Skocz do zawartości
Killer85

Co zamiast Corsair RM 550x

Rekomendowane odpowiedzi

mi nie chodzi o to, czy można obalić czy nie... kupujesz zasilacz z gw 7 lat, po 2 latach sklep ma Cię w.... a producent podaje Ci adres do samodzielnej wysyłki na Tajwan szczerbaty.gif

Nie przejdzie to ale wolałbym nie sprawdzać na sobie tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie łaś się na takie wynalazki aż tak mocno - oddałeś dobry zasilacz, z powodu rzekomego braku gwarancji, a chcesz wziąć taki, którego "producent" nie podaje na swojej stronic nic na temat procedury reklamacyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie łaś się na takie wynalazki aż tak mocno - oddałeś dobry zasilacz, z powodu rzekomego braku gwarancji, a chcesz wziąć taki, którego "producent" nie podaje na swojej stronic nic na temat procedury reklamacyjnej

Po 1 nie oddałem a po 2 nie kupiłem jeszcze niczego a po 3 pytam na forum przed zakupem...po 4 wolałbym Focusa jak pisałem...

 

Rzekomego braku gwarancji?

 

2 lata sklepowej gwarancji minęły więc o co chodzi?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś tego rm-x? bo rozumiem, że w tej cenie to używka?

Używka,wygrałem licytację,od osoby prywatnej która miała fakturę ze swojej firmy(był NIP)

 

https://allegro.pl/oferta/corsair-rm-550x-gwarancja-8466136682?snapshot=MjAxOS0wOS0xM1QyMDowMzo0M1o7YnV5ZXI7ODVkZDU4MzVmY2RkMDhiZWYzYWMyOGU3NWIwYjg2NGVmNWNkYmIwNDE4OWY5ZWRjOWRjYzRjMThlOWM4MjAxNg%3D%3D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakturę wystawiło Allegro bo tam był kupowany dla tego gościa od którego kupiłem(sprzedający kupił na firmę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwotnym sprzedawcą tego zasilacza jest kto? sklep allegro?

 

 

edit. może inaczej, kto widnieje jako sprzedawca na tej fakturze?

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwotnym sprzedawcą tego zasilacza jest kto? sklep allegro?

 

 

edit. może inaczej, kto widnieje jako sprzedawca na tej fakturze?

Allegro sprzedawało zasilacz u siebie w sklepie jako nowy a ten gość od którego kupiłem go kupił od nich czyli 1 właściciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zanim go oddasz, spróbuj zarejestrować się na stronie corsair i założyć rma na ten zasilacz - jeśli zaakceptują dowód zakupu to masz pewność, że gwarancja jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zanim go oddasz, spróbuj zarejestrować się na stronie corsair i założyć rma na ten zasilacz - jeśli zaakceptują dowód zakupu to masz pewność, że gwarancja jest

 

Gwarancja przełużona nie przejdzie u producenta jesli na fakturze widnieją inne dane nawet u najlepszych czytaj EVGA.

 

U producenta CORSIAR nie przejdzie nawet faktura od innej osoby w podstawowej gwarancji, tylko zakupiony towar w Polsce z fakturą można oddać do sklepu który zrealizuje PODSTAWOWĄ gwarancje.

Bo mamy taie prawo jednakże 5/ 10 lat? to możemy zapomnieć od osoby trzeciej.

 

 

Jak npisze do corsair "musi założyć profil więc imie i nazwisko" i póżniej napiszę na RMA z inną fakturą poda nr seryjny i z palca ma anulowaną gwarancje nawet podstawową i będzie musiał pisać, że u nas jest inne prawo i gwarancja podstawowa przechodzi, jednakże rozszerzona u nikogo nie przechodzi

 

 

 

 

Sprawdzone, przetestowane jak oddać bez paragonu, faktury pytaja dlaczego nie ma, co sie stało, gdzie kupione... Dają nowe i anuluja gwarancje ;) Jak powiesz kupiłem na allegro zostajesz z klockiem, może robić za przycisk do papieru

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat evga to niezbyt dobry przykład... reklamowałem dwie różne karty na ten sam rachunek wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jednoznaczna...zwrot i zakup nowego zasilacza

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak npisze do corsair "musi założyć profil więc imie i nazwisko" i póżniej napiszę na RMA z inną fakturą poda nr seryjny i z palca ma anulowaną gwarancje nawet podstawową i będzie musiał pisać, że u nas jest inne prawo i gwarancja podstawowa przechodzi, jednakże rozszerzona u nikogo nie przechodzi

tu już wyobraźnia za mocno poszła

 

Sprawa jest jednoznaczna...zwrot i zakup nowego zasilacza

to twoje pieniądze - zrobisz jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu już wyobraźnia za mocno poszła

 

 

to twoje pieniądze - zrobisz jak uważasz

 

 

 

Powiadasz,że evga pozwala sprzedać kartę i ta osoba ma gwarancje rozszerzoną?

 

Jakiś dowód, nawet link do postu komu sie zepsuła i dostał nową ?

