Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W przyszłym miesiącu planuje kupić nową obudowę. Signum SG1X TG RGB to fajna buda, ale do średniopółkowych podzespołów, które nie wydzielają zbytnio ciepła. Właśnie jestem po przesiadce z GTX1070 na RTX2060s Gaming OC od Gigabyte i temperatury w niektórych nowych grach sięgają 77 stopni. Zaraz mi ktoś powie że to wina karty i tak dalej. Otóż nie, wystarczyło ściągnąć przedni panel ze szkła by temperatury powędrowały w dół do okolic 70 stopni w stresie. Mój zestaw cały czas się rozwija, jakoś zaraz po nowym roku planuję przesiadkę na Ryzena 7 3700X, dokupienie kolejnego dysku SSD czy zmianę zasilacza. Poszukuję więc porządnej obudowy do około 500 zł na lata, gdzie głównym parametrem będzie przede wszystkim:

 

- WENTYLACJA, a z mniejszych rzeczy na pewno:

 

- panel ze szkła hartowanego

- dobre wykonanie

- piwnica na zasilacz i dyski

- minimum 3 wentylatory w zestawie

- RGB mile widziane :E

 

i co najlepsze ? Nie ma nic sensownego w tej cenie :E albo ja nie umiem szukać. Wybrałem dwa modele nastawione na przepływ powietrza, które przykuły moją uwagę:

 

1. Corsair iCUE 220T RGB Airflow Klik za 399 zł:

plusy:

- ciekawy design

- wygląda na porządnie wykonaną

- 3 sensowne wentylatory RGB w zestawie

- ilość filtrów przeciwkurzowych

minusy:

- dość kompaktowa obudowa, nawet mniejsza niż Signum sg1

- bardzo mało miejsca z tyłu na kable

- bardzo mało miejsca na zasilacz z tyłu, chyba że się zdemontuje klatkę na dyski a tu już się robi problem

 

2. Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Klik za 349 zł:

plusy:

- Przestronność, brak problemu z miejscem na komponenty

- 3 wentylatory RGB w zestawie

- Kontroler prędkości wentylatorów na topie

- Kontroler podświetlenia RGB na topie

- Duzo miejsca na aranżacje okablowania

minusy:

- przeciętne wentylatory w zestawie

- frontowy panel nie zabezpieczony żadnym filtrem może wpłynąć na dostawanie się kurzy do wewnątrz.

 

Ewentualnie można wziąć wersję bez podświetlanych wentylatorów: https://www.x-kom.pl/p/509784-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-black.html i dokupić je osobno, wtedy zmieściłbym się w budżecie, tylko no właśnie, czy w cenie do 230 zł znajdę jakieś sensowane wentylatory w liczbie przynajmniej 3 sztuk ?

 

Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na Fractal Meshify C albo Phanteks Enthoo Pro M.

 

 

Jeśli chodzi o Corsaira to tu masz test

https://pclab.pl/art81748.html

 

Porównaj wyniki z ciasnym piekarnikiem NZXT S340 ;). Generalnie szału nie ma. A taki zabudowany Fractal R6 wręcz ją miażdży.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na Fractal Meshify C albo Phanteks Enthoo Pro M.

 

 

Jeśli chodzi o Corsaira to tu masz test

https://pclab.pl/art81748.html

 

Porównaj wyniki z ciasnym piekarnikiem NZXT S340 ;). Generalnie szału nie ma. A taki zabudowany Fractal R6 wręcz ją miażdży.

 

Meshify C ludzie polecają ale dla mnie bez szału, a ten Phanteks to już w ogóle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panel w budzie corsaira to raczej symboliczna wentylacja, otwory zajmują bardzo mały % powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wiem na co mam się zdecydować, zacząłem być wybredny i stwierdzam że do 500 zł nie ma nic ciekawego z dobrym przepływem powietrza. Pod uwagę biorę jeszcze https://www.corsair.com/pl/pl/Categories/Products/Cases/Software-Control-and-Monitoring-Cases/iCUE-465X-RGB-Mid-Tower-ATX-Smart-Case/p/CC-9011188-WW ale w Polsce dostępna będzie dopiero pod koniec miesiąca. Niby znowu szkło z przodu ale ma dosyć szerokie boczne wloty powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz testy Pure base 500 :)

 

Bieda, panie.

 

Wyjdzie na to że najlepszą opcją będzie Signum z dziurkowanym fronetm za 170 zł XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panel w budzie corsaira to raczej symboliczna wentylacja, otwory zajmują bardzo mały % powierzchni.

 

Nawet nie jestem pewien, czy wypadnie lepiej niż ich stara 400C i ta kolejna ze szkłem.

 

 

 

Ja bym poszedł w MasterCase H500P Mesh.

 

Ewentualnie Lian Li PC-O11 jeżeli będzie do kompa trafiało jakieś AIO. Chociaż obie konstrukcje są fajne pod AIO.

 

 

Fractal R6/S2 jest spoko, ale bardziej pod Custom LC. Jamnikowa konstrukcja bez zagospodarowanego wnętrza niepotrzebnie odsuwa tylko przednie wentylatory daleko od podzespołów.

