Skocz do zawartości
blazejK

MSI RADEON RX 5700 XT GAMING X 8G

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż tego przyzwoitego, dla mnie priorytet to niskie temp i tryb półpasywny.

 

https://www.x-kom.pl/p/509703-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-evoke-oc-8gb-gddr6.html

 

Proszę bardzo, 2099zł za bardzo przyzwoitą wersje. Twoje priorytety w niskich tempach i trybem półpasywnym idealnie spełnione.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/509703-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-evoke-oc-8gb-gddr6.html

 

Proszę bardzo, 2099zł za bardzo przyzwoitą wersje. Twoje priorytety w niskich tempach i trybem półpasywnym idealnie spełnione.

Właśnie spedzilem 1,5h na YT w ogladaniu filmików o 5700 XT i ten co podałeś to prawdopodobnie jeden z najgorszych modeli, bardzo sie grzeje, brak termopadów na Vram badz bardzo słabej jakości. Decyzja bedzie pomiedzy Szafajerem 5700 XT Nitro+ a RTXem 2070 Super MSI Gaming X cena 2159 zł vs 2455 zł, 300 zł to dość duża różnica między tymi kartami a wydajność to w porywach 10% na korzyść RTXa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbyć brać pod uwagę TYLKO wykresy, to moim zdaniem najbardziej opłacalną kartą jes RX5700 XT.

Różnicy między nim a rtx2070 super nie dostrzeżesz gołym ogiem w ogóle. oczywiscie roznica w klatkach będzie na korzyść rtx-a, ale będzie to roznica niezauwazalna.

jak chcesz przyjanuszować to możesz zawsze 1. wziąć 5700 bez xt i wgrać mu bios z wersji xt...

2. kupić slabszego rtxa. Mój palit rtx 2060 super został wykręcony do stabilnych 1995 - 2030 mhz na rdzeniu w trybie boost i z takimi zegarami zrównał się z referendem rx5700xt. ale przy takich zegarach karta jest już slyszalna, wiec dla zwolennika ciszy takiego rozwiązania nie polecam.

Edytowane przez kowallosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spedzilem 1,5h na YT w ogladaniu filmików o 5700 XT i ten co podałeś to prawdopodobnie jeden z najgorszych modeli, bardzo sie grzeje, brak termopadów na Vram badz bardzo słabej jakości. Decyzja bedzie pomiedzy Szafajerem 5700 XT Nitro+ a RTXem 2070 Super MSI Gaming X cena 2159 zł vs 2455 zł, 300 zł to dość duża różnica między tymi kartami a wydajność to w porywach 10% na korzyść RTXa :hmm:

 

Jak oglądałem materiał Blacka, to ten MSI bardzo dobrze sobie radził z temperaturami, co recenzja to opinia.

 

Pytanie czy grasz w większej rozdzielczości niż FullHD, bo jeżeli nie, to możesz oszczędzić cebulionów i spokojnie brać RTX2060S i RX5700 bez XT - obie i tak spokojnie w FullHD uciągną nowe gierki na max detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, ze tylko Devil i Gaming X są ogarnięte...

Tak te dwie są najlepiej oceniane a także Sapphire NITRO+, ew. jeszcze Asus Rog Strix, do zakupienia w pułapie cenowym 2,1 do 2,2k

https://www.x-kom.pl/p/517866-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/510677-karta-graficzna-amd-asus-radeon-rx-5700-rog-strix-gaming-oc-8gb-gddr6.html

https://www.x-kom.pl/p/520228-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6.html

 

Natomiast Red Dragon i Sapphire Pulse troche odstają, ale nadal prezentują przyzwoity poziom, zarówno pod względem temperatur jak i ciśnienia akustycznego. Jest jeszcze PowerColor Radeon RX 5700 XT Standard Version, który również zbiera niezłe opinie a kosztuje 1,9k, choć Red Dragon jest niewiele droższy https://www.x-kom.pl/p/515067-karta-graficzna-amd-powercolor-radeon-rx-5700-xt-red-dragon-8gb-gddr6.html

 

x4MAYda.jpg

8fSlBvf.jpg

 

 

Natomiast jeżeli dysponujemy kwotą w okolicach 2,4k-2,6k, to śmiało można brać 2070-Super, lepsze tempy i kultura pracy:

8lbjTYl.jpg

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyceniony jest Gigabyte 5700 XT ale to chłodzenie mnie nie przekonuje miałem je na RTX 2070 i było do kitu... No ale cena robi swoje bo zaledwie 1950 zł.

