Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie,ze sklepem załatwiłem,że paczki z obudową jutro nie odbieram i wraca z powrotem (żeby już się nie bawić w odstąpienia umowy od itd..). Ale jak już się zacząłem bawić w ten upgrade obudowy,to już trzeba to doprowadzić do końca :E Co tutaj wybrać? 1 czy 2 ? (sugerowałem się odpowiedziami wyżej) A może jeszcze coś innego byście polecili?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz zwykłego H500P, bo to piekarnik straszny przez ten akryl na froncie - jak już to H500P Mesh lub H500M.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H500P Mesh lub H500M - Popieram :)

 

Fractal Design Meshify S2 TG Light - tylko jak pójdziesz w AIO GPU+CPU lub Custom LC. Inaczej buda nie mam sensu bo jest za długa do samego AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki Panowie :thumbup: "emka" odpada na starcie,jest za szeroka (248mm). H500P Mesh będzie na styk ;) No custom LC na razie nie mam planów (jedynie ten Kraken x62),ale przecież Mesh jest nawet większa od Meshify. Obie fajne,coś z tych dwóch wybiorę ;) Cena ta sama ;)

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten H500P Mesh,ma na przodzie 2x200mm co fajnie tłoczy powietrze do środka,140mm z tyłu,ale...dlaczego na topie nie ma siatki tylko jakiś plastik :exclam: Znowu góra przykryta :( Nie będzie tutaj znowu problemu z odprowadzeniem powietrza?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja po bokach na topie jest całkiem spora, więc tragedii nie będzie. W porównaniu do obudów BQ wentylacji na topie jest znacznie więcej, więc nie ma się czego obawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podepnę się pod temat w imieniu kolegi . Jaka obudowa będzie najrozsądniejsza do 500zł ? Na chwilę obecną będzie tam upchane i7 8700k oc + gtx1080ti gigabyte aorus , w przyszłości będzie zmieniał cpu na I9 , i kartę na duże "navi" albo jakiś rtx3xxxTi . Wymagania to , żeby była duża , i żeby nie tworzył się piekarnik w wewnątrz . SilentiumPC Armis ar7 dałby radę z tymi bebechami ? Wentylatory pewnie by zmienił na lepsze i 140mm. U mnie niby pc się nie gotował, nawet jak miałem 35*+ w pokoju, ale jednak ja nie mam "topowych" bebechów i nie jestem w stanie przewidzieć zachowania w takiej budzie. Kolega nie jest jakimś maniakiem RGB , ale chociaż szyba z boku by się przydała .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podepnę się pod temat w imieniu kolegi . Jaka obudowa będzie najrozsądniejsza do 500zł ? Na chwilę obecną będzie tam upchane i7 8700k oc + gtx1080ti gigabyte aorus , w przyszłości będzie zmieniał cpu na I9 , i kartę na duże "navi" albo jakiś rtx3xxxTi . Wymagania to , żeby była duża , i żeby nie tworzył się piekarnik w wewnątrz . SilentiumPC Armis ar7 dałby radę z tymi bebechami ? Wentylatory pewnie by zmienił na lepsze i 140mm. U mnie niby pc się nie gotował, nawet jak miałem 35*+ w pokoju, ale jednak ja nie mam "topowych" bebechów i nie jestem w stanie przewidzieć zachowania w takiej budzie. Kolega nie jest jakimś maniakiem RGB , ale chociaż szyba z boku by się przydała .

Ja osobiście mam Armis AR7TG RGB (niczym się nie różni) i zamontowane 3x140mm na przodzie z AiO(silent wings 2 High speed), góra to 2x140mm (NZXT Aer P) 1x120 (fabryczny) i tył również 120mm farbyczny (nie ten rgb) RTX 2070 +600 na pamięciach i 2010 na rdzeniu, łapie blisko 72-73 stopnie przy maksymalnym obciążeniu (średnio 65% wentylatory). Proc to r5 2600 kręcony na 4.1ghz nie przekracza 70 stopni. Zależy co kolega da wentylatory do obudowy. Ja nie narzekam na tegi SPC ALE :lol2: chcę zmienić na Fractal Design Meshify S2 tylko dlatego bo poszło sporo uwag odnośnie BQ! 601. Od razu jak ktoś to czyta to może polecić coś do 650zł żeby te 3x140mm na przód weszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ALE :lol2: chcę zmienić na Fractal Design Meshify S2 tylko dlatego bo poszło sporo uwag odnośnie BQ! 601. Od razu jak ktoś to czyta to może polecić coś do 650zł żeby te 3x140mm na przód weszło.

