Skocz do zawartości
Slyad

Nowy telefon do +- 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam huawei mate 9 pro, niestety rozwalilem caly ekran a naprawa jest nieopłacalna wiec szukam nowego, wpadl mi xiaomi 9t pro w oko, co o tym sadzicie? moze jakies inne pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

P30, wspomniany xiaomi przez Ciebie, HTC u12+, OP7. W zależności czego potrzeba

Htc za 1800zl, huawei za 2150zl, xiaomi wiadomo. OP również bdb wybór.

Każdy coś sobą reprezentuje. P30 - aparat noc. Xiaomi - cena vs możliwości. HTC - ogół czyli wydajność aparat i audio ma najwyższym poziomie. OP - szybkość i również jak w przypadku poprzednika - całościowy balans jest zachowany.

HTC stanial bardzo przez sytuację firmy. Huawei wiadomo czemu kosztuje tyle ile kosztuje. Op tanieje że względu na premierę następcy. Xiaomi zawsze tańsze wobec uoatrywanej konkurencji, mi9 seria pierwszy raz im w końcu może dorównać.

 

Osobiście Brałbym HTC, bo

Nie lubię noczy, oczek, lezek. Zależy mi na wydajności, stabilności. Aparat bdb, ścisła czołówka. Audio jedne z najlepszych jakie są w telefonach. Ip68. Cena. Miałem u11.

Następnie p30 za aparat głównie i rozmiary

Potem OP. Bo bdb fon.

Ale to ja. Każdy poniższy post będzie wskazywał na xiaomi. Zobaczysz. Bo HTC staro wygląda a huawei nie będzie miał usług googla i wybuchnie bez aktualizacji. Tak samo jak HTC. Siurek się skurczy, włosy z klaty odpadna i wyrośnie nam jeden cyc.

A xiaomi super. Błędy szybko poprawiają, także sporo aktualizacji będzie. Aplikacje ubijane w tle ale to nieprawda. Ma najlepszy aparat, super wydajność i daje +10 do czegoś tam. I jest modny. ;)

 

Edit

I dorzucił bym oppo 10 czy tam zoom. Oppo są super.

I najważniejszy. Najlepszy imo za te 2k pln

Zenfone 6. Ma wszystko bdb i niepodważalna przewagę nad innymi. Bateria. Także cofam to, co wskazalem co bym wybrał. Brałbym zenfone 6 mimo mojej symapti do HTC

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bral oneplusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi to nie nadające się do użytku gówno przez najgorsze na rynku oprogramowanie. Miałem telefony wszystkich marek włącznie z b brandami z Chin i Xiaomi to zdecydowanie najgorszy szajs w oficjalnym obrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem Nokię 7 PLUS na SD845/6GB/128GB z systemem Android One 9.0 PIE, czyli czysty android za 1999PLN:

 

https://www.x-kom.pl/p/499326-smartfon-telefon-nokia-9-pureview-6-128gb-granatowy.html?partnerid=100193606&sm12=NTk=&ts=1569863526&token=fe347b205daed5df45a047fbe700f489&86

 

wygląd - rzecz kwestii gustu; responsywność? znakomita, fotki bardzo dobre, i dwa lata regularnych aktualizacji androida, które faktycznie działają w Nokii patrząc na przykład poprzedniego modelu czyli 7 plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ta Nokia 9 fajna. Nie wiedziałem, że już w takiej cenie.

Bralbym do rozpatrzenia

W tej klasie słuchawek wybór jest raczej indywidualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary procesor w tej Nokii, Xiaomi szybsze. W tej cenie; HTC U12, Nokia 9, LG G8s i Mi9t pro przy czym oprogramowanie Xiaomi jest mocno specyficzne ale przesiadka z telefonów z przyrodzeniem w nazwie powinna być w miarę bezbolesna - bo to ta sama chińska szkoła optymalizacji androida i ten sam design.

 

Tylko w porównaniu z Huaweiem to niestety Xiaomi gorsze. Dla mnie najlepszy z powyższych jest g8s z wielkim notchem ale znalazł się płn tam nie bez powodu,bo telefon ma bezpieczne odblokowanie twarzą co jest bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xiaomi i huawei maja podobne oprogramowanie przy czym wiekszosc osob testujacych mowi ze xiaomi ma bardziej uporzadkowane swoje miui vs emui huawejowe

 

przy czym warty rowazenia jest oneplus 7 ktory ze wzgledu na nowego 7t moze spac w cenie albo dobra uzywke kupic, bo sa maniacy co zmieniaja co generacje