 

H500P i PC-O11 to takie uniwersalne budy ze sporymi możliwościami przy AC, AIO oraz LC.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem obudowę + dokupiłem Krakena X62. Jestem ciekaw jak buda się sprawdzi pod względem temperatur z resztą mojego konfigu :hmm: co myślicie? Oczywiście rozważałem też inne obudowy,np. te w tym wątku,ale albo wygląd mi nie pasuje,albo rozmiar a dokładnie szerokość (max 240 mm). Zachciało mi się po prostu obudowy z oknem na starość :E w okolicach 500zł.Ale obawiam się niezbyt dobrej wentylacji w tej be quiet :mad2: Oczywiście mam zamiar dokupić wentylów do tych tylko dwóch,ktore są w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem obudowę + dokupiłem Krakena X62. Jestem ciekaw jak buda się sprawdzi pod względem temperatur z resztą mojego konfigu :hmm: co myślicie? Oczywiście rozważałem też inne obudowy,np. te w tym wątku,ale albo wygląd mi nie pasuje,albo rozmiar a dokładnie szerokość (max 240 mm). Zachciało mi się po prostu obudowy z oknem na starość :E w okolicach 500zł.Ale obawiam się niezbyt dobrej wentylacji w tej be quiet :mad2: Oczywiście mam zamiar dokupić wentylów do tych tylko dwóch,ktore są w komplecie

 

Będzie ciepło w tej budzie z tym kręconym 8700k i 1080 Ti. Jak zamontujesz Krakena na topie, to będzie się dławił, bo wentylacja jest tam bardzo słaba. Jak dasz go na front, to będziesz sobie dmuchał ciepłym powietrzem do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciepło ale działać będzie, tylko rpm na gpu pewnie podskoczą.

1080ti ciężko schłodzić nawet w przewiewnych obudowach. Wybawieniem by były wentylatory na bocznym panelu, ale moda na szyby skutecznie wyeliminowała to rozwiązanie z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sam się dołączę do tego wątku. Patrzyłem na Bądź Cicho! 601 oraz 801. To jest jedno i to samo Ale 801 większe z 3. wentylatorem. Według testów Aż tak źle nie jest A pasuje mi wygląd i wyciszenie. Nie chcąc tworzyć nowego wątku może coś polecicie do tych 600zł z miejscem na 3x140mm z przodu (mam AiO kraken x62)

 

Spec:

R5 2600 (planowane r7 3700/3900)

Rtx 2070 gaming od gigabyte

Edytowane przez Zielonygamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie prawdopodobnie na Corsair iCUE 465X RGB jak będzie dostępna w PL. Dobrze wykonana, przestronna buda z wydajnymi wentylatorami w okolicach 500 zł. Co prawda ma szkło z przodu ale boczne wloty są bardzo szerokie i nie powinno być problemu z przepływem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Fractal Design Meshify S2 TG Light fajna przewiewna obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tobie o to?

Klik

Niby jest już dostępna, chyba że to taka przedsprzedaż.

 

Tak, do końca października ma być dostępna w sklepach w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdaje się że wtopiłem jeśli chodzi o temperatury :( Bo obecnie temp. są ok,ale buda przewiewna,przód 1x140mm,bok 1x220mm + 2x120mm,tył 1x120mm i góra 2x220mm. Jak zrobię wentyle na maxa to jest huragan..i wśrodku i na zewnątrz,jeden wielki szum :E No nic,przyjdzie,złożę i się zobaczy. Jak temp na karcie i procu będą dochodzić do 70st w grach,to podziękuję ;) Bo okna mi się zachciało cholera :mad2:

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz bardzo niezadowolony z nowego zakupu. BQ nie tylko ma okno z boku, ale też zatkany dość mocno front i top. Nawet jak wsadzisz 3x120 front i 3x120top to przewiew będzie na poziomie może 1x120 front + 1x120 top w innej otwartej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz bardzo niezadowolony z nowego zakupu. BQ nie tylko ma okno z boku, ale też zatkany dość mocno front i top. Nawet jak wsadzisz 3x120 front i 3x120top to przewiew będzie na poziomie może 1x120 front + 1x120 top w innej otwartej budzie.

Coraz bardziej zaczynam w to wierzyć,niestety :( Mogę się ratować jedynie wywaleniem frontu. Ale co z górą :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam w to wierzyć,niestety :( Mogę się ratować jedynie wywaleniem frontu. Ale co z górą :hmm:

 

Zawsze masz 14 dni na zwrot, nie ma co kombinować na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz liczyć nawet do 10-15*C więcej na GPU. Na CPU obstawiam ze 20*C więcej. Przy tak drastycznej zmianie z durszlaka na piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz liczyć nawet do 10-15*C więcej na GPU. Na CPU obstawiam ze 20*C więcej. Przy tak drastycznej zmianie z durszlaka na piekarnik.

No to sporo :mad2: Pójdą zwroty chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...