Skocz do zawartości
vvyczesany

Asus P7p55D-e i RAM 1600 MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam płytę główną Asus P7P55D-E z ramem Patriot Sector5 1333MHz, ostatnio dokupiłem 4GB Corsair Vengeance 1600 Mhz i niestety pamięci nie działają - system na nich się nie uruchamia. Na ten moment próbowałem:

1. Uruchomić komputer tylko z pamięcią Corsair w każdym z 4 slotów

2. resetowałem bios zworką

3. w memteście pokazuje się, że pamięć jest ok, jak mam wszystkie 3 kości pokazuje 8GB i stan OK

4. w zakładce AI Tweaker ustawiłem DOCP 1600MHz zgodnie z tym co jest napisane tutaj: https://forums.tomshardware.com/threads/p7p55d-e-pro-will-not-recognize-1600-mhz.389412/

niestety dalej nie działa, system pokazuje mi wersję biosu 2010-12-14, procesor to i3 540 bez OC.

 

Pomożecie?

Edytowane przez vvyczesany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jedną kość więc podejrzewam że single. Do dokładnie ta pamięć Corsair Vengeance LP 4GB [1x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj dokładny model nowych pamięci (powinien być na naklejce z boku kości w postaci ciągu kilkunastu liter i cyfr- np. CMZ8GX3M2A1600C9).

 

2. Na 1333MHz cały komplet śmiga prawidłowo?

 

3. Jesteś pewien że Patrioty 1333MHz które miałeś wcześniej pójdą na 1600MHz? Podkręcałeś je osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jedną kość więc podejrzewam że single.

To nie kość, tylko moduł - to raz.

Dwa, to nie ma związku - najprawdopodobniej mylisz pojęcie z kanałowością.

 

Rank to informacja na temat tego, jak wewnętrznie jest skonstruowany dany moduł.

Jeżeli tego nie ma w specyfikacji (często nie jest podawane) to weź moduł do ręki i popatrz pod światło, czy kości są widoczne tylko po jednej stronie modułu, czy po obu stronach. Niestety gdy jest radiator trzeba się trochę nagimnastykować.

 

Jeżeli to faktycznie single rank, to niewiele zrobisz na tej platformie - jest ona bardzo wybredna pod tym względem, i jeżeli się do niej kupuje moduły 4GB, to szuka się dual rank.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj dokładny model nowych pamięci (powinien być na naklejce z boku kości w postaci ciągu kilkunastu liter i cyfr- np. CMZ8GX3M2A1600C9).

 

2. Na 1333MHz cały komplet śmiga prawidłowo?

 

3. Jesteś pewien że Patrioty 1333MHz które miałeś wcześniej pójdą na 1600MHz? Podkręcałeś je osobno?

Ad. 1. CML4GX3M1A1600C9

Ad. 2. Tak, nie ma żadnych problemów

Ad. 3. Nie podkrecałem Patriotów, bardziej myślałem o skręceniu Corsairów, wziąłem je bo były najtańszymi koścmi modułami dostępnymi na miejscu.

 

 

Jeżeli to faktycznie single rank, to niewiele zrobisz na tej platformie - jest ona bardzo wybredna pod tym względem, i jeżeli się do niej kupuje moduły 4GB, to szuka się dual rank.

Niestety Corsair ma kości po jednej stronie (po drugiej jest "gąbka" trzymająca dystans radiatora, Patrioty mają kości po obu stronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...