Skocz do zawartości
pan_A

Ryzen 3600 nie bootuje się, czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zlozylem nowy zestaw ryzen 3600 na plycie b450m bazooka v2 z rtx 2060 i po odpaleniu wszystkie wiatraki chodza na fulla, plyta podswietlona lecz brak sygnalu w monitorze, myszki i klawitura tez nie swieca. B450m bazooka v2 jest kompatybilna z ryzenem 3600 ale chyba tylko po aktualizacji biosu, ktorej nie mam jak zroibc, bo nie posiada flashbacka a ja nie mam ryzena z poprzedniej generacji. Czy jest jakis inny sposob na aktualizacje biosu np przez laptopa czy wgl to wina biosu, czy czegos innego slowem co powinienem zrobic w tej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na stary niekompatybilny BIOS, Aktualizacje BIOSU możesz przeprowadzić np w morelach - koszt 23 zł lub poszukać po lokalnych serwisach, albo po prostu pożyczyć procesor od kogoś znajomego jeśli taki posiada.

 

jest jeszcze jedna opcja, zamawiasz przez internet jakiś procek starszej generacji, aktualizujesz bios i zwracasz w ramach 14 dniowego zwrotu.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie ma flashowania bez CPU, więc tutaj pozostaje albo użyć starszego CPU, albo oddać do serwisu pod update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Zlozylem nowy zestaw ryzen 3600 na plycie b450m bazooka v2 z rtx 2060 i po odpaleniu wszystkie wiatraki chodza na fulla, plyta podswietlona lecz brak sygnalu w monitorze, myszki i klawitura tez nie swieca. B450m bazooka v2 jest kompatybilna z ryzenem 3600 ale chyba tylko po aktualizacji biosu, ktorej nie mam jak zroibc, bo nie posiada flashbacka a ja nie mam ryzena z poprzedniej generacji. Czy jest jakis inny sposob na aktualizacje biosu np przez laptopa czy wgl to wina biosu, czy czegos innego slowem co powinienem zrobic w tej sytuacji?

 

Czemu nie bazooka plus, która ma flashback? Możesz jeszcze wymienić na taką. W net-s jest na stanie.

 

Poza tym jeśli to nie bios (ewentualnie) to sprawdź na jednej kości ram i przekładaj ją we wszystkie sloty.

 

Jak nie to zamów sobie jakiegoś taniego Ryzena 1/2 i zrób z niego aktualizację. Potem oddaj w terminie 14 dni

 

Zreszta chamski sklep ze nie zaktualizował biosu i trzyma pewnie jakis sprzed roku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie jest tak. Ryzeny 3 obsługiwane są od wersji:

 

Wersja

7A38vP5

Data publikacji

2019-07-11

Rozmiar pliku

10.14 MB

 

Aczkolwiek nowsze wersje lepiej instalować bo kompatybilność RAM jest lepsza, a dlatego właśnie często są problemy.

 

Twój ram jest na liście kompatybilności?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMK16GX4M2A2400C16 - ten ram jest na liscie kompatybilnosci

CMK16GX4M2A2400C14R- to moj ram

Czy to możliwe,że przyczyną jest ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mało prawdopodobne, to praktycznie ta sama kość. Prędzej bios.

 

Chociaż widzę że CL różni się aż o 2, CL16 vs CL14. No kto wie. Ale najpierw bios na najnowszy trzeba by było zaktualizować.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to problemem jest bios, jeśli nie masz pewności, że jest to płyta która ma ten nowszy bios. Na moim b450 musiałem aktualizować, ale mam płytę z flashbackiem, dlatego brałem taką pod uwagę, by nie robić sobie problemów z aktualizacją.

 

Masz taką nalepkę na pudełku? Ta niby sugeruje, że już ma bios minimum, który obsługuje nowego Ryzena. Jak tego nie ma, to trzeba aktualizować bios.

 

w83dcdnozhf31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, problemem jest bios. Warto kupic jakis tani procesor amd typu 200ge i potem ewantualnie zwrocic (czy to wgl mozliwe) czy pisac do supportu amd? Czy moze po prostu zaktualizowac bios w jakims serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co wyjdzie taniej to zrób.

 

A zwroty są możliwe jak się kupuje od przedsiębiorców. Najlepiej od takich którzy mają w regulaminie wpis o takim zwrocie. Na allegro jest na dole taka zakładka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...