 

No i ja gram tylko w rozdzielczości 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyceniony jest Gigabyte 5700 XT ale to chłodzenie mnie nie przekonuje miałem je na RTX 2070 i było do kitu... No ale cena robi swoje bo zaledwie 1950 zł.

 

No i ja gram tylko w rozdzielczości 1440p

 

 

No ale boosta nie trzyma nawet po podniesieniu power limitu, grzeje się i jest głośno ;/ Nie wyszło im to chłodzenie w RXach, w RTX2060 jest spoko.

 

Chociaż... Przeżyłem RX470 Strix od asusa, to chyba nic gorszego nie może być, a po długich zabawach ogarnąłem tą kartę :) więc i Gigabyte Gaminga ogarniesz

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie xtreem za 2250 zł jest rx 5700 xt nitro+. Z rtx'ów 2070s polecam palita gamerock za 2520 zł bo ma konkretne chłodzenie.

Za 2600 wyrwałem Gaming X Trio, moim zdaniem chłodzenie jeszcze lepsze, ale Palit GameRock też jest rewelacyjny.

 

https://www.x-kom.pl/p/509703-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-5700-xt-evoke-oc-8gb-gddr6.html

 

Proszę bardzo, 2099zł za bardzo przyzwoitą wersje. Twoje priorytety w niskich tempach i trybem półpasywnym idealnie spełnione.

O tej karcie było głośno, najbardziej niepolecany model, po 90 stopni na pamięciach w pomieszczeniu 21 stopni, w ciepłe lato będziesz miał pod 100 stopni. Nie chodzi o temperatury w grach jak na filmiku Blacka, tylko po rozebraniu karty, to najgorsza 5700XT.

 

https://www.youtube.com/watch?v=9pj4F8qUBEw

 

Właśnie spedzilem 1,5h na YT w ogladaniu filmików o 5700 XT i ten co podałeś to prawdopodobnie jeden z najgorszych modeli, bardzo sie grzeje, brak termopadów na Vram badz bardzo słabej jakości. Decyzja bedzie pomiedzy Szafajerem 5700 XT Nitro+ a RTXem 2070 Super MSI Gaming X cena 2159 zł vs 2455 zł, 300 zł to dość duża różnica między tymi kartami a wydajność to w porywach 10% na korzyść RTXa :hmm:

Dokładnie tak, czekałem od lipca na topowe 5700XT, po długich analizach wziąłem jednak 2070 Super, w grach na których mi zależy różnice są spore na korzyść 2070Super, zwłaszcza w 4K, bo głównie o to mi chodzi. Dopłaciłem do 2070Super, ale MSI Gaming X Trio i to jest nieprawdopodobne, jakie ta karta ma temperatury i kulturę pracy. Jest kompletnie nie słyszalna, a wentyle często w zależności od tytułu nie włączają się w ogóle w 4K. Karta w Metro Exodus na wysokich w 4K ma 62-65-67 stopni, wentyle włączają się od 60, w mniej wymagających grach ledwo do 60 dobija :o Nie mówiąc już o jakości wykonania i wyglądzie tej karty. Chciałem bardzo Radeona, w najlepszej wersji, ale ciągle go nigdzie nie było, wygrał 2070Super w moim przypadku te róznice FPS były w okolicach 8-10 to sporo zwłaszcza w 4K. W przyszłym roku najwyżej jak wyjdzie "duże" Navi zmienię na Radka.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tepmepratury w grach? :D A o co? Karta jest do grania, a nie po to żeby ją rozbierać i brać każdy element pod mikroskop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się dołączyć do dyskusji, bo też śledzę informacje o 5700XT, to powiem że również uważam MSI Gaming X za najlepszy wariant. Tym bardziej że jest bardzo sensownie wyceniony. Później jest Red Devil, Nitro+ i szczebelek niżej Red Dragon i Pulse. Gigabyte OC to szrot (wypadł bardzo kiepsko u Liptona, ale całkiem nieźle u Hardware Unboxed), MSI Evoke i Mech to szrot, Asrock Taichi to szrot a Asus Strix jest ok, ale jest bezsensownie drogi. Jest jeszcze XFX Thicc II, który jest taki sobie i ma wyjść Thicc III, który zapewne będzie warty uwagi.

