Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcemy kupić na prezent konsole, dzieci wiek 10,12 jednak wiadomo czasem pewnie i rodzice będą grali. TV jaki mają to LG 32 cale z tego co pamiętam to mała rozdziałka chyba 1366x768 o ile ma to znaczenie, ma wejście hdmi.

Koszt wiadomo czym mniej tym lepiej, może coś koło 1200zł. Zupełnie się na tym nie znam, jestem za czasów ps1. Więc warto iść w ps4 slim czy jakiegoś xboxa? Do czego więcej jest gier oraz są niższe ceny? Konsola raczej nie będzie podłączona do netu więc napęd chyba obowiązkowy. Jak najmniejsza awaryjność mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wychodzi Xbox 360 - bardzo dużo bardzo tanich dobrych gier, łatwych do sprawdzenia (cała instaluje się na HDD, nie to co PS3).

 

Xbox One odpada, jego siła to Xbox Game Pass (bez internetu nie ma sensu), ciągłe promocje koszt 5-10 zł miesięcznie, ok. 200 gier. Pudełkowo PS4 rządzi, dużo większy wybór używanych na Allegro, ale gry nie są tanie, w dodatku pogarszasz jakość schodząc na 720p i to jeszcze nienatywne więc tracąc na ostrości. Nie korzystam z 720p więc nie wiem czy nie będzie niespodzianek jak brak tego do wyboru w części gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wychodzi Xbox 360 - bardzo dużo bardzo tanich dobrych gier, łatwych do sprawdzenia (cała instaluje się na HDD, nie to co PS3).

 

Xbox One odpada, jego siła to Xbox Game Pass (bez internetu nie ma sensu), ciągłe promocje koszt 5-10 zł miesięcznie, ok. 200 gier. Pudełkowo PS4 rządzi, dużo większy wybór używanych na Allegro, ale gry nie są tanie, w dodatku pogarszasz jakość schodząc na 720p i to jeszcze nienatywne więc tracąc na ostrości. Nie korzystam z 720p więc nie wiem czy nie będzie niespodzianek jak brak tego do wyboru w części gier.

Po supersamplingu spokojnie zahula jak trzeba. Nie ma co gościa straszyć, będzie wszystko śmigać jak trzeba.

W tej cenie i casualowo to w sumie wybór jest jeden - ps4 slim w możliwie najnowszej rewizji. Mnóstwo bdb exów, wciąż nieźle wyglądające multiplatformy, dostęp do netflixa i hbo go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej ps4 slim. Dzieciak 10-12 lat już są ogarnięte, koledzy w szkole również mają konsole i to też na pewno głównie ps4, więc będą się wymieniać grami itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co gościa straszyć, będzie wszystko śmigać jak trzeba.
Dajesz za to głowę? Grasz w 720p? Kiedyś były problemy z grami w SD na X360 lub PS3 (a może obu, nie pamiętam, bo nie grałem w SD). Konsola to nie PC gdzie masz do wyboru nawet 1280 x 1024.

 

PS4 jest po prostu dużo droższe, co się często kończy konsolą + parę gier, a potem lipa, stoi i się kurzy. On chce czym taniej tym lepiej, nie wiem czy wie, że trzeba liczyć spokojnie te 2000 zł, to nie majątek, ale żeby kasy nie zabrakło lub też by dzieciak nie dostawał po 1 grze: urodziny, imieniny, gwiazdka, dzień dziecka itp. Ma być 2 gry na miesiąc (lub więcej) i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) więc wybór padł raczej na ps4 slim :) warto iść w 1tb? czy 500 daje radę? cenowo chyba mała różnica? Rodzice nie są z tych co kupują jak leci, więc gry będą raz na jakiś czas, raczej rzadko plus moje prezenty :) I tak jak pisałem brak dostępu do neta ewentualnie mobilny a słyszałem że xbox one s raczej aktualizacje ma itp , nie będą bawić się w jakieś konta , ściąganie gier po sieci.

Wszelakie wymiany , awarie itp też własnie dobrze żeby były tanie ;) Jak się ma dzieciaki to raczej trzeba oszczędnie.

