Skocz do zawartości
sert

Gorąca prośba - botrzebuję pożyczyć na 1 dzień starszy proc. AMD procesor w Wwie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam już płytę MSI na B450 pod Ryzena. Ostatnio jednak pchany wewnętrzną chęcią porównania działania pamięci takżena B350 wszedłem w posiadanie nowej płyty na tym chipsecie. Niestety nie startuje na Ryzenie 3200G więc muszę uaktualnić BIOS. Do tego potrzebuję procesora AM4 - jakiegoś Athlona x4 970/950/940, A12-9800/9800E, A10-9700/9700E, A8-9600, A6-9550/9500/9500E albo jakiegoś pierwszego Ryzena z 2017 r. Gdyby był ktoś z Warszawy albo bliskiej okolicy i mógł mi pożyczyć taki procesor na 1 dzień to byłbym wdzięczny, przyjadę po niego i następnego dnia go odwiozę - oczywiście odwdzięczę się symbolicznie za fatygę a o moich wrażeniach z porównania płyt B450 i B350 - obie MSI -poinformuję w niniejszym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić coś najtańszego, zaktualizować BIOS i oddać na 14 dniowy zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie wypali zawsze możesz pobawić się tak: https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-100#faq-Short-Term-Processor-Loan-Boot-Kit

Ufam, że może wypali. Ta akcja AMD dotyczy tylko płyt na B450/X470, na tej mojej B350 przy wczesnym biosie Athlon 200GE też by nie ruszył.

 

Albo kupić coś najtańszego, zaktualizować BIOS i oddać na 14 dniowy zwrot.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale wszystko rozciągnęłoby się w czasie

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pożyczenia procesora nieaktualny. Płyta na B350 nie uruchamiała się, zatrzymując się na swiecącej diodzie Boot. caleb59 proponował abym skorzystał z akcji AMD, które wypożycza procesor Athlona 200GE do uaktualnienia Biosu płyt głównych. Odpisałem mu to co wyżej, nie wchodząc w szczegóły, że własnie taki procesor posiadam i nabywając tą płytę też zakładałem, ze będzie miała na tyle świeży Bios, że się uruchomi na nim. Nie uruchamiała się.Poszperałem w necie, czekając jednocześnie na odzew w sprawie pożyczenia procesora i okazało się,że znalazłem rozwiązanie. Przy moich próbach uruchomienia płyty, podłączałem ją do monitora przez DVI. Podłączenie przez HDMI rozwiązało problem z uruchomieniem płyty, wyświetleniem obrazu i wejsciem do Biosu, który okazał się być z lutego 2018, i obsługuje już 200GE.

Edytowane przez sert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...