Skocz do zawartości
Fizyda

Klawiatura mechaniczna z przełącznikami brown

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam jakiejś fajnej klawiatur mechanicznej z przełącznikami skokowymi brown.

 

Przeznaczenie: głównie pisanie, dodatkowo gry

Cena: bez ograniczeń bo wątpię by znalazły się droższe niż 1k zł

Moje doświadczenia:

  • Roccat Suora FX - miałem ją przez prawie 2 lata i byłem z niej zadowolony z wyjątkiem jednej rzeczy, switche (TTC Brown) padały po około 3mc, przestawały reagować co jakiś czas na wciśnięcie klawisza, aż dochodziło do sytuacji, że praktycznie klawisz nie działał. Przez rok czasu miałem dwa egzemplarze i tak samo się historia skończyła - wymiana na nową. Obecnie trzeciej już nie chciałem i dostałem zwrot pieniędzy za nią (miło ze strony sklepu)

Wymagania - must have:

  • blok numeryczny
  • podświetlenie (najlepiej RGB)
  • switche brown - raczej na TTC drugi raz się nie zdecyduję
  • klawisze do zmiany głośności i wyciszenia (mute)
  • kanały do poprowadzenia kabla od klawiatury pod spodem na 3 sposoby
  • blokowany klawisz windows

 

Co znalazłem/co mnie zainteresowało:

  • SteelSeries Apex 7
    niestety nie ma prawdopodobnie blokowanego klawisza windows, jednak bardziej niepokoi mnie:
    • brak recenzji (sensownych) tej klawiatury na internecie (nie tylko Polskim)
    • brak szczegółów co właściwie jest dostępne z poziomu wyświetlacza na klawiaturze
    • brak nadal dostępnych innych wariantów switch (obecnie tylko Redy)
    • stosunkowo nowa konstrukcja, niezbyt popularna, niedostępna we wszystkich wariantach co sprawia, że nie wiadomo czy nie jest obarczona jakimiś wadami fabrycznymi/konstrukcyjnymi/softwarowymi (najłatwiejsze do naprawy)

    [*]Corsair K70 RGB MK.2 / K95 Platinum RGB

    nie wiem czym to jest spowodowane, ale niespecjalnie mi się podoba, jednak najbardziej przeszkadza mi brak możliwości aranżacji kabla klawiatury, gdyby jeszcze wychodził on po jej prawej stroni (nad blokiem numerycznym) to bym się od razu zdecydował

 

PS. Nie pisałem o czymś takim jak full Anti-Ghosting bo to raczej jest coś oczywistego.

Edytowane przez Fizyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klawiatura Code, ma wszystko czego potrzebujesz. Jestem bardzo z niej zadowolony i nie zamieniłbym na żadną inną, tyle, że ja wybrałem wersję bez klawiatury numerycznej.

 

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/code-keyboard/code-v3-104-key-mechanical-keyboard-all-white-cherry-mx-brown.html

 

Ewentualnie bez podświetlenia ale z pełną customizacją

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/mechanical-keyboard.html

Edytowane przez Visar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wow, z drugiej lipa jak chodzi o zmianę profili - trzeba wywracać klawiaturę i bawić się śrubokrętem, ale wydaje się sensowniejsza niż corsair ...

 

Skoro masz Code to możesz opisać na jakiej zasadzie działają klawisze multimedialne bez klawisza funkcyjnego? Bo nie mogę zrozumieć tej koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącznikami pod klawiaturą ustawiasz sobie na początku tylko tryb pracy, np. włączasz możliwość programowania.

Zmianę profili wykonujesz z klawiatury klawiszami FN (domyślnie klawisz menu) + klawisze od m do / czyli

profil 1 - fn + m

profil 2 - fn + ,

profil 3 - fn + .

profil 4 - fn + /

 

Możesz sobie też przenieść klawisz fn z menu na dowolny inny. Ja sobie go ustawiłem na klawiszu Scroll Lock i teraz

Scroll Lock + Pause - wyciszenie

Scroll Lock + Insert - Play / Pause

Scroll Lock + Home - Stop

Scroll Lock + Delete - Poprzedni

Scroll Lock + End - Następny

Scroll Lock + Page Up - głośniej

Scroll Lock + Page Down - ciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź. Naprawdę fajna propozycja :)

Poczekam jeszcze może pojawią się jakieś inne propozycje, z zakupem mogę się wstrzymać jeszcze z 2-3 tygodnie, więc nie chcę podejmować pochopnej decyzji.

