Skocz do zawartości
Elthrai

1440p, 100Hz+, G-Sync

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje zestawu PC+Monitor

Całość muszę kupić jutro. Tak, jutro (:

 

Całość najlepiej w okolicach 15-16 tys. Więc na monitor zostaje około 4 tys

Komputer go gier, przygotowany pod wysoki FPS, 1440p

Jeszcze więcej niż gram to pracuje dodatkowo w domu z projektami graficznymi w pakiecie Adobe. To jednak wyznacznikiem nie jest, ewentualnie w kwestii zakrzywionego monitora.

 

Tutaj info o samym monitorze. Pełny temat zostawiłem zgodnie z radami: http://forum.pclab.pl/topic/1291865-PC-monitor-wst%C4%99pnie-za-1516k/

 

Monitor - tutaj totalnie nie wiem.

  • Rozdzielczość 2560x1440
  • Zależy mi na matrycy IPS
  • Odświeżaniu 120-144Hz
  • Obowiązkowo G-Sync

 

Znalazłem Acer Predator XB271HUBMIPRZ oraz ASUS TUF VG27AQ HDR

Przy czym nie jestem przekonany czy G-Sync Compatible to faktycznie dużo mniej w porównaniu ze zwykłym G-Sync

 

Rozważam tradycyjny monitor 16:9

ale zastanawiam się także nad Ultra Wide ale nie wiem jak to dziś dalej jest ze wsparciem tych niestandardowych rozdzielczości.

 

Rozważam też monitory zakrzywione typu - https://www.x-kom.pl/p/442096-monitor-led-32-i-wiekszy-dell-alienware-aw3418dw.html czy https://www.x-kom.pl/p/478058-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34gk950g-curved-nanoips.html

Ważna sprawą jest tutaj, że w warunkach domowych "po godzianach" sporo pracuje z projektami graficznymi (identyfikacje wizualne, web design itd) nie wiem na ile zakrzywienie utrudni mi rozpoznawanie lini prostych itd. Bez problemuy widze przesunięcia o 1-2px w projektach. W biurze pracuje na pancernym Dell UltraSharp U2711

 

Co do HDR to nigdy nie doświadczyłem i nie wiem czy ma to sens ( :

 

Wszelkie porady, sugestie zmian itp mile widziane.

Z góry dziękuje za Wasz czas jeśli pochylicie się nad tym postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu opublikowania posta trochę poszukałem, poczytałem.

 

Przygotowałem sobie zestawienie sprzętu jaki rozważam.

 

ZESTAWIENIE

 

Najważniejsza sprawa to decyzja między zakrzywionym Ultra-Wide a zwykłymi WQHD

 


  1.  
  2. Ponieważ poza graniem pracuje z projektami graficznymi zastanawiam się czy zakrzywiony monitor nie spowoduje np. dziwnego i złego odbierania lini prostych w projektach.
  3. Jak dużo z nowych gier wspiera 21:9?
  4. Czy dodatkowe 30% pixeli do renderowania można faktycznie przełożyć na 30% spadek wydajności w wyświetlanych FPSach?
  5. Różnica między LG 34GK950F Curved NanoIPS a LG 34GK950G Curved NanoIPS? - czy chodzi tutaj o FreeSync a G-Sync które wynikałyby z ostatniej litery nazwy? Jeśli tak to co lepiej wybrać do zestawu http://forum.pclab.pl/topic/1291865-PC-monitor-wst%C4%99pnie-za-1516k/page__gopid__15644470entry15644470 - LG 34GK950G Curved NanoIPS? Tak po prostu? Wiem, że FreeSync w pewnym stopniu daje obsługę G-Sync.
  6. Jeśli standardowy WQHD to między Acer Predator XB271HUBMIPRZ a ASUS ROG PG279Q jest sporo różnica w cenie, z tego co wiem to te same panele, to prawda? Który z nich byście polecali. Czytając trochę większośc opinii czy recenzji wypada na korzyść Acera czym jestem zaskoczony.

Edytowane przez Elthrai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o monitory to zgłębiam temat od rana i doszedłem do wniosku że chyba kupie coś co starczy mi do czasu aż wreszcie producenci ogarną się na tyle że sprzęt będzie obsługiwał HDR 1000 nit, G-Sync, 144Hz+, mniej niż 4ms itd. Aby zgrać to teraz na dobrym IPS wolę poczekać. Co więcej dam sobie czas na wybór i testy Ultra-wide.

 

Na ten moment staram się wybrać standardowy monitor WQHD.

 

Całość sprowadza się do 3 modeli. Dwa z nich są oczywiste, jeden dość nowy. Totalnie nie wiem:

Czy Asus faktyczycznie wart jest 700zł więcej? To ponoć te same matryce.

Czy nowy ASUS TUF VG27AQ HDR czymś wyprzedza te monitory? Czym?