 

Zróbmy tu małe kompendium wiedzy i niech posiadacze swoich Radków wrzucają model karty i uzyskane temperatury, włącznie z temp. pamięci i VRMu. Szczególnie zapraszam posiadaczy Gaming X bo sam jestem ciekaw czy potwierdzają się wyniki z testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o tepmepratury w grach? :D A o co? Karta jest do grania, a nie po to żeby ją rozbierać i brać każdy element pod mikroskop :D

Może źle się wyraziłem, lub Ty źle mnie zrozumiałeś. Pisałeś, że u Blacka wypada dobrze, natomiast wszędzie trąbili, że to najgorszy 5700XT i premiera niereferenta MSI. Z wyższymi temperaturami na pamięciach, ze śmiesznymi termopanami niż referent. Skoro nie przeszkadzają Ci temperatury ważnych elementów na takim poziomie, gdzie w chłodnym pomieszczeniu masz 90 stopni plus, jest gorzej niż na referencie z turbiną, wszędzie ją odradzali i można mieć lepszy model w podobnych pieniądzach, to przynajmniej jej nie polecaj, bo jeszcze ktoś kupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem, lub Ty źle mnie zrozumiałeś. Pisałeś, że u Blacka wypada dobrze, natomiast wszędzie trąbili, że to najgorszy 5700XT i premiera niereferenta MSI. Z wyższymi temperaturami na pamięciach, ze śmiesznymi termopanami niż referent. Skoro nie przeszkadzają Ci temperatury ważnych elementów na takim poziomie, gdzie w chłodnym pomieszczeniu masz 90 stopni plus, jest gorzej niż na referencie z turbiną, wszędzie ją odradzali i można mieć lepszy model w podobnych pieniądzach, to przynajmniej jej nie polecaj, bo jeszcze ktoś kupi ;)

 

Pewnie masz rację, bo w sumie ja obejrzałem recke Blacka, która szczegółowa nie była.

 

W sumie i tak 50zl więcej jest MSI gaming x, więc ja sam napewno bym dołożył i celował w te sztukę. Wyjątkowo niezła cena jak na MSI gaming.

 

A RTX2070s mimo że wydajniejszy i można polemizować czy opłaca się dokładać dla kilku procent wydajności, to za zamieszanie NVIDII z tymi kartami i ile osób wydymali po prostu wziąłbym AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware Unboxed robią testy w klimatyzowanym pomieszczeniu(21C)... Nie chcę mi się słuchać czy to open bench, czy obudowa(i tutaj jakie nastawy wentylatorów, co na CPU, itd.), bo to też będzie miało znaczący wpływ. Nie radziłbym akurat u nich patrzeć na temperatury :D(gigabyte i tak podchodził pod 2000rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem XFX THIIC II i padaka straszna, 75 stopni na GPU przy 2200 obr/min, halas niczym odrzutowiec, 96 stopni na VRAM.

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się,

Zastanawiam się już od jakiegoś czasu, czy kupić właśnie tego RX'a GAMING od MSI czy RTX2600 Super(zależy mi na 8GB VRAM więc zwykła 2600 odpada). Moja sytuacja jest o tyle ciekawe, że posiadam monitor 1920x1080 w 60Hz i nie chcę wydawać na monitor 144Hz dopóki obecny nie padnie lub przynajmniej jeszcze rok na nim przesiedzę.

