Skocz do zawartości
Zas

Płyta glówna pod Ryzen 7 3700X - co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Z płytą odpukać obyło się bez problemów jednak po 2 tyg. procek do wymiany. Co było z nim nie tak to nie wiem. Płyta sygnalizowała błąd CPU, winda startowała jednak po uruchomieniu chwila pracy i wysyp BSOD. Teraz działa wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytą odpukać obyło się bez problemów jednak po 2 tyg. procek do wymiany. Co było z nim nie tak to nie wiem. Płyta sygnalizowała błąd CPU, winda startowała jednak po uruchomieniu chwila pracy i wysyp BSOD. Teraz działa wszystko jak należy.

 

Miałeś uwalonego CPU ?

Wystraszyłeś mnie trochę, bo ja mam dziwną sytuację z bsodami. Pc działał 10 dni stabilnie jak skała, nagle z dnia na dzień bsody w grach (sobota). Odkręciłem go , niby było wszystko oki, w niedziele znowu podkręciłem i działa znów oki. Jakiś czas temu miałem taki sam epizod, obwiniłem windowsa. Czyżbym się mylił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalone CPU?

To chyba kiedyś było uważane za naprawdę mało prawdopodobne...

Czyżby AMD przerósł popyt?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem taki sam epizod, obwiniłem windowsa. Czyżbym się mylił ?

Jakie masz BSOD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki jak niżej. Dodam, że wszelkie testy stabilności przechodzi, prime95 z avx , occt avx2 , testmem5 v3 10 cykli + memtest dang wang ponad 400% zapętlenia. I wszystko jest oki powiedzmy parę dni, aż nagle bsody w grach po paru minutach. Potem wczytam te same ustawienia np na drugi dzień i znowu jest dobrze ...

 

7c5739974dec3aa6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na jakim problem z pamieciami, prawdopodobnie przegiales z jakims/jakimis parametrami timingow. Ustawiales wszystko recznie jesli chodzi o RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% timingow ręcznie, w dodatku luźno. 1 bsod co się pojawił tego dnia to przegialem z oc ramu, zaciasnialem dość drastycznie timingi aż w końcu bsod, potem wyczytałem to co działało i co chwilę bsody:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbootowal memtest i zrobil pamieciom extensywny checking. O procesor raczej nie masz sie co martwic. Nie wiem tez na jakim voltage masz te pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mogę puścić memtest ale raczej ram się nie wykrzaczy :/. 1.4v

 

Edit. Drugi dzień mam stabilnie . Apex wyrzucal mnie z gry jak przesadziłem chociaż z jednym timingiem. W niedzielę i w pon pogralem trochę w apexa i nie miałem ani razu, żadnej ścinki, zwiechy, anomalii. Ciekawe kiedy następny raz, zacznie mi bombardowac bsodami :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytą odpukać obyło się bez problemów jednak po 2 tyg. procek do wymiany. Co było z nim nie tak to nie wiem. Płyta sygnalizowała błąd CPU, winda startowała jednak po uruchomieniu chwila pracy i wysyp BSOD. Teraz działa wszystko jak należy.

Procek trzyma deklarowany (w miarę) boost? Jak z OC RAM? Nie powiem, za 400 zł płyta która obsłuży 3700X bez problemów to ciekawy deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalone CPU?

To chyba kiedyś było uważane za naprawdę mało prawdopodobne...

Czyżby AMD przerósł popyt?

Też mi coś uwaliło pierwszego 3700X kupiłem zaraz po premierze teraz mam nowy i działa od paru miesięcy ok.

Teraz nawet na nowym biosie jadę na auto napięciach bez OC i jest spoko(napiecia w idle temperatury).

Ram tez ładnie sie podkrecił spokojnie do 3733 Mhz ale wole niższe timingi i 3600.

Obecnie po 4 miesiącach od premiery nie ma problemu z Ryzenami serii 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X470 mniejsza :E

I płytka faktycznie przyszła z aktualnym BIOS-em out of the box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też szukam czegoś pod 3700X ale mam 500 zł max na płytę. OC nie planuje ale chcę aby trzymała deklarowany boost procesora.

 

Myślałem o:

B450 Aorus Elite

B450 Tomahawk Max

Ewentualnie może w jakiejś promce na BF ustrzelę MSI X470 GAMING PLUS MAX do 500 zł.

 

Co byście radzili brać? Tak jak w temacie: wymagania to stabilne działanie i trzymanie boosta pod obciążeniem (realnym, nie jakimiś wygrzewaczami jak OCCT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach zaryzykowalbym msi b450 Max, wyszły najnowsze biosy , pewnie już wszystko lata bez problemów. Nie jestem pewien czy tomahawki nie miały najwięcej problemów, a np na gaming plus wszystko śmigalo elegancko nawet na wczesnych biosach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel B450 Gaming Plus Max potwierdzam słowa @noviego, w Tomahawka bym się nie pakował bo to niby najpopularniejsza płyta MSI z tego segmentu ale tym samym najbardziej problematyczna nie wiedzieć w sumie czemu.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawka omijał bym jak ognia, nawet na MAX czasem czytam na reddit, jakie ludzie mają problemy i to podobne jak na zwykłym.

 

Mam B450 Gaming Plus, i poszedłbym w wersję MAX, cena powinna być podobna do Tomahawka. Moja zwykła wersja nie sprawia mi żadnych problemów, nie raz na forum to pisałem, a koledzy z forum to mogą potwierdzić.

 

To tyle jeśli chodzi o wybór b450 wersji w MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz czekać tylko na promkę na 3700X i mogę składać nową platformę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie przeszkadzają Ci wymiary mATX to Mortar MAX i Bazooka Plus są tak samo dobre, a można wyłapać czasem taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawka omijał bym jak ognia, nawet na MAX czasem czytam na reddit, jakie ludzie mają problemy i to podobne jak na zwykłym.

 

Mam B450 Gaming Plus, i poszedłbym w wersję MAX, cena powinna być podobna do Tomahawka. Moja zwykła wersja nie sprawia mi żadnych problemów, nie raz na forum to pisałem, a koledzy z forum to mogą potwierdzić.

 

To tyle jeśli chodzi o wybór b450 wersji w MAX.

Jeśli byłyby problemy z tomahawk b450, to te same byłyby z apro i gamingplus ... Przeciez to te same płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Kupiłem B450 Gaming Plus Max i robiłem update biosu i w trakcie wywaliło mi korki (!). Teraz płyta nie wstaje, wentylatory się kręcą ale czarny ekran. Płyta na śmieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą to znalazłem na necie i spróbowałem. Zadziałało! Chwała MSI za taki ficzer :thumbup: Chociaż wybredne pod względem pendrive'a, dopiero 3-ci z kolei zadziałał.

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za hehe test! :E W sumie od początku ciekawiło mnie czy to rzeczywiście pomaga w razie zaniku prądu a teraz wiemy, że 100% pomaga. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...