 

nOsb5p3.png

 

ZESTAWIENIE WQHD

 

Który ostatecznie wybralibyście sami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, ja też ostatnio składałem kompa + monitor, po 3 dniach postawiłem na Predatora, pierwsza sztuka i wszystko ok co do Asusa ROG dużo ludzi wymieniało bo mieli z nimi problemy, ale to znajdziesz wszędzie. Osobiście polecam Predatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz chwilę poczekać na dostępność LG 27GL850B lub pojawienie się ViewSonic Elite XG270QG. Oba powinny być lepsze od tych trzech monitorów, które wymieniłeś, LG w cenie porównywalnej do tych dwóch tańszych, a ViewSonic pewnie w cenie tego droższego. Matryca w LG i ViewSonic ta sama, główna różnica to G-Sync w ViewSonic (w LG mamy G-Sync Compatible).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie chcesz chwilę poczekać na dostępność LG 27GL850B lub pojawienie się ViewSonic Elite XG270QG. Oba powinny być lepsze od tych trzech monitorów, które wymieniłeś, LG w cenie porównywalnej do tych dwóch tańszych, a ViewSonic pewnie w cenie tego droższego. Matryca w LG i ViewSonic ta sama, główna różnica to G-Sync w ViewSonic (w LG mamy G-Sync Compatible).

 

Z tego co znalazłem w informacji pclab to

ViewSonic Elite XG270QG to świetnie zapowiadający się monitor z panelem Nano IPS o przekątnej 27’’, rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i odświeżaniu 165 Hz (po OC, domyślnie 144 Hz). Produkt może pochwalić się jasnością na poziomie 350 cd/m2, kontrastem równym 1000:1 oraz czasem reakcji wynoszącym 1 ms. ViewSonic chwali się też opcją wyświetlania aż 1,07 mld kolorów i pokryciem 98 procent przestrzeni barw DCI-P3.

 

Więc odswieżani niższe, choć możliwe w OC, jasność ta sama, tak samo 1ms. Różnica to normalny G-Sync?

Co do matrycy to tutaj Asus zastosował jakieś nowe technologie dla redukcji motion blur.

LG ma Nano IPS dla lepszych kolorów.

 

Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o monitorach ultrawide. Sam bym chętnie kupił coś ultrawide, ale jak patrzę, że nawet netflixa czy jakiegokolwiek serialu w formacie 21:9 nie obejrzę, to trochę słabo.

Ale za to przestrzeń robocza jest kapitalna do pracy z tekstem (mimo braku rozdzielczości pracuje się lepiej niż na 4k 32"). Do tego gry i filmy (jeśli wspierają) wyglądają dużo lepiej niż na ekranie 16:9.

 

Z ultrawide w znośnej cenie jest coś lepszego niż philips 349x7fjew/00? Jest szybki, ma 100hz, standardowy kontrast jak na wygięte VA (niecałe 2k:1), poszerzoną paletę (DCI-P3 tylko 80%, ale w zasadzie za wiele się ta paleta nie przyda w normalnym użytkowaniu bez HDR), obsługuje G-SYNC z LFC. Jedyny minus to tragicznie niska jasność, ale to akurat jak ktoś nie siedzi w mocno słonecznym pomieszczeniu nie powinno przeszkadzać.

 

Tak na oko te 3440x1440@100hz powinno być tak samo wymagające jak WQHD@144 lub 4k@60.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odswieżani niższe, choć możliwe w OC, jasność ta sama, tak samo 1ms. Różnica to normalny G-Sync?

Co do matrycy to tutaj Asus zastosował jakieś nowe technologie dla redukcji motion blur.

LG ma Nano IPS dla lepszych kolorów.

 

Dobrze rozumiem?

 

LG i ViewSonic t ta sama matryca od LG. Oba oferują 144Hz (wyżej tylko po OC). ViewSonic będzie się różnił tym, że dostanie pełny G-Sync, dodatkowo chyba jest bezramkowy i będzie wyposażony we wbudowane głośniki. Pewie też będzie około 500 PLN droższy od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG i ViewSonic t ta sama matryca od LG. Oba oferują 144Hz (wyżej tylko po OC). ViewSonic będzie się różnił tym, że dostanie pełny G-Sync, dodatkowo chyba jest bezramkowy i będzie wyposażony we wbudowane głośniki. Pewie też będzie około 500 PLN droższy od LG.

 

Czekałem na ten Viewsonic. Jest dostępny w USA ale w Europie nie. Co więcej producent nie podał i nie odpowiada na pytania odnośnie daty premiery.

Co ciekawe x-kom podał informację, że LG będzie w dostawie dopiero w 2 tygodniu stycznia 2020!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na ten Viewsonic. Jest dostępny w USA ale w Europie nie. Co więcej producent nie podał i nie odpowiada na pytania odnośnie daty premiery.

Co ciekawe x-kom podał informację, że LG będzie w dostawie dopiero w 2 tygodniu stycznia 2020!

 

A może: Acer XR342CKPBMIIQPHUZX 3440x1440p, 100Hz, HDR, (Freesync), 1ms, zakrzywiony? Mam i polecam.

Edytowane przez andriejek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony zdecydowanie odpada.

Jestem projektantem, po latach widzę przesunięty pixel.. Krzywa linia niestety będzie mi przeszkadzała. Sprawdziłem to już oglądając te monitory w salonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo w sumie szukam dokładnie tego samego. Czyli na tą chwilę szukając 27 cali, WQHD, IPS i G-Sync jedynym sensownym wyborem jest Acer Predator XB271HUBMIPRZ? Specyfikacja mi pasuje idealnie, ale ten wygląd... nie da rady, u mnie musi być to bardziej stonowane. Nie ma nic mniej rzucającego się w oczy? Ewentualnie z G-Sync compatible, ale nie wiem czy warto iść na takie ustępstwa i jak bardzo to wpływa na rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...