Z tego co widzę po sklepach to różnica między topowymi 2600S a RX 5700XT jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się,

Zastanawiam się już od jakiegoś czasu, czy kupić właśnie tego RX'a GAMING od MSI czy RTX2600 Super(zależy mi na 8GB VRAM więc zwykła 2600 odpada). Moja sytuacja jest o tyle ciekawe, że posiadam monitor 1920x1080 w 60Hz i nie chcę wydawać na monitor 144Hz dopóki obecny nie padnie lub przynajmniej jeszcze rok na nim przesiedzę.

Z tego co widzę po sklepach to różnica między topowymi 2600S a RX 5700XT jest niewielka.

 

Bierz RX 5700XT Gaming X od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz RX 5700XT Gaming X od MSI

 

Dokładnie, jako właściciel i użytkownik takiej karty szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj rx5700xt Red dragon od Powercolor. Na razie ogarniam kartę ale jedna rzecz mnie niepokoi. Karta bardzo rzadko idzie np. w benchmarku FC5 na 100% wydajności. Wiekszość czasu 75%... nie chce mi się wierzyć, że mój CPU ją tak blokuje. W AC Origins mam wynik w benchmarku 15% gorszy niż na obecnie używanym GTX1070, w ROTR RX5700xt jest 25% bardziej wydajny niż GTX1070. Dziwna ta karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że narzut dusi Ci kartę w Odyssey. Sprawdź inne gry i to poza benchmarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj rx5700xt Red dragon od Powercolor. Na razie ogarniam kartę ale jedna rzecz mnie niepokoi. Karta bardzo rzadko idzie np. w benchmarku FC5 na 100% wydajności. Wiekszość czasu 75%... nie chce mi się wierzyć, że mój CPU ją tak blokuje. W AC Origins mam wynik w benchmarku 15% gorszy niż na obecnie używanym GTX1070, w ROTR RX5700xt jest 25% bardziej wydajny niż GTX1070. Dziwna ta karta...

 

AC Origins mocno siedzi na CPU i to bardzo mocno, możliwe, że jednak Ryzszard 1700 jest kulą u nogi w tej grze. 15% gorszy wynik, ale wciąż grywalny? Jak w innych grasz ma boosta wydajności, to niestety w AC granie musisz odpuścić :D

 

Ja całe szczęście bardzo nie lubie serii Asassins, więc jestem spokojny, bo nigdy w to nie zagram :D

 

Możliwe że narzut dusi Ci kartę w Odyssey. Sprawdź inne gry i to poza benchmarkami.

 

Cześć Lipton, może właśnie zrobisz jakieś odświeżone porównanie starszych CPU AMD + Nowe RTXy/GTXy, bo takie tematy były na topie parę lat temu, a teraz nic nowego na temat narzutu się nie pojawia.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj rx5700xt Red dragon od Powercolor. Na razie ogarniam kartę ale jedna rzecz mnie niepokoi. Karta bardzo rzadko idzie np. w benchmarku FC5 na 100% wydajności. Wiekszość czasu 75%... nie chce mi się wierzyć, że mój CPU ją tak blokuje. W AC Origins mam wynik w benchmarku 15% gorszy niż na obecnie używanym GTX1070, w ROTR RX5700xt jest 25% bardziej wydajny niż GTX1070. Dziwna ta karta...

Wszystko, o czym piszesz, jest absolutnie normalne. Dwie ostatnie odsłony Far Cry bardzo mocno siedzą na procesorze, do tego wielowątkowości za bardzo nie ma, więc Ryzen 7 1700 radzi sobie w nich po prostu kiepsko. Za to w Asasynach nowych stery AMD są totalnie spartaczone od strony procesorowej. Zobacz sobie materiał sidebanda:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1265764-Test-sterownik%C3%B3w-AMD-vs-NVIDIA/

 