 

Trochę żałuję, że ten Apex jest taki dziwny bo nie ukrywam liczyłem, że sprawdzę teraz sprzęt steelseries, ale nic ciekawego z klawiatur w sumie nie mają :/

A chciałem Steelseries bo muszę wymienić też mysz i myślałem o Rival 600 lub 710 więc fajnie by było gdyby profile obu urządzeń zmieniały się jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś mocno przejrzałem oferty. Wpadły mi w oko jeszcze modele:

- CM MasterKeys MK750 - niestety bardzo droga bo wyszła ze sprzedaży i jeszcze jest dostępna w 2 sklepach

- SPC GK550 Omnis Kailh Brown RGB - w tej cenie jestem w stanie zaakceptować jej minusy

 

Przez moment brałem pod uwagę jeszcze Ducky Shine 7, ale stwierdziłem, że nie chcę się męczyć w przypadku jakiś wad. O ile samo sprowadzenie nie jest problemem to ewentualne problemy z reklamowaniem zniechęcają mnie do niej (tak samo jak do zaproponowanej Code).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nie wziąłbym żadnej "gamingowej" firmy klawiatury oprócz corsair.

 

Sprowadź sobie jakieś sensowne klawiatury pokroju filco, ducky, wasd czy moim zdaniem petarde : wooting. Ma analogowe przyciski.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Razera Blackwidow Elite. Ma wszystko o czym pisałeś w pierwszym poście.

Po roku jej użytkowania jestem zadowolony.

Edytowane przez janofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hyperx alloy elite rgb? dużo opinii w necie, popularny model.

Szczerze to nie do końca spełnia moje oczekiwania zwłaszcza w tym przedziale cenowym oczekuję, że dostanę to co chcę. Gdybym miał iść na ustępstwa to już chyba wybrałbym Corsair'a.

 

w tej cenie nie wziąłbym żadnej "gamingowej" firmy klawiatury oprócz corsair.

 

Sprowadź sobie jakieś sensowne klawiatury pokroju filco, ducky, wasd czy moim zdaniem petarde : wooting. Ma analogowe przyciski.

Rozważałem przez moment, ale tak jak pisałem, nie chcę bawić się w przypadku jakiś problemów w reklamację w stanach. Samo sprowadzenie klawiatury to jednorazowy problem. W przypadku usterek to trzeba się bawić dodatkowo dwa razy w to samo co przy zakupie, albo pogodzić się ze stratą pieniędzy.

 

Ja polecam Razera Blackwidow Elite. Ma wszystko o czym pisałeś w pierwszym poście.

Po roku jej użytkowania jestem zadowolony.

Nie chcę więcej nic od Razera nawet za darmo, szkoda nerwów. Marka straciła moje zaufanie i mam do niej uraz. Podobnie zresztą jak Roccat, ale ten przynajmniej nie stracił mojego zaufania w tak dużym stopniu jak Razer.

 

--------------

Mam dziwne wrażenie jakby na rynku klawiatur mechanicznych nic się nie działo. Stare modele wychodzą ze sprzedaży, a nowe się nie pojawiają. Apex 7 wychodzi na raty, wszystkie konfiguracje miały być dostępne do końca września. Jest koniec października dalej nie ma wszystkich. W ogóle dziwne żeby pół roku po premierze klawiatura dalej nie była dostępna w sklepach we wszystkich konfiguracjach.

W ogóle w tym roku poza Apexem była jakaś premiera klawiatury mechanicznej? Nie śledzę zbytnio premier i targów, ale niczego sobie nie przypominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tego hyperx-a wziąłem i po 10 dniach testów postanawiam zostawić spoko klawa za 400 zł i przełączniki mx brown są bardzo ok. kabel móglby być bardziej elastyczny. przyciski multimedialne bardzo fajne. generalnie na zywo klawa robi bardzo dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę dość oczywistym przykładem, ale w tej cenie zdecydowanie Corsair K95 RGB Platinum, używam tej klawiatury od 2 lat i sprawuje się naprawdę rewelacyjnie, sporo na niej piszę i gram, mimo tego nadal wygląda jak nowa.

Przełączniki Browny RGB sprawdzają się świetnie w grach zarówno jak i w pisaniu, mimo tego że są delikatnie bardziej liniowe od zwykłych Brownów, bardzo dobrze są wyczuwalne pod palcami.

 

Sprzęt dość solidny, góra wykonana ze szczotkowanego alu, wszystko jest sztywne i dobrze spasowane, gruby i sztywny kabel może trochę irytować, ale to mała sól w oku w porównaniu do reszty zalet, klawisze też się nie wycierają.

Wyposażenie dość bogate pełne 19 strefowe RGB, port USB Pass-throung, przyciski makro, przyciski funkcyjne, multimedialne, wraz z rolką do sterowania głośnością, oprogramowanie dość bogate, wymaga przyzwyczajenia, ale oferuje też sporo.

Klawiatura też jest wyposażona w mechanizm flashback, w sytuacji jak by doszło do uszkodzenia firmware bez problemu można ją postawić na nogi we własnym zakresie, co nie jest oczywiste w innych produktach.

Podkładka pod nadgarstki jest demontowalna i posiada gumową wkładkę która oferuje dwie strony jedna gładka druga chropowata, nie wyciera się jak na razie, czasami trzeba tylko ją wrzucić pod wodę.

 

Generalnie przez długie lata korzystałem tylko z produktów Logitecha, przesiadłem się na tą klawiaturę pełen wątpliwości, które zostały jednak bardzo szybko rozwiane, ciężko było by mi dzisiaj zastąpić tą klawiaturę innym produktem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mówisz o alloy elite rgb? Bo on kosztuje od 530zł w górę...