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej cenie kupiłbym LG g8s. Telefon kompaktowy, lekki, świetnie leży w ręce - tylko s10e leży lepiej w ręce ale ma mniejszy ekran. Telefon wodoszczelny ip68 z dobrymi głośnikami stereo. Ekran po ustawieniu profilu web albo cinema jest świetny, niestety w trybie automatycznym kolory są jaskrawe i kontrast męczy oczy. Snapdragon 855, 6/128gb ze slotem na sd, konfigurowalny aod i powiadomienia na wyłączonym ekranie, mini jack. Jes Bardzo funkcjonalny system i bezpieczne face id. Można ustawić żeby telefon przechodził do ekranu blokady po podniesieniu lub wyciągnięciu z kieszeni, kiedy face id rozpozna twarz czyli gdzieś tak po 0.2 sekundy odsłania się treść powiadomień. Genialne - telefonu używa się jak telefonu bez biometrii a dzięki ambient display, wybudzaniu przez podniesienie albo dwuklikiem nie używamy też włącznika. To jest prawdziwy killer feature ale oprogramowanie skrywa jeszcze więcej równie przydatnych rzeczy. Jedyna wada to notch. Świetny dźwięk po bt i na słuchawkach mimo braku tego najlepszego daca za co wylała się fala hejtu. Tak czy inaczej to ścisła czołówka najlepiej grających telefonów. Są trzy niezłe aparaty czyli cały komplet. Działa nagrywanie 4k60fps ze stabilizacją, podczas nagrywania można zmieniać dowolnie kamerę, najszerszy na rynku szeroki kąt obok s10 i stosunkowo słaby tryb nocny (może poprawią w aktualizacjach) ale za to bez żadnych ograniczeń czyli można np. robić zdjęcie w trybie nocnym szerokim kątem. Główny aparat ma niesamowicie skuteczną stabilizację optyczną co nie jest w tej cenie oczywiste. Stabilizacja działa na tyle dobrze, że można zrobić zdjęcie prowadząc samochód na dziurawej drodze co jest w większości telefonów niemożliwe. Mając do wyboru g8s i s10 właśnie wybrałbym g8s, głównie dlatego że s10 ma krzywy ekran i czytnik palca, który działa okropnie.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Można ustawić żeby telefon przechodził do ekranu blokady po podniesieniu lub wyciągnięciu z kieszeni, kiedy face id rozpozna twarz czyli gdzieś tak po 0.2 sekundy odsłania się treść powiadomień. Genialne - telefonu używa się jak telefonu bez biometrii a dzięki ambient display, wybudzaniu przez podniesienie albo dwuklikiem nie używamy też włącznika. To jest prawdziwy killer feature ale oprogramowanie skrywa jeszcze więcej równie przydatnych rzeczy

 

Wykluczając aod to nic wyjątkowego. To jakbyś pisał, że telefon obsługuje się dotykiem i nad tym się spuszczał ;)

 

Stabilizacja działa na tyle dobrze, że można zrobić zdjęcie prowadząc samochód na dziurawej drodze co jest w większości telefonów niemożliwe

 

No proszę Cię... Miałeś chyba na myśli telefony bez ois.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

 

Wykluczając aod to nic wyjątkowego. To jakbyś pisał, że telefon obsługuje się dotykiem i nad tym się spuszczał ;)

 

 

 

No proszę Cię... Miałeś chyba na myśli telefony bez ois.

 

Podnieś aby wzbudzić w parze z face id albo wygaszanie poza jedynie wybudzaniem dwuklikiem to są wyjątkowe cechy. Face id jest bezpieczne i działa również w całkowitej ciemności, porównując z czytnikiem w ekranie to jak porównywać bez kluczykowy dostęp do auta z samochodem gdzie jest ręczne ssanie. Ambient display znanego z Android One nie ma nawet Pixel p aktualizacji do Androida 10. Tak jak w Samsungach można włączyć powiadomienia ze wszystkich komunikatorów w dymkach.

AOD jest konfigurowalny i obsługuje system powiadomień, więc może wyświetlać dowolne powiadomienia co też nie jest typowe. W tym telefonie są wszystkie fajne rozwiązania programowe, kiedy w każdym telefonie z osobna czegoś brakuje może poza Samsungiem. Oneplus też ma dużo fajnych rozwiązań ale brakuje chociażby aod.

 

Nie, prowadząc auto wyboistą drogą nie zrobisz bezproblemowo zdjęcia każdym aparatem z ois.

 

A co byś powiedział na Samsunga? Samsung Galaxy A70:

Zobacz tutaj -> https://www.komputronik.pl/product/627378/samsung-galaxy-a70-128gb-dual-sim-black-a705-.html

 

Duży ekran 6,7' 2400x1080, 128GB ROMU i 6GB RAMU. Pojemna bateria, szybki procesor i naprawdę świetnej jakości ekran.

Aparat też niczego sobie -> https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a70-review-1936p5.php

 

Lubię Samsungi i A70 nie jest zły ale ja bym go nie kupił,bo czytnik w ekranie jest dla mnie słabym rozwiązaniem ze względu na częstotliwość nieudanych prób i powolne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w asusie i w HTC miałem i wygaszanie i wybudzanie tapnieciem w ekran. Zenfone 4 nie ma rozpoznawania twarzy ale HTC miał, tak samo jak wybudzanie podniesieniem.

Chyba wiem co miałem i co mam.