Ale sporo prawdy z tym BQ! niestety tak to jest jak ktoś jest w gorącej wodzie kąpany i zamiast najpierw popytać co i jak,zwłaszcza jak się ostatnią obudowę kupowało 10 lat temu,to kupuje bo ładne to i cena fajna. Poczytałem trochę,pooglądałem filmiki i...niestety 601 to piekarnik,chłopaki wyżej mieli rację ;) Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu za 650zł,to są tylko sugestie,dla mnie pomocne akurat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka droższej, dobrze wykonanej i przewiewnej obudowy, to warto zerknąć na Phanteks Enthoo Luxe 2, Lian Li O11 Dynamic lub O11 Air, ewentualnie wersję XL, która jest od jakiegoś czasu dostępna, Cooler Master H500M, H500P Mesh, MC500P, SL600M (super temperatury GPU, CPU przeciętnie), Fractal Meshify S2 czy Thermaltake Core X71 TG, ale to raczej buda pod LC.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack bardzo dziękuję, będziemy się trzymać Twoich sugestii .

 

@Zielonygamer , górna blacha drży jak rozkręcisz huragan w armisie :E ? Czy po prostu jakość wykonania Ci nie odpowiada :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielonygamer , górna blacha drży jak rozkręcisz huragan w armisie :E ? Czy po prostu jakość wykonania Ci nie odpowiada :)?

Blacha nie drży, jedynie co drży to te wentylatory Aer P, bo na taśmę dwustronną są przyklejone. Mają większe dziury A śrub nie miałem to taki zamiennik. A nie odpowiada mi przód budy, te 3x140mm są trochę na siłę I przez AiO słabsza curkulacja powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi tutaj pisał,że Fractal Meshify S2 to duża obudowa i jak nie będę robił WC,to nie potrzebuję takiej ;) Za pozwoleniem znajomego z forum,wrzucam fotki jak to wygląda u Niego w tej obudowie z Krakenem x62 i 2080Ti

 

6333564900_1570718605_thumb.jpg 1571390100_1570718606_thumb.jpg 4761927700_1570718606_thumb.jpg 8256111400_1570718609_thumb.jpg

 

jak widać wcale tak wesoło nie jest,zwłaszcza na górze gdzie kolega musiał podpiłować (co widać na zdj) Krakena,bo kolidował z pamięciami :( Fractal jest długi,ale mógłby być też trochę wyższy. I nie mówię że Fractal to zła obudowa i się tutaj czepiam,poprostu zmartwiła mnie ta góra ;) A to wolne miejsce między frontem a GPU,mógłbym wykorzystać np. na postawienie małej choineczki,w końcu święta niedługo :E:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, w mojej starej Define S nie bylo zadnego problemu z chlodnica 280 + e-Loopami na topie. W ogole nie kolidowaly z ramem. Czyzby regres? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że jest dokładnie jak napisałem. S2 nadaje się dobrze do LC. Bez LC niepotrzebnie przednie wentylatory odsuwane są daleko daleko od całego sprzętu, który mogłyby skuteczniej owiać.

 

Dla tego lepiej pod typowe powietrze brać krótsze obudowy. To że na górze jest mało miejsca to też fakt. Kraken pewnie 2x140mm ? 280mm chłodnica? Niestety ale na TOPie wchodzi bez problemu jedynie 360mm ( czyli wielokrotności 120mm ). Inaczej mamy kolizję wentyli na chłodnicy z pamieciami.

 

Przy LC wolną przestrzeń między frontem a częściami komputera wypełnia się rezerwuarem, można też spokojnie robić push-pull. Bez tego wolna przestrzeń w niczym nie pomaga a jedynie przeszkadza. Ram, backplate GPU, dyski NVME, chipset płyty. To wszystko ma dużo mniejszy przewiew na sobie kiedy wentyle są daleko.

 

Takich problemów nie ma przy Cooler Master H500M, H500P Mesh.

 

ps. co ciekawe w R6 i S2 są nieco większe problemy z chłodnicą na topie niż było w R5. Różnice nie wielkie ale mój znajomy też musiał kombinować z upchaniem radiatora na top po przesiadce z R5 gdzie na styk, ale jednak wszystko pasowało.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał to AIO na front, dużo temp na gpu nie powinno podbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że jest dokładnie jak napisałem. S2 nadaje się dobrze do LC. Bez LC niepotrzebnie przednie wentylatory odsuwane są daleko daleko od całego sprzętu, który mogłyby skuteczniej owiać.

