Skocz do zawartości
raffal0014

GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB będzie dobra ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nawet gry nie mam jak włączyć bo mój genialny monitor nie ma HDMI. Jutro będę miał przejściówkę i zobaczę, tak ta karta z linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało załatwić się przejściówkę z HDMI na AVG, pierwsze co robię instalacja sterowników dużo zabawy żeby mój monitor dobrał odpowiednią rozdzielczość, łączenie się z telewizorem potem z monitorem i tak w kółko aż się udało (nie wiem jak będzie jeżeli zresetuje komputer). Pierwsze co chce sprawdzić jak działa fortnite. Ok fajnie 240 klatek na najmniejszych ustawieniach ok zagrajmy. No i dalej nie wiem co napisać :D. Krótko zwięźle i na temat, czym to jest spowodowane ? jak to naprawić ?

 

a6a1bffce0f10.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie to ja widzę, tylko nie wiem co na nim jest, rozumiesz? Co jest na nim nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakąś inną grę. Dziwnie to wygląda. Pierwszy raz takie coś widzę. Odpal inną grę np gta 5 i zobacz czy masz podobne artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety GTA V nie sprawdzę ponieważ po wprowadzeniu Launcher'a wymagane jest pobranie 45GB a ja niestety mam pobieranie 1,5MB/S i limit internetowy :/. Sprawdziłem na CS:GO są strasznie ciemne cienie i max 80FPS (DUST 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze wgrałeś? Adrenalin 19.9.3? Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze to albo przejściówka, albo karta padnięta. W CS:GO powinieneś mieć spokojnie 100-140 fps nawet na FX 4100.

 

Co to za monitor który nie ma HDMI ani nawet leciwego DVI? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety GTA V nie sprawdzę ponieważ po wprowadzeniu Launcher'a wymagane jest pobranie 45GB a ja niestety mam pobieranie 1,5MB/S i limit internetowy :/. Sprawdziłem na CS:GO są strasznie ciemne cienie i max 80FPS (DUST 2).

Co to za przejściówkę dokładnie używasz?

Obraz jest taki tylko w Fortnite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja pierwsza to że właśnie mam sterownik 19.9.1 :D :D

Opcja z tym że przejściówka odpada dlatego że gdy podpiąłem kartę nie docisnąłem jej i dioda na karcie paliła się na czerwono po dociśnięciu pali się na niebiesko (oczywiście jeśli chodzi o taką przejściówkę).

Monitor naprawdę mam swoje lata i nie zmieniam go bo dobrze służy nadrabia tym że ma 22 cale :D. Z czasem uzbroję się w lepszy sprzęt :D

 

Sorry za przeoczenie ze sterownikiem może być to jego wina zaraz się przekonamy. Tak jak mówiłem jestem zielony w tym i takie rzeczy przeoczam :/ Wolałem zapytać niż dzwonić i oddawać kartę czy robić inne problemu :).

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może pobrałeś jakiś stary sterownik czy coś, chociaż mi to wygląda na problem sprzętowy. Tak czy tak pobierz 19.9.3 i sprawdź. Najlepiej by było gdybyś spróbował innej przejściówki, lub zabrał kartę do znajomego który ma monitor z HDMI i sprawdził czy u niego też będą takie cuda się wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy po pobraniu. Jeżeli to wina końcówki to mam drugą końcówkę ale to już jest przejściówka z DVI a teraz mam z HDMI to może też zmienić sporo. A nie prościej będzie jak podłączę telewizor pod HDMI ? Bo to trochę zabawy, wymontować kartę zanieść wmontować sterowniki wgrać :D a tak podłączę od pc do telewizora HDMI i wtedy sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, możesz przetestować z telewizorem. Chodzi o to by sprawdzić czy winowajcą jest przejściówka czy karta. Podepnij pod TV, pograj i napisz czy nadal są jakieś problemy.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje zrobione. Na pierwszy ogień poszedł fortnite znów, pierwsze 5sek. gry to samo czarny ekran zero animacji jak na ss. Po chwili gra normalnie działała i żeby nie te straszne szarpania i klatkowanie było by super fps ok 30 do 120 są przy normalnym biegu 90/100FPS przy większym ruchu spada i klatkuje.... Czyli odpada wersja z przejściówką. Może jest to spowodowane jakimiś ustawieniami ? może stare sterowniki od GeForce się gryzą ? Może też być wina nie dużej ilości miejsca na dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj DDU (display driver uninstaller) i usuń sterowniki nvidii. Instrukcje jak użyć DDU znajdziesz tu:

 

To nie jest raczej wina miejsca na dysku. A masz jeszcze jakieś gry do potestowania poza Fortnite i CS:GO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc w usunięciu, może coś da zobaczymy. Niestety w inne gry nie grywam ewentualnie LoL lub FIFA 18 ale np. lol to na wszystkim pójdzie praktycznie :D. Zależy mi najbardziej na tym fortnite czemu tak się dzieje i czemu tak klatkuje na najniższych wymaganiach limit latek też mam ustawiony do 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CS:GO sytuacja się nie zmieniła dalej 30FPS max 100FPS. Już niestety nie mam pomysłów czemu tak się dzieje. Jedyne co przychodzi mi do głowy już to tylko to że karta uszkodzona jest albo mój PC nie daje rady... Już na tej starej karcie lepiej ogółem chodził komputer niż na tej... Interesuje mnie też sprawa taka że po wejściu w Menadżer Urządzeń gdzie jest ram napisane jest że "8GB (dostępne 3,98GB) oznacza to że komputer korzysta z tych pozostałych a w zapasie ma te 3,98GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie: Dociskałeś kartę przy odłączonym zasilaniu?

