Skocz do zawartości
ozyrys120

Bootowanie z USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam taki problem chcę na starym komputerze wgrać system android. Ściągnąłem program do bootowania rufus-3.8 ściągnąłem paczkę z androidem. Wgrałem wszystko na Pendriva i na moim stacjonarnym komputerze wszystko jest ok. Bootuje się nie ma problemu. Ale jak idę na stary komputer to zaczynają się problemy. Nie chce się za nic uruchomić z USB.

 

Podczas uruchamiania f12 - pojawia się boot menu wybieram USB-HDD. Kiedy zaczyna się bootowanie komputer się zawiesza. Nic się nie dzieje.

 

Pomocy. W załączniku screen z biosa, płyta główna Gigabyte GA-EG31M-s2

 

Sprawdzałem na 2 różnych pendrivach

20190927_085549_HDR.jpg

Edytowane przez ozyrys120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link ale niestety nie pomogło.

 

Tego bootowalnego pena masz UEFI czy legacy? robiłem tego pendriva z laptopa z win 10 nie bardzo wiem jak to sprawdzić lub zmienić.

 

 

 

 

' date='27 Wrzesień 2019 - 12:03' timestamp='1569582229' post='15644720']

Tego bootowalnego pena masz UEFI czy legacy?

 

Do poczytania: http://chromasoft.blogspot.com/2010/10/solving-dreaded-gigabyte-wont-boot-from.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rufusie masz pole z typem partycji a obok z typem systemu. O ile android pozwala, to sugeruję wybrać MBR dla partycji i BIOS dla systemu.

Jak nie da rady, to ciężko mi coś więcej podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem z CD i nie było problemu. Tylko z tym USB jest problem. Tak w refusie jest ustawione tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie poddaje się bios wykrył pendriva gdy był sformatowany w formacie NTFS problem tylko taki, że wszystkie iso chcą się formatować na fat32 i nie da się tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Rufusem można wgrać obraz bez formatowania nośnika, a sformatować można go sobie wcześniej tak, jak się chce.

 

Ewentualnie Win XP miał narzędzie do konwersji systemu plików z FAT32 na NTFS, ale nie wiem, czy ono jeszcze jest dostępne w Win 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Rufusem można wgrać obraz bez formatowania nośnika, a sformatować można go sobie wcześniej tak, jak się chce.

 

Ewentualnie Win XP miał narzędzie do konwersji systemu plików z FAT32 na NTFS, ale nie wiem, czy ono jeszcze jest dostępne w Win 10.

 

 

W refusie w opcjach zaawansowanych jest opcja "widoczny dla starszych biosów" - to rozwiązało ten problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...