 

Ja mam parę kart u evga i sprzedawałam je znajomym i widnieje na nich kilka lat gwarancji... na moje nazwisko, w regulaminie widnieje jak byk po sprzedaży tylko podstawowa. Rozszerzona nie przechodzi

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz,że evga pozwala sprzedać kartę i ta osoba ma gwarancje rozszerzoną?

 

Jakiś dowód, nawet link do postu komu sie zepsuła i dostał nową ?

 

Ja mam parę kart u evga i sprzedawałam je znajomym i widnieje na nich kilka lat gwarancji... na moje nazwisko, w regulaminie widnieje jak byk po sprzedaży tylko podstawowa. Rozszerzona nie przechodzi

nie piszę o rozszerzonej gwarancji, tylko o dwóch różnych kartach zarejestrowanych na osobnych kontach evga przy pomocy tego samego paragonu i normalnie wymienionych na rma (były już styrane kopaniem)

 

 

Albo 150zł. do nowego RMx

 

https://allegro.pl/o...gold-8009790813

i dalej to samo będziesz miał... czy "blackwhite321" widnieje na oficjalnej liście sprzedawców corsair?szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piszę o rozszerzonej gwarancji, tylko o dwóch różnych kartach zarejestrowanych na osobnych kontach evga przy pomocy tego samego paragonu i normalnie wymienionych na rma (były już styrane kopaniem)

 

 

i dalej to samo będziesz miał... czy "blackwhite321" widnieje na oficjalnej liście sprzedawców corsair?szczerbaty.gif

Wroć...Corsair odpada

 

Swoją drogą aukcja wprowadza w błąd i sugeruje 10 lat

 

Gwarancja: 120 miesięcy (10 lat)

 

A na końcu

 

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

 

Okres gwarancji

24 miesiące

 

Ne nadaje się to do UOKIK?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seasonic również preferuje "swoich" sprzedawców...

Którzy to?

 

ABC DATA i PROLINE

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroć...Corsair odpada

 

Swoją drogą aukcja wprowadza w błąd i sugeruje 10 lat

 

Gwarancja: 120 miesięcy (10 lat)

 

A na końcu

 

Rodzaj gwarancji

producenta/dystrybutora

 

Okres gwarancji

24 miesiące

 

Ne nadaje się to do UOKIK?

nie, bo producent daje 10 lat gwarancji, ale na swoich warunkach - o tym w akcji nie musi być nic napisane (sprzedawca z aukcji jest gwarantem tylko przez 24 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piszę o rozszerzonej gwarancji, tylko o dwóch różnych kartach zarejestrowanych na osobnych kontach evga przy pomocy tego samego paragonu i normalnie wymienionych na rma (były już styrane kopaniem)

 

 

Ale tu nikt nie pisał o normalnej gwarancji, u nas w Polsce możesz miec fakturę nawet od prezydenta, podstawowa sie zaliczy jak oddasz do sklepu gdzie była kupiona.

 

Tu jest mowa o tej gwarancji która jest dłuższa niż podstawowa i pitoli w aukcji 10000 lat gwarancji, nawet sklepowe np. u corsair bez paragonu u producenta nie przejdą. Co innego taki WD tam nie ma problemu. Zależy od producenta.

Corsair

nie przyjmie na serwis sprzętu od drugiego własciciela, można oddać do sklepu, przedłużona nie przechodzi.

Evga można oddać od drugiego własciciela, rozszerzona nie przechodzi.

Zotac tak samo

 

 

A jak kupić wkrętarkę lub inne elektronarzędzie to chyba z tych wszystkich firm jedyna jaka przyjmie na serwis to tylko bosch bo do sklepu to każda

 

 

Zbliżamy sie do europy ;)

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, bo producent daje 10 lat gwarancji, ale na swoich warunkach - o tym w akcji nie musi być nic napisane (sprzedawca z aukcji jest gwarantem tylko przez 24 miesiące)

Tak samo dają Xkom i Morele

 

Oświeci mnie ktoś czy przez nich to idzie czy nie?

 

Istny cyrk bo w Proline nie kupię po aferze

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chauwa

 

to co piszesz, jest totalnie nie na temat... ja po prostu bym spróbował testowego rma z posiadaną fakturą - jak by nadali nr rma, to znaczy że gwarancja na zasilacz jest, jeśli zakwestionują dowód zakupu, to masz pewność, że zasilacz nie jest zgodny z opisem i nie ma gwarancji producenta - tym bardzie podstawa do zwrotu, bo w tej chwili osoba fizyczna nie musi przyjmować zwrotu, jeśli towar działa

 

w Proline nie kupię po aferze

?

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chauwa

 

to co piszesz, jest totalnie nie na temat... ja po prostu bym spróbował testowego rma z posiadaną fakturą - jak by nadali nr rma, to znaczy że gwarancja na zasilacz jest, jeśli zakwestionują dowód zakupu, to masz pewność, że zasilacz nie jest zgodny z opisem i nie ma gwarancji producenta - tym bardzie podstawa do zwrotu, bo w tej chwili osoba fizyczna nie musi przyjmować zwrotu, jeśli towar działa

Tu się grubo mylisz...widziałeś wogóle aukcje z allegro?

 

 

Afera Proline

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...