 

Dla tego lepiej pod typowe powietrze brać krótsze obudowy. To że na górze jest mało miejsca to też fakt. Kraken pewnie 2x140mm ? 280mm chłodnica? Niestety ale na TOPie wchodzi bez problemu jedynie 360mm ( czyli wielokrotności 120mm ). Inaczej mamy kolizję wentyli na chłodnicy z pamieciami.

 

Przy LC wolną przestrzeń między frontem a częściami komputera wypełnia się rezerwuarem, można też spokojnie robić push-pull. Bez tego wolna przestrzeń w niczym nie pomaga a jedynie przeszkadza. Ram, backplate GPU, dyski NVME, chipset płyty. To wszystko ma dużo mniejszy przewiew na sobie kiedy wentyle są daleko.

 

Takich problemów nie ma przy Cooler Master H500M, H500P Mesh.

 

ps. co ciekawe w R6 i S2 są nieco większe problemy z chłodnicą na topie niż było w R5. Różnice nie wielkie ale mój znajomy też musiał kombinować z upchaniem radiatora na top po przesiadce z R5 gdzie na styk, ale jednak wszystko pasowało.

Ja Cię rozumiem,ale...nie wiem czy nie zachce mi się LC za rok? Tak jak teraz ni stąd,ni zowąd nagle zachciało mi się Krakena,a co za tym idzie zmiana obudowy bo do obecnej go nie zamontuję. Syndrom wieku średnio/podeszłego? :E

A co powiecie na to? www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html Jak dla mnie chyba jak najbardziej OK ;) I do niej chyba się mój prtfel uśmiechnie :)

 

Ja bym dał to AIO na front, dużo temp na gpu nie powinno podbić.

Niewątpliwie taką próbę bym przeprowadził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co powiecie na to? www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html Jak dla mnie chyba jak najbardziej OK ;) I do niej chyba się mój prtfel uśmiechnie :)

 

 

Sam posiadam Evolv X, ktora jest dosyc podobna do P600 (interior jest taki sam). Jakosc wykonania lepsza niz FD czy BQ. Topowe wentylatory w zestawie, HUB na 7 wentylatorow. Ogolnie polecam.

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik jeszcze znalazłem

nic więcej już mi nie potrzeba ;) Dzięki Panowie za sugestie :thumbup: Jak to złożę,napiszę co z tego wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie Phanteks Eclipse P600S TG Black okazał się strzałem w dziesiątkę (plus Kraken x62) :thumbup: Obudowa pierwsza liga. Temp na procku spadły,na karcie pozostały bez zmian względem poprzedniej obudowy ;) No i ta cisza. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu :) A tak to wygląda:

 

4761415700_1573661272_thumb.jpg 5865709100_1573661270_thumb.jpg 5373047900_1573661271_thumb.jpg 9606331100_1573661620_thumb.jpg 4300287300_1573661620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowym królem temperatur i kultury pracy oraz ceny jest Corsair 275R Airflow:

Zanim jednak recenzja się pojawiła to leciał już do mnie Corsair iCUE 465X RGB. Jest to praktycznie ta sama obudowa co 275R Airflow wzbogacona o Wentylatory RGB LL120 oraz kontroler RGB i szklany przód i większą ceną o ponad 200 zł :E Z wszelkimi testami iCUE 465X wstrzymuję się do momentu aż przyjdzie mi nowy wentylator LL120 na tył obudowy. Na dzień dzisiejszy z tyłu podłączyłem sobie starą zwykłą Sigmę PRO 120 by coś wyrzucało z tyłu powietrze. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tyle że obudowa jest dobrze wykonana, przestronna z dużą ilością miejsca z tyłu na poprowadzenie przewodów oraz ma bardzo dobre wentylatory, które skręciłem dosyć wysoko na około 1000 - 1100 obrotów i są praktycznie niesłyszalne a i samo podświetlenie przyjemne z multum ustawień pod swoje preferencje(jeszcze czegoś takiego nie widziałem :E). Ustawione na maksa czyli 1500 obrotów są już słyszalne ale bez przesady. Obudowa kosztuje około 500 zł, ale warto zauważyć że same wentylatory kosztują ponad 300 a dostajemy jeszcze do tego kontroler RGB na 6 wentyli, więc moim zdaniem się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie Phanteks Eclipse P600S TG Black okazał się strzałem w dziesiątkę (plus Kraken x62) :thumbup: Obudowa pierwsza liga. Temp na procku spadły,na karcie pozostały bez zmian względem poprzedniej obudowy ;) No i ta cisza. Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu :)