Edytowane przez typowynudziarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PS4 Slim, to obadaj to:

 

https://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/konsole-ps4-slim-500gb-3-gry-oraz-xbox-one-s-1tb-forza-horizon-4-w-atrakcyjnych-cenach-dla-korzystajacych-z-allegro-smart/

 

Było już o tym wspomniane w wątku głównym o PS4. Jak masz Allegro Smart, to okazja świetna. Oferta limitowana, ale może się załapiesz.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PS4 Slim, to obadaj to:

 

https://lowcygier.pl/sprzet-akcesoria/konsole-ps4-slim-500gb-3-gry-oraz-xbox-one-s-1tb-forza-horizon-4-w-atrakcyjnych-cenach-dla-korzystajacych-z-allegro-smart/

 

Było już o tym wspomniane w wątku głównym o PS4. Jak masz Allegro Smart, to okazja świetna. Oferta limitowana, ale może się załapiesz.

 

Pewnie rzucą marne kilka sztuk, wątpię żeby ktokolwiek z nas zdążył dokonać zakupu :E

 

Prędzej czekałbym na listopad/grudzień i na duże przeceny z amazon.

Edytowane przez mati17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Chcę sprezentować dzieciom konsolę pod choinkę. Dzieci wiek 7 i 2 lata, zastanawiam się najbardziej nad xbox 360 z dyskiem i kinnectem, głównie o kinnect mi się rozchodzi i gry ruchowe. Czy kupno takiej starej konsoli pod koniec 2019 roku ma jeszcze jakiś sens? Gry wiadomo, typowo ruchowe, nic więcej. Zastanawiałem się jeszcze nad nintendo switch, ale do xboxa przekonuje mnie duża biblioteka tanich jak barszcz gier. Na jaką wersję mam polować aby wytrzymała bez awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Chcę sprezentować dzieciom konsolę pod choinkę. Dzieci wiek 7 i 2 lata, zastanawiam się najbardziej nad xbox 360 z dyskiem i kinnectem, głównie o kinnect mi się rozchodzi i gry ruchowe. Czy kupno takiej starej konsoli pod koniec 2019 roku ma jeszcze jakiś sens? Gry wiadomo, typowo ruchowe, nic więcej. Zastanawiałem się jeszcze nad nintendo switch, ale do xboxa przekonuje mnie duża biblioteka tanich jak barszcz gier. Na jaką wersję mam polować aby wytrzymała bez awarii?

 

Jasne że ma sens, tym bardziej dla dzieciaków gdzie kinect naprawdę działał przyzwoicie. Najlepiej poluj na ostatnie modele: slim, xbox 360e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ma sens, tym bardziej dla dzieciaków gdzie kinect naprawdę działał przyzwoicie. Najlepiej poluj na ostatnie modele: slim, xbox 360e.

Więc potwierdza się moje przekonanie, dzięki za odpowiedź. Swoją drogą szkoda że microsoft odchodzi od kinnecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak dla dzieci 10-12 lat polecił bardziej Nintendo Switch (w nowej wersji).

Więcej gier dla dzieci, bardziej rodzinne tytuły i w dodatku przenośna, co dzieci też docenią.

PS4 to nie jest zły wybór, ale dla dzieci 10-12 lat jednak Switch będzie lepszy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rzucą marne kilka sztuk, wątpię żeby ktokolwiek z nas zdążył dokonać zakupu :E

 

Prędzej czekałbym na listopad/grudzień i na duże przeceny z amazon.

A co mu szkodzi spróbować, może się załapie akurat. Promocja to promocja. Ta oferta na PS4 i tak jest od 6 października dopiero, wszystko w ramach Allegro Smart Week. Wrzucają tam naprawdę dobre promki, więc warto mieć to na oku.

 

Podłączam się pod temat. Chcę sprezentować dzieciom konsolę pod choinkę. Dzieci wiek 7 i 2 lata, zastanawiam się najbardziej nad xbox 360 z dyskiem i kinnectem, głównie o kinnect mi się rozchodzi i gry ruchowe. Czy kupno takiej starej konsoli pod koniec 2019 roku ma jeszcze jakiś sens? Gry wiadomo, typowo ruchowe, nic więcej. Zastanawiałem się jeszcze nad nintendo switch, ale do xboxa przekonuje mnie duża biblioteka tanich jak barszcz gier. Na jaką wersję mam polować aby wytrzymała bez awarii?