Mam jeszcze a40, ale nie wiem jak długo, bo po godzinie używania mam ochotę go wyrzucić. Ale będę z niego tylko dzwonił i maile sprawdzał, także jakoś przeboje.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie twarzy przednią kamerą to całkiem inna funkcja i dotyczy tylko blokady telefonu i nie zastępuje haseł. Podobnie jak powiadomienia na aod i pokazujące treść tylko kiedy patrzy na nie właściciel. Podnieś aby wzbudzić też ma wiele telefonów ale co z tego kiedy wita mnie ekran blokady z ukrytymi informacjami. Wiele telefonów na też machnij ręka aby wzbudzić ale albo bez pokazania wszystkich treści albo z pokazywaniem wszystkich treści każdemu. W innych telefonach nie zmienisz obiektywu podczas nagrywania, a tutaj zmienisz tak samo jak nie zrobisz zdjęcia szerokim kątemw trybie nocnym chociaż akurat tą funkcję ma część chińczyków. Jak masz to gdzieś i nie potrzebujesz to ok ale to wszystko są przydatne i ułatwiające życie funkcje nie występujące w innych telefonach. W tym telefonie niczego nie brakuje. W innych telefonach nie ma albo indukcji albo ip68 albo jest ip68 i indukcja ale nie ma stereo i jacka, a jak jest to nie ma obsługi kart sd i aod. Jak znajdziesz telefon, który jest naprawdę kompletny w głównych punktach to okazuje się dwa razy droższy i nieergononiczny, bo ma beznadziejny czytnik w ekranie i krzywy ekran albo jest iPhonem i nie ma aod albo to Huawei mate 30 pro z problematycznym softem. W innych telefonach albo jest quick charge albo jakiś autorski system wymagający ładowarki producenta, bo inaczej ładuje się 1A (oneplus) albo 1.5A (huawei) przy 5V, a g8s ładuje się z pełną prędkością ładowarką zarówno power delivery jak i QC czyli każdą nowoczesną włącznie z ładowarką Samsunga fast charge w trybie zgodności (niecałe 15w).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Oppo Reno? Chyba, że stawiasz serwer minecrafta na telefonie i snap 710 cię nie zadowoli :lol2:

 

 

Lubię Samsungi i A70 nie jest zły ale ja bym go nie kupił,bo czytnik w ekranie jest dla mnie słabym rozwiązaniem ze względu na częstotliwość nieudanych prób i powolne działanie.

 

bo patrzysz względem tego gówna co włożył samsung. Xiaomi, Oppo, Oneplus i Huawei ma naprawdę celne i szybkie te czytniki.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wypada Mi9, super aparat no i NFC czego w poprzednich modelach brakowało. Nakładka to kwestia gustu. Na pewno xiaomi, oppo będą wygrywać ceną

Wygenerowany link

https://www.mediaexpert.pl/smartfony/smartfon-xiaomi-mi-9-6-128gb-niebieski,id-1345414?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=f27a0cac5e379821e29bceef40e015d5

Edytowane przez Tassman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo nie ma konkurencyjnych cen. To droga firma znana raczej z wysokiej jakości, a nie niskich cen. Oppo ma firmę córkę Realme i to jest właśnie konkurencja dla Xiaomi ale raczej nie do kupienia w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo nie ma konkurencyjnych cen. To droga firma znana raczej z wysokiej jakości, a nie niskich cen. Oppo ma firmę córkę Realme i to jest właśnie konkurencja dla Xiaomi ale raczej nie do kupienia w Europie.

 

Szczerze jak słyszę Oppo to mam skojarzenia z jakimiś niezbyt udanymi telefonami, a już na pewno nie należącymi do takich które kiedykolwiek bym kupił...

 

A wracając do tematu zastanawiam się nad Asus Rog Phone 2 tylko jest podobno tak duży, że trzeba go najpierw ,,pomacać" :E

Edytowane przez 21mateuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mozna powiedziec o nowym redmi note 8 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo mozna powiedziec o nowym redmi note 8 pro

 

Generalnie mnie trochę to wszechobecne siajomi obrzydza... Nie chcę tego Miui...

 

No i tak generalnie mały wybór mi pozostaje, gdyby celować w czysty Android :)

 

W Asusie da się podobno takowy zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysty android jest mocno ograniczony bo trzeba rozpatrywac jakies pixele, motorolki, xiaomi mi z serii A, ale blisko czystego androida sa Asusy zenfony albo oneplusy z tym mi znanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Średniaka zestawiasz z zeszłoroczny flagowcem

U12+ pod każdym względem nie tylko wobec p30 lite ale ogólnie do 1500zl.

Inni mogą mieć tylko lepsza baterie która w HTC zła nie jest. Po prostu nie ma ponad 4k mah a i bebechy HTC ma porządne, także prądu troszkę więcej wezmie niż jakiś średniak z oszczędnym prockiem.

Jeśli chodzi o czysty system to w HTC można poniekąd tak go określić. Nakładka jest mega szybka i przejrzysta, nie trzeba spędzać tygodnia nad doprowadzeniem jej do uzywalnosci. Zainstalowane aplikacje pochodzą od googla, bo HTC należy właśnie do niego.

Masz duże możliwości personalizacji co jest już rzadkością w tych czasach.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...