 

P600S jeśli chodzi o wydajność chłodnic na górze to top, a to dlatego, że tam jest na górze tylko siatka nylonowa z dużymi oczkami, więc nic nie blokuje właściwie wydobywającego się gorącego powietrza co jest bardzo istotne.

 

Na przodzie jest zresztą podobnie, lecz dodany filtr siateczkowy i słusznie.

 

Jednak sama obudowa jest po prostu brzydka. Powinni zrobić oddzielne wersje airflow i silent bez takiego combo.

 

 

Nie wiem jak Twoja sztuka, ale te obudowy cierpią na pewne problemy jak np. krzywo wklejone nylonowe siatki, więc oczka idą lekko po skosie.

 

Moja sztuka gratis miała źle spasowany prawy panel przez co przy zawiasie wyraźnie odstawał od obudowy.

 

Klapka portów I/O podczas otwierania mocno wadziła o inny element podczas otwierania.

 

Też był problem ze zdejmowaniem przedniego coveru w połączeniu z tą klapką I/O, lecz już nie pamiętam o co tam dokładniej chodziło.

 

Buda po prostu po oględzinach wróciła do sklepu, a patrząc po wyglądzie stwierdziłem, że nie nie chce mi się nawet bawić w branie kolejnej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P600S jeśli chodzi o wydajność chłodnic na górze to top, a to dlatego, że tam jest na górze tylko siatka nylonowa z dużymi oczkami, więc nic nie blokuje właściwie wydobywającego się gorącego powietrza co jest bardzo istotne.

 

Na przodzie jest zresztą podobnie, lecz dodany filtr siateczkowy i słusznie.

 

Jednak sama obudowa jest po prostu brzydka. Powinni zrobić oddzielne wersje airflow i silent bez takiego combo.

 

 

Nie wiem jak Twoja sztuka, ale te obudowy cierpią na pewne problemy jak np. krzywo wklejone nylonowe siatki, więc oczka idą lekko po skosie.

 

Moja sztuka gratis miała źle spasowany prawy panel przez co przy zawiasie wyraźnie odstawał od obudowy.

 

Klapka portów I/O podczas otwierania mocno wadziła o inny element podczas otwierania.

 

Też był problem ze zdejmowaniem przedniego coveru w połączeniu z tą klapką I/O, lecz już nie pamiętam o co tam dokładniej chodziło.

 

Buda po prostu po oględzinach wróciła do sklepu, a patrząc po wyglądzie stwierdziłem, że nie nie chce mi się nawet bawić w branie kolejnej sztuki.

Górny panel zdjęty na stałe,przedni ściągam tylko do gier. Mi tam się wizualnie podoba,rzecz gustu,wiadomo ;) Moja na szczęście nie ma tych mankamentów,o których piszesz. Najbardziej martwiłem się o temp GPU,ponieważ w starej obudowie centralnie z panelu bocznego wiał na kartę wentylator 200mm. Jak się okazało,martwiłem się na zapas. Temp takie same na nowej obudowie,jednak te 3x140mm robią swoje,z czego środkowy jest PWM i mogę nim sterować. Podczas grania ustawiam go na 100rpm i jest ok,w idle chodzi na 350rpm. Jak pisałem wcześniej,z obudowy jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapka tego panelu I/O lekko się otwiera? Nie wadzi o panel nad?

 

Co do równości wklejenia siatki nylonowej to lepiej sprawdź czy oczka idą idealnie równo, bo coś mi się wydaje, że nie :E

 

Co do wentylacji, to buda zdecydowanie świetna przy zdjętych coverach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapkę od panelu mam otwartą,bo używam słuchawek i często podłączam zewnętrzne dyski. Ale teraz sprawdzałem specjalnie i otwiera się normalnie,nic nie haczy. Nie za bardzo wiem o co Ci z tą siatką chodzi,na moje oko wszystko ok. Ale zobacz sam:

 

7127043200_1573730015_thumb.jpg

 

Wentylacja jak dla mnie rewelka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...