80-plus.html

 

Znajomy ma już trzeci rok z GTX 1070 i I5-6600k i nadal hula i zero problemów, więc raczej godny polecenia zasilacz.

 

RX 570 to grafika na której pograsz w gry nawet za 2-3 lata na średnich i będziesz miał te 60 klatek. GTX 1050 ti jest dobra ''na dzisiaj'' a za 2 lata gry nie pozostawią na niej suchej nitki.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszymy bo zasilacz to najważniejszy komponent komputera, a jego to no name który może w każdej chwili popalić podzespoły jeśli go bardziej obciążymy.

 

raffal0014 Pewnie że tak, wtedy już tylko CPU będzie Cię ograniczał. Dokup z czasem płytę głowną pod ryzena i jakiegoś taniego ryzena i masz sprzęt do gier jeszcze na spory okres czasu.

 

Mam tylko nadzieję że ta używka nie służyła za koparkę :D

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja jest na spory czas więc myślę że nie była :D. Dobra zamawiam to, zobaczymy jak to będzie. Na pewno dam znać jak się to ma. Z jakiś czas na pewno wleci nowy procesor jak i płyta główna w między czasie trochę się poduczę w tych sprawach :D.

 

A tak jeszcze z ciekawości co powiecie na ten zasilacz ? https://allegro.pl/oferta/zasilacz-thermaltake-litepower-rgb-550w-atx-8155807577?reco_id=32ceafcd-e081-11e9-bf3c-ecf4bbd0c060&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dobry i sensowny. To już Twój wybór czy wolisz Chiefteca czy Thermaltake :)

 

Co do płyty głównej to jakaś tania b350/b450 + Ryzen 1600 jeśli nie chcesz wydawać fortuny i masz kompa spokojnie na minumum 2 lata do gier.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Wielkie dzięki dla każdego za pomoc a tobie szczególnie Banan92 zamówię i dam znać jak to się ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprzęt dotarł do mnie! Zasilacz zamontowany karta graficzna też ale jest jeden problem... Po włączeniu komputera wentylatory pracują 20 sek. po czym się wyłączają i już tak od 20min nie startują. czytałem że włączą się dopiero jak osiągnie odpowiednią temperaturę karta. Czy w tym przypadku też tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś tą kartę z linku z poprzedniej strony? Jeśli tak to ma ona tryb półpasywny i tak ma być. Odpal grę i zobaczysz czy się wentylatory zaczną kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...