 

Sprawa druga - procesor jest strasznie słaby i jak ktoś wcześniej pisał również płyta główna. Dlatego tak się dzieje. Ta karta to jest tak jakbyś do trabanta włożył silnik od Formuły 1 i chciał się nim ścigać z innymi.

 

Cud, ze w ogóle to wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dociskałem przy odłączonym zasilaniu. Skora ta karta jest zbyt dobra dla moich pod zespołów to dlaczego daje full moc a nie tyle żeby było stabilnie ? lub na odwrót, czemu płyta główna pobiera full a nie tyle żeby jej starczyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Demonem wydajności ten komputer nie będzie, ale gdzie tu cud, że się odpalił? I gdzie tu wina starych podzespołów, że ma dziwny obraz w grze?

 

Coś mnie tknęło i sprawdziłem link do tej karty na Allegro. 5 osób kupiło, dostępne wciąż 13 sztuk. Jak dla mnie to mocno sugeruje przeszłość w koparce. To by tłumaczyło objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę głupieje i czasem żałuje że sam trochę się na tym nie znam. Powiem że też mam te podejrzenia że karta służyła do koparki i jest przeciążona. Wiadomo każdy ma swoje opinie/zdanie ale dobrze by było dojść do jednego celu, czyli po czyjej stronie jest wina ? Po mojej że naprawdę mój sprzęt nie daje rady czy to karta ma coś za uszami. Jak pisałem wcześniej nie oczekuje żeby było 200FPS ale żeby 100/120+ FPS stały w fortnite tam samo CS:GO 120/150+ FPS stałych. Poprzednia karta dawała mi 60/80FPS stałych w fortnite w cs go 120/160FPS i było lux!. Dużo nie wymagam naprawdę :).

 

Nie gram na ultra grafice tylko na najniższych jak się tylko da więc myślę że sprzęt powinien dać radę z kartą.

Edytowane przez raffal0014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłeś sterowniki od nvidii przy użyciu DDU?

 

Dla mnie to karta jest padnięta, skoro na TV prosto z HDMI masz też takie artefakty i spadki fps.

 

Gdybym wiedział że gość sprzedaje uszkodzone karty to bym Ci jej przecież nie polecał. Tak jest z używkami że kupujesz kota w worku. Tez kilka razy się naciąłem kupując używany sprzęt. Teraz kupuję tylko nowy i nie mam problemów póki co. Gdybyś miał większy budżet to powinieneś kupić tylko nowy sprzęt z pełną gwarancją.

 

Ja obstawiam że karta jest walnięta, tyle. Jeśli jest na gwarancji to spróbuj coś podziałać.

 

EDIT: Pozostaje jeszcze taka opcja o jakiej pisałem kilka postów temu - zanieś kartę do jakiegoś dobrego znajomego z lepszym sprzętem i zobacz czy u niego też będą takie artefakty.

Edytowane przez Banan92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłeś sterowniki od nvidii przy użyciu DDU?

 

Dla mnie to karta jest padnięta, skoro na TV prosto z HDMI masz też takie artefakty i spadki fps.

 

Gdybym wiedział że gość sprzedaje uszkodzone karty to bym Ci jej przecież nie polecał. Tak jest z używkami że kupujesz kota w worku. Tez kilka razy się naciąłem kupując używany sprzęt. Teraz kupuję tylko nowy i nie mam problemów póki co. Gdybyś miał większy budżet to powinieneś kupić tylko nowy sprzęt z pełną gwarancją.

 

Ja obstawiam że karta jest walnięta, tyle. Jeśli jest na gwarancji to spróbuj coś podziałać.

 

No i w sumie ma rękojmie od sprzedawcy. I sprzedawca nie może się wykręcać. Bo wystarczy donos do rzecznika praw konsumenta czy do wojewódzkiej inspekcji handlowej, aby gość się do końca życia nie pozbierał.

 

Także najlepiej zrobić zwrot do sprzedawcy w ramach odstąpienia od umowy 14-dniowej i najlepiej kupić nową kartę. Nawet trochę słabszą. Jak brak jest kasy.

 

Nawet coś takiego: www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-560-arez-series-2gb-gddr5-hdmi-dvi-dp-arez-rx560-o2g-evo-4874245/

 

Do tego zestawu - i tego procesora w zupełności wystarczy.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie planuję nowej karty i sprzedania mojego GTX 1060 6gb, sądzę że 450zł bym za nią wziął. Przynajmniej u mnie raffal0014 miałby pewność że karta jest 100% sprawna i nie pokoparkowa bo używam PC jedynie do gier i to nie jakoś bardzo dużo, częściej oglądam filmy.

 

Dopiero za rok planuję zakup nowego GPU niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...