Ma sens, zdecydowanie. X360 razem z Kinectem to ciągle bardzo fajna zabawka. Do tego mimo wszystko przy kamerce i produkcjach ruchowych, które z niej korzystają, ten "próg wejścia" dla dzieciaków w grach jest znacznie prostszy, bo kontrolują grę swoim ciałem po prostu. Switch to genialna konsola, sam mam i polecam gorąco. Podstawowa kwestia to ile chcesz wydać. Sam nowy Switch to wydatek +/- 1300-1400 złotych w pierwszym lepszym elektromarkecie. Dolicz do tego kilka gier i już jest okrągła sumka. Używanego X360 w wersji Slim z Kinectem i kilkoma grami można wyrwać za kilka stówek już. Nie szukałem zbytnio, pierwsza lepsza oferta z brzegu:

 

https://allegro.pl/oferta/konsola-xbox-360-slim-dysk-pad-kinect-gry-8254870150

 

Tak więc ułamek ceny Switcha. Wszystko jak mówiłem rozbija się o budżet. Bo czego byś nie wybrał, to powinno być OK :thumbup:

 

Mnie się marzy coś takiego, tak przy okazji X360. W ramach uzupełnienia kolekcji :lovin:

 

xbox_360_kinect_star_wars_0-580x408.jpg

 

Pasowałaby mi ta konsola do mojej limitki PS4 :E

 

01-limited-edition-star-wars-battlefront-ps4-bundle-1024x682.jpg

 

Jasna i ciemna strona mocy normalnie :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak dla dzieci 10-12 lat polecił bardziej Nintendo Switch (w nowej wersji).

Więcej gier dla dzieci, bardziej rodzinne tytuły i w dodatku przenośna, co dzieci też docenią.

PS4 to nie jest zły wybór, ale dla dzieci 10-12 lat jednak Switch będzie lepszy i tyle.

 

Switch to głównie drogie gry i praktycznie nie ma Polskich wersji, gdzie na innych platformach częściej się pojawiają.

No i Switcha łatwiej zepsuje dziecko, a kosztuje najwięcej ;) .

 

Jak ktoś chce mogę spróbować upolować komuś te konsole z promocji allegro, a w zamian chciałbym przysłowiowe wirtualne piwo ;) . Odkurzacz udało mi się kupić, a sprzedały się w minutę.

Oczywiście więcej niż 1 sztukę nie dam rady :E .

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Switch to głównie drogie gry i praktycznie nie ma Polskich wersji, gdzie na innych platformach częściej się pojawiają.

No i Switcha łatwiej zepsuje dziecko, a kosztuje najwięcej ;) .

 

 

Dokładnie. Dodam jeszcze, że switch jest fajna konsolą ale jednak te pady maja dziwaczne. A jeśli dzieciak ma siedzieć głową spuszczona w dół do switcha to niech lepiej grywa częściej na monitorze / TV.. Wówczas garba nie dostanie :P.

 

Switch warto kupić jak się często podróżuje (chociaż według mnie lepszy jest iPad). Na nim jest też masa gier oraz dzieciak zajmie się niekiedy czymś konkretniejszym niż tylko granie. A tak to ja polecam Xboxa One S dla początkujących młodziaków. Ostatnio zrobiliśmy taki prezent i dzieciak jest nieziemsko szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dodam jeszcze, że switch jest fajna konsolą ale jednak te pady maja dziwaczne. A jeśli dzieciak ma siedzieć głową spuszczona w dół do switcha to niech lepiej grywa częściej na monitorze / TV.. Wówczas garba nie dostanie :P.

Podpina konsolę pod TV i problem znika. Co to za głupotki. Od iPada garba się nie nabawi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Też dostanie, dlatego najlepiej stacjonarna konsola. Wszystko zależy od mobilności. CO jest zrozumiałe. Jeśli często dzieciak wyjeżdza do babci/dziadka, lub bywa po prostu częściej w innym domu/mieszkaniu to switch / ipad akurat pasuje jak ulał...

 

Jeśli przesiaduje w 90% w jednym domu to xbox one s będzie najlepszym wyborem.

 

Ja to mając powiedzmy 2.000zł na wydatek to kupiłbym takiemu dziecku ipad + Xbox one S i spokojnie się zmieszcze w tej cenie.. Rezultat? Ma dużo więcej możliwości i nie tylko przy graniu. (albo Switch + Xbox one S). To już zależy od rodziców. Na iPadzie może robić wiele rzeczy po za oglądaniem bajek, to robić cos konkretnego prawda.

 

Często widzę po mojej siostrzenicy siedzi przed tym switchem i ipadami a garb rośnie. Mówie jej siedź prosto.. Prostuje sie i po 10min zaglądam a ona znów zgarbiona.. Mobilne urządzenia są spoko ale jak mówie na krótszy okres częściej wole by dzieciak siedział wygodnie na fotelu i patrzył w TV (w odpowiedniej odległości). Switcha można podłączyc pod TV.. Ale te pady do tej konsoli są naprawdę dziwaczne.. Najlepiej switch się sprawdza grając mobilnie - to moje zdanie .