 

tak po prostu kupiłem na promocji za 416 zł z przesyłką. bdb klawiatura, a te przełączniki są miodzio. W zasadzie nie wyobrażam sobie bardziej czułych przycisków, więc cieszę się że nie wziąłem mx cherry red.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po prostu kupiłem na promocji za 416 zł z przesyłką. bdb klawiatura, a te przełączniki są miodzio. W zasadzie nie wyobrażam sobie bardziej czułych przycisków, więc cieszę się że nie wziąłem mx cherry red.

 

Też mam dokładnie ten sam model hyperX i też kupiłem na promocji za 395zl w morele.

 

Generalnie jest bardzo fajna.

Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić - wolałbym jakby pokrętło do zmiany głośności miało wyczuwalny przeskok, tak jak scroll w myszce. A ono chodzi tak praktycznie bez żadnego oporu. W twojej też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mam dziwne wrażenie jakby na rynku klawiatur mechanicznych nic się nie działo. Stare modele wychodzą ze sprzedaży, a nowe się nie pojawiają. Apex 7 wychodzi na raty, wszystkie konfiguracje miały być dostępne do końca września. Jest koniec października dalej nie ma wszystkich. W ogóle dziwne żeby pół roku po premierze klawiatura dalej nie była dostępna w sklepach we wszystkich konfiguracjach.

W ogóle w tym roku poza Apexem była jakaś premiera klawiatury mechanicznej? Nie śledzę zbytnio premier i targów, ale niczego sobie nie przypominam.

 

Z ciekawostek ostatnio wyszła G915 od Logitech'a, czyli bezprzewodowa niskoprofilówka. Na przełącznikach "tactile" (brązowych) bardzo przyjemnie się pisze i gdyby tylko była delikatna, taką 0,8 cm grubości podkładka pod nadgarstki, oraz kontrolki num lock'a i scroll lock'a wtedy z wad zostałaby jedynie cena ;-)

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dokładnie ten sam model hyperX i też kupiłem na promocji za 395zl w morele.

 

Generalnie jest bardzo fajna.

Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić - wolałbym jakby pokrętło do zmiany głośności miało wyczuwalny przeskok, tak jak scroll w myszce. A ono chodzi tak praktycznie bez żadnego oporu. W twojej też tak jest?

 

opór jest minimalny, mi taki odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek ostatnio wyszła G915 od Logitech'a, czyli bezprzewodowa niskoprofilówka. Na przełącznikach "tactile" (brązowych) bardzo przyjemnie się pisze i gdyby tylko była delikatna, taką 0,8 cm grubości podkładka pod nadgarstki, oraz kontrolki num lock'a i scroll lock'a wtedy z wad zostałaby jedynie cena ;-)

 

Ciekawa, ale nie wiem czy ten niski skok by mi podpasywał :/. Dla mnie łączność wifi i bt jest kompletnie zbędna i w sumie dałbym te 1k gdyby to usunęli z niej ;d (pomijam niski skok i zakładam, że po wypróbowaniu mi pasuje).

 

Obecnie mocno zastanawiam się nad zamówieniem CM MK750 bo wrócił do sklepów, w sumie ma wszystko czego chcę. Jedyne co mnie powstrzymało przed jego zamówieniem wczoraj to sporo w sumie negatywnych opinii na amazonie dotyczących double debouncingu (wyłapywania podwójnych kliknięć przy jednorazowym wciśnięciu klawisza) i problemów z podświetleniem w krótkim okresie czasu od zakupu, albo nawet od razu po wyciągnięci z pudełka.

Nie chcę powtórki z roccata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja całkowicie przewodowa, czyli G815, ale w tej kategorii mamy dużo większa konkurencję i dlatego wybrałbym pewnie coś innego. Ja szukałem płaskiej, mechanicznej i dobrze wykonanej bezprzewodowej klawiatury, więc wyboru za bardzo nie miałem ;-).

Edytowane przez mattecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na CM MK 750. Dziś ją odebrałem, wstępnie robi dobre wrażenie, ma jedną czy dwie rzeczy które mi się nie podobają, ale względem Roccata w sumie ma więcej dodatkowych zalet niż wad. Te dwie wady raczej są kwestia przyzwyczajenia.

 

Największy minus to na pewno jednak ubogie oprogramowanie do jej konfiguracji, choć względnie łatwe w obsłudze. Na plus możliwość konfigurowania klawiatury i profili bez dodatkowego softy, niestety pod kątem oświetlenia mocno ograniczone, a dodatkowo niektóre funkcje nie do końca dla mnie intuicyjne i nie raz skasowałem sobie ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opór jest minimalny, mi taki odpowiada.

Zapomniałem jeszcze napisać o jednej z wad. Diody capslock,numlock są umieszczone w takim miejscu, że są zasłonięte przez klawisze. Capsa wgl nie widać. Mnie to trochę irytuje czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...