Jak najbardziej potwierdzam te wyniki, bo w sumie wcześniej mu podesłałem wyniki na NV, jak miał jeszcze tylko Radka, i sam się zastanawiał, czy w innym miejscu tego nie robiłem, skoro taka różnica :lol2:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2019, mamy Navi, Ryzen 1700 po OC do 3,9 (zaraz sprawdzę na 4Ghz). Maiłem zamawiać do testu RX5700 od Sapphire ale ostatnio nic mi się nie chce testować na YT, więc po przeczytaniu i obejrzeniu testów, wszystkich ochów i achów na temat Navi, kupiłem. Jak na razie ta karta to jedno wielkie rozczarowanie w stosunku do o połowę tańszego GTX1070. Dam sobie weekend na jej zoptymalizowanie. Na razie wygląda, że Navi nie nadają się do Ryzenów 1 i 2 gen, ponieważ wtedy wypadają na poziomie RTX 2060, która jest 500zł tańsza i ma RT,a w grach Ubi poniżej GTX1660Ti/GTX1070... Jak macie jakieś pomysły na optymalizację tej karty to piszcie. Lipton, może ty jakieś tricki podrzucisz :)

 

AC Origins mocno siedzi na CPU i to bardzo mocno, możliwe, że jednak Ryzszard 1700 jest kulą u nogi w tej grze. 15% gorszy wynik, ale wciąż grywalny? Jak w innych grasz ma boosta wydajności, to niestety w AC granie musisz odpuścić :D

Jest grywalny ale na ustawieniach wysokich. Lubię niektóre odsłony AC, a szczególnie Origins ze względu na klimat Egiptu. Wiedziałem, że Navi tu mają problemy ale i tak liczyłem w tej grze na +10%, a nie na -15%... trzeba było brać RTX2060 Super...

 

Mam monitor 60hz, a ta karta ustawia go na 72hz i siada jakość obrazu, szczególnie litery są lekko rozmazane. Na GTX1070 obraz był jak żyleta, chyba, że właśnie podkręcałem monitor powyżej 60hz to efekt był taki sam. Tutaj ostawienie ręczne w sterach na 60hz nie daje tej jakości obrazu która jest na GTX1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś pomysły na optymalizację tej karty to piszcie.

Wymiana procesora na szybszy ;) Ewentualnie możesz obniżyć detale, ale na GTX 1070 też mogłeś :E Narzutu nie zmniejszysz, AMD zrobiło spory postęp w niektórych grach AAA na przestrzeni dwóch ostatnich lat, ale nadal są produkcje, gdzie jest kapa totalna (Asasyny, Watch Dogs 2, przynajmniej niektóre tytuły na CryEngine).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy rok 2019, mamy Navi, Ryzen 1700 po OC do 3,9 (zaraz sprawdzę na 4Ghz). Maiłem zamawiać do testu RX5700 od Sapphire ale ostatnio nic mi się nie chce testować na YT, więc po przeczytaniu i obejrzeniu testów, wszystkich ochów i achów na temat Navi, kupiłem. Jak na razie ta karta to jedno wielkie rozczarowanie w stosunku do o połowę tańszego GTX1070. Dam sobie weekend na jej zoptymalizowanie. Na razie wygląda, że Navi nie nadają się do Ryzenów 1 i 2 gen, ponieważ wtedy wypadają na poziomie RTX 2060, która jest 500zł tańsza i ma RT,a w grach Ubi poniżej GTX1660Ti/GTX1070... Jak macie jakieś pomysły na optymalizację tej karty to piszcie. Lipton, może ty jakieś tricki podrzucisz :)

 

 

Jest grywalny ale na ustawieniach wysokich. Lubię niektóre odsłony AC, a szczególnie Origins ze względu na klimat Egiptu. Wiedziałem, że Navi tu mają problemy ale i tak liczyłem w tej grze na +10%, a nie na -15%... trzeba było brać RTX2060 Super...

 

Mam monitor 60hz, a ta karta ustawia go na 72hz i siada jakość obrazu, szczególnie litery są lekko rozmazane. Na GTX1070 obraz był jak żyleta, chyba, że właśnie podkręcałem monitor powyżej 60hz to efekt był taki sam. Tutaj ostawienie ręczne w sterach na 60hz nie daje tej jakości obrazu która jest na GTX1070.

 

Niby bujdy, niby bajki, ludzi się śmieją, a jednak jest co w tym, że CPU AMD + GPU AMD to nie jest dobre rozwiązanie... Gdybym miał tą grę zobaczyłbym jak u mnie by to działało dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...