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem PS4, to jest najpopularniejsza konsola i dla 12 latka nada się najlepiej bo to nie jest już małe dziecko i pewnie będzie chciał mieć to co i koledzy w szkole mają. Do tego najlepszy dostęp do gier(wymiana, pożyczanie etc), bo koledzy w szkole też w większości grają na ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No PS4 też.. ale akurat ja brałem pod uwagę najtańsze urządzenia.. Wiadomo na początek.. Bo już taki doswiadczony gracz to faktycznie lepiej ps4.. Xbox one S mozna wyrwac za 300zł. I to nówka. Patrząc teraz na promocje.. Chociaż ps4 slim też jest dość tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz xbox one s za 300pln? Nigdy tak tanio nie było. Nawet na Black Friday kosztował na amazonie jakoś ~650-700pln. Normalnie zaczyna się od 900pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gdzie masz xbox one s za 300pln? Nigdy tak tanio nie było. Nawet na Black Friday kosztował na amazonie jakoś ~650-700pln. Normalnie zaczyna się od 900pln.

 

Ojej teraz dokładnie nie pamietam z jakiej strony, pare dni temu na ipadzie pzegladalem i widzialem taka oferte. Byla taka promocja ze jak wyliczyłem sprzedaż akcesorii np gier to wyszło z 300-400zł .. Dzisiaj nawet była promocja Xbox one S za 700zł z 2 grami (+ fifa 20) i 2 padami. Ale sprzedaż szybko sie zakończyła w ole ole ..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej teraz dokładnie nie pamietam z jakiej strony, pare dni temu na ipadzie pzegladalem i widzialem taka oferte. Byla taka promocja ze jak wyliczyłem sprzedaż akcesorii np gier to wyszło z 300-400zł .. Dzisiaj nawet była promocja Xbox one S za 700zł z 2 grami (+ fifa 20) i 2 padami. Ale sprzedaż szybko sie zakończyła w ole ole ..

Ja jak na ipadzie przeglądam to nawet wyskakują mi takie oferty, że wygrałem iphone X za darmo :E

Nijak ma się to do rzeczywistych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja jak na ipadzie przeglądam to nawet wyskakują mi takie oferty, że wygrałem iphone X za darmo :E

Nijak ma się to do rzeczywistych cen.

 

https://www.oleole.pl/konsole-xbox-one/microsoft-xbox-one-s-1tb-all-digital-edition-minecraft-sea-of-thieves-forza-horizon-3-fifa-20-2-pady.bhtml 5 minut szukania. Dzisiaj była ta oferta za 700zł jakoś (chyba 799zl jak dobrze pamietam). Sprzedajesz Fife 20 i np 1 jednego pada i juz masz 300-400zl zwrotu.

Jakiś koles z lowcówgier już sie chwalil na forum, ze zakupił tego dzisiejszego xboxa i juz sprzedał kody do gier i zwrocilo mu sie 300zł a jeszcze mysli o sprzedaniu jednego pada.. wiec moze wyjdzie na tym ze wyda na konsole 250zl. +/-

 

I ostatnio było to samo ale z mniejszą ilościa gier i z jednym padem. Podobnie robią niemcy po ostatnich promocjach na Amazonie. Ale juz tym sie nie interesowałem.

 

Gdybym zdążył na tą promocje z OleOle to bym kupił Xboxa S :) mimo ze mam wersję X. Pada bym se wziął do PC a resztę dałbym w prezencie dla siostrzenicy. w RTV AGD jest ten zestaw za 999zl też nie jest to zla cena..

 

EDIT: jak dobrze googlowałem to 14 września była podobna oferta.. Dlatego myśle ze niebawem znów się cos takiego pojawi.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co było dzisiaj w Ole to było 799pln za konsole w wersji Xbox One S All Digital bez napędu na płyty blu-ray. Gdzie w pierwszym poście tego wątku jest zaznaczone, że konsola raczej nie będzie podłączana do netu. Do tego cyfra to droga sprawa, brak wymiany gier, zakupu używek itd. Zupełnie nie opłacalna sprawa pakować się w taką wersję konsoli.

 

Nie ma sensu nawet o tym pisać, ani polecać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja tam osobiście bym brał taka wersję. W takiej cenie. Drogo? Game Pass jest bardzo tani. + często są promocje. Według mnie Xbox one to najlepsza konsola do cyfrowych usług ..

 

Ale spoko skoro autor wątku nie będzie podłączał do netu.. To wtedy wyłącznie PS4.. Xbox bez netu nie ma sensu.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...